Плюси і мінуси мультисайту WordPress – Як встановити мультисайт за допомогою локального Xampp

WordPress Multisite: плюси, мінуси та інсталяція

Якщо ви керуєте декількома сайтами WordPress, напевно, ви, мабуть, відчували необхідність мати змогу керувати ними всі з однієї інформаційної панелі. У WordPress є рішення – багатомісна установка. Це означає, що ви один раз встановлюєте WordPress і створюєте та керуєте кількома окремими сайтами на цій одній установці WordPress, все з одного адміністратора. Вам потрібно шукати не далі, ніж WordPress.com, щоб зробити приклад мультисайту.


Контроль, який здійснює адміністратор сайту над окремими сайтами, відсікається, і мережевий адміністратор або Super Admin стає всемогутнішим, маючи переважні повноваження щодо адміністраторів окремих сайтів. Плагіни та теми не можуть бути встановлені чи змінені адміністраторами сайтів, і це може зробити лише Super Admin.

Коли не використовувати мультисайт

Сайти в мультисайті функціонують як окремі підрозділи з не сильним перекриттям. Отже, якщо все, що вам потрібно, – це колекція сайтів, які діляться даними та користувачами, то багатомісний сайт не для вас. Якщо вашою єдиною вимогою є те, щоб ваші веб-сторінки виглядали по-іншому, цього можна досягти, використовуючи плагін, який переключається між темами. Якщо ви маєте лише різні рівні доступу для різних користувачів, ви можете обмежити можливості, зв’язати URL-адреси або переключити користувачів та меню просто за допомогою плагінів.

Вам також слід пропустити багатомісний сайт, якщо адміністратори сайту хочуть вільно додавати теми та плагіни або якщо вони не бажають ділитися серверним простором чи базою даних. Те саме було б у випадку, якщо вони хочуть зв’язатися з різними постачальниками послуг хостингу.

Коли використовувати мультисайт

Багатомісний сайт є найбільш вигідним для будь-якої організації, яка має ієрархічну установку, наприклад, уряд та його різноманітні крила, університети та їх відомства або мережу блогів, які певним чином пов’язані між собою. Мультисайти більше підходять для сайтів, які працюють з високим ступенем незалежності в межах власної зони функціонування і мають спільні ресурси.

Таким чином, мультисайт – це змішаний мішок, який має як плюси, так і мінуси, і потреба в мультисайті повинна оцінюватися в кожному конкретному випадку..

Плюси

 • Ви можете керувати будь-якою кількістю окремих сайтів з однієї інформаційної панелі, яка виглядає приблизно так.

1

 • Окремі адміністратори сайтів мають свободу керувати своїми сайтами з обмеженнями.
 • Теми та плагіни потрібно встановити лише один раз, а потім активувати у всій мережі. Дітто для оновлення. Це не тільки перетворюється на краще управління, але й забезпечує більш ефективне використання серверного простору.
 • Користувачі можуть створювати власні блоги у вашій мережі та керувати ними. Якщо ви хочете, щоб він залишався приватним, ви можете обмежити доступ користувачам.
 • Ви можете монетизувати мережу, пропонуючи послуги хостингу для інших. Якщо ви перебуваєте на спільному хостингу, це, можливо, трохи складно. Ці блоги матимуть власні таблиці в базі даних. У них немає власних каталогів на вашому сервері, але якщо мова йде про завантаження медіа в мережу, вони мають свої окремі каталоги. Оскільки структурою файлів керує WordPress, вам не доведеться турбуватися з цим.

Мінуси

 • Не всі плагіни працюватимуть на мультисайті. Перед встановленням вам доведеться перевірити, чи підтримують плагіни багатомісні сайти.
 • Окремі сайти не можуть додавати чи видаляти теми та плагіни. Якщо вони присутні в мережі, їх можна активувати та деактивувати.
 • Якщо ваш сайт або сервер відчуває час простою, це вплине на всі сайти в мережі.
 • Будь-який стрибок трафіку до будь-якого одного сайту в мережі може вплинути на швидкість роботи всіх інших сайтів у мережі. Це може бути трохи для початківця.
 • Не всі хостингові плани підтримують багатомісний сайт. Потреби в хостінгу зростуть для багатомісних сайтів. Якщо ви плануєте на кількох сайтах, які більше характерні для тестових веб-сайтів, спільного хостингу насправді може бути достатньо. Але якщо ви хочете додати величезну кількість сайтів, особливо сайтів з високим трафіком, ви виявите, що вам потрібно оновити потреби в хостингу. Ми настійно рекомендуємо WP Engine і Flywheel – обидва вони починаються приблизно від 30 доларів на місяць за підтримку багатосторонніх сайтів.

WordPress Multisite – це проста і потужна функція, але перед її встановленням переконайтеся, що це правильне рішення для вас. Пізніше відокремити сайт від мультисайту або перемістити мультисайт, можливо, занадто складно, щоб обробляти його без професійної допомоги.

Якщо ви розглядаєте багатосторонні просто для зручності управління декількома сайтами WordPress з одного екрану, можливо, вам слід також розглянути керовані послуги з таким постачальником послуг, як ManageWP. Це платний сервіс, який надає інші переваги, такі як безпека, резервне копіювання та клонування.

Установка мультисайту

Вам потрібно бути адміністратором і мати доступ до файлової системи вашого сервера, щоб мати можливість створити мультисайт. Ви повинні мати привілеї редагувати файли та створювати каталог. Є ймовірність, що, хоч вам і не комфортно з кодом, ви налаштуєте мультисайт, не стикаючись із жодними перешкодами. Але знання PHP, CSS, HTML та керування сервером стане у нагоді, якщо вам доведеться усунути неполадки.

Перш ніж почати, вирішіть, чи потрібно додати сайти як піддомени або підпапки. Це не можна змінити пізніше, тому ретельно зробіть свій вибір. У терміні URL це означає,

 • Призначення різних субдоменів для кожного сайту: site1.multisite.com, site2.multisite.com
 • Призначення різних контурів для кожного сайту: multisite.com/site1, multisite.com/site2

Ви також можете призначити такі домени, як multisite1.com, multisite2.com, але для цього потрібне використання плагінів та певні технічні знання.

То як же встановити мультисайт? Я пройду ці кроки тут, продемонструвавши інсталяцію за допомогою локального XAMPP.

1. Увімкнення функції Multisite.

 • Перший крок установки мультисайта – це встановлення WordPress звичайним способом. Знайдіть файл wp-config у своєму WordPress та відкрийте його.
 • Знайдіть фразу «/ * Це все, припиніть редагування! Щасливі блоги. * / ”Наприкінці файлу. Трохи над цією фразою додайте наступний єдиний фрагмент коду:
  define ('WP_ALLOW_MULTISITE', правда);
 • Збережіть файл і перезавантажте його назад на сервер.
 • Тепер ви знайдете новий елемент “Налаштування мережі”, доданий у розділі Інструменти на панелі інструментів.

2. Налаштування субдоменів та підкаталогів.

 • Перейти до Інструменти> Налаштування мережі і вибирати між піддоменами та підкаталогами.
 • Якщо ви налаштовуєте мережу, що працює на піддомені, вам слід проконсультуватися з постачальником послуг хостингу, оскільки не багато з них дозволяють цю функцію. Їм доведеться встановити DNS-картки для вашого сайту. Підкаталоги не мають таких дозволів. Після того як ви зробили свій вибір, натисніть на встановити.

2

 • Оскільки я використовував власний локальний сервер для встановлення WordPress, мій вибір був обмежений підкаталогами (для розміщеного сервера також буде запропонована можливість субдомену)
 • Якщо ви хочете перетворити існуючу установку WordPress у багатомісний сайт, опція підкаталога не відкрита для вас. Мережу можна створити лише з піддоменами.
 • Для вас буде створено кілька рядків коду, які потрібно вставити у файл wp-config.php та у ваш .htacess файл.

3

 • Вставте код відповідно до інструкцій і збережіть файли, і WordPress Multisite буде успішно встановлено. Щоб отримати доступ до панелі керування мережевим адміністратором, вам доведеться знову увійти.

3. Створення або додавання сайтів

Коли ви досягнете цього етапу, ваш WordPress Multisite дуже схожий на будь-який звичайний сайт. Щоб перетворити його на справді функціональний мультисайт, вам доведеться створювати та додавати нові сайти. Ось як це зробити,
На панелі мережевої панелі натисніть Мої сайти> Мережевий адміністратор> Сайти> Додати нове

4
Введіть такі дані, як адреса сайту, назва, електронна адреса та натисніть кнопку Додати нове.
Буде створений новий сайт.
Ви можете додати скільки завгодно сайтів і переглянути список сайтів, натиснувши Усі сайти

5

4. Активація тем

Ви можете встановити та активувати теми на багатосайтових сайтах двома способами – встановити їх у Менеджері адміністратора та активувати його для всієї мережі, або встановити в Мережевому адміністраторі та включити його шляхом редагування на цьому веб-сайті. Щоб активувати тему в першому способі, знайдіть Теми на Мережевій панелі та натисніть Додати нову. Після того як тема встановлена, натисніть Мережеве включення. Тепер тема миттєво стане доступною для всієї мережі.

Щоб активувати теми другим методом, у Мережевому адміністраторі натисніть спочатку на Сайти, а потім на веб-сайті, на якому ви хочете включити тему. Потім натисніть кнопку Редагувати> Теми і знайдіть тему, яку ви хочете включити. Натисніть Увімкнути під цією темою. Тепер, відкривши вкладку “Теми” на Адміністраторі цього сайту, ви побачите додану тему. Потім сайт може вибрати, щоб активувати тему.

5. Активація плагінів

Як завершальний крок, вам потрібно буде встановити та активувати плагіни для мультисайту. Для цього завантажте та встановіть плагін так само, як у звичайному режимі. Якщо ви хочете активувати плагін для цілого мультисайту після цього, натисніть Мережа активувати, і плагін активується на всіх сайтах.

Якщо ви хочете, щоб плагін був активним лише на одному сайті, завантажте та встановіть плагін у Мережевому адміністраторі. Потім відвідайте сайт як адміністратор сайту та активуйте плагін на окремому сайті.

Прийти до висновку

Отже, оцініть свої потреби і, якщо потрібно, не соромтеся встановлювати багатосайтовий сайт. Хоча встановити багатомісний сайт досить просто, в управлінні є складності. Також міграція мультисайту або відокремлення одного сайту від багатомісного сайту може бути трохи непростим. Тут виконується правило з обережністю.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map