WordPress Temalarını Nasıl Yapacağınızı Öğrenin: En İyi Kaynaklar

WordPress harika. Kurulumu kolaydır ve indirilebilecek çok sayıda ücretsiz ve premium tema vardır. Ya da her zaman kendiniz bir tema yapabilirsiniz. Nasıl kod yazacağınızı bilmiyor musunuz? Sorun değil, sizi ele geçirdik! Herkes bir noktada acemidir ve WordPress ile daha fazla kaynak daha iyidir. Neyse ki, masanızdan ayrılmak zorunda kalmadan yardım ve talimat için başvurabileceğiniz birçok yer var. Aşağıda, WordPress için kod yazmayı öğrenmek için harika olduğunu düşündüğümüz kitaplar, öğreticiler, başlangıç ​​temaları ve birkaç ekstra öğe bulunmaktadır. Devam edin ve başlayın – kısa sürede kod yazacaksınız!


Kitabın

Rockstar WordPress Tasarımcısı Nasıl Olunur?

Nasıl Olmalı? Rockstar WordPress Designer, yeni başlayanlara kodlama yapmak için harika tonlarca bilgi içeren harika bir kitaptır. Kitap, sağlam portföy, blog ve genel WordPress sitelerini nasıl geliştireceğinizi göstermek için üç WordPress temasında size yol gösterir. Ve öğreticilerin her birini geçtikçe, kodlama becerinizi yavaş yavaş genişletmek için birbirleri üzerine inşa ederler. Photoshop, HTML, CSS ve WordPress PHP dosyalarının hepsi dahil edilmiştir, bu nedenle çok sayıda referans materyaline sahip olursunuz ve tek ön koşul HTML / CSS’ye biraz maruz kalmanızdır.

WordPress’e Kazmak

Bu, başlamak için bir yer ve hatta WordPress İncelemesine Kazma yazdık. Bu kitap, bir WordPress acemisinden bir kodlama ustasına dönüştürmek için pratik bilgi ve ipuçları sağlar. Kitap, kurulum, kurulum, tema anatomisi, tema / eklenti geliştirme, oluşturma için yorum, site güvenliği ve sağlıklı bir blog’u nasıl tutacağınızla ilgili temel bilgileri öğretir. Başka bir yerde bulamayacağınız tonlarca harika ipucu ve ömür boyu güncelleme var. Dolayısıyla, DigP Into WordPress’in her yeni sürümü çıktığında, tüm yeni bilgilere ve eğiticilere erişebileceksiniz.

Sıfırdan WordPress Temaları Oluşturma

Scratch’tan WordPress Temaları Oluşturmak, sizi WordPress için kodlama sürecine götürür. Eğiticilerden geçerken, bir HTML / CSS şablonundan başlayarak bir WordPress temasının nasıl kodlanacağını, özel yazı türlerinin nasıl oluşturulacağını, tema seçeneklerinin ve widget’larının nasıl geliştirileceğini ve eklentilerin nasıl oluşturulacağını ve daha fazlasını öğreneceksiniz. Bu kitap HTML, CSS, PHP, MySQL ve JavaScript’te bir arka plan gerektiriyor, bu yüzden bunun daha yeni başlayanlar veya web geliştirme hakkında orta düzeyde bilgi sahibi olanlar için olduğunu söyleyebilirim.

Öğreticiler

İlk WordPress Temanızı Geliştirmek tarafından WP Tuts+

İlk WordPress Temanızı Geliştirmek, WordPress temaları geliştirmeye yeni başladıysanız, üç bölümden oluşan bir eğitim dizisidir. Adım adım açıklamalı kılavuzlar size WordPress, geliştirme ve tasarım hakkında temel bilgileri öğretir. Ve diziyi bitirdiğinizde kendi WordPress temanızı yaratmış olacaksınız..

WordPress Tema Geliştirme Eğitim Tekerlekleri tarafından WP Tuts+

WordPress Eğitim Tekerlekleri ile kendi WordPress temanızı oluşturmak için bir dizi öğreticiden geçersiniz. Bu seri yeni başlayanlar için tasarlanmıştır ve sizi bir HTML şablonunu çalışan bir WordPress temasına dönüştürme işlemine götürür. Eğiticiler basit kalıyor ve takip edilmesi kolay – tüm yeni başlayanlar için mükemmel.

Bootstrap ile Duyarlı bir WordPress Teması Nasıl Oluşturulur Treehouse tarafından

Bu eğitici Bootstrap ile Duyarlı bir WordPress Teması Nasıl Oluşturulur Bootstrap’tan yararlanır ve duyarlı bir WordPress teması oluşturmanıza yardımcı olur. Bootstrap, duyarlı temalar oluşturmayı öğrenmek için güçlü bir temel sağlar ve bu öğretici için tek ön koşul, yönetici olarak yayın ekleme ve eklentileri yükleme deneyimine sahip olmanızdır. Kapsanan konular ve tema özellikleri şunlardır: özel bir ana sayfa tasarımı, yaklaşık sayfa, iletişim sayfası, yorumlu haberler bölümü ve widget’lı kenar çubuğu.

WordPress Teması 2. Baskı Nasıl Oluşturulur ThemeShaper tarafından

Bu ayrıntılı WordPress Tema Eğitimi ThemeShaper, baştan sona nasıl bir WordPress teması oluşturacağınızı gösterir ve hatta bazı yöntemlerin neden diğerlerine göre tercih edildiğini açıklar. Detay nedeniyle, bu devam eden 16 bölümlük bir seri ve kontrol etmek için zaman ayırmaya değer. Yazar, öğreticiyi tamamladığınızda, istediğiniz WordPress Temasıyla ilgili hemen hemen her şeyi yapabilmeniz gerektiğini doğrular..

WordPress için Çocuk Teması Oluşturma tarafından WP Tuts+

WordPress için Basit Bir Çocuk Teması Oluşturmak, WordPress için bir çocuk teması oluşturma konusunda size yol gösteren harika bir öğreticidir. WordPress, tasarımı içerikten ayırmanıza izin verdiği için, bir temayı koruyabilir ve bir alt tema kullanarak tasarımı değiştirebilirsiniz. Ve bu öğreticiyi tamamladıktan sonra, kendi basit bir alt tema oluşturabilmelisiniz..

Referans için Başlangıç ​​Temaları

Yirmi Oniki WordPress Teması

Varsayılan Yirmi Oniki WordPress teması öğrenmek için harika bir başlangıç ​​temasıdır. Çıplak kemikleri tasarımı, temel yapısı ve sınırlı özellikleri ile iyi kodlanmış bir temayı ayırmak istiyorsanız başlamak için iyi bir yerdir..

Alt Çizgi (_S) Teması

WordPress temasının altını çizer Automattic tarafından geliştirilen bir başka güçlü başlangıç ​​temasıdır. Yirmi Oniki’den farklı olarak, stil / tasarım dahil değildir – yalnızca HTML5 şablonları vardır. Bu tema, kendi temanızı geliştirmek ve kodlama becerilerinizi geliştirmek için düzenlenmeli ve genişletilmelidir..

Diğer Yardımcı Kaynaklar

WordPress Hile Sayfası

Bu sulu küçük tidbit, bir dizi yararlı WordPress işlevini özetleyen bir WordPress Cheat Sheet’dir. Yazdırın ve masanıza bantlayın veya masaüstü arka planınız olarak ayarlayın – ihtiyacınız olduğunda her zaman hızlı bir referansınız olacaktır.!

Tema Anatomi Hile Sayfası

Bu Tema Anatomi Hile Sayfası bir tema oluşturan basit bir diyagramdır. Her bir öğeye ihtiyaç var mı? Hayır. Listede olmayan ve temaya dahil etmek isteyebileceğiniz başka öğeler var mı? İyi evet. Bu, çoğu WordPress temasının temel kemiklerini gösteren bir BASİT hile sayfasıdır ve yeni bir tema oluştururken kullanmak için harika bir hızlı bakış kaynağıdır.

Şablon Hiyerarşi Hile Sayfası

Bu harika küçük hile sayfası görsel olarak WordPress Şablon Hiyerarşisini ortaya koyar. Hiyerarşi, temanızdaki şablon dosyalarını ve yüklenme sırasını görüntüler. Bu, temalarınızdaki farklı içerik türleri için farklı düzenler oluşturmayı planlamanızda özellikle yararlıdır.

WordPress Kodeksi

Her zaman olduğu gibi, WordPress Kodeksi başka yerde bulamayacağınız bir şey için. Kodeksinde bir noktada size yardımcı olacağından emin olacağınız alan ton yararlı ipuçları ve dersler var. Eğiticiler doğrudan WordPress’ten geldiğinden, yasal olduklarını biliyorsunuz.

Kaynak Önerileriniz

Hangi kaynaklarla başarılı oldunuz? Yukarıdaki kaynaklardan herhangi birini kullandıysanız veya web’de başkalarını bulduysanız, hangilerinin yardımcı olduğunu duymak isteriz. Aşağıdaki yorumlarda deneyimlerinizi bize bildirin!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map