Yeni Başlayanlar İçin En İyi 9 WordPress Kursu

Yeni Başlayanlar İçin En İyi WordPress Kursları

WordPress dikkat çekici bir İçerik Yönetim Sistemidir (CMS), bu yüzden çevrimiçi olarak çok sayıda iyi WordPress kursu bulunmaktadır. Hayal edebileceğiniz hemen her tür blog veya web sitesi oluşturmak için yeterince güçlü ve esnektir. Ancak, WordPress’in geniş dünyası ilk başta göz korkutucu görünebilir ve tüm giriş ve çıkışlarını öğrenmeye nasıl gideceğinizi bilemeyebilirsiniz..


Neyse ki, WordPress topluluğu gelişiyor ve ipleri öğrenmenize yardımcı olmaya istekli birçok insan var. Hızlı bir Google araması, binlerce makale ve öğreticinin yanı sıra adanmış YouTube kanalları gibi WPCrafter, Tyler Moore, ve WPBeginner. Bu kaynaklar harika, ancak ilerleme kaydetmenin en iyi yolunu daha yapılandırılmış bir kursa katılmaktır.

Bu yüzden bu makalede yeni başlayanlar için gerçekten mükemmel çevrimiçi WordPress kursları önereceğiz. Her biri yeni kullanıcılar düşünülerek tasarlanmıştır ve sizi kendi web sitelerinizi oluşturmaya başlamak için ihtiyaç duyduğunuz bilgilerle donatır. Başlayalım!

1. Yoast Akademisi tarafından WordPress Eğitimi

Yoast'dan WordPress Eğitimi

BAŞLARKEN ZİYARETİ ZİYARET EDİN →

Tamamlanma Zamanı: 3 saat
Fiyat: Başlangıç ​​seviyesindeki ücretsiz kurslar (SEO eğitimini dahil etmek için 199 $ / yıl, mevcut ve gelecekteki tüm kurslara erişim için 499 $ / yıl)

WordPress’i hızlı bir şekilde başlatmak ister misiniz? Peki kim endüstride en iyi bilinen isimlerden daha iyi öğrenmek için. Yoast Akademi, temelleri kapsayan 4 ücretsiz kurs sunmaktadır. Birincisi, yeni başlayanlar için WordPress, başlangıç ​​adımları (kurulum, temalar, eklentiler, güvenlik vb.) Sonra bloktaki ve klasik editördeki videolar hangisinin sizin için doğru olduğunu seçmenize yardımcı olacaktır. Ve son olarak yeni başlayanlar için WordPress SEO hakkında ücretsiz bir kurs, arama sonuçlarında sıralamaya başlamak için doğru yönde sizi yönlendirmeye yardımcı olacaktır..

Bu ücretsiz kursların ötesinde, Yoast yeni başlayanlar ve yerleşik WordPress kullanıcıları için harika bir kaynak olan iki premium paket sunuyor. Bu, # 1 WordPress SEO uzmanından özel SEO ipuçları alma şansınız. Zamanınız ve bütçeniz varsa, web sitenizin geleceğine büyük bir yatırımdır.

Artıları

 • Temel bilgileri kullanmaya başlamak için videoları sindirmek için 4 hızlı, kolay ve ücretsiz video.
 • Başka hiçbir yerde bulamayacağınız premium SEO kurslarına erişim için yükseltme seçenekleri.
 • Web sitenize eklemek veya devam etmek için kursları tamamladığınızda bir Yoast sertifikası ve rozeti vardır.

Eksileri

 • Sadece 4 kurs olduğundan, e-ticaret, bültenler vb.Gibi niş konulara girmeyeceksiniz..
 • Premium SEO kursları pahalıdır (yukarıda belirtildiği gibi, kişisel olarak onları bir yatırım olarak kabul ediyorum).

2. WP Sevinci: WordPress Eğitimi

WP Sevinci: WordPress Eğitimi

Başlamak için WP’nin Sevincini Ziyaret Edin →

Tamamlanma Zamanı: 5 saat 30 dakika (WP A’dan Z’ye yaklaşık 4.5 saat, WordPress Nasıl Yapılır sadece 1 saatte gelir)
Fiyat: Bedava

Joy of WP’de Bud, yolculuğunuza başlamak için bir değil iki yararlı WordPress kurs serisini bir araya getirdi. Bu kolay takip kılavuzları ile birlikte Başlarken, Bağlantılar, Temalar, Eklentiler, Bloglama, Hosting, Gutenberg ve diğer birkaç ekstra (Potpuri bölümü altında) kapsar. Videoları tamamlarsanız, WordPress ile ilgili temel bilgilere sahip olduğunuzdan emin olabilirsiniz..

Artıları

 • Her iki seri de tamamen ücretsizdir (yine de bazı videoları izlemek için ücretsiz bir hesap açmanız istenebilir).
 • Her video belirli bir konuyu ayrıntılı olarak ele alır, bu nedenle yalnızca “Başlığınıza Medya Ekleme” yi öğrenmek istiyorsanız ileri atlayabilir ve yalnızca bu videoyu izleyebilirsiniz.

Eksileri

 • Her ikisini de izliyorsanız, bu dizi biraz uzun. Tüm videoları tamamlamak için bir öğleden sonra veya daha iyi bir gün geçirmeniz gerekecek.
 • Çok spesifik oldukları için atlayabileceğiniz birkaç video var (özellikle eklentiler bölümünde).

3. WordPress Hızlı Başlangıç ​​Kursu, WP Apprentice

WP Apprentice'den WordPress Hızlı Başlangıç ​​Kursu

Başlamak için WPApprentice’i ziyaret edin →

Tamamlanma Zamanı: Bir saat
Fiyat: Ücretsiz (WordPress Essentials’a 47 $ veya ömür boyu tüm kurslara 147 $) erişim

Bu ilk kurs, mutlak yeni başlayanlar için hızlı ve basit bir öğreticidir. WordPress Hızlı Başlangıç ​​Kursu temel konulara odaklanır: bir web barındırma bulma, WordPress yükleme, gösterge tablosunu kullanma ve içerik oluşturmaya başlama. Platformun temalar, eklentiler ve widget’lar gibi tüm merkezi özellikleri açıklanır. Bu on videoyu izlemeyi bitirdiğinizde, ilk sitenizi oluşturmaya başlamaya hazır olacaksınız.

Artıları

 • Kurs kısa ve ücretsiz, bu yüzden denemekle hiçbir şey riske atmıyorsunuz.
 • Platformu hiç kullanmayan biri için mükemmel, tanıtım düzeyinde kalır.
 • WordPress’in tüm temel özelliklerine genel bir bakış alacaksınız.

Eksileri

 • Kursun çok kısa olması da bir dezavantaj olabilir – derinlemesine açıklamalara yer yok.
 • Yalnızca giriş seviyesi konular ele alınmaktadır. Basit bir siteden başka bir şey oluşturmak istiyorsanız, muhtemelen daha fazla bilgiye ihtiyacınız olacaktır.

4. Udemy’den Yeni Başlayanlar için WordPress Eğitimini Tamamlayın

Yeni Başlayanlar İçin Komple WordPress Eğitimi

Başlamak için Udemy’yi ziyaret edin →

Tamamlanma Zamanı: 4 saat
Fiyat: 19,99 ABD doları

Yeni Başlayanlar için Tam WordPress Eğitimi şu anda 20 $ ‘ın altında bir fiyatla satılıyor ve nispeten kapsamlı. İyi bir WordPress kursu gibi, Udemy’nin bu girişi bir web sitesi veya blog kurmanın temellerini kapsar. Ayrıca, platformun genel çerçevesini ve nasıl çalıştığını açıklayan daha büyük resme odaklanır. Sonunda, hakkında bazı tartışmalar var SEO kullanma sitenizin görünürlüğünü ve sıralamasını iyileştirmek için.

Artıları

 • Birkaç saat içinde birçok konu ele alınmaktadır.
 • Kurs, web sitenizi çalışır duruma getirmek için adım adım bir kılavuz içerir.
 • WordPress’e kavramsal bir yaklaşım gerektirir, size sadece talimat vermek yerine şeylerin nasıl ve neden çalıştığını öğretir..
 • Açıklamaların çoğu basit ve başlangıç ​​dostudur.

Eksileri

 • Daha sonraki materyallerden bazıları, kendi temalarınızı oluşturmak gibi karmaşık konuları kapsayan oldukça ilerlemiştir (adalet içinde, bunu bir profesyonel olarak görebilirsiniz!).
 • Tabii biraz daha eski. Bu yüzden bilgilerin çoğu hala geçerli olsa da, birkaç şey güncel değil.

5. WordPress 101: WP101’in Temelleri

WordPress 101: WP101'in Temelleri

Başlamak için WP101’i ziyaret edin →

Tamamlanma Zamanı: 90 dakika
Fiyat: 19 $ / yıl (ilk 7 video ücretsiz – böylece 0 $ ‘a başlayabilirsiniz)

Bazen ücretsiz bir kurs aradığınız her şeyi sağlamaz ve biraz daha profesyonel bir şey için ödeme yapmak istersiniz. WordPress 101: Temel Bilgiler bir fiyatla birlikte gelir, ancak yukarıdaki kurslardan daha fazla destek ve görüntüleme seçeneği sunar. Ayrıca, temalar, eklentiler, bir site kurmak gibi tüm temel bilgilerin yanı sıra web sitesi ayarları ve özelleştirme hakkında daha gelişmiş materyalleri de kapsamaktadır. 20 video boyunca dağılmış WordPress yeni başlayanlar için birçok yararlı ipucu.

Artıları

 • Elbette çoğu daha erişilebilir. Altyazı var ve İspanyolca dil seçeneği var.
 • Kursu (veya aboneliği) satın aldığınızda, soru sorabileceğiniz ve destek alabileceğiniz bir foruma erişebilirsiniz.
 • Başlangıç ​​kursuna sahip olduğunuzda orta seviye kurs ücretsizdir..

Eksileri

 • Satışta değilken, kısa uzunluğu göz önüne alındığında, kurs biraz pahalı.
 • Zaten WordPress’in kurulu olduğunu varsayar, bu nedenle platformun nasıl barındırılacağını ve yükleneceğini kapsamaz.

6. Kendi Patronunuz Olun WordPress Kursu BitDegree

Kendi Patronun Olun WordPress Kursu BitDegree

Başlamak için BitDegree.org adresini ziyaret edin →

Tamamlanma Zamanı: 75 dakika
Fiyat: 34,99 ABD doları

Kendi web sitenizi nasıl başlatacağınızı öğrenmek ister misiniz? Ve bundan nasıl para kazanılır? Ve zaman içinde yönetiyor musunuz? Kolay – Be Your Own Boss serisi 17 kısa ve nokta öğreticiler içindir. BitDegree, WordPress ile kendi web sitenizi başlatmanın tüm temellerini açıklayan hızlı ve kolay anlaşılır bir kılavuz oluşturarak harika bir iş çıkardı. Ayrıca, kurs işinizi geliştirmek, pazarlama, pasif gelir ve (tabii ki) kendi patronu olmak için önemli ipuçları ve becerileri kapsar. İhtiyacınız olan tek şey internet erişimi ve öğle tatilinizin sonunda kendi sitenizi başlatmak için ihtiyacınız olan tüm bilgilere sahip olabilirsiniz..

Artıları

 • Yazılım ve uygulama geliştiricisi Alex Genadinik tarafından oluşturuldu.
 • Bu hızlı, 75 dakikalık kursun herhangi bir programa uyması kolaydır.
 • Yararlı ve doğrudan öğreticiler, bir günde bir site oluşturabilmeniz için web sitesi oluşturmanın temel noktalarını kapsar.
 • Web sitenizi bir işletme olarak çalıştırmak için eklenen ipuçları, sektörde yeni olanlar için yararlıdır.

Eksileri

 • Kurs iş tarafını daha fazla kapsayabilir, ancak bu öğreticiyi BitDegree para kazanma kursu (şu anda sadece 9,99 ABD doları).
 • Son nokta ile aynı çizgiler boyunca, bu ders genel bir bakış niteliğindedir, bu nedenle tüm önemli noktaları kompakt 75 dakikalık programa sığdırmak için herhangi bir konuda derinlemesine ilerlemez..

7. Lynda.com’da Çeşitli WordPress Kursları

Lynda.com'da Çeşitli WordPress Kursları

Başlamak için Lynda.com’u ziyaret edin →

Tamamlanma Zamanı: Kursa bağlı, ancak çoğu yaklaşık 2 saat uzunluğunda
Fiyat: Bir ay ücretsiz, bundan sonra Lynda.com aboneliği aylık 24,99 $ ‘dan başlıyor

Belki de WordPress veya genel olarak web sitesi oluşturma hakkında biraz bilginiz var ve yukarıdaki derslerden bazıları ihtiyaçlarınız için basit olacak gibi geliyor. Ya da belki de yapılandırılmış bir dizi dersle yönetilmek yerine kendi hızınızda öğrenebilme fikrinden hoşlanıyorsunuzdur. Lynda.com, herkesin kendi WordPress kurslarını yükleyebileceği bir sitedir, yani çok kullanılabilir bilgi. WordPress kurulumu, site oluşturmanın temelleri, temaların ve eklentilerin nasıl kullanılacağı, belirli ipuçları ve püf noktaları ve daha gelişmiş konular hakkında kurslar bulabilirsiniz..

Artıları

 • Oldukça düşük bir fiyata çok sayıda içeriğe erişebilirsiniz.
 • Özellikle öğrenmeye çalıştığınız şeyi hedefleyen kurslar bulmak mümkündür.
 • Hazır olduğunuzda, bazı kurslar daha gelişmiş bilgi ve teknikler sağlayacaktır..
 • Lynda.com daha kendi kendini yöneten bir platformdur – ihtiyaç duyuldukça kursdan kursa atlayabilirsiniz.

Eksileri

 • Bu tür bir siteyi kullanmak, tek bir kursla öğrenmek kadar kolay değildir. İhtiyacınız olan bilgileri bulmak için biraz arama yapmanız gerekir.
 • Her birinin farklı bir yaratıcısı olduğundan, kursların kalitesi değişkendir.

8. Treehouse’dan WordPress’e Başlamak

Treehouse tarafından başlangıç ​​WordPress

Başlamak için Treehouse’u ziyaret edin →

Tamamlanma Zamanı: 3 saat, bitirmeye başla
Fiyat: Treehouse aboneliği aylık 25 $ ‘dan başlıyor (yedi günlük ücretsiz deneme seçeneği de var)

Bu ders, WordPress’in ne olduğu, test için temel olarak WordPress’in nasıl kurulacağı, temel bilgiler (içerik, medya, özelleştirme ve daha fazlası), kullanıcı rolleri ve yerelden canlıya geçiş gibi temel konuları kapsar. Tüm kurs süresinin sadece 1 / 2’si olan WordPress temelleri bölümü dışında yönetimi kolay bölümlere ayrılmıştır (ancak endişelenmeyin – istediğiniz zaman kolayca duraklatabilirsiniz). Öğleden sonra başlamak için harika bir seçenek.

Artıları

 • Genel olarak takip etmek çok kolay.
 • Basit, adım adım talimatlar, önemli WordPress yönlerinde size yardımcı olur.

Eksileri

 • Yerel kurulumda her şey çok hızlı hareket ediyor, bu yüzden tekrar dinlemeniz gerekebilir.
 • Son nokta üzerine inşa etmek – canlı sitenize geçiş bölümü biraz hızlı.

9. Treehouse tarafından WordPress Geliştirme

Treehouse tarafından WordPress Geliştirme

Başlamak için Treehouse’u ziyaret edin →

Tamamlanma Zamanı: Tüm kurs için 27 saat, ‘başlangıç’ malzemesini kapsamak için 2 saat
Fiyat: Treehouse aboneliği aylık 25 $ ‘dan başlıyor (yedi günlük ücretsiz deneme seçeneği de var)

WordPress Geliştirme’den daha kapsamlı bir kurs bulmakta zorlanıyorsunuz. Tüm parça, WordPress ile ilgili aklınıza gelebilecek hemen hemen her şeyi kapsar. Başlangıç ​​içeriğinden – WordPress’i indirmek ve ilk sitenizi oluşturmaktan – eklentilerle çalışma ve kod özelleştirme gibi orta ve gelişmiş malzemelere çok açık bir ilerleme var.

Artıları

 • İzlemesi kolay bir şekilde düzenlenmiş bir ton içerik var.
 • Adım adım talimatlar, bir WordPress web sitesi oluştururken size yol gösterir.
 • Bu dersin başında bile çalışmak, WordPress’in neler yapabileceği ve nasıl çalıştığı hakkında oldukça net bir resim sağlar..

Eksileri

 • İlk birkaç videoyu geçtikten sonra, bu listedeki diğer WordPress kurslarından daha gelişmiş.
 • Bazı videolar, özellikle pistin ilerleyen kısımlarında önceden teknik bilgi sahibi olur.

Daha önce hiç WordPress kullanmadıysanız, platformu etkili bir şekilde kullanmak için gerekli deneyime veya teknik bilgiye sahip olmadığınızdan endişe duyabilirsiniz. Bununla birlikte, seçkin topluluğu ve çok çeşitli WordPress kursları ve öğreticileri, küçük bir öğrenme süresine girmek isteyen herkes için çok erişilebilir hale getiriyor..

Bu WordPress kursları, temel bilgileri hemen anlamanıza ve uygulamaya başlamanıza yardımcı olacaktır. Ama belki de iyi olanı kaçırdık. WordPress hakkında bilgi edinmek için başka harika kaynaklar biliyor musunuz? Onları aşağıdaki yorumlar bölümünde duymak isteriz!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map