WordPress ile Kilise Web Sitesi Nasıl Oluşturulur

WordPress ile Kilise Web Sitesi Nasıl Oluşturulur

Tüm kiliselerin yararlı bir web sitesine ihtiyacı vardır, ancak çok azının büyük bir bütçesi vardır. Kilise ne yapacak? En sevdiğim çözüm, son birkaç yılda binlerce kilisenin geçtiğini gördüğüm bir çözüm – WordPress. Kullanımı kolay, ancak çoğu kilisenin ihtiyaçları için yeterince esnek, düşük maliyetli bir çözümdür (genellikle 100 $ ‘ın altında ve barındırmak için ayda 10 $’ ın altında). Bir personel veya gönüllü, kodlama veya tasarım becerisi olmadan siteyi oluşturabilir ve yönetebilir. Hatta bir profesyonel kiralayabilir ve yine de paradan tasarruf edebilirsiniz, çünkü WordPress’in kendisi ücretsizdir. WordPress’i kiliselere tavsiye etmemin birçok nedeni var, aşağıya bir göz atın!


Neden Kilise Siteniz İçin WordPress Kullanmalı??

 • WordPress, birçok web geliştiricisi sayesinde ücretsiz gönüllü zamanları ve yetenekleri
 • Kiliseler için sitenize istediğiniz görünümü vermek için iyi bir tema seçimi var
 • Bir personel veya gönüllü bunu inşa edebilir veya sizin için yapması için birini işe alabilirsiniz
 • WordPress, birden çok kullanıcının web sitesinin içeriğini yönetmesini kolaylaştırır
 • Bir WordPress sitesi oluşturmak veya güncellemek için kodlama veya tasarım becerisi gerekmez
 • Web sitenize ekstra özellikler eklemek için binlerce eklenti var
 • Kiliseniz web sitesinin sahibi çünkü kendi kendine barındırılıyor (daha sonra daha fazlası)
 • WordPress açık kaynak olduğu için kiliseniz web sitesi ile her şeyi yapabilir

Nedir: Hosting, WordPress, Temalar ve Eklentiler

seçim-best-wordpress-barındırma

İşte ilerledikçe işleri daha net hale getirmek için nelerin açıklanacağını açıklayan kısa bir sözlük.

Barındırma

Hosting, kilisenizin web sitesinin İnternet’te yaşadığı yerdir. yourname.com web sitenizi ziyaretçilere sunmak için barındırma hizmetinize yönlendirir. Hangi barındırma sağlayıcısının kullanılacağını seçebilirsiniz. Hosting için tipik bir fiyat aylık 10 $ ‘dır. WPExplorer bazı barındırma önerilerine sahiptir. Ayrıca DreamHost’un ücretsiz kar amacı gütmeyen barındırma ve Flok Barındırma Kiliseler için ücretsiz olan.

WordPress

WordPress bir İçerik Yönetim Sistemidir (CMS). Hostinginize (bilgisayarınıza bir program yüklemeye benzer şekilde) yükledikten sonra sitenizi oluşturmak ve içeriğinizi yönetmek için yönetici alanına giriş yaparsınız. Temaların pahalı İş planları dışında WordPress.com hizmetine yüklenemeyeceğini unutmayın. WordPress’i daha tipik bir barındırma hesabına yüklemenizi öneririz. Ayrıntılar için WordPress.com ve WordPress.org’u okuyun.

Temalar

Temalar, WordPress sitelerinin tasarımını kontrol eder. Modaya uygun bir görünüme sahip bir temayı tercih edebilirsiniz. jübile veya minimalist bir tarza sahip Maranatha. Bazı temalar renkler ve yazı tipleri gibi şeyleri kilisenize uyacak şekilde ayarlamanıza izin verecektir. Genellikle daha iyi tasarıma, daha fazla özelliğe sahip olduklarından ve yapımcıdan destek içerdiklerinden ücretli temalar öneririm (yaklaşık 30 ila 130 $ arasında). Genellikle sizin için ne ödeme olsun.

eklentiler

Eklentiler isteğe bağlıdır ve WordPress’e özellikler ekler. WordPress, eklentilere daha özel işlevler bırakırken sayfalarınızı ve menünüzü yönetme gibi temel şeyleri yapmanıza olanak tanır. Bir eklenti vaazlar, etkinlikler, bültenler, iletişim formları ve benzeri özellikler ekleyebilir. Kilise web siteleri için 50.000’den fazla eklenti var ve bazıları.

Kendiniz oluşturun veya bir Profesyonel Kiralayın?

Makyaj para danışmanlık

ChurchThemes.com’da iki tür müşteri görüyoruz: WordPress temalarımız kilise müşterileri için site oluşturmak amacıyla temalarımızı kullanarak kendi sitelerini ve profesyonellerini oluşturmak.

Kendi sitenizi oluşturmanızı öneriyorum çünkü çoğu insanın yapabileceği ve kilise paranızı koruduğu bir şey. Ayrıca, siteyi yönetme ve bunu yapma deneyimine sahip olduktan sonra başkalarına bunu öğretme konusunda daha rahat olacaksınız. Kiliseye özgü temalarla sınırlı olmamakla birlikte, kiliseler için özel olarak yapılmış birçok tema var. İyi bir tema sağlayıcısı ayrıntılı belgelere sahip olacak ve ürünleri için destek sunacak.

Kilise web sitenizi kendiniz yapmak yerine bir profesyonel kiralayarak zaman kazanabilirsiniz. Bu daha büyük bir bütçe gerektirir, ancak önceden hazırlanmış tema kullanılırken (genellikle çok pahalı olacak tamamen özel bir temaya kıyasla) genellikle ekonomiktir.

Bu seçenekler hakkında biraz daha ayrıntıya girelim.

Seçenek 1: Kilise Teması ile Kendi Sitenizi Oluşturun (Önerilir)

Size önererek yaklaşımımın nasıl yürüdüğü hakkında daha iyi bir fikir vereceğim.

Adım 1: Bir Kilise Teması Seçin

Bir kilise WordPress teması seçerken bunları göz önünde bulundurun.


tasarlamak
Kilisenizin kişiliğine uygun bir şey isteyeceksiniz. Bazı temalarda renk, yazı tipi ve arka plan özelleştirme seçenekleri bulunur. Temanın mobil cihazlara uygun olduğundan ve oldukça hızlı yüklendiğinden emin olmak için telefonunuzdaki demosunu deneyin. Mobil web’e göz atma bugün çok yaygın.


Özellikleri
WordPress, özel sayfalar (örn. Bakanlıklar, İnanç Bildirimi vb.) Oluşturmanıza, bir blog çalıştırmanıza ve fotoğraf yayınlamanıza olanak tanır. Vaazlar, etkinlikler, yerler ve takım profilleri gibi kilise içeriği için eklentilerle entegre olan bir tema seçin.


Kilitleme Etkisi Yok
Vaazlar ve etkinlikler gibi içerik için kendi yayın türlerini kaydeden temalardan kaçının (temaları değiştirirken içeriği yeniden girmeniz gerekir). Bunun yerine bazı içerik özellikleri bir eklentiye ait, bu yüzden ücretsiz geliştirdim Kilise İçeriği eklenti (farklı geliştiricilerin temaları tarafından desteklenir).


Destek ve Belgeler
WordPress kendin yap bir çözümdür, ancak bu kendi başına olman gerektiği anlamına gelmez. Kapsamlı belgelere sahip ve sattıkları tema için destek sağlayan bir tema sağlayıcısı seçin.


Geri ödeme politikası
Bazı tema satıcıları, işler işe yaramazsa size paranızı geri verir, bu nedenle geri ödeme politikalarını kontrol edin. Bence her tema satıcısı geri ödeme sağlamak soru sorulmadan.

Aşağıdaki temalar ve sağlayıcılar, Kilise İçeriği eklentisini kullanarak kilitleme etkisinden kaçınırlar. Önerilerimin çoğunu veya tamamını karşılıyorlar.

 • ChurchThemes.com benim tema dükkanım. 2012’den beri buradayız.
 • OneChurch UpThemes Church Content eklentisini kullanıyor.
 • Affedilen Tema Justin Scheetz ayrıca Church Content eklentisini kullanıyor.
 • Bilge Kilise canlı akış özelliklerine sahip tam özellikli bir temadır.
 • dinlendirici WordPress.org’da bulunan ücretsiz ve iyi kodlanmış bir temadır..

2. Adım: Hosting İçin Kaydolun

Ucuz Linux tabanlı paylaşılan barındırma neredeyse tüm kilise web siteleri için yeterlidir. Bu en yaygın hosting türüdür ve ayda yaklaşık 10 $ çalıştıracaktır. WPExplorer’ın barındırma önerilerine bakın (bunlar tek tıklamayla WordPress yükleme özelliğini içerir). Ayrıca DreamHost’un kar amacı gütmeyen kuruluşlar için ücretsiz barındırma. Kiliseniz ABD’de 501 (c) (3) kar amacı gütmeyen kuruluş olarak kayıtlıysa hak kazanabilir.

Hosting için kaydolurken alan adınızı seçmeniz istenecektir (ör.. yourname.com) ve faturalandırma bilgilerini sağlayın. Mevcut alan adınızı kullanmanıza veya sizin için yeni bir alan adı kaydetmenize yardımcı olurlar (genellikle yılda yaklaşık 15 ABD doları). Çevrimiçi kayıt işlemini tamamladıktan sonra size barındırma kontrol panelinize erişim izni verilecek.

Hosting kayıt işlemine başlarken

3. Adım: WordPress’i yükleyin

Tek tıklamayla WordPress yükleme özelliğini kullanmak için barındırma kontrol panelinize giriş yapın. Ev sahibi, gerektiğinde sizi bu özelliğin konumuna yönlendirmekten mutluluk duyacaktır. Birçok ana bilgisayar tek tıklamayla yükleme kolaylığına sahiptir, ancak sizinki yoksa, standart bir WordPress yüklemesi yapabilirsiniz..

Zaten barındırma hizmetiniz varsa, WordPress’in aşağıdaki gibi bir dizine yeni bir kurulumunu yapmak isteyebilirsiniz: yourname.com/new mevcut sitenizi çevrimiçi bırakırken yeni sitenizi oluşturmak için. Tamamlandığında, yourname.com birkaç yöntem kullanarak.

BlueHost'a WordPress Kurulumu

4. Adım: Temanızı Yükleyin

Bir sonraki adım kilise temanızı yeni WordPress sitenize yüklemek. Tema sağlayıcınızın aşağıdaki gibi bir talimat vermesi gerekir:

 1. Adresinden WordPress yönetici alanınıza giriş yapın yourname.com/wp-admin
 2. Adresine git Görünüm > Temalar > Yeni ekle > Temayı Yükle
 3. İndirdiğiniz tema zip dosyasını seçin, ardından tıklayın Şimdi kur
 4. Kurulumdan sonra, etkinleştirme

WordPress Tema Paketi Dosyanızı Yükleyin

Tema veya belgeler, benzer bir şekilde bir veya iki eklenti (vaazlar ve etkinlikler için) yüklemenizi isteyebilir. Birçok tema ayrıca sağlam bir başlangıç ​​noktası olarak kullanmak için içe aktarabileceğiniz başlangıç ​​içeriği içerir.

5. Adım: Temanızın Görünümünü Özelleştirin

WordPress, Özelleştirici birçok temayı destekliyor. Gidebilirsin Görünüm > Özelleştirmek ardından renkler, yazı tipleri, arka plan görüntüsü vb. için seçenekler belirleyin (temanın sağladığı şeye bağlı olarak). Özelleştirmelerinizi yaparken canlı bir önizleme gösterilir. Bunu destekleyen temalar hakkında harika olan şey, sitenizi kilisenizin markasına uygun hale getirmek için grafik tasarıma veya kodlama becerisine ihtiyacınız olmamasıdır. Ve bir web tasarımcısına büyük paralar ödemek zorunda değilsiniz.

İşte ekran görüntüsünün Kayıtlı temanın Özelleştiricisi, size neyin mümkün olduğu hakkında bir fikir vermek için.

Kaydedilmiş Tema Canlı Özelleştirici

Nasıl olduğunu görmek için aşağıya bakın jübile tema farklı görünmek için özelleştirilebilir. Bu, bir tema kullanmanızı neden önerdiğimi gösterir, WordPress’in Özelleştirici özelliğinden yararlanır. Esnek, özelleştirilmesi kolay bir WordPress teması bir kilise web sitesi oluşturmayı kolaylaştırır.

Jubilee Tema Özelleştirmeleri

6. Adım: İçeriğinizi Yayınlayın

WordPress yönetici alanınıza giriş yaptıktan sonra, sol tarafta içerik ve ayarları yönetmek için bir menü olduğunu göreceksiniz. WordPress, Sayfalar ve Yayınlar (blog) içerik yönetimi özelliklerini kutudan çıkarır. Temanız diğer içerik türleri için bir eklenti kullanıyorsa, Vaazlar, Etkinlikler, Kişiler ve Konumlar gibi menü öğelerini görebilirsiniz..

Aşağıdaki ekran görüntüsü, vaazın içeriğini destekleyen bir tema kullanarak nasıl yönetildiğini gösterir Kilise İçeriği Eklenti. Menünün sadece Sayfalar ve Yayınlar değil, aynı zamanda kilise odaklı içerikler için yayın türleri olduğuna dikkat edin. “İletişim” menü bağlantısı, İletişim Formu 7 eklentisinden gelir. Bunların hepsi, daha önce sözü edilen kilitleme etkisinden kaçınmak için temanın kendisinden ziyade eklentilerden gelmesi gereken şeylere örnektir..

Kilise Vaaz Editör

7. Adım: Lansmana Hazırlanın

Sitenizi yapmayı düşünmeden önce dikkat etmeniz gereken bazı şeyler vardır. Okuma WordPress Sitenizi Oluşturduktan Sonra Yapmanız Gereken Dokuz Şey güvenlik, yedeklemeler, güncellemeler, ayarlar, spam önleme ve arama motorları hakkında hızlı ipuçları için.

Bundan sonra yeni WordPress destekli kilise web sitenizin lansmanını ilan edebilirsiniz.!

Seçenek 2: Kilise Teması ile Sitenizi Oluşturmak için Bir Profesyonel Kiralayın

Papazlar, personel ve gönüllüler başarılı bir şekilde kendi kilise web siteleri WordPress temaları ile. ChurchThemes.com adresinde sadece küçük bir oranın kullanıldığını gösteren bir para iade garantisi sorusu yok. Düşük geri ödeme oranımıza ve ne olduğuma göre ikna oldum işitme WordPress ve kapsamlı dokümantasyon ve desteğe sahip sağlam bir Özelleştirici destekli tema, birçok kilisenin işleyebileceği bir çözümdür.

Bununla birlikte, size yardımcı olması için bir profesyonel işe almak için bir seçenektir. Farklı ihtiyaçlar için farklı WordPress çözümleri vardır. İhtiyaçlarınıza en uygun olanı seçebilirsiniz (paradan tasarruf edin ve deneyim kazanın ya da zamandan tasarruf edin ve kolaylık elde edin). Kiliseler için önceden hazırlanmış bir WordPress teması kullanmak için bir profesyonel kiralamak birkaç yüz veya birkaç bin dolara mal olabilir. Yalnızca siteniz için geliştirilmiş tamamen özel bir temaya sahip olmanın maliyeti daha yüksektir ve yalnızca maliyet etkin olmadığı için önerilmez.

Aşağıda, bir kilise WordPress teması kullanarak web sitenizi oluşturmaya yardımcı olduğuna güvendiğim profesyoneller.

Sonuç

Umarım bu size WordPress ile bir kilise web sitesi oluşturmada neler olduğu hakkında bir fikir vermiştir. Özetlemek gerekirse, kendi sitenizi oluşturmanızı öneririm, ancak işe almak da iyi bir seçenek olabilir. Hangi seçeneği seçerseniz seçin, WordPress ücretsiz açık kaynaklı yazılım olduğu için neredeyse kesinlikle diğer çözümlere göre tasarruf edersiniz. Kiliseler için yapılmış bir tema seçmeyi düşünün, kilitlenmeyi önler, Özelleştiriciyi destekler ve geliştiricinin desteğiyle ayrıntılı belgeler içerir.

Size ve düşüncelerinize. WordPress ile bir kilise web sitesi kurdunuz mu? Lütfen deneyiminizi ve ipuçlarınızı paylaşın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map