Уроки, отримані з мого першого комерційного плагіну WordPress

Я запустив свій перший комерційний плагін WordPress, WP Social Media Slider, близько півтора року тому. Я ніколи раніше не випускав комерційний плагін, тому було багато спроб та помилок. Протягом всього процесу я засвоїв (і все ще навчаюсь) кілька надзвичайно цінних уроків, які вплинуть на мою майбутню розробку плагінів WordPress.


Якщо ви вже проїхали цю подорож, можливо, вам здасться, що багато з цих занять не є мислителями; Я, безумовно, відчуваю це так, коли я озираюся на них. Сподіваємося, однак, є кілька з вас, які розглядають питання про те, як взяти участь у розробці плагінів преміум WordPress і задаються питанням, чого очікувати і як діяти далі. Сподіваємось, наступні уроки заощадять вам час і стрес, як і для мене.

1. Випустити комерційний плагін набагато простіше, ніж я очікував.

Я писав плагіни для сайтів своїх клієнтів тут і там з моменту початку роботи в WordPress. Я люблю використовувати плагіни з двох основних причин:

 1. Вони зберігають функціональність модульною
 2. Вони роблять функціональні можливості (принаймні між вашими власними сайтами)

Коли я готувався заглибитися у світ комерційних плагінів WordPress, у мене була деяка невизначеність щодо того, наскільки це буде насправді. Чи мій новий плагін спожив би моє життя? Чи потрібно мені вкладати свої заощадження в рекламу, щоб отримати єдиний продаж?

Маючи на увазі ці занепокоєння, я поринув головою… і був дуже приємно здивований тим, що знайшов. Виявляється, писати комерційний плагін лише трохи складніше, ніж писати один із тих безкоштовних плагінів, якими я займався весь час. Це взагалі не споживало мого життя. Що стосується реклами, то я зміг отримати свої перші продажі навіть без реклами. Мертвий простий, правильно?

Тому я б сказав, що якщо ви вже знаєте PHP, немає причини, щоб ви не писали плагіни WordPress – навіть комерційні. Це найпростіший ROI, який я знайшов у світі PHP.

2. Усуньте вторинну роботу, навіть якщо вам доведеться платити.

Одне з найскладніших уроків для мене було те, що навіть якщо я все вмію робити сам, іноді я не повинен.

Приклад 1: Система ліцензії та оновлення

Перший приклад цього був із моїм сервером ліцензій та оновлень. Я коротко розглядав питання про використання Менеджер API WooCommerce, але переглянувши його цінник, я вирішив, що краще скористатись безкоштовним рішенням: популярним Сервер оновлення WP Яніс Ельстс.

Тож я доповнив його і попрацював у своєму плагіні та на сайті, і він вийшов досить добре. Врешті-решт, це зайняло багато часу, і функціональність є меншою, ніж щось подібне Менеджер API WooCommerce забезпечує. І раптом цінність 129 доларів США (або скільки це коштувало на той час) в Менеджері API WooCommerce API здавалося низькою ціною, яка заплатила за великий функціонал та менше робочого часу. Врешті-решт я вклав більше грошей (адже час – це гроші, правда?) У «дешевше» рішення.

Хоча я впевнений, що сервер оновлень WP чудовий у деяких сценаріях, я дізнався, що для мене дешевше і простіше просто розщедрити гроші та скористатися менеджером API WooCommerce API.

Приклад 2: Хостинг

Я любив Digital Ocean з тих пір, як я їх виявив. У них чистий дизайн, чудові ціни, і все у мене під контролем. Хоча моє серце хоче йти з Цифровим океаном, я зрозумів, що я, мабуть, не повинен турбуватися про управління сервером, коли моя платівка вже така заповнена.

Тому я перейшов на Flywheel для більшості моїх сайтів WordPress. Вони забезпечують повністю керований хостинг, що саме те, що мені було потрібно. Я ні на хвилину не пошкодував про це рішення. Час, який вони врятували, заслуговує на завжди більш високу ціну.

Маховик був ідеальним для мене.

Маховик був ідеальним для мене.

3. При гарній підтримці ви можете використовувати помилки на вашу користь.

Скільки б ви не перевіряли плагін, у вас з’являться клієнти, які стикаються з помилками. У цьому переконається різноманітний світ WordPress. Якщо ви добре обробляєте свої запити на підтримку, ви можете фактично використовувати помилки на вашу користь.

Ось що я маю на увазі Коли більшість людей думає про підтримку, вони думають про повільні відповіді, впертий персонал підтримки, і лише можливо – якщо їм пощастить – рішення в кінці. Усуньте цю норму. Надайте швидку, якісну підтримку. Якщо ви це зробите, є хороший шанс, що ваш клієнт подумає про вас краще, ніж якби помилка ніколи не бувала.

У будь-якому випадку, це часто працювало для мене. В одному випадку у мене був клієнт, який зв’язався зі мною про помилку, і я швидко допоміг їй вирішити. Після допомоги їй вона захопилася моєю «дивовижною підтримкою» і запитала, чи може вона мені похвалити свого керівника. У мене немає керівника, але я все-таки був вдячний. І ось що: помилка та підтримка насправді зробили її більше захоплений плагіном. Досить акуратно, правильно?

Формальності, недоліки.

Що стосується підтримки, ось те, що я знайшов, працює найкраще: я не намагаюся бути занадто формальним щодо речей. Іншими словами, я намагаюся бути просто доброзичливим і корисним. Однією з речей, яку багато людей ненавиджу щодо дзвінків про підтримку, є те, що відчувається, що техніка підтримки – просто читати заздалегідь написані питання та відповіді, не слухаючи вашу проблему. Тому я цього не роблю. Натомість я намагаюся завжди:

 • Реагуйте швидко; по можливості, той самий робочий день
 • Будьте уважні; Я намагаюся слухати і працювати з замовником так, ніби з другом
 • Я не підписую відповідей підтримки своїм іменем компанії. Натомість я використовую власне ім’я (хоча підписом моєї компанії під цим)
 • Якщо запит на підтримку вимагає додаткового подальшого спостереження, я намагаюся також швидко потурбуватися про це
 • Я як, наприклад, іноді використання ідіом (наприклад, гавкання неправильного дерева) та неофіційних скорочень (наприклад, що ви думаєте?)
 • Окрім пункту вище, я намагаюся мати бездоганну великі літери, пунктуацію та граматику

Звичайно, іноді божевілля в житті заважає мені запропонувати ідеальну підтримку, яку я мав би подібно до давати, але я думаю, що все-таки важливо мати правильні цілі.

Тому просто майте це на увазі. Помилки погані, але якщо ви надаєте чудову підтримку, ви перетворите те, що могло б стати жахливою ситуацією, у потенційного клієнта, що повертається. І навіть якщо вони не повернуться, принаймні ти зробив чийсь день трохи яскравішим.

4. Плагіни чудово підходять для створення мереж.

Дивно (для мене), я познайомився з новими друзями та діловими зв’язками просто тому, що вони знайшли та використовували мій плагін. Божевільний! Виявляється, випуск плагіна надасть вам можливість познайомитися з приголомшливими новими людьми у світі WordPress.

Ось підказка, про яку я намагаюся бути кращою: скористайтеся всіма можливими можливостями, спілкуючись із людьми, яких ви зустрічаєте. Слідкуйте за ними у Twitter. Перегляньте їх веб-сайт і повідомте, чи сподобалось вам те, що ви знайшли. Якщо ви інтроверт, як я, часом ви можете почуватись дивно, але я майже знайшов таких людей завжди насолоджуйтеся тим, що хтось перевірить і (щиро) похвалить їх за свою роботу.

5. Кожна боротьба за розвиток – ідея плагіна.

У моєму випадку ідея для WP Social Media Slider народилася, коли я побачила, що в Інтернеті не існує жодного плагіна, який би дозволяв мені красиво відображати свої повідомлення у Facebook, Twitter та Instagram безпосередньо на своєму сайті. Мені це справді було потрібно для проекту, над яким я працював, і після довгих годин пошуку я прийшов до висновку, що рішення – будувати його сам. Оскільки це було для мене настільки корисним, було просто рішення випустити його на публіку.

З тих пір, як успішно випускати його, я думав інакше про плагіни. Кожен раз, коли я не можу знайти плагін, який відповідає моїм потребам, в моїй голові відключається тривога, яка говорить: “Ви, мабуть, не єдиний, хто хоче такий плагін”.

Нещодавній приклад цього: я нещодавно робив кілька сайтів, для яких потрібно багато керування CSV (експорт спеціальних даних, імпорт користувацьких даних для створення CPT, ви називаєте це). Існує дещо плагіни там, що типу робив те, що хотів, але нічого не підходило законопроекту повністю. Отож, у моїй голові пішов сигнал тривоги «чудова ідея плагінів», і я розробив власне рішення, яке назвав CSV туз. Це спрощує імпорт та експорт файлів CSV практично будь-чого у (або поза) публікацій, CPT та користувачів. (До речі, якщо це звучить як щось, що може вас зацікавити, сміливо підписуйтесь csvace.com для повідомлень про його звільнення.)

Якщо, таким чином, ви завжди думаєте про свою боротьбу як про великі ідеї для плагінів, вам ніколи не бракує ідей, і у вас завжди буде хоча б одна людина (ви), яка виграє від них!

6. Велика різниця у тому, щоб мати безкоштовну версію плагіна в офіційному каталозі плагінів WordPress.

Маркетинг важкий. Принаймні, важко, якщо ви не знаєте багато про маркетинг. Ось чому ви абсолютно повинен скористатися Каталог плагінів WordPress–Імовірно, найпростіший і найдешевший (безкоштовний) маркетинг для плагінів WordPress. Це може стати вашим найбільшим джерелом трафіку. Я знаю, що в моєму випадку я здивувався тому, скільки людей знаходять WP Social Media Slider через каталог плагінів.

Каталог плагінів WordPress

WP Social Media Slider Lite в каталозі плагінів WordPress

Крім простої можливості маркетингу, наявність безкоштовної версії плагіна також чудовий спосіб дозволити потенційним клієнтам випробувати ваш плагін. Я знаю, що багато людей хочуть переконатися, що плагін відповідає їх потребам, перш ніж розвантажувати готівку, а безкоштовна версія – це саме те, що їм потрібно.

7. Повернення клієнтів – реальна річ – навіть якщо у вас є лише один плагін на продаж.

Зараз у мене є лише один випущений плагін, тож спочатку я не думав про повернення клієнтів. Я маю на увазі, що в більшості галузей програмного забезпечення клієнту потрібно придбати програмне забезпечення лише один раз.

Я дізнався, що преміальна галузь WordPress плагінів відрізняється. У галузі плагінів WordPress багато (можливо, більшість) ваших клієнтів купуватимуть ваш плагін від імені свого клієнта. Якщо їм подобається ваш плагін, вони можуть розглянути можливість придбання плагіна знову для майбутніх клієнтів.

Майте це на увазі, коли ви надаєте підтримку клієнту. Якщо ви залишите на них гарне враження, ви можете отримати більше, ніж єдиний перший продаж у них.

8. Не піддавай себе; встановити справедливу ціну. Розробники, ймовірно, все одно стягують це з клієнта.

Коли я вперше запустив плагін, я вирішив, що збільшую шанси на продаж, встановивши нижчу ціну, ніж зазвичай бачив плагіни. Зважаючи на це, я запустив ціну з 15 доларів за WP Social Media Slider.

Після кількох місяців продажів я зрозумів, що продаю себе коротко. Це було набагато дешевше, ніж більшість плагінів WordPress, що продаються, і мій плагін був так само цінним, як і багато хто з них. Тож я підвищив ціну до 29 доларів і не побачив жодних змін у продажах; так само купували його багато людей. Це призвело до важливої ​​усвідомлення: для багатьох розробників WordPress немає значної різниці між 15 і 29 доларами… або навіть вище, ніж це. Вони купують плагін і просто стягуватимуть його з рахунку як клієнта. Принаймні для мене, встановлення наднизької ціни не спонукало більше людей купувати її.

Я, звичайно, не маю на увазі це як рекомендація відірвати людей. Я просто маю на увазі, що вам слід чесно оцінити, на що ви думаєте, що ваш плагін вартий і продати його за цю ціну. Ви пропонуєте щось унікальне? Чи означає характер вашого плагіна, що ви витрачаєте багато часу на підтримку? Скільки часу ви економите своїх клієнтів?

Встановіть справедливу ціну, і поки вона справді справедлива, ваші клієнти, ймовірно, будуть раді її сплатити.

Стільки вчитись і багато часу.

Тож це я навчився поки що. Я впевнений, що є багато, ще багато уроків, які слід вивчити, коли я продовжую досліджувати преміальний світ плагінів WordPress. Для мене це дуже цікаво.

Як щодо тебе? Ви розробляли плагіни WordPress? Чи дізналися ви якісь уроки, якими ви хотіли б поділитися у коментарях нижче?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map