WordPress ile Crowdfunding Web Sitesi Nasıl Kurulur

Kickstarter, RocketHub ve Indiegogo gibi kitle fonlaması web siteleri, Çakıl saati, Ouya video oyun konsolu ve tüketici 3D yazıcısı da dahil olmak üzere bazı harika projelerin yerden kalkmasına yardımcı oldu.


Ancak, finansal destek bulmak istediğiniz veya kendi bağış toplama topluluğunuzu oluşturmak istediğiniz bir projeniz varsa, artık kendi crowdfunding web sitenizi oluşturamamanızın bir nedeni yoktur. Tek ihtiyacınız olan WordPress, bir crowdfunding eklentisi ve uygun bir tema ve hiçbir zaman çalışmaya başlayabilirsiniz.

Bu makalede, ister kendi projeleriniz için finansman sağlamak ister mucitler ve tasarımcılar ile destek sağlamak için kendi crowdfunding web sitenizi oluşturmak için mevcut en iyi seçeneklere bir göz atacağız..

IgnitionDeck Crowdfunding WordPress Eklentisi

IgnitionDeck Crowdfunding Eklentisi

WordPress ile bir crowdfunding web sitesi oluşturma söz konusu olduğunda, eklenti seçenekleri zeminde oldukça incedir. Bu konuyla ilgili önceki kılavuzumuzda, Astoundify’dan AppThemer Crowdfunding eklentisi tercih edilen araçtı. Ancak, o zamandan beri kendi WordPress kitle fonlaması çözümüne sahip IgnitionDeck, Astoundify eklentisini satın aldı ve popüler Fundify teması.

Bu yüzden bugün IgnitionDeck’ten kitle fonlaması çözümlerine bir göz atacağız. Var IgnitionDeck eklentisinin ücretsiz sürümü WordPress web sitenizde sınırsız sayıda kitle fonlaması, sipariş başına veya para toplama projeleri oluşturmak için kullanabileceğiniz arayüze iyi bir genel bakış sunmalıdır. Ancak, daha gelişmiş özellikler premium versiyon, ve şunları içerir:

 • PayPal ve Stripe entegrasyonu
 • 500 Çerçeve Crowdfunding Teması
 • Bir veya daha fazla IgnitionDeck uzantısı
 • Kickstarter ithalatçı eklentisi
 • IgnitionDeck e-ticaret eklentisi
 • Üyelik kaydı ve kontrol panelleri
 • Yinelenen taahhütler veya bağışlar
 • Ön uç proje sunumları

Seçeneklerden de görebileceğiniz gibi, IgnitionDeck’in üç premium sürümünden birine yükseltmek, temel olarak WordPress ile tamamen işleyen bir crowdfunding web sitesi oluşturma olanağı verecektir. Seçtiğiniz lisansa bağlı olarak, ziyaretçilerin ödemeleri işleme ve tahsil etmek için birden fazla seçenekle finansal destekçileri bulma umuduyla kendi ürünlerini kaydettirmelerine ve eklemelerine izin vermek için her şeyin hazır ve çalışır durumda olmasını sağlayabilirsiniz..

Crowdfunding web sitenizi oluşturmaya gelince, IgnitionDeck ekibi, WordPress’i yüklemekten ilk projenizi oluşturmaya kadar her şeyin üstesinden geldikleri, sonuçta çalışan bir IgnitionDeck kurulumuna sahip olacağınız premium bir vale hizmeti sunuyor. Zaman para ise, bu hizmet her ikisinden de tasarruf etmenize yardımcı olabilir.

İster destek arayanlar için kendi crowdfunding projelerinizi barındırmak ister başkalarının kendi projelerini barındırmasına izin vermek isteyin, IgnitionDeck şu anda WordPress kullanıcıları için en güçlü adaydır. IgnitionDeck ücretsiz bir seçenek olmasa da, bir kerelik ücret, Kickstarter, Indiegogo ve RocketHub gibi barındırılan kitle fonlaması hizmetlerinin tahsil ettiği yüzde miktarıyla karşılaştırılabilir.

IgnitionDeck Uzantıları

IgnitionDeck’in bir başka satış noktası da bunun için mevcut olan uzantılardır. Eklentiyi satın alırken seçtiğiniz lisansa bağlı olarak, bu uzantılardan en az birine erişebilirsiniz, diğerleri ek ücrete tabidir. IgnitionDeck için eklenti kütüphanesindeki bazı önemli noktalar şunlardır:

 • Amazon Payments: Amazon’un güçlü ödeme API’sını kullanın
 • Esnek Hedefler: dinamik esnek hedefler ekleyin ve sürdürün
 • Sürekli İletişim: destekçileri e-posta listenize yönlendirin

Seçeneklerin tam listesini uzantılar sayfasında görüntüleyebilirsiniz.

IgnitionDeck’i edinin 

Crowdfunding WordPress Temaları

Yukarıdaki IgnitionDeck eklentisi teoride herhangi bir tema ile çalışacak olsa da, geliştiriciler özellikle WordPress ile kitle fonlaması web sitesi oluşturmak için oluşturulmuş bir dizi tema oluşturdular.

500 Çerçeve

500 Çerçeve

Duyarlı 500 Framework, IgnitionDeck ile birlikte gelen ücretsiz bir temadır ve şimdi ödeme sürecini işlemek için WooCommerce desteğine sahiptir. Çerçeve, herhangi bir kodu düzenlemenize gerek kalmadan görsel bir kontrol seti aracılığıyla web sitenizin renklerini özelleştirme fırsatı verir. Çerçeve için altta yatan özellik kümesine tamamen yeni bir görünüm katan bir dizi çocuk teması var.

Önizleme 500 500’ü al

Backer Crowdfunding Teması

Backer’in temiz ve minimalist tasarımı, crowdfunding web sitesi için şık ve modern bir görünüm arayan herkese hitap edecek. Bu üçüncü taraf teması sitenize yüklendikten sonra Backer, temanın birçok öğesi için kullanılan renkleri özelleştirmeyi kolaylaştırır ve kitlesel pazar temasıyla kişiselleştirilmiş bir görünüm oluşturmanıza olanak tanır. İster kendi projelerinizi düzenliyor olun ister kendi projelerini tanıtan bir kullanıcı topluluğu oluşturmayı umuyor olun Backer her iki açıyı da kapsıyor.

Backer Önizleme

Fundify

Crowdfunding Temasını Destekleyin

Artık IgnitionDeck ekibinin mülkiyeti altında olan Fundify, WordPress destekli kitle fonlaması web siteleri oluşturanlar arasında popüler bir seçim olmaya devam ediyor. Fundify teması, kişisel bir projeyi tanıtmak için bir web sitesi oluşturmak veya çok yazarlı, çok projeli bir bağış toplama web sitesi oluşturmak için idealdir. Tıpkı en iyi kitle fonlaması web siteleri gibi, Fundify’daki bireysel proje sayfaları, aranan miktar, şimdiye kadar alınan toplam ve belirli miktarlar için destek veren destekçilerin faydaları dahil tüm önemli bilgileri görüntüler..

Yatırımcılar ve destekçiler, bu temanın ve eklenti kombinasyonunun desteklediği sınırsız sayıda proje aracılığıyla kolayca yollarını bulabilirler. Proje kategorilerinin ve diğer filtreleme mekanizmalarının kullanılması, istekli destekçinin reddedemeyecekleri bir projeyle sunulma şansını arttırmalıdır. Bu premium crowdfunding temasının fiyatı, ilk kullanımdan sonra yenilenebilen bir yıllık destek ve güncellemeleri içerir..

Önizleme Fundify Fundify Alın

Sonuç

Bir kez daha WordPress ve ekosisteminde çalışan geliştiricilerin puanları, aksi takdirde büyük bir zaman veya finansal yatırım gerektiren belirli bir web sitesi türü oluşturmayı çok kolay hale getirdi. Bu durumda premium seçenekler en iyi sonuçları verirken, profesyonel görünümlü ve işleyen bir crowdfunding web sitesini çevrimiçi olarak almak için gereken para miktarı çok makul.

İster kendi bağış toplama topluluğunuzu başlatmak ister en son harika fikriniz için finansal destek almak isteyin, WordPress bunu kapsıyor. IgnitionDeck eklentisini ve uyumlu tema paketini kullandınız mı veya WordPress için başka herhangi bir crowdfunding aracı kullanma deneyiminiz var mı? Lütfen deneyimlerinizi paylaşın aşağıdaki yorumda.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map