Спільний та хмарний хостинг – що вибрати?

Спільний та хмарний хостинг - що вибрати для свого сайту WordPress?

WordPress хостинг, спільний та хмарний хостинг, ласкаво просимо у світ або загадки та загадки. WordPress хостинг – це майже кошмар для будь-якого користувача WordPress, який недостатньо розбирається у всіх варіантах, які існують на цьому ринку.


Отже, ви хочете розмістити ваш новий сайт WordPress і хочете знати, яка найкраща альтернатива для вашого проекту? У цій статті я зроблю все можливе, щоб прояснити основні відмінності між спільним та хмарним хостингом та детально пояснити, чому вам може знадобитися той чи інший, залежно від вашого проекту. Я сподіваюся, що, прочитавши цю статтю, ви будете набагато краще підготовлені до вирішення всіх альтернатив, а головне, ви будете готові задавати важливі питання хостинговим компаніям у надії мати набагато краще уявлення про те, що ви отримуєте до того, як потрапити в нього!

Що таке спільний хостинг?

Спільний хостинг – це процес розміщення вашого веб-сайту на сервері разом із веб-сайтами інших користувачів. Зокрема, для ваших файлів, ваших баз даних та електронних листів разом з іншими користувачами використовується спеціалізований сервер, в основному обмінюючись ресурсами. Оскільки природа хостингу полягає в оптимізації використання ресурсів, використання виділеного сервера для одного клієнта не є оптимальним для хостинг-провайдера. Отже, народилася концепція спільного хостингу, в якій група користувачів ділиться спільним сервером.

У цій ситуації користувач обмін ресурсами згаданого сервера з рештою групи на цьому сервері, саме це найчастіше відоме як вузол. Оскільки більшість виділених серверів є достатньо потужними для того, щоб розмістити сотні користувачів одночасно, не порушуючи потужність, це прийнятна практика.

У світі спільного хостингу користувачі на спільному сервері зазвичай управляються тим, що називається a панель управління. Для цього хостинг-компанії купують та використовують загальні панелі управління хостингом. Є багато хороших і добре відомих хостинг-панелей, але найбільш популярні cPanel і Плеск Онікс. Деякі хороші приклади безкоштовних панелей управління – це веб-панель VestaCP і Centos, але ви, швидше за все, їх не побачите часто через їх вільну природу.

Спільний та хмарний хостинг: cPanel

Панель управління несе відповідальність за контроль над ресурсами та безпекою, щоб забезпечити хорошу репутацію всіх клієнтів (згідно з умовами плану хостингу кожного користувача). Панель управління також відповідає за керування електронною поштою та доменними діями, пов’язаними з DNS тощо.

Отже, підсумовуючи: спільний хостинг складається з сервера (який називається вузлом), на якому група користувачів усіма ресурсами, що діляться через панель управління.

Які переваги спільного хостингу?

Спільний хостинг може бути швидшим, ніж хмарний хостинг, залежно від якості та відданості хостинг-компанії. Це може бути правдою, оскільки керування виділеними ресурсами сервера, якщо це зроблено належним чином, гарантує меншу затримку. Крім того, дійсно хороша конфігурація буде швидшою, ніж хмарна структура за принципом складності. Маючи менш складну структуру за процесом розміщення веб-сайту, це зменшить затримку та збільшить продуктивність.

Чи є недоліки спільного хостингу?

Проблема полягає в тому, що більшість компаній не грають на цьому справедливо. Зазвичай вони намагаються максимізувати прибуток і, роблячи це, намагаються розмістити якомога більше користувачів на кожному вузлі. Це ефективно збільшить затримку, оскільки сервери можуть працювати на повну потужність. Також вводиться ще одна проблема: безпека. Занадто багато користувачів на одному сервері може виявитися проблематичним з міркувань безпеки. Це можна пом’якшити за допомогою спеціальних версій Linux для контролю розподілу ресурсів, таких як Cloud Linux. Крім того, Спільний хостинг не є ідеальним, якщо вам потрібно запустити конкретні сценарії, наприклад, спеціалізований сервер додатків для вашого нового додатка.

Кращий спільний хостинг

Веб хостинг Bluehost

Спільний хостинг Bluehost

Один з найбільших та найкращих прикладів спільного хостингу – Bluehost. Цей популярний варіант веб-хостингу пропонує простий у використанні спільний хостинг для всіх типів веб-сайтів, включаючи ті, що працюють на WordPress. Хочете побачити цей план хостингу в дії? Ознайомтеся з нашим посібником Bluehost, щоб дізнатися більше.

Що таке хмарний хостинг?

Хмарний хостинг – це мистецтво використання групи серверів для розміщення групи користувачів. У хмарному хостингу компанії зазвичай пропонують приватну послугу, в якій замовник може мати набір індивідуальних інструментів для налаштування власного приватного віртуального сервера. Служби хмарного хостингу використовують концепцію крихітних машин, на яких ви можете відкрити “сервер додатків” для конкретних цілей або створити, призупинити та знищити ваші віртуальні сервери з легкістю. Це ідеально підходить для розробників та людей, яким потрібно використовувати конкретні ресурси, будь то хостинг веб-сайту чи програми.

Служби хмарного хостингу пропонують ресурси в місцях зберігання, продуктивності пам’яті, доступній пропускній здатності, кількості центральних процесорів тощо, і вам нараховується кількість ресурсів у порівнянні з часом, який ви витратили на їх використання. Чим потужніші віртуальні процесори, продуктивність пам’яті та пам’яті, тим вищі витрати. У цьому контексті хмарні сервіси спрацьовують як створення власного віртуалізованого ПК, куди ви додаєте речі, поки ціна та продуктивність не досягне вашої мети.

У такому сценарії сервери віртуалізуються, тому ресурси також є віртуальними. Це означає, що коли є достатньо високий попит на ресурси, хостинг-компанія може додати нові сервери до віртуальний вузол щоб розширити кількість ресурсів без необхідності переміщення клієнтів із цього вузла. Цей тип налаштування ідеально підходить для розширення, оскільки компанія не має турбуватися про ресурси та не потребує перерозподілу користувачів. Хмарну структуру можна розширити і розширити не лише до декількох серверів, але й до сотні!

Спільний та хмарний хостинг: віртуальний вузол

Public vs Private Cloud

Хмарний хостинг можна розділити на Public vs Cloud. У більшості прикладів хмарного хостингу працює компанія, яка пропонує ці послуги публічна хмара моделей,. Це означає, що вони забирають ресурси з пулу загальнодоступних віртуальних серверів. Ця ж загальнодоступна мережа використовується для передачі даних. Захист обробляється для забезпечення збереження приватних даних. Хорошим прикладом цього є Cloudways – послуга, заснована на інших хмарних сервісах (про які ми трохи поговоримо).

На приватна хмара, компанія володіє хмарною мережею, а послуги більше підходять для програм, де безпека є найважливішою. Приватні хмари – це звичайно власні структури, які не залежать від зовнішніх хмарних мереж.

Які переваги хмарного хостингу?

Основна перевага створення структури хмари полягає в тому, що компаніям ніколи не доведеться турбуватися про потужність вузла. У такому сценарії їм просто потрібно додати ще один сервер до віртуальної структури. Це ефективно зменшує розподіл ресурсів і збільшує потужність без будь-яких змін для панелі управління або користувачів у вузлі.

Оскільки хмарний хостинг орієнтований на ресурси, ви можете припинити використання ресурсу, і він не стягуватиметься. Це пов’язано з тим, що з вас стягується плата за використання ресурсів, де, як і при спільному хостингу, вам стягується фіксована сума (ви використовуєте ресурс чи ні).

І є недоліки хмарного хостингу?

Основним недоліком хмарної структури є складність. Наявність такої кількості серверів в Інтернеті з усім віртуалізованим може ускладнити компанію виявити, де існує проблема, оскільки ті самі дані поділяються та зберігаються у віртуалізованому вигляді. Цей тип структури дійсно додає затримки. Для критичних веб-сайтів, коли ефективність є необхідним, хмарна структура може мати менше, ніж ідеальні результати. Ще одна проблема хмарного хостингу полягає в тому, що він, як правило, дорожчий, ніж спільні альтернативи. 1 Гб місця на спільному хостингу зазвичай дешевше, ніж 1 Гб місця в хмарній службі.

Крім того, більшість сервісів хмарного хостингу не включають поштові послуги. Для цього вам потрібно створити окремі віртуальні машини для цієї мети (або придбати послугу), де як більшість спільного хостингу за замовчуванням входить адміністрація пошти.

Кращий хмарний хостинг

Cloudways Cloud hosting

Cloudways Хмарний хостинг

Якщо ви шукаєте надійний та доступний хмарний хостинг, він справді не стане кращим, ніж Cloudways. Пропозиція у верхній частині лінійки хмарного хостингу (DigitalOcean, AWS, Google Cloud тощо) із зручним інтерфейсом, щоб ви могли краще керувати своїми сайтами. Дізнайтеся більше у нашому повному огляді Cloudways.

А тепер дилема

Це все логічно і зрозуміло, але хостингові компанії зазвичай не пропонують нарізані та сухі спільні та хмарні хостингові плани. У сучасному світі багато хостів починають поєднувати спільне використання хмарних служб хостингу таким чином, що їх вже не так просто відрізнити. Наприклад, зараз прийнятно створювати віртуалізовані контексти, в яких один вузол, керований службою спільного хостингу, тепер складається з серії віртуалізованих виділених серверів. Цей тип налаштування майже ідентичний тому, що компанії, що працюють у хмарному хостингу, роблять для своїх послуг.

Це може створити сценарій, коли ви платите за службу спільного хостингу, яка в основному поводиться як хмарний хостинг, але працює за панеллю управління. Окрім того, деякі компанії віртуалізували панель управління всередині VPS, тому у вас навіть немає справедливого розподілу ресурсів, оскільки власне сервер, на якому знаходиться панель управління, недоступний безпосередньо, лише його частина!

Що з цього зробити?

Зрештою, не має значення, що компанія робить із серверами. Будь то виділені сервери, які діють як чисті вузли чи справжня хмарна хостингова структура, що насправді важливо, наскільки добре компанія управляє усім пакетом. А хороший хмарний сервіс хостингу може працювати ідеально навіть для найвибагливіших застосувань. Те саме можна сказати хороший спільний хостинг працює на реальних апаратних вузлах. Саме якість хостингової компанії та їх прихильність до користувачів визначають все у світі.

Тож, найкращий для мене спільний або хмарний хостинг?

Подивимось, у вас є новий веб-сайт WordPress, який ви хочете розмістити в Інтернеті. Ваша найважливіша турбота зараз – ціна та продуктивність. У такому сценарії спільного хостингу, швидше за все, найкраща ставка, оскільки ви зменшуєте витрати, наймаючи службу, якій потрібно менше ресурсів для контролю кожного вузла (що означає кращі ціни на користувача).

З іншого боку, якщо ви є компанією чи особою, якій потрібно швидко налаштовувати веб-сайти та програми, хмарний сервіс хостингу буде служити вам краще. Хмарні хостингові панелі, як правило, краще підготовлені для створення та розміщення самих диких конфігурацій, без того, щоб ви нічого не турбували. Просто пам’ятайте, що вам потрібно буде самостійно налаштувати поштовий сервер, оскільки більшість хмарних хостингових послуг не пропонують його.

Зведення загального та хмарного хостингу

Незалежно від того, чи використовуєте ви спільний або хмарний хостинг, хороша новина полягає в тому, що обидві служби не є взаємовиключними. Спільний хостинг прекрасний для розміщення декількох сайтів, які потребують загальних варіантів електронної пошти, переадресації, контролю DNS, FTP та служб баз даних. Хмарні послуги хостингу орієнтовані більше на розробників і можуть бути відмінними для розміщення програм або веб-сайтів для конкретних цілей. Зважаючи на характер обох служб, вони зазвичай добре працюють разом. Наприклад, для того, щоб розміщувати веб-сайт і додаток одночасно або контролювати веб-сайт, який підключається до магазину. Що ще краще, що сьогодні більшість компаній можуть пропонувати обидві послуги одночасно.

Підвести підсумки позитивів Хмарний хостинг, ви можете створити власні конфігурації, ви керуєте доступними ресурсами і навіть можете призупинити ресурси, щоб зменшити витрати. Єдиний справжній мінус у тому, що ресурси, як правило, коштують дорожче, ніж на спільному хостингу.

З Спільний хостинг ви отримуєте кращий баланс послуг, найкраще підходящих для веб-сайтів, а послуги, як правило, дешевші, ніж хмарний хостинг. Однак мінус полягає в тому, що ви не можете керувати ресурсами, ані запускати чи зупиняти послуги, як-от за допомогою хмарного хостингу.

Яку б послугу ви не вибрали, тепер ви маєте набагато краще уявлення про плюси і мінуси. Що ви віддаєте перевагу? Які ваші думки щодо спільного та хмарного хостингу? Будь ласка, поділіться своєю думкою у коментарях нижче!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map