Словник WordPress для початківців (пояснюють заплутані умови!)

Для когось нового у світі блогів усі нові терміни, які викидаються, можуть стати досить заплутаними – особливо, якщо у вас майже немає досвіду роботи в комп’ютерах та веб-розробках. У цій статті будуть пояснені деякі найпоширеніші терміни, які ви, швидше за все, зіткнетеся під час ведення блогів. Давайте прямо до цього!


Що таке щоденник, все одно?

Блог скорочено “weblog” – інтернет-журнал, як щоденник чи журнал. Блоги, як правило, є особистими веб-сайтами, на яких люди створюють публікації про що-небудь із свого повсякденного життя до рецептів до коментарів на гарячі теми, але вони перетворилися на використання підприємствами та організаціями для обговорення важливих питань або надання експертних знань.

Записи в блозі зазвичай перераховані у зворотному хронологічному порядку (тобто найновіший вказується першим). Але не хвилюйтеся, ви завжди можете упорядкувати публікації свого блогу, використовуючи вбудовані параметри теми (наприклад, зміну дати) або встановивши безкоштовний плагін, наприклад Типи пошти Замовлення.

Front End vs Back End

Іноді ви можете бачити слова, кинуті на передній та задній кінці. The передній кінець це частина веб-сайту, яку кінцеві користувачі (тобто відвідувачі сайту) бачать, коли вони відвідують сайт.

Передня частина веб-сайту

Передня частина веб-сайту

The задній кінець це частина, де відбувається все кодування – або, у випадку блогера, де відбувається управління вмістом та дизайн веб-сайту. Для вас, блогер, адміністратор WordPress – це ваш задній край. Коли ви входите на свій веб-сайт WordPress, ви входите в задній край вашого веб-сайту.

Це зворотній кінець

Інформаційна панель WordPress, частина адміністратора.

Bootstrap, HTML5, CSS3, JavaScript, jQuery

Якщо ви думаєте, що ці терміни повністю з іншої мови, ви насправді не за горами. Але не потрібно дозволяти вашим очам засклюватись щоразу, коли ви їх бачите!

CSS3, HTML5 і PHP всі загальні, популярні мови програмування. Це те, що розробники використовують для створення та створення веб-сайтів. Як блогер, вам, мабуть, не потрібно буде вивчати чи використовувати будь-який код – тим більше, що плагіни wordpress для веб-сторінок для конструктора сторінок набули такої популярності. Якщо ви користуєтесь такою темою, як Total, ви можете створити повністю налаштований веб-сайт, не вивчаючи або використовуючи код (усі розділи сторінки, підбір кольорів, піктограми тощо) вбудовані!).

Завантажувальний є рамкою розробки, яка використовується для створення веб-сайтів. Це фреймворк, що означає, що замість того, щоб мати справу з мовою кодування, ви бачите те, що бачить кінцевий користувач. Спочатку розроблений для заохочення послідовності використання внутрішніх інструментів у Twitter, він розширений на колекцію інструментів, доступних будь-якому розробнику.

jQuery – це бібліотека JavaScript – програмне забезпечення, яке спрощує розробку елементів веб-сторінки простішими та простішими. Це

Це не речі, про які звичайний блогер повинен турбуватися, але вони часто згадуються у функціях плагінів, тем та інших програм, тож тепер ви знаєте, що вони бувають, коли ви натрапляєте на них.

Тема

А тема – це дизайн переднього кінця вашого блогу, іноді відомий як шкіра. Він містить вашу кольорову гаму, шрифти, макети вмісту тощо. Більшість преміальних тем WordPress дозволяють істотно налаштувати і будуються сумісними з популярними плагінами.

Коли ви налаштовуєте блог, однією з перших речей, які ви робите, є вибір теми. Це допоможе вам встановити стиль для свого блогу. Якщо ви вирішите, що вам не подобається обрана вами тема, ви можете пізніше змінити свою тему WordPress без особливих труднощів. Деякі теми безкоштовні, а деякі – преміум-класу (тобто їх потрібно купувати). На сайті є купа безкоштовних тем WordPress.org, але вони, як правило, мають обмежений функціонал і мало-мало варіантів налаштування порівняно з преміальними темами (лише щось, про що слід пам’ятати).

тематичний довідник

Каталог тем WordPress.org

А дитяча тема використовується додатково до батьківської теми для відображення налаштувань. Коли ви хочете внести основні зміни до теми (до фактичного коду), вам потрібно скористатися дочірньою темою, щоб продовжити оновлення батьківської теми. Популярним прикладом є батьківська тема Genesis, створена StudioPress, яка має багато дитячих тем, доступних в Інтернеті. Основна тема Genesis включає в себе всі основні функції, в той час як дочірні теми включають в себе власні стилі та макети.

Підключати

Плагіни – це тип програмного забезпечення, що розширює функціональність або додає певні функції іншому програмному забезпеченню. У WordPress є багато плагінів, доступних від сторонніх розробників, які ви можете використовувати на своєму веб-сайті (знову ж таки, безкоштовні та преміальні варіанти), від покупок до галереї зображень, до контактних форм і всього між ними. Перегляньте Каталог плагінів WordPress, і регулярно переглядайте наш блог, щоб дізнатися більше про плагіни, які ми рекомендуємо!

плагіндиректорія

Каталог плагінів WordPress.org

Примітка. Плагіни WordPress можна використовувати лише в власних блогах та веб-сайтах, а не на безкоштовній платформі WordPress.com.

Віджет

Віджети це невеликі програмні програми, які часто збирають інформацію з веб-сайтів чи інших програм та відображають їх. Деякі приклади – додатки погоди, зворотні звороти подій та поля конверсій. У WordPress віджети додають вміст та функції на бічні панелі, наприклад, хмари тегів та пошук. Багато плагінів дозволяють додавати віджети на свій сайт.

панелі інструментів

Розділ віджетів приладової панелі

Віджети також можуть бути тематичними або розширеними за допомогою плагіна. Наприклад, наша тема шикарного ведення блогів WordPress включає в себе спеціальні віджети для Instagram, підписку на розсилку, про розділи та соціальні посилання.

Це спеціальні віджети справа

Чуйний

Коли веб-сайт є чуйний, це означає, що він розроблений так, щоб налаштувати його на будь-який розмір екрана, будь то ваш смартфон або планшет або настільний комп’ютер. Елементи можуть ховатися або переставляти себе так, щоб вони належним чином залежали від розміру екрана. За останні кілька років чуйність стала стандартною рисою веб-дизайну.

Деякі теми роблять це на крок далі та додають спеціальні параметри чуйності. Наприклад, тема Total включає в себе параметри приховування або відображення рядків на різних пристроях. Це унікальна функція чуйності, яку ви можете використовувати для відображення слайдера на робочих столах, але ховати на мобільному (оскільки повзунки важко бачити на маленьких екранах, ви можете вибрати фотографію замість цього).

Загальна рамка: чуйні рядки

Усього включає в себе спеціальні параметри відгуків рядків

Короткий код

Короткі коди по суті є макросами або наборами інструкцій програмування, розроблених для того, щоб робити все автоматично, що призводить до скорочення часу та зусиль з вашого боку (і немає потреби в кодуванні). Іншими словами, шорт-коди – це ярлики. У блогах WordPress деякі теми містять шорт-коди, які можна використовувати для форматування вмісту – наприклад, для додавання зображень або кнопок або для форматування цитат або заголовків абзаців. Але якщо вони цього не роблять, ви завжди можете просто встановити наш безкоштовний штрих-код Sympla WordPress (ми щойно випустили версію 2.0, сумісну з Visual Composer!).

кнопкикорти

Приклади коротких кодів кнопок

Постійне посилання, Slug

А постійна посилання (скорочено “постійне посилання”) – це URL-адреса публікації в блозі або веб-сторінки. Коли ви ділитесь публікаціями чи сторінками з іншими людьми, постійна посилання – це веб-адреса, якою ви ділитесь. Ви можете завітати до нашого блогу, щоб дізнатися більше про покращення своїх постійних посилань.

А слимак це частина URL-адреси, яка містить назву публікації. Це часто всього кілька слів, призначених описати, про яку публікацію йдеться. WordPress автоматично використовує заголовок публікації як слизу, але ви можете редагувати його, якщо потрібно. На зображенні нижче жовтою виділеною частиною є слимак.

glossary_slug

Акісмет

Акісмет є плагіном фільтру спаму для коментарів і пінгерів блогу. Ідея полягає в автоматичному модеруванні коментарів, щоб ви могли витрачати свій час на інші речі – це припиняється в середньому 7,5 мільйонів штук спаму на годину! Akismet попередньо встановлений у вашому блозі WordPress, але його потрібно буде активувати під час налаштування вашого сайту. Для отримання додаткової інформації відвідайте akismet.com.

akismet-wordpress-options-wpexplorer

SEO

Ця абревіатура є короткою Пошукова оптимізація. В основному, SEO гарантує, що ваш веб-сайт відображається в результатах пошуку, а не губиться в ефірі – це означає більше відвідувачів сайту. Ви можете покращити свій WordPress SEO, використовуючи відповідні теги, категорії та ключові слова у своїх публікаціях та заголовках, а також написавши заголовки, які повідомляють відвідувачам про те, що ваші публікації.

Паралакс

Прокрутка Паралакса це місце, де фонові зображення рухаються повільніше, ніж решта вмісту веб-сторінки, що створює ілюзію глибини. Він використовувався у відеоіграх та комп’ютерній анімації з 1980-х, але у веб-дизайні не використовувався до 2011 року. Використання теми з ефектом прокрутки паралакса нібито надає вашому сайту витончений, сучасний вигляд.

Повзунок

Напевно, ви дуже добре знайомі повзунки, навіть якщо ви цього не усвідомлюєте – вони використовуються в веб-дизайні роками. Повзунки – це невеликі галереї зображень, розроблені таким чином, що кожне зображення відображається протягом декількох секунд, перш ніж переходити (або ковзати) до наступного зображення. Багато хто включає посилання на повідомлення в блозі чи інший вміст. У WordPress доступні десятки повзунків плагінів, деякі з яких часто включаються до преміальних тем. Ми говорили про найкращі плагіни WordPress для слайдера раніше, тому обов’язково перевірте цю публікацію!

повзунок

Зсувне зображення.

Повернення, Ping

Трекбеки – це сповіщення для авторів веб-сайтів, які повідомляють, коли хтось посилається на їхній вміст. А пінг – мережевий сигнал, який надсилає зворотний трек. Повернення може допомогти полегшити спілкування між блогами. Зворотні звороти іноді використовуються для вставки спам-посилань, тому, якщо ви використовуєте функцію відстеження, вам слід розглянути можливість використання спеціальних фільтрів спам-списку..

Висновок

Вітаємо, тепер ви знаєте деякі загальні умови ведення блогів та розробок! Сподіваємось, знання цих термінів допоможе вам стати більш впевненим блогером, коли ви розпочнете роботу. Чи можете ви придумати якісь більш заплутані терміни? Якщо ви не новачок у веденні блогів, які терміни вас бентежили під час першого запуску? Давайте почуємо про це в коментарях!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map