WordPress ile İmzalanan Belgeleri Alma

WordPress ile Belge İmzalama

Bir dokümanın birden fazla kez kapatılması için hepimiz e-posta gönderdik – ve genellikle birisini göndermeden önce belgeyi yazdırmak, imzalamak ve taramak zorunda kalır. Elektronik yaklaşımın açık faydalarına rağmen, kağıt hala dünyamızın önemli bir parçası gibi görünmektedir..


Neyse ki, istemcilere herhangi bir yazdırma işlemi gerekmeden elektronik olarak belge imzalamalarına yardımcı olacak bir dizi WordPress eklentisi bulunmaktadır. Birkaç ince ayar ile müşterinize profesyonel bir form veya belge gönderebilir ve imzalarını doğrudan WordPress sitenizden alabilirsiniz. Geleceğe Hoşgeldiniz! Ancak kavramı bilmiyorsanız, hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyebilirsiniz. E-imza WordPress E-imza araçları listemize girmeden önce.

Bu makale, belgeleri imzalamanıza yardımcı olacak yedi yararlı eklentiye bakacak ve sizi ve müşterilerinizi muazzam zaman tasarrufu sağlayacaktır. Başlayalım!

1. ApproveMe’den WP E-İmzası

Approveme'den WP E-İmza eklentisi
WordPress ile çevrimiçi doküman imzalamak istiyorsanız, Bana WP E-İmzasını Onaylama öncüdür. Bu premium eklenti, kendi WordPress web sitenizi kullanarak belgeleri yasal olarak imzalamanızı sağlamak için tasarlanmıştır.

DocuSign ve HelloSign gibi e-imza hizmetlerine benzer şekilde WP E-İmza, belgeleri yüklemenizi ve imza için müşterilerinize göndermenizi sağlar. Kendi siteniz üzerinden yönetilen sınırsız sayıda dokümana ve sınırsız imzalayanlara sahip olabilirsiniz. WP E-İmza (şimdiki değeri) UETA ve ESIGN Bu nedenle imzalar yasal olarak bağlayıcıdır ve mahkemede uygulanabilir.

WordPress’te belge imzalamak için yasal olarak bağlayıcı bir çözüme ihtiyacınız varsa, WP E-İmza açık seçenektir. Pahalı olmasına rağmen, zamandan tasarruf ve gönül rahatlığı muhtemelen maliyete değer.

2. WP Çevrimiçi Sözleşmesi

WP Online Sözleşme eklentisi

WP Online Contract, tam özellikli bir sözleşme yönetim eklentisidir. 1.000’den fazla satış ve 4.4 yıldız derecelendirmesi ile kendisi için bir niş çıkarıyor. Bu eklenti ile sözleşmeleri çevrimiçi olarak oluşturabilir, yönetebilir ve kaydedebilir ve müşterilerinizin herhangi bir cihazdan imzalamasını sağlayabilirsiniz..

Yerleşik WordPress düzenleyicisini kullanarak kendi sözleşme şablonlarınızı oluşturmanıza olanak tanıyan WP Online Contract, bir sözleşme imzalandığında IP adresini ve zaman damgalarını depolayarak size bir denetim izi sağlar. Eklenti, eklentiler aracılığıyla çeşitli ödeme ağ geçitleriyle de entegre olur.

WordPress içinde hepsi bir arada sözleşme yönetim platformu arıyorsanız, WP Online Contract harika bir çözümdür. Ancak, mahkeme tarafından uygulanabilir sözleşmelere ihtiyacınız varsa başka bir seçeneği araştırmak isteyebilirsiniz.

3. İletişim Formu 7 İmza Eklentisi (Ücretsiz)

İletişim Formu 7 İmza Eklentisi
İletişim Formu 7 1.000.000’dan fazla etkin yükleme ile en iyi bilinen ve en popüler ücretsiz form oluşturucu eklentilerinden biridir. Başlangıçta iletişim formları için oluşturulmuş olsa da, özellikle bunun gibi eklentilerin yardımıyla bunun ötesine genişledi. ücretsiz imza eklentisi, 1.000 aktif kurulum ve 4.2 yıldızlı memnuniyet derecesi.

İmza alanı, diğer alanlar gibi kısa kod etiketleri aracılığıyla formunuza eklenir ve CSS kullanılarak özelleştirilebilir.

İletişim Formu 7’yi zaten kullanıyorsanız ve arayüzünden memnunsanız, bu eklenti çevrimiçi formlarınıza imza eklemeniz için mükemmel olacaktır. Bu yasal olarak bağlayıcı bir çözüm değildir, ancak daha az katı uygulamalar için işe yarayabilir.

4. Müthiş Formların İmzası

Müthiş Form İmza Eklentisi

Bu Müthiş Formlar eklentisiyle formlarınıza özelleştirilebilir bir imza alanı ekleyebilirsiniz.

Serbest form oluşturucuların dünyasında, Müthiş Formlar 300.000’den fazla aktif kurulum ile güçlü bir yarışmacıdır. Form oluşturucunun kullanışlılığı, İmza eklentileri gibi premium eklentilerle genişletilir. Tek bir site için 19 ABD dolarından başlar ve üst düzey premium lisanslarıyla da paketlenebilir.

İmza alanı, herhangi bir alan gibi bir forma eklenir ve özelleştirme için birkaç seçeneğe sahiptir. İmza gönderildikten sonra, bir görüntüye dönüştürülür ve form verileriyle birlikte depolanır.

Formidable Forms hayranıysanız, bu eklenti imza toplamayı kolaylaştıracaktır. Ancak, bu özellikle güvenli bir çözüm değildir ve yasal olarak bağlayıcı durumlar için gerçekten tasarlanmamıştır.

5. Süper Formların İmzası

Süper Form İmza Eklentisi

Super Forms, lansmanından bu yana birkaç ay içinde yüksek puan alan nispeten yeni bir sürükle ve bırak form oluşturucusudur. Super Forms’un yaratıcıları, formlarınıza bir imza alanı eklemenizi sağlayan premium bir imza eklentisi sağladı.

İmza alanını eklerken çizgi kalınlığını ve arka plan görüntüsü ayarlarını özelleştirebilirsiniz. Kullanıcılarınızın imzasını eklemeleri için hiçbir tarayıcı eklentisi gerekmez; bu, bir resme dönüştürülür ve form gönderme verileriyle kaydedilir.

Zaten bir Super Forms kullanıcısıysanız ve çevrimiçi imza toplamak için kolay bir yol istiyorsanız, bu eklenti dikkate almaya değer olabilir, ancak bunun yasal olarak bağlayıcı bir çözüm olmadığını unutmayın..

6. ARForms WordPress Eklentisi için İmza Eklentisi

Arforms İmza Eklentisi

Henüz bilmiyorsanız, ARForms, 3.000’den fazla satışa sahip iyi puanlanmış bir premium form oluşturucu eklentisidir. Formunuza bir alan ekleyerek çevrimiçi imza almanızı sağlayan birinci sınıf bir imza eklentisi oluşturdular.

Kullanımı kolay sürükle ve bırak arayüzü, formlarınıza imza alanı eklemeyi kolaylaştırır. Web sitesi kullanıcılarınız, imzalarını eklemek için herhangi bir özel tarayıcı eklentisine ihtiyaç duymayacak, bu da form gönderimi ile bir PNG dosyası olarak dönüştürülecek ve depolanacaktır..

Yasal olarak bağlayıcı bir çözüme ihtiyacınız varsa, bu sizin için bir yaklaşım olmayabilir. Ancak, zaten bir ARForms kullanıcısıysanız ve imza toplamak için kolay bir yol istiyorsanız, buna göz atın.

7. Swift İmza Ücretsiz WordPress Eklentisi

Swift Signature eklentisi
Hızlı İmza çevrimiçi imza dünyasında gelecek vaat eden bir katılımcıdır. Bu ücretsiz eklenti, SwiftCloud iş hizmetleri paketinin bir parçasıdır ve herhangi bir WordPress sayfasını belirgin hale getirmek için tasarlanmıştır. Eklentiyi kullanmak için ücretsiz bir SwiftCloud hesabı oluşturmalısınız ve gelecekte premium bir seçenek geliyor – bu yüzden şimdi ücretsiz olarak deneyin.

Swift Signature tek sayfada veya çok adımlı bir akışın parçası olarak kullanılabilir ve mevcut tüm SwiftCloud hizmetleriyle entegre olur. İmzalanan tüm belgeler, bir denetim izi için yasal olarak bağlayıcı zaman damgalarıyla arşivlenir ve saklanır. Entegre bir hizmet seti arıyorsanız, bu yararlı bir çözüm olabilir.


Belgelerin imzasını almak, özellikle müşterinizle bizzat oturamıyorsanız, genellikle acı verici ve zaman alıcı bir süreç olabilir. İleri geri gönderilen e-postalar, işlemi tamamlamak için bir belgeyi e-posta ile göndermeden önce yazdırma, imzalama ve tarama gereksinimi ile sona erer.

WordPress, bu belgeleri elektronik olarak imzalamanıza yardımcı olacak çeşitli çözümler sunar, bu yüzden bu makalede bulunan yedi eklentiyi tekrar özetleyelim:

 1. ApproveMe’den WP E-İmzası
 2. WP Online Sözleşmesi
 3. İletişim Formu 7 İmza Eklentisi
 4. Müthiş Formların İmzası
 5. Süper Formların İmzası
 6. ARForms için İmza Eklentisi
 7. Hızlı İmza

Bunlardan birinin ihtiyaçlarınızı karşılayacağından eminiz, ancak WP E-İmzayı çok yönlü sağlam bir çözüm olarak kesinlikle öneriyoruz.

Elektronik belge imzalama işiniz için hayati önem taşıyor mu, değilse de gelecekte uygulamayı benimseyebilir misiniz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaşın!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map