WordPress Web Sitenizde Ücretsiz Rezervasyon Nasıl Alınır

WordPress ile Rezervasyonları ve Randevuları Yönetin

İster bir restoran işletin, ister bir tatil kiralayın veya bir mekanı yönetin, rezervasyonlar işinizin can damarıdır. Müşteriler her zaman ve her yerden hızlı ve verimli bir şekilde rezervasyon ve rezervasyon yapmayı beklemektedir. Telefonları sürekli olarak yönetmek ve e-postalara anında yanıt vermek pek çok işletme için pratik değildir ve yönetilemez.


Çevrimiçi rezervasyon sistemi, müşterilerin uygunluk durumunuzu görüntülemelerini ve her zaman, her yerde rezervasyon yapmalarını sağlar – ve WordPress, ihtiyaçlarınızı karşılamak için çok sayıda harika eklentiye sahiptir. Doğru seçim, sitenizin güncel programları ve kullanılabilirliği göstermesini ve ayrıca rezervasyon ve rezervasyon almasını sağlayacaktır..

Bu makalede, WordPress web siteniz için doğru rezervasyon eklentisini nasıl seçeceğinizi göstereceğiz, ardından işletme türünüze bağlı olarak bazı öneriler sunacağız. Başlayalım!

Restoran Rezervasyonları

Restoranınızda bu kadar çok masa ve zaman aralığı bulunduğundan, rezervasyon işlemlerini oldukça karmaşık hale getirebilirsiniz. İyi bir WordPress rezervasyon eklentisi size sadece müşterilerle daha kolay bağlantı kurmanın yanı sıra rezervasyonlar için verimli bir yönetim sistemi sunar.

Özellikle restoran rezervasyonlarına uyarlanmış en iyi rezervasyon eklentilerinden bazılarına göz atalım.

1. Açık Tablo Widget’ı

Açık Tablo Widget'ı

Açık Tablo Widget’ı eklentisi, web sitenize OpenTable rezervasyon formları eklemenizi sağlar. Oradayken dır-dir resmi bir eklenti olan bu alternatif, basitleştirilmiş bir tasarım ve daha fazla seçenek sunar.

Temel eklenti ücretsizdir, ancak 37 $ ‘dan başlayan premium bir seçenek de vardır. Bu, uluslararası restoranlar, Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) için widget öncesi ve sonrası içeriğini özelleştirme ve çok daha fazlası için destek sunar.

2. Restoran Rezervasyonları

Restoran Rezervasyonları

Popüler Restoran Rezervasyonları eklentisi sadece online rezervasyon yapmanızı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda rezervasyon sisteminizi yönetmenize de yardımcı olur. Düzgün bir özellik, doğrudan eklentinin kontrol panelinden özelleştirilmiş e-posta bildirimleri göndererek rezervasyonları onaylamanızı veya reddetmenizi sağlar.

Rezervasyon formu herhangi bir sayfaya, yayına veya widget alanına eklenebilir. Temiz ve basit bir görünüme sahiptir ve kullanımı kolaydır. Özel alanlar ve MailChimp entegrasyonu da dahil olmak üzere bir dizi ücretli eklenti de mevcuttur.

3. ReDi Restoran Rezervasyonu

ReDi Restoran Rezervasyonu

RedDi Restoran Rezervasyonu eklenti ayrıca bir rezervasyon yönetim sistemi ile birlikte çevrimiçi rezervasyon sunuyor. Güzel bir ek özellik, servis sırasında rezervasyon sayfasını bir tabletten veya mobil cihazdan gerçek zamanlı olarak görüntülemenizi sağlar.

Bu eklentiyi indirmek ücretsiz olsa da, aylık yaklaşık 7 dolarlık bir ücret var. Ucuz maliyeti, ihtiyaçlarınıza uygun olup olmadığını görmek için bir veya iki ay boyunca deneyebileceğiniz anlamına gelir.

Servis Sağlayıcı Randevuları ve Rezervasyonları

Sağladığınız hizmetten bağımsız olarak, çevrimiçi rezervasyon yönetimi, müşterileri hizmetlerinize bağlamak için hızlı ve kolay bir çözüm sunar. Bazen bir müşterinin telefonu alması veya bir e-posta yanıtı beklemesi kolay olmayabilir. Çevrimiçi rezervasyon yapmanın kolay olduğundan emin olmak, potansiyel müşterilerin rakiplerinizi kontrol etme şansının daha az olduğu anlamına gelir.

Aşağıda, üç favori ücretsiz eklentimizi sunduk – hadi bir bakalım!

1. BirchPress Zamanlayıcı

Randevu Rezervasyon Takvimi - BirchPress Zamanlayıcı

BirchPress Zamanlayıcı eklentisi, servis tabanlı işletmeler için mükemmel bir çözüm sunar. Rezervasyon formları bir sayfaya veya yayına gömülebilir ve duyarlı temalar için de optimize edilebilir.

Bu eklenti, birden fazla konumun yanı sıra birden fazla personel ve hizmeti de işleyebilir. Ayrıca servis uzunluklarını, doldurma sürelerini ve fiyatları ayarlamanıza olanak tanır. Premium fiyatlandırma 75 TL’den başlıyor.

2. Rezervasyon Ultra Pro Randevular Eklentisi

Rezervasyon Ultra Pro Randevular Eklentisi

Yaparken Rezervasyon Ultra Pro Randevular Eklentisi BirchPress Zamanlayıcı’ya benzer şekilde çalışır, arayüz estetik açıdan daha hoştur. Dört adımlı rezervasyon sürecinin düzeni modern ve şıktır, ayrıca müşterileriniz için kullanımı kolay bir form sağlar.

Bu eklentinin diğer önemli özellikleri PayPal entegrasyonu ve randevuları yeniden planlama yeteneğidir. Premium sürüm 39.97 $ ‘dan başlar ve Stripe entegrasyonu, Google Takvim senkronizasyonu ve esnek fiyatlandırma gibi bazı yararlı ek özellikler sunar.

3. Kolay Randevular

Kolay Randevular

Kolay Randevular eklenti çevrimiçi rezervasyon almak için başka bir harika çözümdür. Ön uç formu düzgün ve kompaktken, arka uç hem estetik açıdan hoş hem de yönetimi kolaydır.

Eklenti birden fazla yeri, hizmeti ve personeli destekler ve hatta her biri için ayrı takvimler oluşturmanıza olanak tanır. Bu, kullanımı en kolay randevu eklentilerinden biridir ve deneyimsiz geliştiriciler için şiddetle tavsiye edilir. Kendi sitenizi oluşturuyorsanız harika bir seçenektir.

Konaklama Rezervasyonları

İster bir oteli yönetin, ister bir yatak ve kahvaltı yapın, isterse bir tatil kiralayın, çevrimiçi rezervasyonlar rezervasyon yaptırmanın getirdiği stresi ortadan kaldırabilir. Tamamen farklı bir saat dilimindeki bir müşteri için, çevrimiçi rezervasyon işleminin 24 saat kullanılabilir olması büyük bir avantajdır.

Çevrimiçi konaklama rezervasyonları için mevcut en iyi ücretsiz eklentilerden bazılarına göz atalım:

1. WP Basit Rezervasyon Takvimi

WP Basit Rezervasyon Takvimi

WP Basit Rezervasyon Takvimi eklenti tam olarak söz verdiği şeyi yapar. Biraz basit görünse de, kurulumu kolaydır ve özellikle teknik olmayan kullanıcılar için önerilir.

Ücretsiz sürüm, rezervasyon almak için harika bir temel çözüm sunar, ancak birden fazla takvime ihtiyacınız varsa premium sürüme yükseltmeniz gerekir. Bu sürüm, Booking.com ve Airbnb gibi web siteleriyle senkronizasyon da dahil olmak üzere diğer birçok yararlı özellik sunuyor.

2. Rezervasyon Takvimi

Rezervasyon Takvimi

Rezervasyon Takvimi zamanın testini yapan eklentilerden biridir. Başlangıçta 2009 yılında geliştirilen, müşterilerin uygunluk durumunu kontrol etmelerini ve hızlı bir şekilde rezervasyon yapmalarını sağlar ve günümüzün WordPress kullanıcılarının ihtiyaçlarını karşılamak için hala yeterli.

Şık, özelleştirilebilir bir görünümle birleştiğinde duyarlı ön ve arka uç tasarımları, genel olarak sağlam bir çözüm sağlar. Bu eklenti konaklama rezervasyonu için tasarlanmış olsa da, diğer hizmetlere de uyarlanabilir. Zaman aralığı seçimi ile ilgili bir dizi seçenek ücretsiz sürümde mevcut olmasa da, oldukça pahalı 99 $ ‘dan başlayan premium sürümü satın alarak bu işlevi ekleyebilirsiniz..

3. Nokta Tespit Sistemi

Pinpoint Rezervasyon Sistemi

Bu kullanımı en kolay eklenti olmasa da, Pinpoint Rezervasyon Sistemi eklenti, geleneksel görünümlü konaklama rezervasyon formlarından çok daha ayrıntılı bir arayüz sunar. Müşteriler ayrıca birden çok veya daha az ay görüntülemek için kullanıcı arabirimindeki takvimi değiştirebilir.

Temel paket PayPal entegre ve WooCommerce uyumludur ve diğer ödeme sağlayıcıları için ücretli eklentiler de vardır.

Sonuç

İşletmeler zaten rezervasyon ve rezervasyon alarak büyük bir rahatsızlık olabilir büyük bir hizmet sunmak için çok şey yapmak. Online rezervasyon yönetim sistemleri pek çok sorunu çözebilir, ancak iş akışınıza ve işinize uygun bir çözüm bulmak zor olabilir.

Önerdiğimiz önerileri ve eklentileri kullanarak, artık müşterilerinize çevrimiçi rezervasyonların esnekliğini sunabilmeniz gerekir. Kendi bakış açınıza göre, rezervasyonları daha verimli bir şekilde yönetebileceksiniz. Başlamak için, işletmeniz için doğru görünen eklentiyi seçin ve bir deneyin!

Bu eklentilerden herhangi biri iş gereksinimlerinizin ayrılmaz bir parçası olacak mı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map