WordPress Sitenizde Kullanıcı Görüşleri Nasıl Toplanır

WordPress Sitenizde Kullanıcı Görüşleri Toplayın

Herhangi bir web sitesi için en değerli kaynak ziyaretçileri. Genel olarak web sitenizde veya özel olarak herhangi bir yönü hakkında geri bildirim sağlamak için onlara ulaşabilirsiniz. Alınan geri bildirim, web sitenizi doğru yönde yönlendirmek için önemli kararlar vermenize yardımcı olacaktır. Geri bildirim ayrıca web sitesinin hedef kitlenin ihtiyaçlarını iyileştirmesine ve bunlara daha fazla uyum sağlamasına yardımcı olacaktır. Uzun vadede bu, web sitesine değer katacak, daha geniş bir kitleye dönüşecek ve hem web sitesine hem de okuyucularına fayda sağlayacaktır..


Analytics, veri toplamanın bir yoludur, ancak size bilgi, trendler ve kalıpları gerçekleştikçe verir. Bu eğilimleri ve kalıpları veya arkalarındaki “neden” i yorumlamak için, okuyuculardan geri bildirim almanız ve bunu anlamak için bir araya getirmeniz gerekir..

Kulağınızı yere tutarak ve içinde çalıştığınız niş üzerinde sekmeler tutarak çok şey öğrenebilirsiniz. Ancak WordPress de size yardımcı olabilir. Diğer birçok işlevde olduğu gibi, WordPress de kullanıcı geri bildirimlerini toplamak için eklentilere sahiptir. Eklentiler işi hızlı, verimli ve okuyucuyu çok fazla rahatsız etmeden yapabilir. Toplanan bilgileri harmanlarken, web siteleri okuyucuların söylediklerine dair oldukça net bir resme sahip olabilir.

WordPress’inizdeki ayrı bir sayfaya her zaman standart bir iletişim formu ekleme ve böylece bir eklentiden tamamen kaçınma seçeneğiniz vardır. Ancak özel bir eklenti işi daha etkili bir şekilde yapabilir. Okuyucuları yanıtlamaya ve size geri bildirimde bulunmaya özlü bir şekilde koyabilir, böylece kullanımınızı kolaylaştırır.

Geri bildirimler birçok şekilde gelebilir – öneriler, derecelendirmeler, yorumlar ve hatta yorumlardaki oylar. Veya ziyaretçiler hata gönderebilir veya anket alabilir. Web sitenize yeni başlıyorsanız, ilk müşterilerinize kişisel postalar yazabilir ve geri bildirim alabilirsiniz. Size değerli önerilerde bulunacak kadar ayrıcalıklı hissedecekler.

Sizi WordPress’inizde kullanıcı geri bildirimi toplamak için kullanılabilecek bazı eklentilerden geçireyim.

WordPress Form Oluşturucu

WordPress Form Builder, ziyaretçilerin özelleştirilmiş geri bildirimlerini toplamak, veritabanında saklamak ve bir gösterge tablosunda erişmek için kapsamlı bir eklentidir.

Formlar akıllıca yapılandırılabilir ve veri toplamayı minimumda tutmak için koşullu mantık uygulanabilir. Formların ayarları, düzeni ve öğeleri, kod gerektirmeden özelleştirilebilir. Sınavlar, anketler, veri toplama ve kullanıcı geri bildirimleri için bu formları kullanın.

WP Form Oluşturucu

Daha fazla etkileşim için kullanıcılar gönderimlerini bir portalda izleyebilir, düzenleyebilir veya onunla dosya yükleyebilir. Kullanıcılara puanlar ve dereceler de atanabilir. Farklı dereceler puanlayan kullanıcılara farklı mesajlar yanıp sönebilir. Eklenti, kaliteli e-posta servis sağlayıcıları ile entegre edilmiştir ve puanlamaya veya diğer kriterlere dayanarak, farklı puan düzeylerine sahip kullanıcılara farklı e-postalar gönderilebilir.

Tüm bu özellikler geri bildirim almanızı, ziyaretçilerinizi puanlara göre ayırmanızı ve ardından her bir ziyaretçiye uygun e-posta göndermenizi sağlar. Bu popüler eklenti CodeCanyon’dan 35 $ karşılığında satın alınabilir.

Usernoise Pro Modal Geribildirim ve İletişim formu

Usernoise Pro Modal Geri Bildirim ve İletişim Formu, WordPress’inize kalıcı bir form ve özelleştirilebilir bir geri bildirim düğmesi ekler. Genel arayüzde görünen her öğe özelleştirilebilir. Bu, soruları tam ihtiyaçlarınıza göre tasarlamanıza ve çerçevelemenize olanak tanır. Formu doğrudan bir gönderiye veya sayfaya gömmek için kullanılan kısa kod da dahildir.

Geri bildirim düzenlenebilir 4 kategoride alınabilir. Spam’i önlemek için Akismet ile birlikte çalışır. Eklenti çoklu site uyumlu ve yerelleştirmeye hazır. Ayrıca herhangi bir site şablonu ile uyumludur. Bu eklenti CodeCanyon’dan 12 $ karşılığında satın alınabilir.

Feedweb

Feedweb seçtiğiniz herhangi bir yayına widget ekleyebilen basit bir eklentidir. Ziyaretçilerinize herhangi bir soru sormanıza izin verecektir. Sorular Evet / Hayır biçimiyle sınırlıdır. Soruları dikkatlice çerçeveleyerek, gönderi hakkında kesin geri bildirim alınabilir. Bir kez sorulan sorular kaydedilir ve daha sonra tekrar kullanılabilir.

Feedweb

Eklenti yüklendikten sonra, okuyucularla daha etkileşimli olmak mümkündür. Oy kullanabilir, derecelendirmeye göre geri bildirim gönderebilir, soruları yanıtlayabilir, yeni içeriği kolayca keşfedebilir ve blogda harcanan zamanı artırabilir. Derecelendirme widget’ı animasyonludur ve HTML5 kodlanmıştır, böylece güvenlik ve gizlilik sağlanır. Widget, her bir gönderiye manuel olarak eklenmelidir. Bir kısa kod ekleyerek kenar çubuğuna eklenebilir. Eklenti üç versiyonda gelir – Free, Plus ve Pro.

WebEngage

Ürün anketleri, olası satış yaratma anketleri, müşteri memnuniyeti anketleri veya müşteri beklenti anketleri, bir endüstrinin halktan geri bildirim toplamasının normal yoludur. WebEngage raporlama ve analitik modülleri kullanarak bu anketleri web sitenizde gerçekleştirmenize ve analiz etmenize yardımcı olabilir. Site yöneticileri, uygun bir konsolda toplanan tüm geri bildirimleri ve verileri veya e-postaları izleyebilir ve önerileri veya diğer geri bildirimleri doğrudan konsoldan yanıtlayabilir.

Geri bildirime yanıtın standart olması gerekmez. İndirimli veya indirimli push bildirimleri mümkündür ve her bildirim analitik olarak izlenir, bu nedenle tıklama oranları veya ziyaretçi profili kullanılabilir hale gelir.

MailChimp listesine e-posta abonelik bağlantıları eklenebilir. Ücretli planlar için 14 günlük deneme süresiyle ücretsiz ve ücretli planlar mevcuttur.

JotForm

Web sitenizi güzelleştirmesi gerektiğini düşündüğünüz bir açılır geri bildirim formuysa, ödeme yapın JotForm. Eklenti etkinleştirildiğinde tüm sayfalarda görünecek bir düğmeyi tıkladığınızda açılır pencere görünür. Form, sezgisel sürükle ve bırak özelliği kullanılarak oluşturulabilir. Form ve düğme özelleştirilebilir.

JotForm Geri Bildirim Düğmesi

Bir pop-up geri bildirim formu ile ilgili en iyi şey, kullanıcıların bulundukları sayfadan gerçekten ayrılmadan geri bildirim doldurmalarıdır. Form doldurulduktan sonra ziyaretçi kaldığı yerden devam edebilir. Kullanıcılardan e-posta yanıtı da alınabilir.

Bu eklentiyi her ay 100 gönderiye kadar ücretsiz olarak kullanabilirsiniz, bundan sonra premium plana yükseltmeniz istenir.

Geribildirim Kedi

Geri bildirim toplamak için gerçekten kullanıcı dostu bir eklenti Geribildirim Kedi. Ücretsizdir, WordPress ile mükemmel bir şekilde bütünleşir ve kurulum için herhangi bir çaba gerekmez. Sadece indirin ve etkinleştirin. Kendi markanızı sitenize yerleştirmez.

Geribildirim Kedi

Eklentiyi kullanmak da kolaydır. Bir anket formu oluşturun ve yayınlayın. Aldığınız tüm geri bildirimleri toplayın. Ayrıca, Feedback Cat% 100 ücretsiz ve açık kaynaklıdır. Böylece, isterseniz kodu özelleştirmek için değiştirebilirsiniz.

Daha Fazla Geri Bildirim Eklentisi

Yukarıdaki eklentilerin sizin için uygun olmadığını düşünüyorsanız veya Evet / Hayır Sorusu veya yıldız derecelendirme sistemi gibi asgari düzeyde geri bildirim toplayacak bir eklenti istiyorsanız, aşağıdaki eklentilere bakın,

 • WordPress İstek ve Geri Bildirim Eklentisi: Bu, açık kaynak kodlu bir eklentidir ve bir kerelik 17 $ ücretle gelir. Herhangi bir yere yerleştirilebilir veya hatta gizleyebilirsiniz. Geri bildirim kategorileri oluşturulabilir ve geri bildirim kullanıcılar tarafından yorumlanabilir veya oylanabilir. En çok oylanan yorum en üste alınır.
 • Queryz WordPress Anketi: Her web sayfasına basit bir açılır pencere formu eklemek için Queryz WordPress Anketi’ni deneyin. Anketler birden fazla onay kutusu, ölçek veya basit metin olarak tasarlanabilir. Eklenti ücretsizdir, ancak WordPress’iniz için bir kullanıcı hesabı kaydetmeniz ve oluşturmanız gerekir.
 • Basit Geri Bildirim Widget’ı: Ziyaretçilerinizden sadece bir soru sormak ister misiniz? Basit Geri Bildirim Widget sadece bunu yapmanıza yardımcı olacaktır. Eklentiyi etkinleştirdikten sonra, varsayılan soruyu yanıtlamak istediğiniz soruya değiştirin ve yanıtların gelen kutunuza taşmasını bekleyin. Bir kullanıcı soruyu sinir bozucu bulursa, soruya karşı kırmızı “X” işaretini tıklayabilir ve 7 gün boyunca gizlenir.
 • Feelback Reaksiyonları: Resimli temsiller her zaman daha iyi yanıt alır ve Feelback Reactions okuyucuya 5 duygu seti sunar. Bir kullanıcı tarafından tek bir tıklama site için bir sürü geri bildirim oluşturabilir. Hangi duyguların ziyaretçileri sitenizde tuttuğunu ve hangi duyguların onları sosyal medyada paylaşmaya teşvik ettiğini bileceksiniz. Yanıt içeriğine göre önerilecek.
 • Reaksiyon Düğmeleri: Bu eklenti, yayınınızın altına veya başka bir yere uygun düğmeler ekler. Kullanıcılar en uygun buldukları düğmeyi tıklayabilirler. Düğmeler, “Beğen” “İlginç” veya başka herhangi bir metin içerecek şekilde yapılandırılabilir. Düğmeler, kaç kez tıklandıklarını takip eder ve bu ilginç geri bildirim toplamak için kullanılabilir.
 • Evrensel Yıldız Derecelendirmesi: Birçok blogda gördüğünüz klasik beş yıldızlı derecelendirmeyi eklemek için Evrensel Yıldız Derecelendirmesini yükleyin ve etkinleştirin. Verilere, yayınlara, ürünlere ve hizmetlere derecelendirme seçeneği ekleyebilir ve görüntüleyenlerinizin oy vermesini sağlayabilirsiniz.
 • Derecelendirme Widget’ı: Rating Widget da WordPress için beş yıldızlı rating gözden geçirme sistemi ekler. Bu sayfalara, yazıya, WooCommerce ürünlerine, BuddyPress kullanıcılarına, bbPress forumuna ve Yazarlara eklenebilir.
 • WP-ziyaretçi puanlama: Çok indirilen bir eklenti olan WP-PostRatings, postanıza veya sayfanıza AJAX derecelendirme sistemi ekleyebilir. Tüm veya seçilen yayınlara ve sayfalara eklemeyi seçebilirsiniz.
 • Çok Puanlı: Birden fazla açıklamada ve farklı sorularda tek tek yayınları derecelendirebilmek için Çoklu Puanlama’yı denemelisiniz. Özel yazı türleri ve sayfalar için etkinleştirilebilir. Genel derecelendirme sonuçlarını ayarlamak için her derecelendirme öğesine ağırlıklar atanabilir.
 • WP Müşteri Yorumları: Bu, okuyucularınız ve müşterilerin bir inceleme veya yorum bırakması için blogunuzda ayrı bir sayfa ayarlamak için kullanılabilecek popüler bir eklentidir. Çok bölgeli ve çok kullanıcılı uyumludur ve birçok kez indirilmiştir..
 • Polldaddy Anketler ve Derecelendirmeler: Anketlerinizi ve puanlarınızı WordPress kontrol panelinizden yönetmek için bu eklentiyi deneyin. Birden çok anket oluşturabilir, anketler için yakın tarihler seçebilir ve sonuçları gizli tutmayı veya herkese açık yapmayı seçebilirsiniz.
 • MyEffecto-Anında Görsel Geri Bildirim: Bu, yayınınızın altına yerleştirilebilen basit bir widget ve okuyucular duygulara dayalı geri bildirim sunabilir.
 • Webay: Webay, eBay hesabınızdan geri bildirim almanıza ve WordPress’inizde bir atlıkarıncaya yerleştirmenize yardımcı olacaktır.
 • Bu yardımcı oldu mu: Tahmin edebileceğiniz gibi, bu eklenti makalenin yardımcı olup olmadığını basit bir soru soracaktır. Gereken tek şey basit bir Evet / Hayır cevabı.

Ve sonunda

Yaptığınız herhangi bir iş hakkında geri bildirim almak her zaman iyidir. Sitenizi geliştirmek için öneri alabileceğiniz en iyi kişiler, sitenizi ziyaret eden kişilerdir. Sitenizin içeriğine, oraya gelen ziyaretçilerin genel profiline ve gerekli geri bildirim boyutuna göre eklentiler seçin. Ziyaretçileri çok fazla seçenekle boğmamaya dikkat edin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map