WordPress ve MemberPress ile Üyelik Sitesi Nasıl Kurulur

MemberPress ile Üyelik Sitesi Nasıl Kurulur

MemberPress, WordPress web sitenizi tam teşekküllü bir üyelik sitesine dönüştürmenizi sağlayacak etkileyici bir araçtır. Bu premium eklenti, başarılı bir çevrimiçi üyelik işi oluşturmak isteyenler için ideal bir seçimdir. Ama bu sizin için doğru çözüm mü?


Bu makalede, MemberPress’in (en iyi WordPress üyelik eklentilerinden biri) sunduğu özellikleri ele alacağız. Daha sonra bu gelişmiş eklentinin temellerini nasıl ayarlayacağımızı inceleyeceğiz ve WordPress web sitenizi kullanılabilir bir üyelik sitesine dönüştüreceğiz. Öyleyse başlayalım…

MemberPress’in Özellikleri

MemberPress

MemberPress herhangi bir WordPress temasıyla çalışan premium bir WordPress eklentisidir. Birincil özelliği, web sitenizi bir üyelik sitesine dönüştürmenize izin vermesidir. İçeriği gizleyerek ve üyelik abonelikleri ayarlayarak, ziyaretçilerin yayınlarınıza ve sayfalarınıza erişmesini talep edebilirsiniz.

Kurulumu Kolay

MemberPress sezgiseldir. Bu, kurulumu ve kullanımını hızlı ve kolay hale getirir. Hızlı bir şekilde üyelik planları ve abonelik formları oluşturun, seçtiğiniz ödeme ağ geçitleriyle entegre edin, sitenizin menüsüne kayıt ve giriş bağlantıları ekleyin, çekici karşılaştırma tabloları oluşturun ve çok daha fazlasını yapın.

Yeni Başlayanlar ve Geliştiriciler için İdeal

MemberPress, yeni başlayanlar için ideal olmasını sağlayan basit bir kurulumla kutudan çıkar çıkmaz çalışır. Bununla birlikte, MemberPress ayrıca çok sayıda eylem ve filtre içerir. Bu, üyelik sitelerini spesifikasyonlara göre özelleştirmek isteyen ileri düzey kullanıcılar için mükemmel bir seçimdir.

Üyelik Planları

MemberPress üyelik planlarınız üzerinde tam kontrol sahibi olmanızı sağlar. Her bir üyeliğin fiyatını seçin, faturalandırma tercihleri ​​ekleyin ve birkaç seçeneği adlandırmak için bir deneme süresi oluşturun. Ardından içeriği gizlemek için kurallar oluşturun ve belirli içerik parçalarının belirli üyelik planlarında gösterilmesine izin verin.

Sorunsuz Ödeme Ağ Geçidi Entegrasyonu

MemberPress ödemeleri tüm büyük ödeme ağ geçidi sağlayıcıları. Paypal Standard, Pro veya Express Checkout, Stripe, Authorize.net veya çevrimdışı ödemeler arasından seçim yapın. İsterseniz birden fazla ödeme ağ geçidi de ekleyebilirsiniz.

Kapsamlı Belgeler

MemberPress ile birlikte verilen dokümantasyon, eğitici metin ve videoların bir kombinasyonunu kullanarak eksiksizdir. Böylece sıkışırsanız, yolunuzu hızla yeniden bulabilirsiniz.

Ekstra Özellikler

MemberPress, bir dizi etkileyici özellik ve işleve sahiptir. Bunlar:

 • Güzel Fiyatlandırma Tabloları
 • Tüm Büyük Pazarlama Sağlayıcıları ile E-posta Entegrasyonu
 • BuddyPress ile entegrasyon
 • İçerik Damlaması
 • İndirim kuponları
 • Üye Yönetimi
 • Analytics Raporlaması

Gördüğünüz gibi MemberPress etkileyici bir özellik listesi sunuyor. Artık MemberPress eklentisine nasıl başlayacağınıza bir göz atacağız, böylece WordPress web sitenizi başarılı bir üyelik sitesine dönüştürebilirsiniz …

MemberPress WordPress Eklentisi Nasıl Kurulur

Başlamak için MemberPress web sitesinden MemberPress eklentisini satın alın. Ardından, MemberPress hesabınızdan, eklentiyi bilgisayarınıza indirin.

Üye Olun

WordPress web sitenizi açın ve ‘Eklentiler> Yeni Ekle’yi seçin.

Yeni Eklentiler Ekleyin

‘Yükleme Eklentisi> Dosya seç’i tıklayın ve kayıtlı dosyalarınızdan MemberPress eklentisini seçin. “Eklentiyi Yükle> Etkinleştir” i tıklayın. Artık “MemberPress” in WordPress kontrol paneli menünüze eklendiğini göreceksiniz.

ÜyeBasın Menüsü

“MemberPress> Etkinleştir” i seçin. Bu sizi etkinleştirme anahtarınızı eklemeniz gereken ‘Etkinleştirme Sayfasına’ götürecektir. Ardından “Lisans Anahtarını Etkinleştir” i seçin.

MemberPress Lisansı

MemberPress eklentiniz şimdi yüklendi ve etkinleştirildi.

MemberPress Eklentisini Yapılandırma

Bir sonraki adım, MemberPress eklentinizi yapılandırmaktır. WordPress menünüzde ‘MemberPress> Seçenekler’i seçin. Burada eklentiyi WordPress üyelik sitenizin gereksinimlerine uyacak şekilde yapılandırabilirsiniz.

Seçenekler sekmesi

“Seçenekler” sayfasında çok sayıda sekme bulunur. En önemlilerinden birkaçına bakalım…

Sayfalar

‘Sayfalar’ altında temel MemberPress sayfalarınızı özelleştirebilirsiniz. “Ayrılmış Sayfalar” zorunlu sayfalardır ve ayarlanması gerekir. Bunlara “teşekkür ederim” sayfası, “giriş” sayfası ve “hesap” sayfası dahildir.

Sayfalar

MemberPress’in sayfaları sizin için otomatik olarak oluşturmasını istiyorsanız ‘Otomatik Yeni Sayfa Oluştur’u seçebilirsiniz. Aksi takdirde, açılır menüden kullanmak üzere kendi sayfalarınızı tasarlayabilir ve seçebilirsiniz.

Sayfalar 2

Gerekli değişiklikleri yaptıktan sonra “Güncelleme Seçenekleri” ni seçin.

hesap

hesap

“Hesaplar” alanı üye bilgilerini özelleştirmenizi sağlar. Burada, kullanıcı hesaplarınız için istediğiniz seçenekleri belirleyebilirsiniz. Ayrıca, üyeler için hesap sayfalarının üst kısmında görüntülenecek bir hoş geldiniz mesajı da ekleyebilirsiniz..

Alanlar

Alanlar

“Alanlar” sekmesi, kayıt formunuz ve hesaplar sayfanız için özel alanlar oluşturmanıza olanak tanır. Üyeleriniz hakkında adlarını, adreslerini, e-postalarını, doğum günlerini ve daha fazlasını içeren bilgileri toplayın.

Ödemeler

Ödemeler

“Ödemeler” sekmesi, seçtiğiniz ödeme ağ geçitlerini ekleyebileceğiniz yerdir. Daha önce de belirtildiği gibi, MemberPress çok sayıda ödeme sağlayıcısına entegre edilebilir. “+” Simgesini tıklamanız ve ardından üyelik sitenize eklemek istediğiniz ödeme ağ geçitlerini belirtmeniz yeterlidir.

E-postalar

Üyelerinize gönderebileceğiniz çeşitli e-posta türleri vardır. “E-postalar” sekmesini seçin. Ardından WordPress web sitenize uyacak e-posta türlerini seçin.

E-posta

Her bir e-postayı özelleştirmek için ‘Düzenle’yi tıklayın. Ardından, her e-posta türünün uygun ve yüksek kalitede olup olmadığını kontrol etmek için bir test e-postası gönderin. Burada ayrıca yöneticinin hangi e-posta türlerini almasını istediğinizi de seçebilirsiniz.

“Seçenekler” i yapılandırdıktan sonra, MemberPress sitenizin geri kalanını kurmaya hazırsınız.

Üyelik Planlarını Ayarla

Kurmak üyelik planları web sitenizde, WordPress menünüzden ‘MemberPress> Üyelikler’i seçin. Sayfanın üst kısmında bulunan ‘Yeni Ekle’yi tıklayın. Ardından üyelik planınıza bir ad verin (burada Premium olarak adlandırdım).

Yeni Premium Üyelik Ekle

‘Üyelik Şartları’ altında, sayfanın sağ tarafında, ister bir kerelik ödeme ister tekrarlayan ödeme olsun, deneme süresi seçeneği ekleyin ve çok daha fazlasını yapın, planın fiyatını seçebilirsiniz..

Üyelik Koşulları

Sayfanın ilerisinde, ‘Üyelik Seçenekleri’ bölümünü özelleştirebilirsiniz. Burada kayıt düğmesindeki metni değiştirebilir, özel bir teşekkür mesajı ekleyebilir, üyelik planına kimlerin erişebileceğine ilişkin kuralları ayarlayabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Üyelik Seçenekleri

Ayarlarınızdan memnun olduğunuzda Üyelik sayfasını yayınlayın. Ardından sayfayı görüntülemek için WordPress hesabınızdan çıkın veya sayfayı gizli olarak açın. Şimdi yeni oluşturduğunuz üyelik planı için varsayılan üyelik kayıt formunu göreceksiniz.

Kayıt Formu

Üyelik sayfalarınızı değiştirmek isterseniz, temanızdaki sayfa şablonlarını kullanabilirsiniz. Üzerinde çalıştığınız üyelik sayfasında editörünüzün sağ tarafında bulunan bir ‘Özel Sayfa Şablonu’ seçmeniz yeterlidir.

İlk üyelik planınızı oluşturduktan sonra, New Yeni Ekle’yi tıklayarak daha fazlasını eklemeye devam edebilirsiniz. Kayıt formunu WordPress web sitenizdeki herhangi bir sayfaya veya gönderiye eklemek için ‘Üyelik Seçenekleri’ altında bulunan kısa kodu kullanın.

Üyelik Planlarınız için Kurallar Oluşturun

Üyelik siteniz için ihtiyacınız olan farklı planları oluşturduktan sonra, kural koymak her plan için. Kuralların ayarlanması, abone olmayanlardan içeriği gizlemenize ve her planda hangi içerik türlerinin kullanılacağını seçmenize olanak tanır.

Başlamak için WordPress menüsünden ‘MemberPress> Kurallar’ı seçin. Ardından New Yeni Ekle’yi seçin. Şimdi bir “Yeni Kural Ekle” sayfası görüntülenecek.

Yeni kural

“Kural Seçenekleri” altında, ücretli olmayan üyelerden hangi içeriği korumak istediğinizi seçebilirsiniz. Burada tüm içeriği, farklı yayınları, sayfaları, içerik kategorilerini veya etiketleri gizleyebilir veya diğer birçok seçenek arasından seçim yapabilirsiniz.

Kural seçenekleri

Daha sonra, belirli planları satın alan üyelere bu içeriğe erişim verebilirsiniz. “Kuralı Kaydet” i tıklayın ve ardından farklı plan türlerinize hitap etmek için gerektiği kadar kural oluşturun.

Sitenizin Menüsüne Kayıt Bağlantısı Ekleme

Tüm üyelik planlarınız tamamen kurulduktan sonra, ziyaretçilerinizin abone olmasını kolaylaştırmak için web sitenizin menüsüne bir kayıt bağlantısı eklemelisiniz.

WordPress menünüzden ‘Görünüm> Menüler’i seçin veya sitenizin ön ucundaki‘ Özelleştirici> Menüler’i açın. Burada şimdi bir ‘Üyelikler’ seçeneği olduğunu göreceksiniz. Planlarınızı seçin ve Menu Menüye Ekle’yi tıklayın. İsterseniz “Gezinti Etiketi” ni değiştirin, ardından “Menüyü Kaydet” i seçin.

Menü

Menünüz artık farklı üyelik planlarınıza bağlantılar gösterecek.

Üyelik Sitenizin Menüsüne Giriş Bağlantısı Ekleme

Giriş Bağlantısı

Üyelik sitenizin menüsüne bir giriş bağlantısı eklemek için MemberPress, ücretsiz WordPress eklentisini indirmenizi tavsiye eder BAW Giriş-Çıkış.

Oturum Açma Menüsü

Bu eklentiyi WordPress web sitenize yükleyin ve ardından ‘Görünüm> Menü’yi açın. Artık menü öğelerinize “Giriş / çıkış bağlantıları v1.3.3” eklenmiş bulacaksınız. ‘Oturum açma / oturum kapatma’ seçeneğini ve ardından Menu Menüye Ekle> Menüyü Kaydet’i seçin.

Giriş yap çıkış Yap

WordPress menüsünden ‘MemberPress> Seçenekler’i tıklayın. ‘Hesap’ sekmesini tıklayın ve ‘Giriş ve Çıkış’ın altında Word WordPress’i MemberPress giriş sayfasını kullanmaya zorla’ seçeneğini belirtin.

WordPress'i Zorla

Bu, WordPress’in BAW eklentisi üyelik giriş sayfasını açmasını sağlayacaktır. Üyeler artık sitenizdeki hesaplarına giriş yapabilir ve satın aldıkları premium içeriğe erişebilir.

Üye Basında Son Düşünceler

Bu gelişmiş eklenti (neredeyse) sonsuz özellik listesi sunarak her tür üyelik sitesi için idealdir. Bu yazıda, sadece MemberPress kullanmaya başlamanın temellerini ele aldık. Ancak, yukarıdaki adımları izleyerek, abone olmayanlardan içerik gizleyecek, ziyaretçilerin üyelik planlarına kaydolmalarını sağlayacak ve WordPress web siteniz için gelir elde edecek çalışan bir üyelik sitesi oluşturabileceksiniz..

Üyelik sitesi kurulumunuzu almak için bu ilk birkaç aşamayı tamamladıktan sonra, çekici karşılaştırma tabloları oluşturabilir, kupon ekleyebilir, işlemleri ve abonelikleri izleyebilir, bir ortaklık programı oluşturabilir, analitiği izleyebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Başarılı bir üyelik eklentisi oluşturmak istiyorsanız, MemberPress projeniz için WordPress eklentisi olabilir.

MemberPress size en iyi üyelik eklentisi gibi geliyor mu? Lütfen düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın…

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map