WordPress’i Mac’te Yerel Olarak MAMP ile Yükleme

MAMP ile Mac'te WordPress Kurulumu
 1. 1. Şu Anda Okuma: WordPress’i Mac’te Yerel Olarak MAMP ile Yükleme
 2. 2. WAMP ile Windows’a Yerel Olarak WordPress Kurulumu
 3. 3. LAMP ile WordPress’i Ubuntu’ya Yerel Olarak Yükleme

WordPress tema geliştirme konusunda hala öğrenmeye başladığım için deneyimlerimi hepinizle paylaşmak istedim. WordPress yolculuğuna yeni başlayan çok sayıda insan olduğunu biliyorum ve bazı sorularım olabileceğini (veya birkaç problemle karşılaşabileceğinizi) düşündüm.


Bu, başlangıçtan bitişe kadar temel WordPress tema geliştirmesini kapsayacak bir dizi gönderide ilk. Umarım bu yazılardan bir şeyler öğrenebilirsiniz – küçük bir şey olsa bile.

Mac’e WordPress Kurulumu

Kısa süre önce ilk WordPress temamı yayınladım, ancak kodlamaya başlamadan önce yerel sunucumu açıp çalıştırmam gerekiyordu.

WordPress’i Mac’e yerel olarak yüklemek için kullandığım adımlar aşağıdadır. Neden yalnızca Mac’te yerel kurulum hakkında yazıyorum? Çünkü sahip olduğum şey bu. WordPress’i bir PC’ye yüklersem bu yayını güncelleyeceğinizden emin olurum. Mac kullanıcıları olanlar için – haydi başlayalım!

MAMP İndirme ve Ayarlama

Kullanmanızı öneririm MAMP Mac’te WordPress’in yerel yüklemeleri için. İlk önce, aşağıdaki şık düğmeyi tıklayarak web sitelerinden ücretsiz alabileceğiniz MAMP (Mac Apache MySQL PHP) indirmeniz gerekiyor.

İndirdikten sonra, klasörü uygulamalar klasörünüze sürükleyerek MAMP’yi diğer herhangi bir program gibi yükleyin.

MAMP indir

MAMP Ayarları

Artık bilgisayarınıza Mamp yüklüyse, varsayılan MAMP ayarlarınızı yapmanız gerekecek.

 1. İlk önce MAMP’ı açmak isteyeceksiniz ve bir başlangıç ​​yapmalısınız (bkz. -Soft’un altındaki img)
 2. “Tercihler” düğmesini tıklayın.
 3. Bu ikinci bir ekran açmalıdır (aşağıdaki img’ye bakın – sağ)
 4. Seçilen değerleri güncellemek için “Bağlantı Noktaları” düğmesine tıklayın.
 5. Apache Portunuz için 80 ve MySQL Portunuz için 330 kullanmanız önerilir.

Mamp Ayarları

Bağlantı noktalarında yapılan ayarlamalar, bağlantı noktası numarasını localhost URL’nizden hariç tutmanıza ve sırasıyla yerel ana makinenizi korumanıza olanak tanır. 80 numaralı bağlantı noktasını kullanmanız, sunucularınızı her başlattığınızda yönetici şifrenizi girmenizi gerektirse bile, gerçekten beni rahatsız etmiyor ve gizli tema tasarımlarım hakkında daha güvenli hissetmemi sağlıyor.

Tercihlerinizdeyken, PHP’nizi en son sürüme ayarlamak ve Apache için bir belge kök konumu seçmek isteyeceksiniz (seçiminiz% 100 – dokümanları düzenli tutmak için belgelerimde yeni bir klasör oluşturdum).

Sunucular / Veritabanı

Şimdi sunucularınızı başlatma ve bir veritabanı ekleme zamanı.

 1. > Açık Mamp
 2. “Sunucuları Başlat” ı tıklayın
 3. Aşağıdaki gibi bir karşılama ekranı göreceksiniz
 4. Tıklamak phpMyAdmin
 5. Yeni bir veritabanı oluşturma seçeneğinin verildiği yeni bir ekrana yönlendirilmelisiniz. Veritabanınıza ne ad vermek istediğinizi düşünün. Test, wordpress, wp, wpdev – sizin için ne olursa olsun (sadece adı hatırlayın çünkü daha sonra başka bir adım için kullanmanız gerekecek).
 6. Adı girin ve oluştur’u tıklayın.

Mamp Veritabanı Kullanıcısı Oluştur

Bam! Artık WordPress’i yerel olarak kurmak için hazırsınız! Sana bak – teknoloji meraklısı olmak.

WordPress’i indirin

WordPress kolay kurulumlarıyla ünlüdür. Başlamak için – aşağıdaki düğmeyi tıklayarak WordPress’in en son sürümünü sitelerinden indirin.

WordPress’i edinin

İndirdikten sonra klasörü çıkarmak için çift tıklayın. “WordPress” klasörünü açın ve diğer tüm içerikleri Applications / MAMP / htdocs klasörünüze sürükleyin.

WordPress'i yükleyin

1. Adım: Ana Bilgisayarlar Dosyanızı Düzenleyin

terminalBu önemli bir adım daha sonra çoklu siteyi etkinleştirebileceğinizden emin olmak için. Mutlisitin çalışması için posta numarasını localhost URL’sinden kaldırmanız gerekir. Bu yüzden localhost’umuzla yepyeni bir URL eşleştireceğiz. İlk önce Terminal’i açın ve aşağıdakileri yazın:

sudo nano / private / etc / hosts

Terminalde Ana Bilgisayar Dosyasını Düzenle

Yönetici şifreniz istenebilir, bu yüzden sadece yazın ve enter tuşuna basın. Ardından aşağıdaki ekrana yönlendirilirsiniz. Listenin en altına gitmek için aşağı oku kullanın ve ekleyin (arada bir sekme bulunur ve burada “test”, MAMP veritabanınıza verdiğiniz addır):

127.0.0.1 testi

Terminalde Hosts FIle'a Veritabanı Ekle

Menüden çıkmak için “kontrol + x” tuşlarına basın. Değişikliklerinizi kaydetmeniz istendiğinde “Y” girdiğinizden emin olun.

Adım 2: Wp-config-sample.php dosyasını düzenleyin

MAMP / htdocs adresine gidin ve “wp-config-sample.php” dosyasını “wp-config.php” olarak yeniden adlandırın ve açın. Şimdi oluşturduğunuz veritabanının adını ve “root” u kullanarak dosyaları düzenleyin.

WP-Config Dosyasını Düzenle

Dosya ‘yı kaydet. Şimdi ana dizininize gidin (http: // veritabanı-adınız ne olursa olsun) ve yüklemeyi tamamlamak için talimatları izleyin.

Adım 3: WordPress Kurulumunu Tamamlayın

Yerel ana bilgisayar URL’niz olduğunda, WordPress kurulumunuz için ana bilgilerinizi gireceğiniz aşağıdaki gibi bir ekran görmelisiniz. Formu doldurun ve “Install WordPress” e basın.

WordPress Yükleme Karşılama

Şimdi WordPress’i yerel olarak yüklemelisiniz!

WordPress Kurulum Başarısı

Çok Bölmeli WordPress Kurulumu Ayarlama

Multisite, WordPress temaları geliştirirken localhost’unuzla kullanmak isteyeceğiniz harika bir işlevdir. Bu şekilde, canlı bir site kullanmak zorunda kalmadan temalarınızda yaptığınız değişiklikleri hemen görebileceğiniz birçok test sitesi ortamı oluşturabilirsiniz. Çoklu siteyi yüklemek için şimdiki zaman gibi bir zaman yoktur ve yukarıdaki adımlardan yeni bir WordPress yüklemeniz olduğundan yedeklenecek bir şey yoktur (ancak daha sonra çoklu siteyi etkinleştirmeyi seçerseniz, bu adıma başlamadan önce sitenizi yedeklemelisiniz. ).

Gizli Dosyaları Göster – Önemli!

Multisite’nin bir kısmı, gizli bir dosya olan .htaccess dosyasını düzenlemeyi içerir. Aramak için bir süre geçirdim, sonra sonunda gizli olduğunu fark ettiğimde tam bir çaylak gibi hissettim. Terminal’i tekrar açın ve tüm gizli dosyaları göstermek için aşağıdaki kodu girin:

varsayılan com.apple.Finder yazmak AppleShowAllFiles true

killall Bulucu

Bu, Finder’ı tüm gizli dosyalarınızı göstermesi için sıfırlar ve daha sonraki adımlara geçtiğinizde size daha az baş ağrısı verir..

Wp-config.php dosyasını düzenle

Wp-config.php dosyanızı tekrar açın. Şimdi WordPress’in çok bölgeli ekleme ile ilgili adım adım talimatlarını açmak için aşağıdaki kodu ekleyeceğiz:

WordPress Çoklu Siteye İzin Ver

WP Yükleme Ağ Ayarları

MAMP sunucularınızın çalıştığından emin olun. Şimdi localhost sitenize giriş yapın. Araçlar altında bir ağ seçeneği olmalıdır. Burada alt dizinleri veya alt alanları kullanmayı seçebilirsiniz (alt dizinleri kullandım, ancak bu benim tercihimdir) ve ağ kurulumuna devam edebilirsiniz. Sonraki sayfada sizden bir site adı ve yönetici e-postası eklemeniz istenmelidir.

Ağ Oluşturma

Ardından yükle’yi tıklayın ve WordPress’in sihirli çalışmasına izin verin.

.Htaccess ve wp-config.php dosyalarını düzenleme

Sonra buna benzer bir ekranla karşılaşmalısınız:

WordPress Ağ Kodu Oluşturma

Sadece talimatları takip etmeye devam edin. Wp-content klasörünüzde bir /blogs.dir dosyası oluşturmak zorunda kaldınız, ancak WordPress 3.5 ile artık bu adımı yapmak zorunda olmadığınız anlaşılıyor (bunu yapmadım ve herhangi bir sorunla karşılaşmadım) hala ;-). Wp-config.php dosyasını açın ve ilgili kodu yapıştırın:

Çoklu Site için WP-Config'i Düzenle

Aynı işlemi (önceki bir adımda görünür hale getirdiğiniz) .htaccess dosyasıyla yapın:

Multisite için .htaccess dosyasını düzenleyin

MultiSite Sitenize Site Ekleme

Şimdi tek yapmanız gereken WordPress kontrol panelinize tekrar giriş yapmak ve “Sitelerim”, ağ yöneticisi ve ardından yenilerini eklemek için sitelere gitmek..

Yeni Ağ SIte Ekle

Buradan istediğiniz site adını, başlığı ve yönetici e-postasını ekleyebilirsiniz.

Yeni Ağ Sitesi Ekle

Başarı! Artık test etmek için yeni sitelerinize ağ özellikli temaları yükleyebilirsiniz. İstediğiniz kadar çok veya az sayıda site oluşturun ve geliştirin!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map