WordPress ve WooCommerce ile Ürünlerinizi Nasıl Satabilirsiniz

İnsanlar WordPress’i düşündüklerinde genellikle blog yazmayı düşünürler, ancak dünyanın en sevdiği İçerik Yönetim Sistemi son on yılda çok yol kat etti. Aslında, bir eklenti veya iki WordPress ile birçok insan için birçok şey olabilir – en azından web mağazası kurmak için mükemmel bir platform.


WordPress kurulumunuzu bir web mağazasına dönüştürmek için eklenti ve e-ticaret temaları eksikliği yoktur. Serbest olandan serbest olmayana kadar değişir ve eklentilerin kalitesi çılgınca değişir. E-Ticaret için, hangi platformun seçileceğine karar vermek bir kabus olabilir.

Bunu göz önünde bulundurarak, bu yazıda piyasadaki en iyi tekliflerden birine daha yakından bakmaya karar verdim. Hem ücretsiz hem de son derece iyi yapılmış. Tabii ki hakkında konuşuyorum WooCommerce WooThemes tarafından.

WooCommerce’e Kısa Bir Bakış

WooCommerce, WooThemes’in kurumsal düzeyde e-Ticaret yazılımıdır (şimdi WOrdPress’in kendisi tarafından satın alınmıştır). Premium uzantıların eklenmesine izin verir, böylece varsayılan yüklemeyi sayısız yolla geliştirebilirsiniz. İşte WooCommerce’in (ürün sayfasında belirtildiği gibi) temel özelliklerinin kısa bir özeti:

 • WordPress güvenlik şirketi Sucuri tarafından tamamen denetlendi
 • Kapsamlı Mağaza Yönetimi
 • Kapsamlı Raporlama Seçenekleri
 • Basit Bir Sayfa Satın Alma
 • Çoklu Ödeme Ağ Geçidi Seçenekleri
 • Çeşitli Pazarlama ve Tanıtım Seçenekleri

Bu özellikler sadece WooCommerce’in işlevselliğinin yüzeyini çizer. Kutusundan çıkar çıkmaz birçok çevrimiçi mağazanın gereksinimlerini karşılasa da, mevcut çok sayıda premium uzantıyı göz önünde bulundurduğunuzda, (tamamen benzersiz olmalarına bakılmaksızın) ihtiyaçlarınıza tam olarak uyan bir mağaza oluşturabilmelisiniz..

WooCommerce’i Yükleme

WooCommerce’i yüklemeden önce, mevcut temanızın WooCommerce uyumlu olduğundan emin olmak istersiniz. WooCommerce, tema sayfasında bir özellik olarak listelenmelidir. Bir mağaza kuracaksanız, premium bir tema edinmenizi önemle tavsiye ederiz. Bunun amacı, temanızın en son WooCommerce sürümüyle sürekli uyumlu olmasını sağlamaktır (ücretsiz temanız güncellenmediği için herhangi bir güvenlik döngüsü deliği istemezsiniz). Ayrıca, Chic veya Total gibi premium bir tema seçerseniz, dükkanı yapmak için özel stil eklenir ve tüm WooCommerce widget’larınız harika görünür (eklenti için varsayılan stil so-so).

Tamam, uyumlu bir temanız yok, yükleme zamanı! WooCommerce’i yüklemek, WordPress Plugin deposundan başka bir eklenti yüklemek kadar basittir. WordPress kontrol panelinizde şunları yapmanız gerekir: Eklentiler> Yeni Ekle ve sonra WooCommerce’a göz atın. Eklenti Popüler listesinde olmalıdır. Şimdi Yükle seçeneğine tıklayın ve kurulum tamamlandığında Eklentiyi Etkinleştir’e tıklayın..

woocommerce eklentisini yükle

Bu, eklenti tamamen yüklenmeden önce son bir adım gerektiren WooCommerce Ayarları sayfasına götürür. Sayfanın üstünde WooCommerce Sayfalarını yüklemenizi isteyen büyük bir bildirim var:

woocommerce mesajı

Tıklama Yüklemek düğmesi çevrimiçi mağazanız için gerekli tüm sayfaları oluşturur. Sayfalarınızı ekledikten sonra WooCommerce karşılama ekranına yönlendirilirsiniz:

woocommerce karşılama ekranı

Eklenti tamamen yüklendiğine göre, anında sorun olmadığından emin olmak için WooCommerce Sistem Durumunu kontrol etmelisiniz.

woocommerce sistem durumu

Bu altında bulunabilir WooCommerce> Sistem Durumu. Herhangi bir sorun varsa, bunları nasıl çözeceğiniz hakkında bilgi verilecektir (daha fazla ilerlemeden önce yapmanız gerekir).

WooCommerce’i Yapılandırma

Eklenti tamamen yüklendiğine göre, mağazanızı yapılandırmaya başlamanın zamanı geldi. İçinde WooCommerce> Ayarlar menüsünde çok sayıda seçenek sunulur. Her sekme altında yapılandırabileceğiniz seçeneklere bir göz atalım.

woocommerce ayarları

Genel

Beklediğiniz gibi, bu sekme size mağazanız için bazı temel yapılandırmaları sunar. Bu bölümdeki seçenekler yer, API ve para birimi seçeneklerini içerir.

Ürün:% s

Bu bölüm birçok ürün ayarınızın tümünü kapsar. Buna ölçüm birimleri, inceleme seçenekleri, ürün ve mağaza seçenekleri, ürün resmi kırpma, envanter seçenekleri ve indirilebilir ürün ayarları dahildir.

Vergi

Vergi tam olarak göründüğü gibidir – vergi ayarları. Vergi oranlarını hesaplamak için tonlarca seçenek vardır ve bunlar biraz karmaşık olabilir. Şunlara bir göz atmanızı öneririz: WooCommerce’de vergi ayarlama Bu bölüme girmeden önce dokümantasyon.

Ödeme

Buradan alışveriş sepetinizi ve ödeme sayfalarınızı ayarlayabilir, şartlar ve koşullar ekleyebilir ve ödeme ağ geçitlerinizi seçebilirsiniz. Banka havalesi, çek, COD, PayPal ve kredi kartları dahil WooCommerce seçenekleridir. Ek ödeme ağ geçitleri eklemek için üçüncü taraflar aracılığıyla birçok eklenti ve uzantı mevcut olsa da.

Burası aynı zamanda kuponları etkinleştirebileceğiniz yerdir. Kuponlar ve indirim kodları, sadık müşterilere tekrar alışveriş yapmaları için harika bir yol olabilir. Birçok çevrimiçi mağaza, haber bülteni üyelerine indirim veya geri dönen müşteri indirimleri sunar ve dikkate alınması gereken bir şeydir.

Nakliye

Burası, mağazanız için gönderim işleminin her yönünü yapılandırdığınız yerdir (fiziksel ürünler satıyorsanız). Gönderim hesaplamaları görüntüleme seçeneklerinin yanı sıra, aşağıdaki gönderim seçeneklerini de etkinleştirebilir ve yapılandırabilirsiniz:

Gönderim yöntemlerinizi seçin, sabit ücretler belirleyin, ücretsiz gönderimi etkinleştirin, uluslararası gönderim seçenekleri ekleyin ve hatta yerel teslimat veya teslimat için özel ayarlar seçin. Bu seçeneklerin tümünü tek tek etkinleştirebilir ve kullanmayı seçtiğiniz gönderim yöntemlerinin her ayrıntısını yapılandırabilirsiniz.

Hesaplar

Hesaplar sayfası, kullanıcı hesapları sayfanızın ayarları için önemli hesap sayfaları için özel URL’ler ekleyerek ve hesapları ve kaydı etkinleştirme / devre dışı bırakma seçenekleri sunar.

E-posta

Bu bölüm, müşterilerinizle iletişim kurarken kullanılan e-posta seçeneklerini ve e-posta şablonlarını yapılandırmanıza olanak tanır. E-postalar yeni, işleme veya tam siparişler, faturalar, şifre sıfırlamaları ve daha fazlası gibi çeşitli tetikleyiciler için yapılandırılabilir. Özel renkler bile seçebilirsiniz!

Webhooks

Webhooks, müşteriler alışveriş sepetlerine bir ürün eklediklerinde kupon kodu için bir açılır pencere açmak gibi etkinlikleri tetiklemek için kullanılır. Bu bölüm, WooCommerce’in WooCommerce işlevlerini genişletmek için kullanmak isteyebileceğiniz 3. taraf eklentilerle çalışmasını kolaylaştırır.

Ürünlerinizi Ekleme

Artık mağaza yapılandırmasında çalıştığınıza göre, ürünlerinizi eklemeye başlamanın zamanı geldi. Ürün oluşturma süreci, WordPress’te normal bir blog yazısı oluşturmakla neredeyse aynı

Ürünleriniz için kategoriler ve etiketler oluşturabilir ve ürünlerinizi belirli gönderim gereksinimlerine sahip olanlara göre gruplandırmak için gönderim sınıfları ekleyebilirsiniz. Ürünlerinize birden fazla renk veya boyut gibi ek özellikler ekleme seçeneği de vardır.

Bir ürün eklediğinizde, standart gönderi sayfasına benzer bir sayfayla birkaç ek bölüm daha sunulur.

woocommerce ürünlerini ekleme

Ürün bilgileri

Bu bölüm, ürünle ilgili her şeyi yapılandırmanıza olanak tanır. Seçebileceğiniz dört ürün türü vardır: basit, gruplandırılmış, harici / satış ortağı veya değişken. Basit ürün türü, ürünü dijital indirme veya sanal ürün yapmanıza izin veren tek türdür.

Her ürünün stok yönetimi seçenekleri için benzersiz bir tanımlayıcı olan bir SKU’ya sahip olduğundan emin olmalısınız. Bu bölüm, ürünün fiyatını, ürünün sahip olduğu ek özellikleri ve ürün için stok yönetimi seçeneklerini belirlediğiniz yerdir..

Müşterilerinize yukarı satış ve çapraz satış yapabilmeniz için diğer ürünleri bağlamanızı sağlayan harika bir bölüm de var. Bu, müşterilerinizi sizden ek ürünler almaya nazikçe itmenin harika bir yoludur. Amazon bu tekniğin ustalarıdır ve kendi satışlarınızı artırmak için ürün bağlantısına nasıl yaklaştıklarına bakmak için zaman ayırmaya değer.

Ürün Kısa Açıklama

Bu, gerçek ürün sayfasında ürün resminizin yanında görünecek içerik bitidir (yukarıda eklediğiniz daha uzun açıklama, müşteri incelemelerinin yanındaki sekmede görüntülenir). Bu, ürününüzün özellikleri hakkında birkaç hızlı cümle veya madde işaretli liste eklemek için harika bir bölümdür.

woocommerce ürünü

Ürün Galerisi

Bu tam olarak göründüğü gibidir – ürün resimlerinizin bir galerisi. Sattığınız şeyin birkaç anlık görüntüsünü eklemek genellikle iyi bir fikirdir, böylece müşteriler satın alma işlemlerini tamamlamadan önce kontrol edebilirler. Şık temamızda, müşterilerinizin galerilerinizi daha kolay görmesini sağlamak için galeriyi hoş bir görüntü ışık kutusuna sahip olacak şekilde geliştirdik.

Raporlama

Mağazanız yayınlandıktan ve bazı ürünler sattıktan sonra WooCommerce’ın raporlama işlevlerine bakmaya değer. Bunlar WooCommerce> Raporlar Menü.

Satışlarınızı güne, aya, ürüne, kategoriye ve ayrıca en çok satan ve kazancınıza göre ayıran raporlar vardır. Ürün satışlarınızın yanı sıra indirim kuponu kullanımı ve müşterileriniz hakkında çeşitli raporlar da bulunmaktadır. Düşük ve stokta olmayan ürünlerinizi izleyen bir alan da vardır.

Bu raporlar, işletmenizin her yönünü takip etmenin harika bir yoludur. Bu işlev yalnızca en çok satanları bulmanızı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda hangi ürünleri görmenizi sağlar değil satış. Bu tür bilgiler karlı kararlar vermenizi sağlayabilir. Tüm bu bilgileri bilmek, başarılı bir mağaza işletmenin önemli bir yönüdür ve WooCommerce size ihtiyacınız olan tüm verileri sağlar.

Basit Tek Noktadan Çözüm

WordPress için birçok e-ticaret çözümü var, ancak WooCommerce en iyisi ile orada. Ücretsizdir ve birçok premium e-Ticaret eklentisinden daha fazla işlevsellik ile birlikte gelir. Mağazanız çalışır durumdayken çevrimiçi satmak için bu ipuçlarını ve işinizi büyütmek için bu içerik pazarlama ipuçlarını kullanabilirsiniz.

WooCommerce kullanıyor musunuz? Eklenti hakkında düşünceleriniz neler? WooCommerce yerine önerebileceğiniz başka eklentiler var mı? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map