10 Genel WordPress Tema Sorunları ve Çözümleri

10 Genel WordPress Tema Sorunları ve Çözümleri

Her gün açılan binlerce forum yayını var WordPress.org aynı zamanda diğer forumlarda ve elbette hemen hemen her tema geliştiricisinin destek sitesinde çok hızlı ve kolay bir şekilde çözülebilecek çok yaygın sorunlar hakkında. Tema geliştiricilerinin ve topluluk üyelerinin bu soruları tekrar tekrar yanıtlamaktan oldukça sıkıldığından eminim, bu yüzden en yaygın WordPress tema sorunlarından bazılarını ele alan aşağıdaki yayını yazmaya karar verdim. yer işareti koy ve hazır bulundurun.


1. Stil Sayfası Eksik

Süper harika bir tema indirdiniz veya satın aldınız ve onu yükleyip aşağıdaki güzel mesajı görüyorsunuz:

Stil Sayfası Eksik

İlk düşünceniz…

“Geliştirici beni mahvetti ve stil sayfası olmayan bir tema verdi”

Elbette, aldığınız zip dosyasında bir style.css dosyası bulunmamış olabilir, ancak büyük olasılıkla sorun, kök tema Klasör.

Eksik Stil Sayfası Hatası Çözümü

Temanın masaüstünüzdeki klasörünü bulun ve açın (sıkıştırılmışsa, açın ve açın). Şimdi açtığınızda, tema muhtemelen bir alt dizinde değilse, tüm dosyalarınızı orada görmelisiniz. Örneğin, premium temalarımızın hepsinin teması “Yüklenebilir Tema” klasöründe bulunur. Genelde bariz bir yerdedir ve asıl tema klasörü muhtemelen temayla aynı şekilde adlandırılır. Bulduktan sonra sıkıştırın ve WordPress ile yükleyin veya sıkıştırılmamış klasörü FTP ile yükleyin.

2. Örnek Veri İçe Aktarma Hataları

Temanızı yüklediniz ve şimdi tema geliştiricisinin size sağlayabileceği güzel bir örnek .xml dosyası yüklüyorsunuz ve yine bir hata alıyorsunuz!

Örnek Veri İçe Aktarma Hataları

Hata Çözümü 1 İçe Aktarılamadı

“İçe aktarılamadı” hatası genellikle 2 şeyden biridir. Birincisi, henüz mevcut olmayan özel yazı türlerinden yayınlar veya sınıflandırmalar yüklemeye çalışıyor olabilir.

 • Temayı Etkinleştir: Kullanacağınız temanın etkin olduğundan emin olun.
 • Double Check Teması: Temanın aslında bu özel gönderi türlerini ve sınıflandırmalarını içerdiğinden emin olun – belki geliştiriciye sorun veya kendinize nasıl baktığınızı biliyorsanız

Hata Çözümü 2 İçe Aktarılamadı

“Medya içe aktarılamadı” mesajlarını gösteren resimler için indirilmiyor.

 • Ekleri içe aktarmak için kutuyu işaretlediniz mi? İçe aktarmayı çalıştırmadan önce “dosya eklerini indir ve içe aktar” yazan kutuyu işaretlemeniz gerekiyor mu?.
 • Görüntüler erişilebilir mi?? Büyücülere sunucudan erişilemiyor olabilir. Örnek verileri bir metin düzenleyicide açabilir ve bu dosyalardan birini bulup tarayıcınızda bağlantıyı test edebilirsiniz. Ancak en kolayı muhtemelen tema geliştiricisiyle iletişim kurmak ve resimlerin indirilmediğini bildirmektir.

3. Ana Sayfa Demoya benzemiyor

Etkinleştirdiğiniz herhangi bir temanın, etkinleştirildikten sonra tam olarak demoya benzemesi harika olurdu? Toplam WordPress temamız, yerleşik demo ithalatçısını kullandığınızda bunu yapar, ancak her tema Toplam kadar harika olamaz.

Dolayısıyla, bir tema yüklediyseniz (ve örnek verilerdir), ancak siteniz tema demosuyla eşleşmiyorsa, ana sayfanızın farklı görünmesinin birkaç yaygın nedeni vardır.

Ana Sayfa Ekran Hatası Çözüm 1

Ana Sayfa Okuma Ayarı

Okuma ayarları yanlış. Bu, temanızın bir ana sayfanın ayarlanmasını gerektirmediği veya gerektirmediği ve sitenizi tersine ayarladığınız anlamına gelir. Öyleyse git Ayarlar> Okuma ve “Ön Sayfa Ekranları” altındaki seçenekleri kontrol edin.

Temanız ana sayfa düzeni için herhangi bir sayfa şablonu gerektirmiyorsa, bu seçeneğin “En son yayınlarınız” olarak ayarlandığından emin olun. Temanız bir ana sayfa şablonu kullanıyorsa, sitenizi statik bir ana sayfa kullanacak şekilde ayarlayın.

Ana Sayfa Ekran Hatası Çözüm 2

Ana Sayfa Şablonu

Bir ana sayfa şablonu kullanmanız gerekir. Birçok tema geliştiricisi ana sayfa düzenleri için özel sayfa şablonları kullanır. Bu yüzden, önce elbette dokümantasyon dosyalarını okumalısınız, ancak herhangi bir kafa yoksa ve yeni bir sayfa oluşturuyorsanız, Sayfa Özellikleri> Şablon Ana Sayfa, Ana Sayfa, Ön Sayfa veya benzeri bir şablon olup olmadığını kontrol edin. Öyleyse, bu şablonu kullanarak bir sayfa oluşturmanız, kaydetmeniz / yayınlamanız ve ardından Ayarlar> Okuma statik ön sayfa seçeneğiniz olarak ayarlamak için.

4. URL’lerim “Çirkin”

Varsayılan olarak, varsayılan WordPress URL yapısı çok daha az SEO Dostu değildir. Dolayısıyla, web sitenizin URL’lerini ilk oluşturduğunuzda çirkin görünebilir (posta kimliğinin, yayın tarihinin, posta başlığının ve hatta kategorinin bir karışımı). Endişelenme – düzeltmesi kolay.

Çirkin URL’ler Hata Çözümü

Kalıcı Ayarlar

URL’leriniz harika görünmüyorsa (web siteniz.com/?p=1) Ayarlar> Kalıcı Bağlantılar ve ayarınızı “Posta Adı” seçeneğiyle değiştirin (veya diğerlerinden herhangi birini seçin – sizin için en uygun olanı seçin).

5. Gönderilerim 404 Hataları Döndürüyor

Github 404 Hatası

Şu anda 404 hata sayfası döndüren yayınlarınız varsa, yayınlarınız hâlâ orada değildir ve henüz sorunu çözmek için kalıcı bağlantı ayarlarınızı güncellemeniz gerekir. Bu, özel gönderi türlerini kullanan temalarda çok yaygındır. Özel gönderi türlerini kullanan yeni bir temayı her etkinleştirdiğinizde kalıcı bağlantı ayarlarınızı sıfırlamanız gerekir.

404 Hata Çözümü Gösteren Gönderiler

En basit düzeltme sadece Ayarlar> Kalıcı Bağlantılar ve kaydet düğmesini tıklayın. Genellikle bu işe yarayacaktır. Ancak bu işe yaramazsa .htaccess dosyanızı manuel olarak güncellemeniz gerekebilir (not: WordPress’te yepyeni iseniz bununla başa çıkmanızı önermiyoruz, bunun yerine yardım için serbest bir geliştiriciyle iletişime geçmeniz gerekebilir) . Hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz WordPress kalıcı bağlantılarını kullanma WordPress kodeksinde.

6. Menüm Boş

WordPress’i günlük olarak kullananlar için bu sorunla karşılaşmayacaksınız, ancak WordPress’te çok yeniyseniz veya birkaç yıl önce WordPress’i kullandıysanız ve sadece geri dönüyorsanız, menünüzün neden boş olduğu konusunda şaşkın olabilirsiniz. temayı yüklersin.

Eksik Menü Hata Çözümü

WordPress Menü Ayarları

Varsayılan WordPress temasının, herhangi bir kurulum olmaması durumunda WordPress menüsü için bir yedeği vardır, ancak tüm tema geliştiricileri bunu kendi temalarına eklememiştir..

Menülerinizin çalıştığından emin olmak için şu adrese gidin: Görünüm> Menü menünüzü ayarlamak için.

 1. Bir menünüz olduğundan emin olun. Yapmazsanız, bir tane oluşturmanız gerekir (WordPress’te menüleri nasıl ayarlayacağınızı öğrenmek için bu gönderiye göz atın)
 2. Menünün bir konuma atandığından emin olun. Menünüzün altında “Görüntü Konumları” nı görmelisiniz – bunlar temanızın içine yerleştirilmiş menü alanlarıdır. Bazı temalar yalnızca bir ana menü konumuna sahip olabilir, diğerleri ise tonlarca konuma sahip olabilir. Menünüzün nerede görünmesini istediğinizi işaretlediğinizden emin olun ve kaydedin.

7. Yeni Tema Özel Görüntüler Kullanıyor Ama Onlar Olmadan Mesaj Tonu Var

WordPress 2.9’dan önce öne çıkan resim yoktu (küçük resimler yayınla) WordPress’te sunulan çok sayıda tema, öne çıkan resimleri tanımlamak için meta seçenekler veya özel alanlar kullandı veya herhangi bir varsayılan yazı resmine sahip değildi.

Belki de eski bir temadan öne çıkan resimleri destekleyen yeni bir temaya geçiyorsunuz ya da önceki temanız çok azdı ve bunları kullanmadı. Öne çıkan görüntüyü ayarlamak için yüzlerce yayından geçmeniz için saatler sürmeyeceğiz (veya belki de öylesiniz), bu yüzden hızlı bir çözüm var ve bir eklenti şeklinde geliyor!

Öne Çıkan Resim Yok Hata Çözümü

Kolay Küçük Resim Eklentisi Ekleme

Basit bir çözüm, “Kolay Küçük Resim Ekle”Eklentisi eski yazılarda öne çıkan resimleri otomatik olarak ayarlamak için kullanılır. Eski yayınlara resim eklemek için talimatları yükleyin, etkinleştirin ve uygulayın. Bundan sonra, yeni yayınlar yayınlarken öne çıkan resimlerinizi eklemeyi unutmayın.

8. Slaytlar, Akordeonlar, Geçişler, Sekmeler… Çalışmıyor veya Durduruldu!

Bugünlerde birçok WordPress teması, java-script / jQuery’den, görüntü kaydırıcıları, geçişler, akordeonlar, sekmeler, mobil menüler, görüntü vurguları vb..

Bu özellikler temanızda çalışmıyorsa veya aniden çalışmayı durdurduysa, büyük olasılıkla her şeyin bozulmasına neden olan bir tür javascript hatası için yapın.

Bozuk Slaytlar, Geçişler, Sekmeler vb. Hata Çözümü

WP Motor Önbelleği

Yapmanız gereken ilk şey tüm eklentilerinizi devre dışı bırakın, önbelleğinizi temizleyin (tümünü) ve her şeyin nasıl olması gerektiğini kontrol etmek için sitenizi yeniden yükleyin. Öyleyse, şimdi eklentilerinizi 1’e 1 geri aktive edebilirsiniz ve bozulduğu anda son eklentinin sorunlara neden olduğunu bileceksiniz (bu eklentiyi not edin, devre dışı bırakın ve aynı şeyi yapmaya devam edin).

Hangi eklentinin / eklentilerin soruna neden olduğunu öğrendikten sonra, uyumlu olan aynı işlevselliğe sahip yeni eklentiyi arayabilir veya çakışmayı bildirmek için eklentiye veya tema geliştiricisine başvurabilirsiniz (önce ne olduğunu görmek için sayfayı inceleyin) asıl sorunlar uygun kişi ile irtibata geçebilirsiniz – eğer onun bir eklenti hatası bir not eklenti dev göndermek, ya da onun bir tema hatası tema dev).

9. Stil Değişiklikleri Hiçbir Şey Yapmıyor

Böylece temanızın hepsi hazır ve şimdi kendi “kişiliğinizden” daha fazlasını vermek ve gerçekten markanıza, işinize, nişinize vb. Böylece sitenize bazı özel CSS eklemeye veya stil sayfasını değiştirmeye başladınız, ancak sitenizi her yenilediğinizde değişikliklerinizden hiçbiri etkili olmuyor!

Eksik Stil Düzenlemeleri Hata Çözümü

WordPress Canlı Özelleştirici

Düzenlemelerinizin uygulandığından emin olmak için atabileceğiniz birkaç adım vardır:

 • Önbelleği Devre Dışı Bırak: En yaygın sorun, bir tür önbellek eklentisine sahip olmanızdır. W3 Toplam Önbellek yüklü ve CSS önbelleğe. Bunu yaparsanız, devre dışı bırakmalısınız.
 • WordPress Özelleştirici: Tema özelleştiriciyi kullanıyorsanız, kaydet düğmesini tıklamayı ve ardından değişikliklerin etkili olup olmadığını görmek için sayfayı yenilemeyi denemelisiniz.
 • Arka plan değişmiyor: WordPress arka plan panosunu kullanarak arka planı değiştirmeye çalışıyorsanız, kullandığınız temanın arka plan için bir görüntü kümesi varsa sorun yaşıyor olabilirsiniz. Sadece test etmek için yeni bir resim yüklemeyi deneyin, çünkü bu geçersiz kılınmalıdır. 1 piksel düz renk yüklemek ve tekrar edecek şekilde ayarlamak da iyi bir seçenek olabilir.
 • WordPress Editör Değişiklikleri: Adresindeki WordPress düzenleyicisi aracılığıyla değişiklik yapmaya çalışıyorsanız Görünüm> Editör değişiklikler sunucu izinleri nedeniyle gerçekte kaydedilmiyor olabilir, ancak bu durumda bir hata alırsınız. Hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz burada dosya izinlerini ayarlama.

10. Temamı Güncelledim Ve Tüm Değişikliklerim Gitti!

Bu hatanın en olası nedeni, şablon dosyalarınızda style.css dosyası (genellikle) gibi manuel değişiklikler yapmanızdır. Ardından temanızı güncellediğinizde, düzenlenen dosyalarınızın üzerine varsayılan tema kodu yazılmıştır. Bu yüzden ASLA orijinal temada değişiklik yapmanızı önermiyoruz.

Tema Değişiklikleri Gitti Hata Çözümü

WordPress'e Özel Kod Ekleme

Maalesef, web sitenizi geri yüklemek için kullanabileceğiniz bir yedeğiniz yoksa düzenlemeleriniz sonsuza kadar gidebilir. Bazı barındırma şirketleri 30 günlük web sitesi yedeklemeleri sunar, bu nedenle bir yedeği bulmak ve / veya bir yedeğe geri dönmek için yardıma ihtiyacınız varsa ana makinenizle iletişim kurmayı deneyin. Kendi manuel yedeklemeniz varsa, tema dosyalarınızı FTP üzerinden geri yükleyebilmeniz gerekir.

Bu sorunu şu anda çözemeyebilirsiniz, ancak yine de bu durumda olmadığınızdan emin olmak için önlemler alabilirsiniz. Gelecekte, temalarınızda düzenleme yapmak istediğinizde aşağıdakilerden birini (veya daha fazlasını) kullanmalısınız:

 • Özel CSS Eklentisi. Yalnızca birkaç küçük değişiklik yapmanız gerekiyorsa, ince ayarlarınızı yapmak ve tema güncellemesi sırasında silinmemelerini sağlamak için özel bir CSS eklentisi kullanabilirsiniz. İşte sevdiğimiz iki:
  • Sarı Kalem CSS Editörü
  • CSSHero Görsel CSS Editörü
 • Çocuk Teması Oluşturun. Bir çocuk teması oluşturmak muhtemelen temanızı özelleştirmek için en iyi yöntemdir ve en büyük esnekliğe izin verir ve hatta şablon dosyalarını (sadece style.css dışında) düzenlemenize, yeni komut dosyalarını kaldırmanıza veya eklemenize ve özel işlevler eklemenize izin verir..
  • WordPress alt temasının nasıl oluşturulacağını öğrenmek için bu makaleyi inceleyin.
 • Tam Web Sitesi Yedeklemelerini Koruma. Bir şeyler ters giderse, web sitenizin yedeklerini tutmak her zaman iyi bir fikirdir. Bunun için WordPress web sitenizi (barındırma şirketinizin sunabileceği sunucu yedeklemelerinden farklı olan) aşağıdakilerden birini kullanarak yedeklemenizi öneririz:
 • Değişiklik Günlüğü Tut. İster şablon dosyalarını elle düzenleyin (en iyisi yok), ister alt tema kullanın, bir changelog oluşturmak, temaya yaptığınız tüm ince ayarları izlemenin en iyi yoludur. Bir şey kırılırsa özellikle kullanışlıdır, böylece nerede bir hata yaptığınızı geri izleyebilir ve görebilirsiniz.

Paketleme

İşte orada – 10 yaygın WordPress hatası artı çözümleri böylece onları düzeltebilirsiniz. Ancak bunlar, insanların en sık karşılaştıkları hatalardan sadece birkaçıdır. Daha fazla ipucu için, üzerinde yazdığımız bu kılavuza da göz atmalısınız. Themeforest WordPress temanızı yükleme (kılavuzda çoğu tema için geçerli olacak ipuçları olsa da).

Başka sorun yaşıyorsanız ilk adımınız, kendiniz yanıt bulabileceğinizi görmek için hızlı bir Google araması yapmak olmalıdır. Kendi başınıza araştırma yaptıktan sonra hala bir cevap bulamazsanız, temayla veya eklenti yazarıyla (ürünüyle ilgili bir sorunsa) iletişim kurmayı deneyin veya benzer bir forumu ziyaret edin. Reddit veya Envato bir topluluk üyesinin yardım edip edemeyeceğini görmek için. Muhtemelen, aldığınız hatanın düşündüğünüzden daha yaygın olması!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map