Використання відмітки за допомогою WordPress: Посібник для початківців

WordPress.com оголосив, що представляє Відмітка в основні можливості та дозволяючи їх користувачам використовувати його під час написання своїх публікацій у блогах, сторінок та коментарів.


Коли в екосистему WordPress.com додаються нові функції, є досить хорошою ставкою, що незабаром вони будуть додані до програмного забезпечення WordPress.org. Шанувальники Markdown довго чекали цього доповнення. Однак, безсумнівно, значна частина користувачів, які не мають уявлення про те, що таке Markdown, і чому вони коли-небудь ним користуватимуться.

У той час як Markdown є новим для WordPress.com, його можна використовувати в WordPress.org протягом деякого часу за допомогою простого плагіна. Один із цих плагінів, про який ми поговоримо трохи пізніше, завантажено майже 25 000 разів і його користувачі в основному отримали 5-зірковий огляд.

Це говорить нам про те, що він популярний і добре побудований, але, хоча є користувачі, які люблять Markdown та плагін, про який ми будемо обговорювати, все ще великий відсоток бази користувачів, який досі нічого про це не знає..

Тож давайте поговоримо про це зараз.

Що таке Маркдаун?

що-є-розмітка

Markdown – це система простого форматування тексту, створена у 2004 році Джоном Грубером та Аароном Суорцем. Він був розроблений для того, щоб люди могли складати текст із сильним форматом для Інтернету. У самому основному, Markdown – це інструмент перетворення тексту в HTML для веб-письменників. При його використанні він перетворює текст у структурно допустимі XHTML та HTML.

Це система, яку можна швидко засвоїти через її простоту і скорочує всі можливі помилки, які трапляються при спробі форматування тексту з HTML-кодом.

Основна мета дизайну розмітки – зробити текст максимально читабельним. Ідея його створення полягала в тому, що документи, написані за допомогою синтаксису розмітки, повинні публікуватися як текстові документи без тексту, не схожі на те, що вони були позначені тегами чи будь-який тип форматування HTML.

Чому я повинен використовувати розмітку?

Markdown – дуже корисний інструмент, оскільки він надзвичайно простий у використанні та дуже швидкий у навчанні. Для позначення стилю та посилань використовуються спеціальні символи та розділові знаки. Символи, які використовуються, показують, як буде форматовано документ, а також допоможуть прості текстові документи стилю, щоб їх легко переглядати. Коли документ публікується в Інтернеті, ці символи перетворюються у відповідний стиль та формат.

Писати в Маркдаун надзвичайно чисто. При використанні його форматування перекладається на завершені стилі HTML. Вам не доведеться турбуватися про те, щоб пропустити якісь закривальні теги чи теги для вкладення неправильно. Немає потрібної стилістики для вбудовування, що означає, що ви не порушите жодного форматування, коли воно буде опубліковано в Інтернеті..

Це також гнучкий і портативний синтаксис у використанні. Це дозволяє виводити документи у кілька форматів. Хоча ми спеціально обговорюємо його використання з WordPress, також легко створити цей вміст в автономному режимі в текстовому документі та вставити його безпосередньо у вікно редагування. Ця гнучкість дозволяє також конвертувати його в PDF-файл чи інші формати без необхідності вносити будь-які зміни.

Використання розмітки за допомогою WordPress

підключати

Поки Markdown ще не введено в основне програмне забезпечення WordPress, додати його одним плагіном надзвичайно просто.

Існує кілька плагінів, які ви можете встановити, щоб використовувати Markdown у своєму блозі, але в цій публікації я розповім про один дзвінок WP-відмітка. Після встановлення та активації плагіна вам надається кілька нових параметрів у меню налаштувань інформаційної панелі WordPress.

Налаштування розмітки

Під Налаштування> Написання у меню ви можете змінити параметри, щоб увімкнути розмітку публікацій, сторінок та коментарів. Це меню дозволяє увімкнути панель довідки для редактора публікацій та коментарів, а також включити опцію виділення синтаксису, яка допоможе вам звикнути до використання Markdown.

розмітка

Коли ви використовуєте Markdown у своїх публікаціях, вікно редактора публікацій розділено на два окремих розділи. Головне вікно використовується для написання вашої публікації, і під цим вікном вам представлена ​​публікація, повністю стилізована. Це вікно оновлюється в режимі реального часу, що дозволить швидко підтвердити правильність синтаксису стилю.

Проведення базового стилю з Markdown просте. Щоб перетворити текст у тег заголовка H1, вам потрібно передувати текст за допомогою одного хеша. H2-заголовки передують подвійним хешам, і кожен рівень заголовка позначається додатковою хеш-позначкою.

Маркдаун використовує зірочки як індикатори наголосу. Для того, щоб зробити виділення тексту жирним шрифтом, його потрібно обгорнути двома зірочками. Підкреслюючи текст курсивом так само просто, як загортання тексту в окремі зірочки.

Списки додаються за допомогою різних методів. Для не упорядкованих списків ви можете передувати елементам списку з однією зірочкою, одним плюсом або одиничним дефісом. Для упорядкованих списків ви просто використовуєте число, за яким слідує період, як у будь-якому звичайному текстовому документі.

Створення посилань потребує трохи більше роздумів, але їх можна створити дуже швидко, коли ви звикли до правильного синтаксису. Для того, щоб додати посилання, вам потрібно додати текст посилання між двома квадратними дужками, а потім саме посилання має слідувати за цим текстом посилання в дужках. Прикладом цього може бути: [WPExplorer] (http://wpexplorer.com).

Посилаючись на внутрішні сторінки та публікації, вам просто потрібно використовувати відносні шляхи для посилання, а не повну URL-адресу.

Додавання зображень до вашої публікації працює аналогічно до додавання посилання. Текст alt, використаний на ваших зображеннях, додається в квадратні дужки, а розташування файлу зображення додається в круглі дужки.

Ви також можете відображати фрагменти кодового блоку, попередньо переглядаючи кожен рядок тексту в блоці коду з чотирма пробілами. Кожен додатковий відступ у коді можна скласти ще чотирма пробілами, щоб полегшити читання.

Markdown використовує символи електронної пошти> символи для створення блокових лапок. Вони найкраще працюють, коли кожен рядок в блоці цитата важко обгорнутий і передує символу>.

Завантажте WP Markdown

Відмітка може бути не для всіх. Але для тих, хто хоче швидкий і чистий метод створення публікацій, не турбуючись про HTML або сповільнюючи, видаляючи руки за клавіатуру, це може бути метод написання, який підходить саме вам.

Це не так просторо, як використання HTML для створення варіантів стилю, але він охопить переважну більшість із них, і, звичайно, ті варіанти стилю, які ви будете використовувати 90% часу.

Ви використовували Markdown з WordPress чи використовували його в інших програмах? Ми хотіли б почути ваші думки щодо Markdown та чи вважаєте ви це корисним інструментом для веб-сайтів WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map