WordPress ile Çevrimiçi Müzik Satma (3 Kolay Adım)

WordPress ile Çevrimiçi Müzik Satışı

Çevrimiçi bir mağaza oluşturmak ve işletmek biraz iş gerektiriyor – bu gerçeği şeker kaplaması yok. Ancak, doğru yapılması durumunda çevrimiçi mağazanızı uygun bir işletmeye dönüştürebilirsiniz. Bu başarı seviyesine ulaşmak için mağazanızı sattığınız ürün türüne uyacak şekilde tasarlamanız gerekir ve çevrimiçi müzik satmak istiyorsanız göz önünde bulundurmanız gereken biraz şey vardır.


Örneğin, mağazanızın, giyim veya elektronik cihazların aksine müzik gibi ürünler sunmak için farklı şekilde ayarlanması gerekir. Mağazanızda popüler WooCommerce eklentisi gibi dijital dosyaları kolayca satmanın yanı sıra müziğinizi net ve düzenli bir şekilde görüntüleme yöntemine ihtiyacınız olacak.

Müziklerinizi her zaman iTunes veya BandCamp üzerinden satabilirsiniz, ancak kendi müziğinizi, bonus parçalarınızı veya hatta sınırlı sayıda kaydedilebilir hatıralarınızı (özel vinil kayıtlar gibi) kendi mağazanızda sunmak harika bir fikirdir. Bu yayında, WordPress ile nasıl çevrimiçi müzik satacağınızı göstereceğiz. Özellikle, WooCommerce ve WooCommerce Ürün Tablosu çevrimiçi kendi müziğinizi satmak için eklenti. Hadi çalışalım!

1. Çevrimiçi Müzik Satmak için Kurulum ve Kurulum WooCommerce

Başlamadan önce, bir WordPress sitenizin kurulduğunu ve kullanıma hazır olduğunu varsayıyoruz. WordPress hem güçlü hem de esnektir ve başarılı bir e-ticaret mağazası oluşturmak için kolayca kullanılabilir.

Bu yolla, bir sonraki görev sitenize WooCommerce eklemektir. Bu basit ancak zengin özellikli eklenti, WordPress sitenizi işlevsel bir mağazaya dönüştürür ve WordPress ile çevrimiçi müzik satmanız için kolay seçenekler ekler:

WooCommerce Eklentisi

Başlamak için şu adrese gidin: Eklentiler> Yeni Ekle WordPress kontrol panelinizde. “WooCommerce” i bulmak için arama alanını kullanın ve Şimdi kur buton:

WooCommerce'i yükleyin

Kısa bir süre sonra etiketli yeni bir düğme etkinleştirme görünecek. Bunu da seçin, WooCommerce sitenizde tamamen kurulacak!

Bu noktada, kısa bir kurulum sihirbazına yönlendirileceksiniz:

WooCommerce Kurulum Sihirbazı

Bu kısa ekranlardan geçmenizi önemle tavsiye ederiz. Yeni mağazanızı yapılandırmanıza, önemli sayfalar oluşturmanıza ve gönderim fiyatları gibi önemli öğeleri ayarlamanıza yardımcı olurlar. Daha fazla bilgi için WooCommerce’in nasıl kurulacağına ilişkin eksiksiz kılavuzumuza bakın.

2. Müziğinizi Mağazaya Ekleyin

WooCommerce’i yükledikten ve kurulum sihirbazından geçtikten sonra ellerinizde boş bir mağazanız olacak. Bu, ürün ekleme zamanının geldiğini gösterir.

WooCommerce, ürünleri doğuya eklemek için özel bir WordPress özel yazı tipi sağlar. Özel gönderi türleri, yalnızca gönderi türüne özgü farklı seçeneklerle blog gönderileri eklemeye benzer (diğer gönderi türleri portföy, referanslar, personel veya etkinlik takvimini içerebilir). Gösterge tablonuzdan yeni bir WooCommerce öğesi eklemek için şu adrese gidin: Ürünler> Yeni Ekle:

Yeni Bir WooCommerce Ürünü Ekleyin

Burada ilk ürününüzü oluşturabilirsiniz. İlk iki alanı kullanarak bir başlık ve açıklama vererek başlamak istersiniz. Sağ taraftaki kenar çubuğunda, ürünü bir veya daha fazla kategoriye atayabilir, bazı açıklayıcı etiketler verebilir ve hatta resimler yükleyebilirsiniz.

Ancak, WooCommerce’ın ‘eti’ Ürün bilgileri Bölüm:

WooCommerce Ürün Verileri

Burası, her bir öğeyle ilgili tüm önemli bilgileri ekleyeceğiniz yerdir. Hedefiniz çevrimiçi müzik satmak olduğundan, ilk yapmak isteyeceğiniz şey Gerçek ve İndirilebilir kutuları. Bu, fiziksel ürünler yerine çevrimiçi müzik dosyaları satmayı hesaba katarak, gördüğünüz seçenekleri biraz değiştirir:

WooCommerce İndirilebilir Ürünler

Ardından, ürün için bir fiyat girmeye devam edebilir ve müşterilerin satın alma işleminden sonra alacağı dosyaları yükleyebilirsiniz. İndirilebilir dosyalar. Ayrıca, dosyaların kaç kez indirilebileceğine ve sürelerinin dolup dolmayacağına ilişkin bir sınırlama olup olmayacağını da yapılandırabilirsiniz..

Bu bölümdeki ayarların geri kalanı isteğe bağlıdır, ancak yine de bunlara bakmak isteyebilirsiniz. Ayrıca, Ürün kısa açıklama aşağıdaki alanı tıklayın. Burada, yerleşik müzik çalarlar ekleyebilirsiniz, böylece müşteriler müziğinizin neye benzediğini duyabilir.

Bunu yapmak için tıklayın Medya ekle. Ses dosyasını bilgisayarınızdan yükleyin, ayrıntılarını girin ve seçtiğinizden emin olun. Medya Oynatıcı Göm altında Göm veya Bağla:

WooCommerce Gömülü Medya Oynatıcı

Bu, kısa açıklama alanına basit bir ses çalar ekleyecektir:

WooCommerce Media Player Kısa Açıklama

İlk ürününüzü kurduktan sonra, Yayınla düğmesine basın. Ardından, satmak istediğiniz tüm şarkıları, albümleri vb. Ekleyene kadar bu işlemi tekrarlayın..

3. Müziğinizi Görüntülemek için Bir Ürün Tablosu Oluşturun

Teknik olarak, ilk iki adım mağazanızı çalışır duruma getirmek için gerekli olan tek adımdır. Bununla birlikte, geleneksel bir WooCommerce kurulumu çevrimiçi müzik satmanın en iyi yolu gerekli değildir.

İşleri oldukları gibi bırakırsanız, müşterilerin tüm müziklerinizi kontrol etmek, örnek parçaları dinlemek ve istediklerini sipariş etmek için her bir ürün sayfasına gitmesi gerekir. Bu onları önemli ölçüde yavaşlatır, bu da satışların düşmesine neden olabilir. Dahası, müzik dosyaları genellikle çok fazla karmaşık açıklamaya veya büyük resme ihtiyaç duymaz ve varsayılan WooCommerce düzeni bu öğelere ekstra dikkat çeker.

Bunun yerine, bir ürün tablosu kullanarak sunmanız gereken her şeyi tek bir sayfada gösterebilirsiniz. Bu, müziğinizi sergilemek için organize, görsel olarak çekici bir yoldur. Müşteriler mağazanızdaki mevcut her şeyi bir kerede görebilir ve tüm önemli ayrıntıları bunlara boğmadan bilgi verebilirsiniz. Ayrıca, istedikleri her şeyi bu sayfadan arabalarına ekleyebilirler. Her ürün için örnek müzik çalarları doğrudan masaya da yerleştirebilirsiniz.

Bunun gibi bir sayfa ayarlamak için, WooCommerce Ürün Tablosu Eklenti:

Bu araç, WooCommerce ile sorunsuz çalışacak şekilde optimize edilmiştir ve ürün tablonuzun neye benzediğini ve nasıl çalıştığını tam olarak özelleştirmenizi sağlar. Eklentiyi satın aldıktan sonra, diğer üçüncü taraf eklentileri gibi yükleyebilirsiniz. Adresine git Eklentiler> Yeni Ekle ve indirdiğiniz eklenti dosyasını seçin. Eklentiyi etkinleştirin, ttavuk, git WooCommerce> Ayarlar kontrol panelinizde. Şuraya gidin: Ürün:% s sekmesini seçin ve Ürün tabloları lisans anahtarınızı girmek için:

WooCommerce Ürün Tablosu Ayarları

Burada sunulan birçok ayar, ürün tablonuzun nasıl çalıştığını ayarlamanıza olanak tanır. Örneğin, altında Sütunlar, tam olarak hangi bilgilerin görüntüleneceğini özelleştirebilirsiniz:

WooCommerce Ürün Tablosu Sütunları

Her öğe için bir resim eklediğinizden emin olun. Kısa Açıklama (böylece medya oynatıcılarınız dahil edilecektir).

Filtre açılır menüleri başka bir önemli ayardır:

WooCommerce Ürün Tablosu Filtreleri

Bunu etkinleştirerek, tablonun üstüne müşterilerin müşterilerin kategoriler gibi önemli özelliklere göre sıralamasına olanak tanıyan açılır menüler yerleştirirsiniz. Bu onların istediklerini hızlı bir şekilde bulmalarını kolaylaştırır.

Son olarak, etiketli kutuyu işaretleyin Tablodaki kısa kodlar. Katıştırılmış medya yürütücülerinizin düzgün çalışmasını istiyorsanız bu gereklidir:

Tablo Ayarındaki WooCommerce kısa kodları

Değiştirebileceğiniz tüm ayarlar hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki konulara göz atmak istersiniz: eklentinin belgeleri.

İşiniz bittiğinde değişikliklerinizi kaydedin, ardından yeni bir sayfa açın ( Sayfalar> Yeni Ekle). Tıkla Araç Çubuğu Geçişi simgesini seçin, ardından Ürün Tablosu Ekle. Bu, sayfanıza bir kısa kod yerleştirir:

WooCommerce Ürün Tablosu Kısa Kod

Bu kısa kod, az önce özelleştirdiğiniz tüm ayarları çeker ve ürün tablonuzu otomatik olarak ayarlar. Kullanarak neye benzediğini görebilirsiniz. Ön izleme buton:

WooCommerce Ses Tablosu

İsterseniz, ürün tablonuzu doğru olana kadar değiştirmeye devam edebilirsiniz. Sonra devam edin ve yayınlayın! Çevrimiçi müzik satmaya hazırsınız. Müşteriler daha sonra mevcut tüm müzikleri görmek ve kolayca alışveriş yapmak için kullanabilir.

Sonuç

En iyi mağazalar sundukları ürün türüne uyacak şekilde optimize edilmiştir. Örneğin, WordPress ile çevrimiçi müzik satmayı hedeflerken mağazanızı dikkatlice tasarlamanız gerekir. WooCommerce mükemmel bir başlangıç ​​noktasıdır, ancak müşterilere müziğinizi keşfetmeniz ve seçimler yapmanın yanı sıra daha fazla özellik ve işlevsellik için diğer WooCommerce uzantıları eklemenin modern bir yolunu sunmak istersiniz..

WooCommerce öğelerinizi nasıl ayarlayacağınız veya ürün tablonuzu nasıl tasarlayacağınız hakkında sorularınız mı var? Aşağıdaki yorumlar bölümünde sorun!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map