Що таке RSS? І як додати його до WordPress

Що таке RSS? Ну, RSS означає “По-справжньому простий синдикацію”, хоча його походження можна простежити до “Звіт про багатий сайт”. Простіше кажучи, RSS є засобом синдикації вмісту веб-сайту високоефективним та організованим способом. Випущений у 1999 році, RSS мав величезний вплив на еволюцію Інтернету – зокрема, на те, як споживався контент. Людям більше не потрібно відвідувати їх улюблені сайти, щоб переглянути останні статті.


Такі сайти новин, як BBC та New York Times, активно просували піктограму RSS на своїх сайтах. Ви можете підписатися на весь NY Times або просто розділ “Фінанси” – все, що вам потрібно було зробити, це підписатися на певний RSS-канал. Така краса була RSS! Якщо говорити прямо, RSS був і є, один з найпопулярніших медіа Росії масовий розподіл контенту для видавців, і масове споживання вмісту для читачів (або відвідувачів).

Персики RSS: Продуктивність та читаність

подкастинг

RSS досить буквально був палицею, що сприяла зростанню блогів та подкастів. Ви можете підписатися на свої улюблені блоги та заощадити багато часу, просто прочитавши вміст у своєму RSS-рідері. По суті ви робити набагато більше, витрачаючи менше і в кінцевому рахунку зберегти багато часу.

Однією з найбільш неоцінених (а точніше нечуваних) переваг використання RSS-каналів є читабельність. Ми, люди, є звичками. Ви ніколи не замислювалися, чому майже всі романи дотримуються певного розміру та ширини сторінки, вирівнювання тексту, висоти рядка, кількості слів на рядок, типу та розміру шрифту? Це робиться для створення оптимального задоволення від читання – менше напружувати очі, фіксувати рух очей та покращувати швидкість читання з часом.

RSS-читачі роблять те саме. Ви можете встановити бажаний шрифт, розмір та висоту рядка. Коли ви читаєте різний вміст в одному типографічному макеті, швидкість читання покращується. Кожен сайт має свій дизайн, типографіку та колірну палітру. Деякі вам можуть сподобатися, тоді як деякі, які ви можете абсолютно здивувати. RSS усуває цей проміжок і дає вам задоволення від читання.

RSS-канали

газета RSS читача

Більшість із нас знають цей термін “Значки RSS” – ті помаранчеві коробки з білим значком, доступні на більшості сайтів. Ну, ці піктограми посилаються на RSS-канал вашого веб-сайту. В основному вони використовуються для доставки вмісту відвідувачам вашого сайту або, в інших випадках, вашим клієнтам. RSS-канал кодується, скоріше розмічені в XML (Розширювана мова розмітки). RSS-читачі та веб-браузери, які мають вбудовану підтримку для розбору RSS-каналів (наприклад, Mozilla Firefox), можуть правильно читати або розбору RSS-канал. Інші веб-переглядачі, такі як Google Chrome, які не мають вбудованої підтримки для каналів, відображатимуть XML-дані за замовчуванням, коли натискається посилання на канал RSS.

Створення RSS-каналів

RSS-канали повинні бути генерується вручну коли ви створили сайт із чистого HTML, тобто коли ви не використовуєте CMS. У таких випадках можна використовувати онлайн-сервіси щоб створити RSS-канал для вас. Щойно ви налаштуєте свій генератор RSS, як тільки ви опублікуєте статтю на своєму сайті, ваш RSS-канал буде включати цю нову публікацію. Люди, які підписалися на цей RSS-канал, можуть завантажити статті (-и) за допомогою RSS-зчитувач. (Ми до цього трохи підемо). Однак WordPress трохи інший.

WordPress та RSS

wordpress та rss

WordPress має вбудовану підтримку RSS. Як тільки ви опублікуєте публікацію, WordPress доставить її всі його RSS-канали. Все це робиться внутрішньо і вам не потрібно натискати одну кнопку, щоб це зробити. Ви, можливо, помітили, що я вжив слово всі. Ну, саме там лежить краса WordPress (разом із тисячею інших пільг).

На вашому сайті WordPress практично доступна «n» кількість каналів RSS. Кількість залежить від кількості опублікованого вмісту – тобто кількості тегів, авторів та категорій. WordPress підтримує чотири типи форматів RSS:

 1. RSS
 2. RSS 2.0
 3. Атом і
 4. RDF – Рамка опису ресурсів

RSS-канали можуть бути доступні за допомогою такої структури URL-адрес:

Структура URL-адреси за замовчуваннямДосить постійна структура
www.example.com/?feed=rsswww.example.com/feed/
www.example.com/?feed=rss2www.example.com/feed/
www.example.com/?feed=atomwww.example.com/feed/atom/
www.example.com/?feed=rdfwww.example.com/feed/rdf/

Настійно рекомендується використовувати формат RSS 2.0, оскільки це найпопулярніший і широко підтримуваний формат. Також слід рекламувати посилання на канал, використовуючи досить структуру постійної посилання, оскільки їх легко читати та запам’ятовувати. Не кажучи вже про те, що більшість сайтів дотримуються досить постійної структури.

Кілька RSS-каналів у WordPress

кілька каналів RSS

Тепер найцікавіша частина – розгортання декількох RSS-каналів за допомогою WordPress. Досі ми говорили про те, як RSS може поширювати вміст сайту. WordPress дозволяє розділити підписку RSS на конкретні рівні. Це дозволяє вашим відвідувачам підписатися на точний зміст, який вони бажають.

Як це працює?

Припустимо, у вас є названа категорія “Психологія” і тег “Ведична терапія” у своєму блозі. Читач, який хоче, щоб усі посади, подані за психологією, могли просто додати http://www.example.com/category/phychology/feed їхньому читачеві RSS. Надалі, лише публікації, опубліковані під психологія категорія буде доступна в цьому каналі. Так само можна додати http://www.example.com/tag/vedic-therapy/feed до читача RSS, щоб отримати доступ до всіх публікацій із тегами Ведична терапія. Ось асортимент різних доступних каналів:

Тип підпискиДосить Постійне посилання
Категоріїhttp://www.example.com/category/categoryname/feed
Тегиhttp://www.example.com/tag/tagname/feed
Коментаріhttp://example.com/comments/feed/
Авторhttp://example.com/author/authorname/feed/
Пошукhttp://example.com/?s=searchterm&feed=rss2
Спеціальні типи публікаційhttp://example.com/feed/?post_type=posttypename

Ви також можете групувати кілька категорій, кілька тегів та комбінацію обох у своїх каналах. Існує необмежена кількість можливостей RSS-каналів. Насправді це залежить від того, як читач (тобто ви і я) використовує його (ознайомтесь із записом офіційна документація WordPress щоб дізнатися більше).

КомбінаціяПроста (за замовчуванням) Постійна посилання
Кілька категорійhttp://www.example.com/?cat=42,43&feed=rss2
Кілька тегівhttp://www.example.com/?tag=tag1,tag2&feed=rss2

Після того, як ви підготуєте свої канали, ви можете відображати власні власні канали (або ті, що на інших веб-сайтах), використовуючи плагін WordPress. Том написав приголомшливу статтю про використання плагіну WP RSS Aggregator WordPress для імпорту, об’єднання та демонстрації RSS-каналів на своєму веб-сайті (чудовий інструмент, якщо ви багато відвідуєте блог-гості на інших веб-сайтах і хочете включити посилання на ці публікації самостійно веб-сайт)

RSS-читачі

RSS читання чувак

RSS-зчитувач – це програмне забезпечення, яке допомагає стежити за кількома RSS-каналами та керувати ними. Коли я кажу керувати, Я строго кажу про точку зору споживача. Для початку можна додати «n» кількість RSS-каналів і впорядкувати їх у папки, теги та категорії. Конкретні функції залежать від використовуваного RSS-зчитувача, але загальні функції однакові.

RSS-зчитувачі можуть бути платформними та готовими для мобільних пристроїв. Існує кілька читачів для майже всіх операційних систем – Windows, Mac, UNIX та безлічі ароматів Linux. З закриття Google Reader, ми спостерігаємо постійне зростання кількості незалежних RSS-читачів. Найпопулярніші сьогодні – всі веб-бази, які мають додатки для всіх мобільних операційних систем – Windows, iOS та Android. Приклади включають Feedly, Bloglines, Feedzilla, NewsBlur та NetVibes.

Вимкнення

пошта доставлена

RSS був одним з найпотужніших інструментів для доставки свіжого контенту ще з світанку нового тисячоліття. Але в наш час його пріоритет йде в гору. Маркетинг по електронній пошті – це нова дитина в блоці. Чому? Це просто. За допомогою RSS ви не отримуєте електронних адрес своїх підписників. Із закриттям служби Feedburner також складно оцінити кількість підписників RSS.

Підписавшись на електронну пошту, ви отримуєте доступ до на вимогу пул клієнтів. За допомогою RSS доступність обмежена. Ось чому, більшість важких веб-сайтів переміщують знакову іконку RSS праворуч до нижнього колонтитулу, а деякі зупиняють RSS повністю. Поля для передплати електронної пошти відображаються всіма можливими способами – спливаючі вікна, заголовки, бічна панель та колонтитули.

Я напевно відчуваю, що RSS – це необхідні комунікаційне середовище – оскільки я підписуюсь на багато сайтів і не захоплююсь ідеєю затоплення моєї поштової скриньки. Над вами – яка ваша позиція щодо RSS? Так чи ні? Чи використовуєте ви читачі RSS або додаєте свої статті до служб “Прочитайте пізніше”, таких як Instapaper або Pocket? Ми хотіли б почути ваші думки!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map