WordPress ile Kendi Güzellik Blogunuza Bugün Başlayın

WordPress ile Güzellik Blogu Nasıl Başlanır

Güzelliğe hayransanız veya her zaman saç, cilt ve makyaj ipuçlarını istiyorsanız, bu deneyimi bir güzellik blogu başlatmaya hazırlamayı düşünmüş olabilirsiniz. Ancak, anlamadığınız bir platformda karmaşık bir kurulum süreci düşüncesinden bunalmış olabilirsiniz..


WordPress güzellik blogcuları için mükemmel bir çözümdür. Güzellikle ilgili mevcut birçok temadan birini kullanarak iyi görünümlü bir web sitesi kurmak çok kolaydır. Doğru aksesuarların bir kişinin görünümünü nasıl değiştirebileceğine benzer şekilde, uygun bir tema seçmek de blogunuzun harika görünmesini sağlayabilir.

Bu makalede, önce size harika WordPress güzellik bloglarından iki örnek göstereceğiz, ardından dünyanın en çok kullanılan yayıncılık platformunda kendi blogunuzu nasıl oluşturacağınız konusunda size yol göstereceğiz. Başlayalım!

WordPress ile Çalışan Popüler Güzellik Blogları

Güzellik bloglama çok popüler ve mevcut çok sayıda blog nedeniyle, bir favori seçmek zor. Bununla birlikte, en iyi güzellik bloglarının tümü içerik açısından zengin ve bakmak güzel (doğal olarak!). İşte WordPress üzerine inşa edilmiş, kontrol etmeye değer olduğunu düşündüğümüz birkaç popüler güzellik sitesi.

Maskcara

Maskcara Güzellik Blog

Makyaj sanatçısı Cara Brook tarafından yönetildi, Maskcara doğal güzelliği kutlamaya adanmış bir sitedir. Burada her tür kadın için yararlı öğreticiler, ürün bilgileri, hayat dersleri ve elbette makyaj bulacaksınız. Bu site, hem stok fotoğraflarını hem de kendi çektiği resimleri kullanarak görüntü ağırdır. Ayrıca, her sayfanın alt kısmı boyunca göze çarpan bir Instagram yayınına sahiptir ve sitelerde birçok öğreticiyi daha da sergilemektedir.

Fashionlush

Fashionlush Güzellik Blogu

Adın sizi aldatmasına izin vermeyin. Fashionlush sadece kıyafetlerden daha fazlasını sunar – ayrıca harika DIY’ler, sağlık ve güzellik ipuçları ve seyahat günlükleri bulacaksınız. Bu şık görünümlü blog, okuyucularının yaratıcılığına ilham vermek ve onları geliştirmek için tasarlanmıştır. Profesyonelce çekilen fotoğraflar, bu siteyi raftan bir dergi gibi hissettiriyor – güzellik blogları için iyi çalışabilecek bir stil.

Sıska gizli

Sıska Gizli Güzellik Blog

Sıska gizli güzellik ve fitness etkileyicisi Lauryn Evarts’ın kişisel blogu. Burada, içte ve dışta daha güzel bir hayat yaşamaya dair kişisel ipuçlarını bulabilirsiniz. İpuçları saç stilleri ve sabah rutinleri, dünyanın çeşitli şehirlerinde en iyi yiyecek kadar değişir. Çoğu fotoğraf profesyonel veya samimi olsa da, ürün ağır görüntüleri akıllıca sitenin para kazanmasına yardımcı olur (a-la burada kullandığım şeyin bir resmidir, ardından metindeki ortaklık bağlantıları gelir).

Kate La Vie

Kate La Vie Güzellik Blog

Hayatın çeşitli yönlerini kapsayan, Kate La Vie güzellik, iç tasarım ve genel yaşam tarzı için ipuçları sunuyoruz. Yeni, temiz tasarım içeriği ön ve ortada tutar. Ayrıca, sitede kolayca gezinilebilen mağaza, takipçilerin Kate’in en iyi seçimlerini satın almalarını kolaylaştırır.

WordPress ile Kendi Güzellik Blogunuza Nasıl Başlanır

Artık ilham aldığınıza göre, WordPress’i kullanarak kendi güzellik blogunuzu nasıl başlatabileceğinize geçelim. Başlamak için dört temel adım vardır:

 1. Harika bir WordPress ana bilgisayarı seçin
 2. Bir Alan Adı Seçin

1. Harika bir WordPress Ana Bilgisayarı Seçin

Öncelikle WordPress sitenizi barındıracak bir yere ihtiyacınız olacak. WPEngine’in sizin için yükleme, yedekleme ve güncelleme işlemlerini gerçekleştirdiklerinden yönetilen WordPress barındırma (ayda 35 ABD dolarından başlayan) önerilmektedir. Volan, yönetilen WordPress barındırma hizmeti sunan başka bir seçenektir, WPEngine’den daha ucuzdur (28 $ ‘da karşılaştırılabilir bir plat veya ayda sadece 14 $ için küçük bir plan sunar) – bu nedenle bütçeniz varsa daha uygun olabilir. Nakit paranız gerçekten düşükse ve küçük başlamak istiyorsanız, WordPress tarafından önerilen bir ana bilgisayar olan ayda 2,95 ABD dolarından başlayan Bluehost’a göz atabilirsiniz..

Seçim için avaialbe birçok üst WordPress barındırma seçenekleri vardır. Hangisini seçerseniz seçin, yönetilen WordPress veya tek tıklamayla WordPress kurulumu sağlayan bir ana bilgisayar seçtiğinizden emin olun.

Bir Alan Adı seçin (Blogunuzun URL’si)

Ayrıca bir alan adına da ihtiyacınız olacak. Bazı barındırma paketleri, alan adınızı ilk yıl boyunca ücretsiz olarak içerir (Bluehost gibi). Ancak barındırma hizmetinizde bu özellik yoksa, ayrı olarak satın almak yeterince kolaydır. GoDaddy’yi seviyoruz, ancak çoğu kayıt şirketi aynı şekilde çalışıyor. İstediğiniz URL’yi arayın, satın alın (gizlilik ve SSL sertifikası da eklemenizi öneririz) ve ardından yeni alan adınızı ana makinenize yönlendirin. Bundan sonra bloglamaya başlamaya hazırsınız

Not: Bunu nasıl yapacağınızı tam olarak söyleyemeyiz çünkü kullandığınız kayıt defterine ve ana bilgisayara göre değişir. Neyse ki her kayıt defteri ve barındırma şirketi kendi sitesinde bunun nasıl yapılacağına ilişkin talimatlara sahiptir ….

Gereken bağlılık nedeniyle, çevrimiçi barındırma sıçramasına hazır olmayabilirsiniz ve bu sorun değil. Ayrıca WordPress’i kendi bilgisayarınıza yükleme seçeneğiniz de vardır. Bu, pratik yapmak veya web sitenizi çevrimdışı olarak tasarlamak için harika bir yoldur. Karmaşık görünse de, o kadar da zor değil. İşletim sisteminize bağlı olarak, önceki makalelerimizden biri sizi işlem boyunca yönlendirecektir:

 1. WordPress’i Mac’e Yerel Olarak MAMP, WAMP veya Ubuntu ile Yükleme
 2. Sitenizi kolayca yerel olarak oluşturmak için Yerel Volan ile
 3. Birden çok yerel site oluşturmak için DesktopServer kullanın

Ancak, web sitenizi çevrimiçi hale getirmeye hazır olduğunuzda, uygun bir ana bilgisayar için yukarıdaki önerilerimizi tekrar gözden geçirmeniz gerekir; çevrimiçi olmadıkça dünyanın blogunuzu görmesinin bir yolu yoktur! WordPress yüklendiğinde (yerel olarak veya yeni barındırma planınızda), temalara bakma zamanı.

2. Bir Tema Seçin

Basitçe söylemek gerekirse, temalar WordPress web sitenizin görünümünü yönetir. Çok sayıda tema var (birçok ücretsiz seçenekler de). Ancak güzellik blogunuz için içeriğinizden en iyi şekilde yararlanan bir tema seçtiğinizden emin olmak istersiniz. Doğru temanın içeriğinize dikkat çeken harika bir düzeni ve sosyal medyayla iyi entegrasyonu olmalıdır. Üç iyi örneğe bakalım.

Şık Yaşam Tarzı ve Güzellik WordPress Teması

Şık Yaşam Tarzı ve Güzellik WordPress Teması

Bilgi ve İndirme Demoyu Görüntüleyin

Chic makyaj, saç, moda ve yaşam tarzı web siteleri için oluşturulmuş premium bir WordPress temasıdır. Endüstri içerisinden tasarım girdisi alan bu tema, güzellik blogunuzu başka bir seviyeye taşıyacak çok profesyonel bir görünüme sahiptir..

Ayrıca tema WooCommerce için tam destek içerir. Güzellik blogunuzu bir sonraki seviyeye taşımak ve kendi ürünlerinizi satmaya başlamak istiyorsanız (IIID makyajıyla Maskcara gibi) yapabilirsiniz! Büyük düşünmeyi seven ve premium bir seçenek arayan biri iseniz Chic ideal olabilir.

Savona Fame Ücretsiz WordPress Teması

Savona Fame Ücretsiz WordPress Teması

Savona Fame teması, iki başlık menüsüne (sosyal bağlantılara sahip bir üst çubuk ve logonun altında ana ortalanmış bir menü) ve stilli widget’lara sahip basit bir blog düzenine sahiptir. Minimal pembe, beyaz ve siyah renk paleti, herhangi bir güzellik blogu için mükemmel bir başlangıçtır.

Olivie Güzellik Blog WordPress Teması

Olivie Güzellik Blog WordPress teması

Bilgi ve İndirme Demoyu Görüntüleyin

Olivie, moda, güzellik ve yaşam tarzı blogları için tasarlanmış çok kadınsı bir WordPress temasıdır. Birden fazla ana sayfa düzenine, reklam yerleşimlerine hazır bölümlere ve okuyucuların e-posta adreslerini toplamak için yerleşik bir bülten kayıt formuna sahiptir..

Bu tema, gelecekte bloglarından para kazanma arzusu olan tek kişilik kurulumlar için harika olacaktır. Doğru tema seçiliyken, bazı uygun eklentilere bakmanın zamanı geldi.

Ücretsiz WordPress Temasını Canlandırın

Ücretsiz Bloglama temasını yeniden canlandırın

Revive güzel bir dergi tarzı düzeni ile ücretsiz bir temadır. Öne çıkan görüntülerin ve şık rollover animasyonlarının belirgin kullanımı ile birlikte birden fazla tasarım seçeneği (başlıkta sosyal medya bağlantılarının görüntülenmesi dahil) vardır. Bu basit ama şık bir tasarıma ihtiyaç duyan yeni başlayan blogcular için harika bir tema.

3. Birkaç Yardımcı Eklenti Kurun

WordPress’in popülaritesinin bir nedeni, çok çeşitli eklentilerdir. Tezler, platformun temel işlevlerini geliştiren eklentilerdir. Eklenti seçimi, arzu ettiğiniz ek işlevsellik temelinde kişisel bir karar olsa da, bazıları düpedüz şarttır – ve aslında, bloglamaya nasıl başlayacağınızla ilgili önceki makalemizde bunlardan birçoğunu sunduk.

Bloglama nişiniz ne olursa olsun, işte size önerebileceğimiz birkaç anahtar eklenti var. Lütfen dikkat – her amaç için sadece bir eklentiye ihtiyacınız vardır. Örneğin, yalnızca bir sosyal eklentiye ihtiyacınız vardır (bunların tümünü yüklemenize gerek yoktur).

 • SEO: Kullanıcılar sizi arama motorlarında bulamazsa blogunuz popüler olamaz. Yoast SEO burada devreye giriyor. Bu eklenti, yerinde SEO’nuzu sıralamanıza yardımcı olacak ve trafiği artırmanıza yardımcı olacak.
 • Güvenlik: İThemes Security Pro gibi tam özellikli bir seçenek seçebilmenize rağmen, beğeniyoruz (ve kullanıyoruz) VaultPress. Bu eklenti sizin için kapsamlı web sitesi yedekleri alır. Bazı barındırma şirketleri sitenizin günlük yedeklerini sağlar, ancak VaultPress tam anlamıyla her şeyi (yayınlar, resimler vb.) Yedekler ve güçlü Akismet önyüklemek için spam engelleyici. Sadece 39 $ / yıl için kaçırmak istemeyeceğiniz gönül rahatlığı.
 • Bülten: MailChimp’i seviyoruz – 2.000 aboneye kadar ücretsiz. Ücretsiz bir MailChimp hesabına kaydolduktan sonra, aşağıdaki gibi basit bir eklenti yükleyin WP için MailChimp bülten formlarınızı kolayca eklemek için. Bu, yeni içeriği tanıtmak için harikadır (Not: Chic gibi bazı temalar zaten yerleşik bülten desteğini içerir, bu durumda bu eklentiyi atlayabilirsiniz).
 • Sosyal: Birçok tema, yeterli olabilecek yerleşik sosyal widget’ları içerir. Ancak, yerleşim ve stil eklentileri üzerinde daha fazla kontrol isteyenler için Bunu ekle ve Monarch harika seçeneklerdir.
 • E-Ticaret: WordPress sitelerini bir mağaza eklemek isteyen herhangi bir girişimci için, WooCommerce (çevrimiçi bir mağaza oluşturmak için basit ve basit bir seçenek) veya Easy Digital Downloads (biraz daha fazla öğrenme eğrisi, ancak çok daha özelleştirilebilir). Her ikisi de sitenizden para kazanmak için harika seçenekler.

Tabii ki temanızı özelleştirmek ve özel yazı türleri eklemek için tonlarca başka eklenti var,

4. Harika fotoğraflar çekin

Hiçbir güzellik blogu çarpıcı görüntüler olmadan hayatta kalamaz. Bir kamerayla rahat değilseniz, endişelenmeyin. Temel bilgileri öğrenmek kolaydır. Çevrimiçi (ve Instagram’da) tonlarca ücretsiz ipucu ve rehber var. Ayrıca, kendi çektiğiniz resimleri ücretsiz stok resimleri – bir güzellik blogu için, kendinizinkini almanın en iyisi olduğunu iddia ederiz..

Ne yazık ki, bazı resimler çok fazla yer kaplayabilir ve web sitenizi yavaşlatabilir. Neyse ki, görüntüleri mümkün olduğunca az yer kaplayacak şekilde sıkıştırırken, kaliteyi korumanızı sağlamak için görüntüleri optimize etmenin kolay yolları vardır.

Moda ve Güzellik Blogcuları için Bonus İpuçları

Web sitenizi kurduktan sonra, blogunuzun büyümesine yardımcı olmak için yapabileceğiniz daha çok şey var. Öncelikle oraya gitmelisin ve ! Backlink’inizle diğer güzellik bloglarına yorum bırakın (yorumunuzun amaçlı ve alakalı olduğundan emin olun – diğer blogculara spam göndermeyin!). Ayrıca web sitenizi Bloglovin’e eklediğinizden emin olun ve düğme widget’ını takip et blogunuzun kenar çubuğuna veya altbilgisine.

Blogunuza bağlı olarak, sitenize katılmak için de başvurabilirsiniz. bağlı şirket gibi ağ Ödül Stili veya Mağaza Stili Kolektif. Bu ağlar, makalelerinizin sonunda bir “bu gönderiyi satın al” galerisi veya atlıkarınca oluşturmanıza olanak tanır, böylece okuyucularınız satış ortağı bağlantılarınızı tıkladığında biraz para kazanabilirsiniz (yalnızca bağlı kuruluş bağlantılarının doğru bir şekilde sayfa başına FTC Gereksinimler). Elbette bağlı kuruluş programlarına ayrı ayrı kaydolabilir ve bağlantılarınızı kendiniz ekleyebilirsiniz, ancak ağlar bunu biraz daha kolay ve akıcı hale getirir, bu yüzden onları kontrol etmek isteyebilirsiniz.

Sonuç

Ezici olma potansiyeline rağmen – özellikle süreçle au de değilseniz, WordPress ile güzellik blogunuzu oluşturmak kolaydır. Ayrıca, harika bir tema ve bazı uygun eklentiler seçerseniz, tüm süreç keyifli bir deneyim olabilir.

Bir güzellik blogu oluşturma hakkında sorularınız mı var? Veya blog yazarlarıyla paylaşmak için başka ipuçları da olabilir mi? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin – Söylediklerinizi duymak isteriz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map