WordPress Web Sitenizi Sıfırlamanın En Kolay Yolu

Hiç temiz bir sayfa ile yeniden başlamak istediniz mi? Belki bir hazırlama sitesinde yeni bir tema deniyorsunuzdur. Belki de kendi sanal alanınızdaki birkaç eklentinin uyumluluğunu test ediyorsunuzdur. Bu, WordPress veritabanınızı sıfırlamak isteyebileceğiniz zamandır.


Bu durumlarda büyük olasılıkla test etmek için örnek verileri içe aktarır veya oluşturursunuz ve testi tamamladıktan sonra büyük olasılıkla bundan kurtulmak istersiniz. Verileri manuel olarak yavaş yavaş silebilirsiniz, ancak bu sonsuza kadar sürer. Veya Gelişmiş WordPress Sıfırlama eklentisi birkaç saniye içinde sitenizi eski haline döndürmek için.

WordPress Veritabanınızı Sıfırlama

Gelişmiş WordPress Sıfırlama Eklentisi

WordPress veritabanını hızlı bir şekilde sıfırlamanın en kolay yolu ücretsiz Gelişmiş WordPress Sıfırlama eklentisi. Bu eklenti, beraberindeki tüm medya dosyaları, yorumlar, sınıflandırmalar, derecelendirmeler vb.İle birlikte WordPress kurulumunuza ekleyebileceğiniz kullanıcıları, blog yayınlarını, mağaza ürünlerini, portföy öğelerini veya başka herhangi bir şeyi temizler. ve eklentiler – bunları devre dışı bırakacaktır (endişelenmeyin).

Bu eklentiyi sürekli baştan başlamanız gereken test ortamlarında kullanmanızı önemle öneririz. Total WordPress temamız ve blogumuzda gördüğünüz eklenti incelemelerinin çoğu için test yaparken bunu kendimiz kullanıyoruz. Eklenti şu anda çoklu siteyi desteklemese de, tekli kurulumlarda harika bir iş çıkarıyor ve test ve yeniden test sürecini gerçekten hızlandırıyor.

Artık Gelişmiş WordPress Sıfırlama eklentisinin ne yaptığını bildiğinize göre, sitenizi sıfırlamak için bunu nasıl yükleyebilir ve kullanabilirsiniz.

Adım 1: Gelişmiş WordPress Sıfırlama Eklentisini Yükleyin

Gelişmiş WordPress Sıfırlama Eklentisini Yükle

İlk olarak, WordPress kurulumunuza giriş yapın ve Eklentiler> Yeni Ekle. “Veritabanı sıfırlama” için arama yapın ve Gelişmiş WordPress Sıfırlama öğesini arayın (ilk sonuç olmalıdır). Düğmesini tıklayın Yüklemek ve sonra etkinleştirme eklenti.

Adım 2: WordPress Veritabanınızı Sıfırlayın

WordPress Veritabanınızı Sıfırlayın

Etkinleştirildiğinde, eklenti bir Gelişmiş WP Sıfırlama seçeneğini tıklayın. Burası sitenizi sıfırlayabileceğiniz yerdir.

Önemli Not: Bu eklentinin web sitenizin tamamını sıfırladığını, yani tüm kullanıcılarınızın (yönetici hariç), yayınların, sayfaların, çalışanların, portföyün ve diğer her şeyin silineceğini unutmayın. Bu nedenle test ortamlarında olduğu gibi yeni bir başlangıç ​​istediğinizde öneriyoruz. Mevcut WordPress kurulumunuzu temizlemek istiyorsanız, aşağıdaki gibi bir eklenti kullanmanızı öneririz Gelişmiş Veritabanı Temizleyici (aynı eklenti geliştiricisinden).

Web sitenizi gerçekten sıfırlamak istediğinizi onaylamak için “sıfırla” kelimesini yazmanız ve ardından büyük maviyi tıklamanız yeterlidir. Veritabanını sıfırla buton.

3. Adım: Temiz Kurulumunuzu Kontrol Edin

WordPress Veritabanınızı Sıfırladıktan Sonra

Sıfırlamanızı onayladıktan sonra başarılı olduğuna dair bir not görmelisiniz (yay!). Şimdi web sitenize bir göz atarsanız, bunun yepyeni bir kurulum gibi olduğunu fark edeceksiniz.

WordPress Veritabanı Sıfırlama Sonucu

Tıklarsanız Gönderiler web sitenizin orijinal WordPress “Merhaba Dünya!” ya geri döndüğünü göreceksiniz. varsayılan yazı, örnek yorum ile tamamlandı. Ve eğer kontrol edersen Sayfalar varsayılan WordPress “Örnek Sayfa” da geri dönmelidir.

Sıfırlamadan Sonra Devre Dışı Bırakılan Eklentiler

Siteniz ayrıca geçerli varsayılan WordPress temasına geri dönmüş olacaktır. Ancak endişelenmeyin; tüm temalarınız ve eklentileriniz yine de yüklenmelidir. Gelişmiş WordPress Sıfırlama sadece bunları devre dışı bırakır (yukarıdaki fotoğrafa bakın – tüm eklentilerimiz hala orada).

Önce sonra

Ve sadece bir göz atmak için, resimlerden önce ve sonra testimiz.

Gelişmiş WordPress Sıfırlamadan Önce

Bu bizim test sitemizdi önce (örnek yayınlar, sınıflandırmalar, etkinlikler, menüler ve daha fazlası ile birlikte).

Gelişmiş WordPress Sıfırlamasından Sonra

Ve bu sonra sonuç. Kullandığımız Mesa temasının artık devre dışı olduğunu ve sitemizin bunun yerine varsayılan 2017 WordPress temasını kullandığını göreceksiniz..

Paketleme

İşte aldın! Gelişmiş WordPress Sıfırlama eklentisi ile WordPress kurulumunuzu sıfırlamak için eksiksiz bir kılavuz. Gerçekten bir web tasarımcısı veya geliştirici eğer test hızlandırır. Tek bir WordPress kurulumunda kullandığınızdan emin olun ve tüm içeriğinizi sileceğini unutmayın (daha önce de belirttiğimiz gibi – bu, test ortamları için, içeriğinizi korumak istediğiniz canlı siteler için en iyisidir. Gelişmiş Veritabanı Temizleyici eklenti çok daha iyi bir seçimdir) .

WordPress’i sıfırlamanın başka bir yolu var mı? Veya WordPress veritabanınızı nasıl sıfırlayacağınızla ilgili sorularınız mı var? Ya da Advanced WordPress Reset eklentisini kullanmaya ne dersiniz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map