WordPress ile e-Ticaret Web Sitesi Oluşturma

WordPress ile e-Ticaret Web Sitesi Oluşturma

Web sitenize bir mağaza işlevi eklemek, işletmenizi büyütmenin ve ürününüzün farklı coğrafyalardaki erişimini iyileştirmenin harika bir yoludur. WordPress kullanıyorsanız, mevcut web sitenize bir e-ticaret eklentisi eklemek onu çevrimiçi bir mağazaya dönüştürecektir. Birçok kaliteli e-ticaret çözümü mevcuttur. Ancak, mağazanızın özel ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak doğru olanı seçmek kolay bir iş değildir..


Bu yazıda, daha popüler WordPress e-Ticaret eklentilerinden bazılarına bakalım ve farklı mağaza türlerine uygunluklarını, daha özel olarak fiziksel veya dijital ürünler için uygunluklarını kontrol edelim..

Bir e-Ticaret Çözümünde Aranacak Özellikler

Başlangıç ​​olarak, her e-Ticaret eklentisi bu özellikleri en düşük düzeyde sunmalıdır,

 • Web sitenize ürün ekleme ve satma temel seçeneği: Ürün teşhir vitrinine eşdeğerdir ve vitrin sıradan ziyaretçinin gözünü bile yakalamalıdır. Işık kutusu, keskin grafikler, animasyonlar veya fareyle üzerine gelme efekti gibi etkileşimli öğeler, kullanıcıları daha uzun süre meşgul edebilir ve dönüşüm oranlarını artırabilir.
 • Mağaza işlevlerinin hem ziyaretçiler hem de site yöneticileri tarafından kullanımı kolay olmalıdır: Site yöneticilerinin ürün eklemesi, açıklamaları değiştirmesi, siparişleri takip etmesi, envanteri yönetmesi, hesapları tutması ve çok daha fazlası gerekir. Benzer şekilde, kullanıcı arabirimi kullanıcılarının özgürce gezinmesi ve tüm alışveriş deneyiminin tadını çıkarması gerekir.
 • Duyarlı olmak artık bir seçenek değil, bu nedenle eklentinizin daha küçük cihazlarla iyi çalışması gerekiyor: Trendler gösteriyor ki mobil web kullanımı masaüstü bilgisayarları soluyor, ve bu trafiği kaybetmek istemiyorsunuz.
 • Eklenti en az bir ödeme alma seçeneği sunmalıdır: Ödeme ağ geçidi, ödemeleri hızlı ve kolay bir şekilde almanıza ve müşterilerinizin ayrıntılarını güvende tutmanıza olanak tanır. Müşterilerin paralarını teslim etme ve hassas kişisel bilgileri paylaşma konusunda kendilerini güvende hissetmelerini sağlamalıdır. Bir ağ geçidi seçerken dikkat etmeniz gereken bazı ayrıntılar kayıt ücretleri, işlem maliyetleri, site içi veya site dışı makbuz, desteklenen ülkeler ve para birimleridir.
 • E-Ticaret çözümünüz PCI DSS uyumlu olmalıdır: Sitenizde kredi kartı bilgilerini toplayabilmeniz ve depolayabilmeniz için bu gereklidir (Ödeme Kartı Sektörü / Veri Güvenliği Standardı).

Aratabileceğiniz diğer özellikler, her ürün için meta veri desteği, SEO eklentinizle uyumluluk, envanter izleme, raporlama, satış ortağı programları, fiyatlandırma vb..

Bu yazıdaki eklentilerin temel sürümü ücretsiz olarak mevcuttur. Ancak mağazanızın ek işlevlere ihtiyacı varsa, belirli ücretsiz / premium uzantıları aramanız gerekir. Ayrıca, mevcut bir blog’u veya web sitesini bir e-Ticaret web sitesine dönüştürmek istiyorsanız, kullandığınız temanın seçtiğiniz e-Ticaret eklentisini desteklediğinden emin olun.

Fiziksel Ürünler veya Dijital İndirmeler?

Satacağınız ürünlerin türü, eklenti seçiminizi büyük ölçüde etkileyebilir. Mağazanızda fiziksel ürünler sattığınızda, seçtiğiniz e-Ticaret eklentisi, paketleme, nakliye, envanter yönetimi, faturaları yazdırma ve daha fazlası gibi özellikleri kapsamalıdır. Gibi bazı eklentiler WooCommerce her türlü ürünü satacak kadar esnektir. Genellikle dijital ürünler satmak için eklentilere ihtiyaç duyarlar veya özel olarak yapılandırılmaları gerekir. Shopify neredeyse her şeyi satmak için kullanılabilir, ancak oldukça dik görünebilecek aylık bir ödeme yapmanız gerekir. Ancak, mağazanızın sorunsuz çalışmasını sağlar.

Aslında, kesinlikle dijital ürünlerle uğraşıyorsanız seçiminiz oldukça kolaydır. Kolay Dijital İndirme dijital ürünler konusunda bir liderdir. WooCommerce gibi diğer e-ticaret eklentileri de dijital satışları idare edebilir, ancak Easy Digital Downloads e-Kitaplar, fotoğraflar, biletler ve müzik gibi dijital ürünler için özel olarak ve özel olarak tasarlanmıştır. Bir eklentinin yardımıyla, Easy Digital Downloads basit fiziksel ürünlerin satışını da yapabilir.

Dijital ürünler söz konusu olduğunda, nakliye ve karmaşık vergi hesaplamaları gibi tamamen fiziksel ürünler için geçerli olan bir dizi özelliği ortadan kaldırabilirsiniz. Aynı zamanda aşağıdakiler gibi ek özellikler de aramanız gerekir:

 • Ekran görüntüleri yükleme, video fragmanı paylaşma veya birkaç sayfayı tanıtma. Sadece görüntüler dijital ürünleri sergilemek için yeterli değildir.
 • Video oyunlarında olduğu gibi indirme sayısını sınırlama.
 • Üyelik sitelerinde olduğu gibi indirme veya erişimin sona erme tarihini ayarlama.
 • Bir indirme bağlantısı sunmak ve e-posta faturaları gönderebilmek.

Şimdi, daha popüler e-Ticaret çözümlerinin bazı özelliklerine bir göz atalım,

WooCommerce

Tüm çevrimiçi mağazaların% 28’ine güç veriyor, WooCommerce ücretsiz, açık kaynaklı bir e-ticaret eklentisidir. Mağaza sahiplerine fiziksel ürünler, dijital indirmeler ve bağlı kuruluş ürünleri gibi her şeyi satma kontrolü verir. Ve geliştiricilerin bireysel müşterilerin ihtiyaçlarına göre genişlemesine ve uyum sağlamasına olanak tanır.

Automattic’in sahibi olduğu WooCommerce, WordPress ve çoğu WordPress temalarıyla sorunsuz bir şekilde entegre olan mobil dostu, güvenli bir eklentidir. Aralarından seçim yapabileceğiniz yüzlerce premium ve ücretsiz uzantı ile, şirketiniz büyüdükçe hızlı bir şekilde ölçeklendirmenize olanak tanıyan birkaç eklentiden biridir. Ayrıca, verileriniz hiçbir üçüncü taraf sunucusunda değil sizinle kalır.

Envanteri kolayca yönetir ve kapsamlı ürün sayfalarını destekler. Premium bir eklenti ile, ürünleri bir CSV dosyasından eklentinin ürünler sayfasına bile aktarabilirsiniz. Önceden yüklenmiş beş ödeme ağ geçidi mevcuttur. Alışveriş sepeti sayfasındaki gönderim hesaplayıcısı, alışveriş yapan kişinin her şey dahil fiyatı görmesini sağlar.

WooCommerce, dünyanın herhangi bir yerinde satış yapmayı kolaylaştıran özellikler içerir – müşteri konumunu tanımlamak ve teslimatı ayarlamak, içe ve dışa aktarmak, satışları konuma göre kısıtlamak, nakliye yöntemleri seçimi, birden fazla gönderim bölgesi, nakliye ve vergi hesaplamaları ve gerçek zamanlı nakliye hesap makinesi. Müşterinin adresine bağlı olarak, farklı ülkeler için hangi ödeme ağ geçitlerinin görüntüleneceğini de seçebilirsiniz. Ayrıca, özel bir e-posta adresini bildirebilirsiniz. Tüm bu özellikler eklentiyi fiziksel ürünler satmak için favori yapar.

WooCommerce dijital ürünleri işlemek için yapılandırılabilir. Bu, dijital ürünler için geçerli özellikler eklenirken, yalnızca fiziksel ürünler için geçerli olan gereksiz seçeneklerle ortadan kalkacaktır. Ayrıca indirilebilir bir sürüm oluşturarak kitap gibi aynı ürünlerin dijital ve fiziksel sürümlerini satabilirsiniz. Eklenti, dijital ürünlerinize ek Şema türleri (yapılandırılmış veri işaretlemeleri) ekler, böylece arama motorları tarafından daha kolay bulunabilir.

Alışveriş sepeti, kasada hem fiziksel hem de dijital ürünlerin bir kombinasyonunu kullanabilir. Müşteriler, gönderilen ürünler için posta alırlar. Dijital ürünler indirilebilecek veya bir e-postaya ek olarak gönderilecek.

WooCommerce mağazanızı SSL şifrelemesi ile güven altına almak, ortalama WordPress kullanıcısının teknik özelliklerinin biraz ötesinde olabilir, ancak size yardımcı olacak kaynaklar vardır.

Kolay Dijital İndirme

Kolay dijital indirme indirilebilir ürünlerin çevrimiçi satışları için tasarlanmış açık kaynaklı, ücretsiz bir e-ticaret eklentisidir. İndirimlerden kodlara ve veri raporlamaya kadar her şeye sahiptir ve ödeme son derece kullanıcı dostudur. Temel eklenti özellikleri, müşteri etkinliğini izleyen ve farklı kriterlere göre indirim kodları ekleyen müşteri yönetimini içerir. Ayrıca dosya indirme günlüklerini tutar ve süreleri ve bitiş sürelerini belirleyerek yetkili kullanıcılara dosya erişimini kısıtlar.

Tüm özellikleri deneyimlemek için uzantı kitaplığına erişmeniz gerekir. Uzantılar, aşağıdakiler gibi hemen hemen her özelliği eklemenizi sağlar:

 • Mağazanıza harici bir ürün veya satış ortağı ürünü ekleme.
 • CSV dosyasındaki ürünleri eklentinin ürünler sayfasına aktarma.
 • Yazılım Lisanslama Uzantısı ile eksiksiz bir yazılım lisanslama sistemi ekleyin.
 • Yinelenen ödemelerle abonelik satmak.
 • Ön uç gönderimleriyle mağazanızı bir pazara dönüştürün.
 • Dosyaları harici olarak depolayın (Amazon veya Dropbox) ve indirmeye hazır hale getirin.
 • Eksiksiz bir rezervasyon sistemi ekleyin.
 • Dosyalar küçük olduğunda e-posta eklerini indirme.
 • Önceden tanımlanmış koşullara bağlı olarak koşullu e-postaları otomatik olarak gönderme.

Ödeme ağ geçitleri, muhasebe, analiz, e-posta ve pazarlama için de uzantılar mevcuttur. Uzantılar ücretsiz, premium ve üçüncü taraf eklentilerin bir karışımıdır. Ayrıca, ödeme sırasında MailChimp ve AWeber kullanarak e-posta listelerine abone olabilir ve basit fiziksel ürünlerin gönderilmesini kolaylaştırmak için Basit Nakliye’yi kullanabilirsiniz. Ürün İnceleme özelliği ücretsiz olarak dahildir.

Eklentinin temanızla iyi oynaması için biraz stil gerekir, ancak her zaman kendi özel temalarından birini seçebilirsiniz.

iThemes Borsası

iThemes Borsası kurulumu kolay ve kullanımı kolay bir e-ticaret eklentisidir. Bir mağaza için gereken temel özellikleri koruyarak eklentileri ek özellikleri işlemek için bırakır. Diğer eklentiler Stripe eklentisi için ayrıca ücret alırken, iThemes Exchange’de sınırsız siteler için ücretsiz Stripe eklentisi bulunur. Exchange ile hem fiziksel hem de dijital ürünler satabilirsiniz. Üstün özellik, web sitenizdeki üyelikleri ve abonelikleri satmak için ücretli eklentidir.

WordPress Düzenleyicisi’ni kullanarak, satın alma işlemlerini bildiren Yöneticilere özelleştirilebilir e-postalar gönderin. Ayrıca müşterilere doğrulayıcı e-postalar gönderin. Gelişmiş Ürün seçenekleriyle, dijital indirmeler için son kullanma tarihlerini ayarlayın, ürün kullanılabilirliği için başlangıç ​​ve bitiş tarihlerini ayarlayın ve envanteri izleyin. Exchange’de kalarak, geri ödeme sorunu da dahil olmak üzere müşterileri ve işlem ayrıntılarını yönetebilirsiniz.

Temel sürüm tamamen işlevsel ve ücretsiz olsa da, gelişmiş özellikler için bunlar için ödeme yapmanız gerektiğini göreceksiniz. Yeni başlayanlar için iyi bir seçenektir ve üyelik tabanlı siteler için mükemmeldir.

Shopify

Shopify tam olarak bir eklenti değil, şimdi WordPress ile iyi entegre olan tam teşekküllü bir e-Ticaret platformudur (bir Eklenti). Shopify ile ilgili en iyi şey nedir? Sitenize sadece dijital ürünler de dahil olmak üzere ürünler ekleyerek bir hesap açar, ödeme yapar, eklentiyi etkinleştirir ve mağaza kurarsınız. Shopify her şeyi halleder – pazarlama, ödemeler, nakliye ve güvenli ödeme. Ayrıca, birçok Shopify uyumlu temadan birini kullanabilirsiniz.

Shopify çoğu sosyal medya forumuyla bütünleşir. Böylece Pinterest’te bir Facebook mağazası veya satın alınabilir pimler oluşturabilir ve Twitter’da bir satın alma düğmesi ekleyebilirsiniz..

Shopify’da neyi sevmiyorsunuz? Birincisi, ölçeklendirdikçe toplayabileceğiniz aylık ödemeler yapmanız gerekir. Sıklıkla iki yönetici paneli arasında geçiş yaptığınızı görürsünüz – WordPress ve Shopify. Ayrıca, tüm verileriniz artık üzerinde kontrolünüz olmayan bir sunucuda duracaktır. Bununla birlikte, mağazasını yönetmek için bir servis sağlayıcısına ödeme yapmaya hazır olan yeni başlayanlar için ne kadar kolay olabileceğini görüyorsunuz.

Diğer mansiyon ödülleri:

 • JigoShop Yeni sürümde çok çeşitli özellikler sunan ve web sitenize dinamik bir mağaza ekleyebilen.
 • shopp özellikleri yüksek ve sahipleri için yönetilmesi kolay bir mağaza ve geliştiricilere gelişmiş esneklik sunan.
 • Sepet 66 çünkü ayda 10 $ ‘ın altında temel sürüm ile güvenli bir mağaza kurabilirsiniz. Ayda yaklaşık 30 ABD doları değerinde gelişmiş özellikler ekleyebilirsiniz, ancak bir uzantı kitaplığı sunmaz.
 • MarketPress ortalama bir mağazanın ihtiyaç duyduğu tüm harika özellikleri sunan güvenilir bir seçenektir. Dahası, güvenli ve kullanımı kolaydır. Ancak, bir uzantı kitaplığı ile birlikte gelmez.

Sonuç olarak

Yani, web sitenize bir mağaza işlevi eklemek söz konusu olduğunda birçok seçeneğiniz olduğunu görüyorsunuz. Mağazanıza tamamen dikkat eden servis sağlayıcılardan seçiminizi geliştiricilere maksimum esneklik sağlayan ücretsiz WordPress e-Ticaret eklentilerine alabilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map