WPTouch: WordPress Web Sitenizi Mobil Dostu Yapmanın Hızlı ve Kolay Yolu

Mobil ziyaretçileri ele almanın birkaç yolu vardır. Bunun bir yolu, masaüstü tasarımınızla aynı HTML’yi kullanan ancak sayfanın CSS kullanılarak görüntülenme biçimini değiştiren duyarlı bir tasarım kullanmaktır. Bu yöntem, sayfa başına yalnızca bir URL olmasını sağladığından Google gibi arama motorları tarafından tercih edilir.


Alternatif bir yöntem, ziyaretçileriniz için bir mobil uygulama oluşturmaktır. Bu, içeriğinizin ziyaretçilere gösterilme biçimini özelleştirmenize olanak tanır, ancak ziyaretçilerin masaüstünüzdekilerle aynı URL’yi kullanarak içeriğinizi görüntülemediği anlamına gelir.

Bugün WordPress eklentisi hakkında konuşmak istiyorum WPtouch. Eklenti, mobil ziyaretçiler bir sayfayı görüntülerken algılar ve kullanıcılara şık, kullanıcı dostu bir mobil tema görüntüler.

WPtouch hakkında birçok insanı şaşırtan şey, özel bir mobil uygulamadan bekleyeceğiniz arayüzün aynı türünü sunmasıdır; ancak eklenti, mobil ziyaretçilere özel bir tema görüntülüyor. Bu nedenle, düzenli duyarlı tasarımlarla daha fazla ilişkili SEO avantajları ile özel mobil uygulamalarla daha fazla ilişkili gelişmiş kullanıcı deneyimi sunar.

Eklenti, ziyaretçilere WPtouch’ı devre dışı bırakma ve web sitenizin masaüstü tasarımını akıllı telefonlarında görüntüleme seçeneği de sunar. Birçok akıllı telefonun 5 inç veya daha büyük ekranlara sahip olması nedeniyle bu yararlı bir özelliktir, bu nedenle ziyaretçiler normal tasarımı görmeyi tercih edebilir.

WPtouch, kutudan çıkar çıkmaz mükemmel çalışır, ancak eklenti, mobil tasarımınız üzerinde büyük miktarda kontrol sağlar. Eklentinin neler yapabileceğine daha yakından bakalım.

Temel Ayarlar

Mobil tasarımınızın başlığı varsayılan olarak web sitenizin başlığıdır, ancak size bunu değiştirme seçeneği sunar. Yöneticiler için bir önizleme modu ve Google Analytics ve diğer özel kodları eklemek için bir kutu da vardır.

WPtouch Temel Ayarları Uyumluluğu

Eklenti, mobil tasarım kullanılırken stil kısa kodlarını devre dışı bırakmanıza olanak tanır. Mobil temanın daha küçük boyutları ile iyi görünmeyecek herhangi bir kısa kod kullanıyorsanız bu yararlıdır.

Ayrıca, belirli URL’ler için WPtouch’ı devre dışı bırakabilir ve WPtouch’un hangi cihazlarda kullanılacağını tanımlayabilirsiniz. Kullanıcı aracılarının büyük çoğunluğu zaten iOS cihazları, Android, Blackberry ve webOS dahil olmak üzere tanımlanmıştır.

WPtouch Temel Ayarları

Temalar ve Uzantılar

WPtouch’u indirmek ücretsizdir, ancak premium sürümü 49 $ ‘dan alınabilir. Ücretsiz sürüm, Bauhaus adlı bir tasarımla paketlenmiştir. WPtouch Pro’ya dört ek tasarım dahildir.

WPtouch Temaları

WPtouch Pro, eklentinin işlevselliğini artıran üç uzantı da sağlar. Bu, bir önbellek modülü, mobil kullanıcılar için görüntü boyutunu azaltan bir modül ve mobil kullanıcılara belirli içerikleri görüntülemenizi sağlayan bir modülü içerir.

WPtouch Uzantıları

Tema ayarları

Görüntülenen blog yayınlarının sayısı gibi ana web sitenizde kullanılan ayarlar, mobil tasarımınız için de değiştirilebilir. Ayrıca kategorilerin, yazar ayrıntılarının ve yorumların görüntülenip görüntülenmeyeceğini de seçebilirsiniz.

Tema kaydırıcısı, en son blog yayınlarınızı, belirli bir etikete sahip yayınlarınızı veya belirli bir kategorideki yayınları (ör. Haberler) görüntüleyebilir. Ayrıca yazı ve sayfa kimliğini kullanarak tam olarak görüntülenecek yayınları ve sayfaları da seçebilirsiniz.

WPtouch Tema Ayarları

Tema yazı tipleri ve renkleri markalama bölümünden kolayca değiştirilebilir. Ayrıca web sitesi logonuzu yükleyebilir, sosyal medya bağlantılarını görüntüleyebilir ve kendi özel HTML altbilginizi oluşturabilirsiniz.

WPtouch Marka Ayarları

WPtouch ayrıca, web sitenize yer işareti koyduklarında Android ve iOS kullanıcılarına görüntülenen simgeleri değiştirmenize olanak tanır.

WPtouch Tema Imi Simgeleri

Menüler

Eklenti WordPress menü sistemini kullanır. Bu nedenle üst menüyü özelleştirmek kolaydır. Tek yapmanız gereken yeni bir menü oluşturmak ve ardından ayarlar alanına atamak..

WPtouch Menüleri

Her menü öğesiyle simgeler ilişkilendirilebilir. Tek yapmanız gereken istediğiniz simgeyi ilgili menü öğesine sürükleyip bırakmaktır.

WPtouch Menü Ayarları

Eklentiye on iki simge seti dahil edilmiştir. Tüm setler eklentinin ücretsiz sürümüne dahildir, bu nedenle kullanılan simgeleri değiştirmek için yükseltmenize gerek yoktur. Kendi simgelerinizi yükleme seçeneği de vardır.

WPtouch Menü Simgeleri

Mobil Tasarım

Mobil tasarım iyi olmasaydı dünyadaki tüm yapılandırma seçenekleri hiçbir şey ifade etmeyecekti. Neyse ki, durum böyle değil. Başlangıçta belirttiğim gibi, tasarım normalde özel mobil uygulamalarla ilişkilendireceğiniz bir görünüme sahiptir. Profesyonel tasarım harika görünüyor ve içerikte gezinmek kolay.

WPtouch Mobil Tasarım

Ziyaretçiler, masaüstü tasarımınızda olduğu gibi diğer yayınlara gidebilir ve yorum yayınlayabilir.

WPtouch Mobil Tasarım

genel bakış

WPtouch benim favori WordPress eklentilerimden biri. Web sitenizin mobil uyumlu bir sürümünü oluşturmanın en kolay ve en ucuz yoludur. Bu, zaten duyarlı bir tema kullanmayanlar için mükemmel bir seçimdir.

Duyarlı bir tasarıma sahip olanlarınız bile geçiş yapmak isteyebilirsiniz. Geliştiriciler, mobil tasarımlarının çoğu duyarlı tasarımdan iki ila üç kat daha hızlı yüklendiğini iddia ediyor. Bunu kendim test etmedim, ancak minimal bir tasarımın yüklenmesi daha hızlı olacağı mantıklı..

Eklentinin ücretsiz sürümü ihtiyacınız olan her şeye sahiptir, ancak uzantılardan yararlanmak için WPtouch Pro’yu düşünmek isteyebilirsiniz. Özellikle, önbellek eklentisi, farklı cihazlar için optimize etmek amacıyla görüntüleri anında yeniden biçimlendireceğinden yükleme sürelerini önemli ölçüde artırabiliyor gibi görünüyor. Eklentinin premium sürümü aynı zamanda bir bilet destek sisteminden birine erişmenizi sağlar.

Vermenizi teşvik ediyorum ücretsiz sürümü WPtouch önce bir deneyin. Ne yaptığını beğendiyseniz, yükseltmeye değer olup olmadığını inceleyebilirsiniz..

Umarım bu inceleme hoşunuza gitmiştir. Öyleyse, en son makalelerimizle ilgili güncellemeler için WPExplorer’a abone olmanızı öneririm ��

Kevin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map