12 En İyi WordPress Yedekleme Eklentileri ve Hizmetleri

10+ En İyi WordPress Yedekleme Eklentileri ve Hizmetleri

Bir web sitesi oluşturmak, işler doğru gittiğinde eğlenceli bir deneyimdir. Ancak, WordPress web sitenizde bir sorun ortaya çıkarsa, deneyim hızla ekşi olabilir. Örneğin, kötü amaçlı bir bilgisayar korsanının kurbanı olabilir veya yeni bir tema veya eklenti yüklerken verileri bozabilirsiniz. Ya da belki de istemediğiniz bir değişiklik yaptınız ve şimdi geri dönmenin bir yolu yok. Sitenizle ilgili sorunlarla karşılaşmak sinir bozucu olabilir, hatta sitenizi nasıl geri yükleyeceğiniz konusunda hiçbir fikriniz olmadığında.


WordPress normalde web siteniz için güvenli ve güvenilir bir içerik yönetim sistemidir. Ancak bazen tüm önlemlerinize rağmen bir şeyler ters gidebilir. Diyelim ki web sitenizi kaybediyorsunuz, eski ihtişamına nasıl geri dönersiniz??

Yedekler cevaptır. Sitenize yönelik her türlü tehdide karşı en iyi ve en güvenilir savunmalardan biridir. Düzenli bir yedekleme zamanlaması uygulandığında, yapmanız gereken tek şey içeriğinizi geri yüklemektir ve tekrar çalışır duruma gelirsiniz.

Manuel ve Otomatik Yedeklemeler (eklenti ile birlikte)

Manuel yedeklemeler, az sayıda izleyiciye ve küçük bir personele sahip küçük bir web sitesi için çalışır, ancak web sitenizin kitlesi ve personeli büyüdükçe, web sitenizin çevrimdışı olmasına izin vermeyi nadiren karşılayabilirsiniz. Manuel yedeklemeler daha fazla seçenek sunarken, web sitenizi manuel olarak yedeklemeye devam etmek kesinlikle daha hantaldır. WordPress’in nasıl yedekleneceğine dair tam kılavuzumuzda manuel yedeklemelerin nasıl kullanılacağı hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz..

Genellikle web sitesi yöneticileri, web sitelerini manuel olarak yedeklemek için çok meşguldür ve düzenli olarak yedekleme yapmamak, web siteniz herhangi bir veri kaybederse veya bir saldırıya uğrarsa, web sitenizi önlenebilir kesinti sürelerine maruz bırakabilir. Veya ana makinenizin sunucuları fiziksel saldırıya uğrarsa (Herhangi bir doğal afet, seçiminizi yapın) veya başka bir şekilde. Oldukça geniş bir kitleye sahip bir web sitesi için, premium bir yedekleme hizmeti veya eklentisi kullanmanız en iyisidir. Web siteniz çok popüler olmasa bile, en azından ücretsiz bir eklenti kullanmalısınız.

Sıkı bir bütçeniz olsa bile, bir yedekleme hizmetine biraz fazladan harcama yapmak iyi harcanan paradır. Bu hizmetler sizin için tüm ağır kaldırma işlemlerini yapar, böylece WordPress sitenizin iyi ellerde olduğunu iyi bir şekilde uyuyabilirsiniz. Ancak en iyi WordPress yedekleme eklentilerinin en iyisini dahil etmek için elimizden gelenin en iyisini yaptık – ücretsiz ve premium. Dolayısıyla, bütçenizin bahsettiğimiz ücretli seçeneklerden biri için yeterli kıpır kıpırdatmadığı için, sitenizi düzenli olarak yedeklemenize yardımcı olacak harika bir ücretsiz eklenti bulamayacağınız anlamına gelmez.

1. VaultPress

WordPress için VaultPress

Automattic tarafından sağlanan resmi yedekleme hizmeti, VaultPress, en temel başlangıç ​​seviyesinden $ 2 / ay’dan 20 $ / satış fiyatına kadar çok sayıda yedek seçenek sunar. Aslında, VaultPress’in WPExplorer’ı her gün yedeklemesine güveniyoruz.

VP Geri Yükleniyor

VaultPress, tüm WordPress içeriğinizin günlük / gerçek zamanlı senkronizasyonu ile web sitenizin güncel bir kopyasını oluşturabilir ve tutabilir ve otomatik geri yükleme seçenekleri sağlayabilir. Ayrıca, site güvenliğine yönelik olası tehditler hakkında sizi bilgilendirmek için bir güvenlik taraması yapılır..

VaultPress

Yedekleme arşivinden bakmak ve kullanmak istediğiniz yedekleme işlemine karar vermek çok kolaydır. VaultPress ile web sitenizi bir FTP veya SSH bağlantısıyla kolayca geri yükleyebilirsiniz. Yedeklerinizi indirebilir ve herhangi bir taşınabilir depolama cihazına kaydedebilir veya Google Drive veya Dropbox gibi herhangi bir çevrimiçi depolama web sitesine yükleyebilirsiniz. Geri yüklemelerle ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız, VaultPress web sitesi geri yüklemesinde size yardımcı olmak için büyük destek sağlar.

$ 29 / ay için spam koruması, otomatik geri yükleme, gerçek zamanlı yedekleme, güvenlik taraması, tam yedekleme arşivi ve güvenlik görevlisi desteği alırsınız. En az plan Lite, günlük yedekleme, otomatik geri yükleme, güvenlik görevlisi desteği ve 30 günlük yedekleme arşivi sağlar.

VaultPress’i yalnızca bir hesabı olan birden çok web sitesi için kullanabilirsiniz. Ve yükleyerek tüm yedeklemelere erişebilirsiniz VaultPress Eklentisi.

2. iThemes tarafından BackupBuddy

BackupBuddy - WordPress'i Taşımak için WordPress Yedekleme Eklentisi

Bilgi ve İndirme

WordPress web sitelerini sorunsuz ve fazla çaba harcamadan yedeklemek ve geri yüklemek için BackupBuddy’yi kullanın. Yedeklemenizi Amazon web hizmetleri, Dropbox, Rackspace Cloud, FTP ve e-posta ile istediğiniz yere kaydedebilirsiniz.

BackupBuddy - WordPress'i Taşımak için Yedekleme Eklentisi WordPress (1)

BackUp Buddy ile sık veritabanı yedeklemeleri çalıştırabilir veya yedeklemeleri tamamlayabilir, tesis dışı depolama seçeneklerini kullanabilir, BackUp Buddy Stash depolamasını kullanabilir, yedeklemeleri planlayabilir, belirli dosyaların yedeklenmesini engelleyebilir ve yedekleme profilleri oluşturabilirsiniz.

BackupBuddy - WordPress'i Taşımak için Yedekleme Eklentisi WordPress (2)

Bir WordPress acemi için bile restorasyonu takip etmek çok kolaydır. BackUp Buddy, WordPress sitenizi başka bir alana veya ana bilgisayara kolayca taşımanıza yardımcı olabilir. BackUp Buddy’nin diğer özellikleri arasında e-posta bildirimleri, yedek depolama sınırları, bireysel dosya depolama, kötü amaçlı yazılım taramaları, Veritabanı metin değiştirmeleri, veritabanı tarama ve onarım ve etkileşimli site dizini haritası yer alır.

3. UpdraftPlus

UpdraftPlus WordPress Yedekleme Eklentisi

UpdraftPlus, Amazon S3, Google Drive, Rackspace Cloud, Dropbox, FTP, SFTP, SCP, OpenStack Swift, WebDAV ve hatta e-posta yoluyla WordPress web sitenizin yedeklerini oluşturmaya yardımcı olan etkili ve oldukça popüler bir freemium eklentisidir..

Bu seçenekle, WordPress sitenizin hızlı bir şekilde tam yedeklemesini yapabilir ve bunları bulutta depolayabilir veya doğrudan bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Eklenti aynı zamanda hem planlı hem de isteğe bağlı yedeklemeleri destekler ve web sitenizin dosyaları ve veritabanları için farklı zamanlamalara izin verir.

Updraft Seçenekleri

Hızlı geri yükleme, yinelenen programlarla otomatik yedekleme, siteleri taşıma, yedekleme arşivlerini yedeklemek ve indirmek için belirli dosyaları seçmek için Updraft’ı kullanın. Bir yükleme erken durursa veya başarısız olursa, eklenti başarısız yükleme işlemini yeniden dener. Veritabanı yedeklemelerini eklentinin premium sürümüyle şifreleyin. Bu eklenti birden çok dilde çalışıyor ve çeviri çalışmaları devam ediyor. Ücretsiz sürüm, kullanıcıların çoğunluğu için uygun olacaktır, ancak premium sürüm, öncelikli desteğe erişim de dahil olmak üzere bir dizi ek özellik sunar..

4. BlogVault

BlogVault Yedekleri

Bilgi ve İndirme

WordPress kullanıcılarının otomatik olarak yedek oluşturmasına, otomatik geri yüklemeler gerçekleştirmesine, siteleri geçirmesine ve 30 güne kadar yedeklemeleri görüntülemesine yardımcı olan güvenli bir yedekleme sistemi. İstediğiniz herhangi bir yedeği yedekleme arşivinden Dropbox’a kaydedebilirsiniz. Seçilen yedeklemenin istediğiniz yedekleme olup olmadığını kontrol etmek için BlogVault sunucularında test yedeklemeleri yapabilirsiniz.

WooCommerce'ı Yedeklemek İçin BlogVault

BlogVault ile gerçek zamanlı yedeklemeler için bir özelliği de etkinleştirebilirsiniz. Yani, sitenizde değişiklik yaptığınızda BlogVault almaz ve ilgili dosyaları günceller. Bu şekilde site içeriğiniz her zaman güvende olur!

Diğer önemli özellikler arasında artımlı yedeklemeler, ücretsiz tesis dışı depolama, çok bölgeli destek, entegre sahneleme, WooCommerce mağazaları için masa yedekleri ve 7/24 yardıma hazır muhteşem bir destek ekibi bulunmaktadır..

5. Teksir

Teksir Ücretsiz WordPress Eklentisi

Teksir, web sitenizin yedek anlık görüntülerini yakalamak için kullanabileceğiniz bir geçiş eklentisidir. Ücretsiz eklenti, WordPress sitenizi klonlamanıza ve talep üzerine manuel yedeklemeler oluşturmanıza olanak tanır. Bir zip dosyasında paketlenmiş WordPress dosyalarınızın, site içeriğinizin, veritabanınızın, temalarınızın ve eklentilerinizin tam bir yedeğini oluşturdu.

Ayrıca yedekleme zamanlaması, bulut depolama bağlantısı, e-posta bildirimleri ve daha fazlası için profesyonel bir sürüm de mevcuttur.

6. BackWPup

BackWPup Ücretsiz WordPress Eklentisi

BackWPup, WordPress sitelerinin otomatik yedeklemelerini gerçekleştirebilen, WordPress XML dışa aktarma gerçekleştirebilen, veritabanlarını optimize eden, kontrol eden ve onaran başka bir ücretsiz premium eklentidir.

backUpwp ücretsiz

Yedeklemeler FTP sunucuları, Dropbox, Amazon S3, Microsoft Azure, Rackspace bulut, Sugar Sync aracılığıyla ve pro sürümlerinde Amazon Glacier ve Google Drive’a kaydedilebilir. Daha fazla özelliğe veya desteğe ihtiyacınız varsa, eklentinin premium sürümüne yükseltin.

7. SnapshotPro

SnapshotPro

Anlık görüntü, tüm içeriğin, tüm veritabanının veya belirli tabloların yedeklerini oluşturan bir WPMU DEV eklentisidir. Eklenti otomatik yedekleme yapmak üzere zamanlanabilir ve yedeklerinizi Dropbox, Amazon S3 veya SFTP’ye kaydedebilirsiniz. Eklenti WPMUdev üyeliğinin bir parçasıdır ve tek tıklamayla yedekleme ve geri yükleme, otomatik yedeklemeler, çoklu site desteği ve hatta 10 GB WPMUdev bulut depolama alanı içerir.

8. WPVivid

WPvivid

WPvivid ile sitenizi yedekleyebilir, geri yükleyebilir ve taşıyabilirsiniz – ancak şu anda yedeklere odaklanacağız. Ücretsiz eklenti, otomatik yedekleme, bulut depolama desteği (Dropbox, Google Drive, Amazon S3, SFTP, vb.), Bir kez tıklama geri yükleme, tek tıklamayla yedekleme, yedekleme boyutu sınırı ve daha fazlası için özellikler içerir. Eklenti, popüler MainWP site yöneticisi ile de uyumludur, böylece tüm web siteleriniz için yedeklemeleri kolayca yönetebilirsiniz. Ve Elementor, SiteOrigin ve Beaver Builder gibi sayfa oluşturucularla iyi oynuyor.

WPvivid Pro, artımlı yedeklemeler, çok bölgeli destek, uzaktan depolama, gelişmiş zamanlama, kullanıcı rolü yetenekleri ve daha fazlası için daha da fazla seçenek ekler.

9. BackupGuard

BackupGuard

BackupGuard ile sitenizin yedeğini kolayca oluşturun. Eklenti, sınırsız sayıda site yedeklemesi, tek tek dosya veya klasör yedeklemeleri ve hatta çok bölgeli yedeklemeler oluşturmak için tonlarca yedekleme özelliğine sahiptir. Ayrıca yedeklemelerinizi planlamak, dışa aktarmak veya içe aktarmak kolaydır. BackupGuard, yedeklemenizde nerede olduğunuzu görebilmeniz için benzersiz bir ilerleme çubuğu sunar (hatta isterseniz iptal edebilirsiniz).

10. CodeGuard

CodeGuard Yedeklemeleri

Bilgi ve İndirme

WordPress sitenizdeki her şeyin yedeğini oluşturan bir yedekleme sistemi. Kurulum işlemi bir süredir WordPress kullanan biri için çok zor olmamalı, yedeklemeler otomatik olarak oluşturulur ve ağınızdaki dosyalarda yapılan değişiklikleri izleyebilirsiniz.

Geri yükleme, zip dosyasını indirip manuel geri yükleme yaparak veya geri yüklenecek belirli dosyaları seçerek veya kolay bir şekilde otomatik tam geri yükleme seçerek yapılabilir. $ 39-239 $ / ay arasında değişen planlarla biraz pahalı gelebilir, ancak sitenizi koruduğunu dikkate almanız gerçekte değildir..

11. WPBackItUp

WPBackItUp WordPress Eklentisi.

Sondan bir önceki seçimimiz – WPBackItUp – benzersiz bir fiyatlandırma yapısı ile sitenizi yedeklemek için sağlam bir yarışmacıdır. Sitenizi yedeklemek ve manuel olarak geri yüklemek tamamen ücretsizdir. Ancak, tek tıklamayla geri yükleme seçeneklerinden (bir dizi diğer özellikle birlikte) yararlanmak istiyorsanız, premium sürüm için 79 ABD doları ödemeniz gerekir..

Genel olarak, WPBackItUp, WordPress web sitenizi yedeklemek için diğer çözümlere sağlam bir alternatiftir. Destekleri ve dokümantasyonları mükemmel, yani sitenizi korumak için ücretsiz sürümden başka bir şeye ihtiyacınız olmayacağı anlamına gelir.

12. Hepsi Bir Arada WP Geçişi

Hepsi Bir Arada WP Geçişi

All-in-One WP Migration tam olarak göründüğü gibidir – web sitenizi taşırken sizi başarıya hazırlayan bir eklenti. Ancak eklentiyi yalnızca sitenizin bir yedeğini dışa aktarmak için kullanabilirsiniz. Sitenize giriş yapın, All-in-One WP Geçişi eklentisi bölümüne gidin ve büyük yeşil Dışa Aktar düğmesini tıklayın. Eklenti WP-CLI entegrasyonu içerir, böylece yedeklemeler oluşturabilir ve hızlı komutlarla dosyaları (spam yorumları, yayın düzeltmeleri, etkin olmayan eklentiler vb.) Hariç tutabilirsiniz.

Web Sitesi Yedeklemeleri Neden Bu Kadar Önemli?

Basitçe söylemek gerekirse, yedek web sitenizin başka bir yere yüklenen (sunucunuzda veya Dropbox gibi bir dosya barındırma hizmetinde) bir kopyasıdır. İşler ters gittiğinde sitenizi geri yüklemek için bir yolunuz olduğundan emin olmak önemlidir. Örneğin, e-ticaret sitenizi etkileyen bir hata düşünün. Yedeklemeniz yoksa ve kaybolan verilerinizi kurtarmanın hiçbir yolu yoksa, tüm işinizi büyük ölçüde etkileyecektir. Görünüm korkunç olsa da, yerinde bir yedekleme stratejisine sahip olmak – basit bir strateji bile – domuz pastırmanızı kurtaracak.

Genel olarak, web sitenizi yedeklemek, aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi tehdide karşı korunmanıza yardımcı olabilir:

  • Web sitesi korsanları. Bazı bilgisayar korsanları hassas bilgileri çalmayı hedeflerken, birçoğu web sitelerini sadece yapabildiklerini kanıtlamak için hackleyecektir. Bir web siteniz varsa, zaten risk altındasınız.
  • Kötü amaçlı yazılım ve virüsler. Virüsler, truva atları ve diğer kötü amaçlı yazılımlar gibi kötü amaçlı tehditler, WordPress eklentileri aracılığıyla web sitenize girebilir ve verilerinize zarar verebilir veya çalabilir. WordPress güvenli olmasına rağmen, hala% 100 yanılmaz değildir. WordPress’in eski sürümleri vuruldu ve güvenli bir tam yedeklemeye sahip olmak, en kötü senaryoya hazır olacağınız anlamına geliyor.

Genel olarak, yedeklemeler son derece önemlidir – ancak anahtarın genel programınız olduğu gibi. Şimdi bunun nasıl yapılacağına bakalım.

Yedekleme Zamanlaması Oluşturma

Bir yedekleme zamanlaması, basitçe yedekleme yaptığınız sıklıktır. Sıklık kendi benzersiz gereksinimlerinize göre değişse de, bu haftalık veya aylık bir yedekleme olabilir. Ancak, ne olursa olsun, düzenli olarak yedeklemenizi öneririz.

Bir yedekleme zamanlaması oluşturmak nispeten basit bir işlemdir. Sen abilir birkaç basit hesaplama (trafik seviyelerinizdeki faktoring dahil) gerçekleştirin, gerçek şu ki, düzenli ve sık sık seçtiğiniz çözümün yerleşik özelliklerini kullanıyorsanız, iyi gitmelisiniz.

Bunu söyledikten sonra, yaptığınız her yedeklemenin kopyalarını tek bir yerde saklamak istemezsiniz. Bunun yerine, ikinci bir kopya dışında depolanmış en az bir yerel yedeklemeye çalışırsınız. Yine, eklentiler bu konuda size yardımcı olabilir ve birçoğu yedeklemeleri harici olarak depolamanın bir yolunu sunar.


Sadece tekrarlamak gerekirse – yedeklemeler çok önemlidir. Bir sorundan sonra hızlı ve kolay bir şekilde çevrimiçi olmanıza ve daha da önemlisi, ziyaretçilerinizin karşılaştığı kesinti sürelerini en aza indirmenize yardımcı olurlar. Ve sonunda web sitenizi yedeklemek için gerçekten iyi bir neden (tek bir değil) yoktur. Üzgün ​​olmaktan daha güvenli olmak daha iyidir – bu yüzden web sitenizi yedeklemeniz son derece savunucudur. Biraz durma süresi nedeniyle web sitenizin trafik / gelir yolunda çok fazla kaybetmeyeceğini hissetmiş olsanız bile, yine de web sitenize koyduğunuz her şeyi kaybedebilirsiniz..

Kesinlikle en azından WordPress sitenizi korumaya yardımcı olacak ücretsiz bir eklenti almanızı tavsiye ederim. Ayrıca, yeni yayınları yayınlarken ve WordPress kurulumunuzda, temalarınızda ve eklentilerinizde büyük güncellemelerden önce ve sonra (veya yalnızca en az ayda bir kez güvenli olmak için) yedeklemeyi mutlaka unutmayın..

En iyi WordPress yedekleme eklentileri grubumuzdaki seçeneklerden herhangi birini denediniz mi? Yoksa en sevdiğiniz yedekleme eklentisini mi kaçırdık? Yorumlar bölümünde bize bildirin – sizden haber almak isteriz!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map