WordPress’e İletişim Formu Nasıl Eklenir

İletişim Formu 7 ve Toplam ile WordPress'e İletişim Formu Nasıl Eklenir

Bir web sitesine sahip olmanın avantajlarından biri, bağlanmaya çalıştığınız kitleye her zaman ulaşabilmenizdir. Ve hiçbir şey hile web sitenize bir İletişim Formu veya İletişim Sayfası eklemek gibi. İletişim formu, bir web sitesindeki en etkili Harekete Geçirici Mesaj seçeneklerinden biridir ve ziyaretçilerin size ulaşmasını sağlamanın harika bir yoludur. Basitçe söylemek gerekirse, web sitenize verimlilik katan ideal bir iletişim aracıdır.


Genellikle, İletişim Formu’ndaki birçok web sitesinde genel bir biçimde bir iletişim formu görünür. Ama aynı zamanda web sitenize uygun tutmak için özelleştirilebilir. Ayrıca, ziyaretçileri belirli bir işlem yapmaya ikna etmek için bir blog gönderisinin altına veya özel açılış sayfalarının altına yerleştirebilirsiniz.

İletişim formları her zaman çevrimiçi olarak çok büyük olmuştur. Nedenini öğrenelim:

  • İletişim formları 24 × 7 erişim sunar: Bir iletişim formu herhangi bir ziyaretçiye hızlı, kolay ve 7/24 erişim sunar.
  • İletişim formları daha iyi kullanıcı deneyimi sunar: Genel müşteri deneyimi bir iletişim formu ile geliştirilir. Bir müşterinin web sitesinin herhangi bir yerinden size ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca, bir iletişim formu ziyaretçinin tarayıcısıyla senkronize edilebilir. Otomatik doldurma seçenekleri daha sonra formu doldurma sıkıntısını ortadan kaldırabilir. Bununla birlikte, iletişim formu yerine bir e-posta bağlantısı kullanırsanız, varsayılan bir e-posta ayarlamak için müşterinin dikkati başka bir pencereye taşınır.
  • İletişim formları tüm girişlerin kayıtlarını tutar ve verilerin işlenmesini kolaylaştırır: İletişim formu önemli bir veri kaynağıdır. İletişim formundaki alanlarda istediğiniz belirli bilgileri belirleyerek, tam olarak ihtiyacınız olan bilgileri toplayabilirsiniz. Tüm bilgiler tarafınızdan tamamen aynı şekilde alınır. Bu, yanıtları mantıklı bir şekilde düzenlemenizi kolaylaştırır.
  • İletişim formları abone listenizi büyütmenize yardımcı olur: İletişim formundaki veriler pazarlamayı geliştirmek ve potansiyel müşteriler oluşturmak için toplanabilir, harmanlanabilir ve analiz edilebilir. Formlar otomatik olarak veri toplamak üzere tasarlanabilir ve Google Analytics mantıklı olmak için. Okuyucuyu “Bültenimize abone olmaya” davet eden basit bir onay kutusu, müdahaleci olmadan e-posta listenizi büyütebilir.
  • İletişim formları otomatik yanıtlar gönderebilir ve iş akışını iyileştirebilir: Formları, ekip üyelerine veya müşterilere otomatik yanıtlar gönderilecek şekilde ayarlayın. Elektronik tablolar tasarlayın ve bu sayfalara toplanan verileri daha sonra kullanmak üzere dışa aktarın. WordPress’inizin arka ucundaki genel iş akışında bir iyileşme göreceksiniz. Ayrıca, formu aşağıdaki gibi hizmetlerle entegre edebilirsiniz Trello, Satış ekibi iş akışını iyileştirmek.
  • İletişim formları, kullanıcıları yanıtlamaya teşvik etmek için kullanılabilir: Ziyaretçilere iletişim formunu kullanmaları için teşvikler sunabilirsiniz. Bu, kullanıcı katılımını artırmanın ve veri toplamayı geliştirmenin bir yoludur.
  • İletişim formları web sitenizi markalaştırmanıza yardımcı olabilir: İletişim formlarının her zaman genel ve sıkıcı görünmesi gerekmez. Formları markanıza veya web sitenizin stiline uyacak şekilde biçimlendirmek de mümkündür. Markanızın bilinirliğini artırmak ve web sitenizin çevrimiçi görünürlüğünü artırmak için kullanılabilir.
  • İletişim formları genellikle daha güvenlidir: İletişim formları, müşterileriniz hakkında bilgi toplamanın daha güvenli ve güvenilir bir yoludur.
  • İletişim formları e-postanızı aşırı yük ve spam’dan korur: Web sitenizdeki bir iletişim formu, gelen kutunuza isabet eden posta sayısını otomatik olarak azaltır. Aynı zamanda, formlardaki spam yanıtlarını azaltmak için formlardaki spam filtrelerini kullanabilirsiniz. Yalnızca bu değil, iletişim formları da e-posta adresinizin hazır olmadığı sunucu sonunda işlenir.
  • İletişim formları, istenmeyen kişilerin filtrelenmesine yardımcı olur: İletişim formundaki kişi hakkında bazı bilgiler (telefon numarası veya adres) talep ederek, istenmeyen kişileri uzak tutabilir ve yalnızca gerçekten ilgilenen okuyucuların sizinle iletişim kurabilmesini sağlayabilirsiniz. Ancak, bu gerçek kullanıcıları da uzak tutabilir, bu nedenle bu seçeneği ihtiyatlı kullanın.
  • İletişim formları başka amaçlar için de yararlıdır: Bağış kabul etmek, rezervasyon yaptırmak ve daha fazlası gibi çifte görev yapmak için bir iletişim formu alabilirsiniz. Ayrıca, ziyaretçilerin geri bildirimlerini toplamak için iletişim formlarını kullanabilir veya ürünlerinizle ilgili bilgi istemeye veya soru sormaya teşvik edebilirsiniz..

Web Sitenize Nasıl İletişim Formu Eklenir

Birçok nedenden dolayı, temalar genellikle yerleşik iletişim formlarıyla birlikte gelmez. Genellikle bu işlevselliği işleyen bir eklenti paketler. Bu yayında, Total temasını kullanarak bir WordPress web sitesine İletişim Formu 7’yi yükleme adımlarını izleyeceğiz.

Total, iletişim formu eklemek için iki eklenti önerir.  İletişim Formu 7, ücretsiz ve Gravity Formları, tercihiniz premium bir eklenti içinse. İki seçenekten herhangi birini seçebilir ve sitenizin herhangi bir yerine form ekleyebilirsiniz..

İletişim Formu 7 ve Toplam Tema Kullanarak İletişim Sayfası Ekleme

Toplam temayı yüklediğinizde, İletişim Formu 7’nin de yüklenmesi önerilir. Örnek bir demo alırken İletişim Formu 7’yi yüklemez ve etkinleştirmezseniz, web sitenizde kullanmak için ayrı bir şekilde etkinleştirmeyi hatırlamanız gerekir..

İletişim Formu 7 eklentisini etkinleştirdikten sonra, yeni bir menü öğesi görürsünüz.İletişim“Seçeneğini tıklayın. Başlamanıza yardımcı olacak örnek bir iletişim formu olmalıdır. İletişim Formunu açmak için tıklayın ve formun içeriğini gereksiniminize göre düzenleyin. Düzenlemeyi bitirdiğinizde, formunuzu kaydedin ve daha sonra kullanmak için kısa kodu kopyalayın.

Seçeneğe bakın Ek ayarlar Editör? Bu seçeneği kullanarak, her iletişim formuna ek ayarlar ekleyebilirsiniz. İletişim formunun düzenleme ekranındaki uygun alanlara belirli bir biçimde kod snippet’leri eklemeniz gerekir.

Ardından, Gösterge Tablonuzdan bir Yeni sayfa. Sayfayı istediğiniz gibi adlandırın, sayfamı “İletişim Sayfası” olarak adlandırdım. Sayfanızı taslak olarak kaydedin, ardından daha rahat olduğunuz Görsel Besteci seçeneğini tıklayın. Kullanacağız Ön Uç Düzenleyici ancak isterseniz arka uçta aynı adımları kullanabilirsiniz.

Yeni Sayfa Oluştur

Bu toplam dayalı canlı ön uç sürükle ve bırak editörü açılacaktır. İletişim formunuzu eklemek için mavi düğmeye tıklayın. + Öğe Ekle.

Toplam Tema: Öğe Ekle

Sonra seçin Form Kısa Kodu modül.

Toplam Tema: Form Kısa Kod Modülü

Ardından, daha önce kopyaladığınız form kısa kodunu ilk kutuya yapıştırın. Formunuzu sayfaya eklemek için Kaydet.

Toplam Tema: Form Ekle

Artık animasyon, stil, genişlik ve yazı tipi boyutlandırma için özelleştirmek için Total’in dahil ettiği yerleşik form seçeneklerini kullanabilirsiniz. İşiniz bittiğinde form modülünüzü dave yapın ve ardından ekranın sağ üst kısmındaki mavi düğmeyi tıklayın. Yayınla Senin sayfan.

Toplam Tema: Form Seçenekleri

Canlı tema Özelleştirici’de WordPress panonuzdan erişebileceğiniz ek seçenekler vardır. Şu yöne rotayı ayarla Görünüm> Özelleştir> Genel Tema Seçenekleri> Bağlantılar ve Düğmeler formunuzda kullanılan Tema Düğmesi stilinizi düzenleme.

Toplam Tema: Form Düğmesi Rengi

Bir form modülü içermeyen diğer temalarla, kısa kodu WordPress metin düzenleyicisine veya bir metin kutusu modülüne yapıştırabilirsiniz,

Kenar Çubuğundaki Pencere Öğelerine İletişim Formu Ekleme

Tam İletişim Sayfası (veya belki de buna ek olarak) yerine, sayfaların veya yayınların tamamının veya bir kısmının Kenar Çubuğuna bir İletişim Formu widget’ı da ekleyebilirsiniz. Ayrıca altbilgiye veya web sitesinde widget taşıyabilen herhangi bir alana da ekleyebilirsiniz. Bu, kullanıcıların web sitesinde nerede olurlarsa olsunlar size ulaşmalarına yardımcı olur.

Toplam, yerel WordPress işlevlerini kullanır. Bu nedenle, Customizer’ın görünümüne ve çalışma şekline aşina olmak size bir avantaj sağlar. Özelleştirici Yöneticisi varsayılan olarak etkindir. Adresine yeni bir yönetici sayfası ekler Tema Paneli> Özelleştirici Yöneticisi, burada bölümleri WordPress Özelleştirici’den etkinleştirebilir / devre dışı bırakabilirsiniz. Bu özellik hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

Ancak bir Kişi Widget’ı ekleme görevimize devam etmek için şu adrese gitmeniz gerekir: Görünüm> Özelleştir.

Bir dizi seçenek görünecektir, Widget’lar> Ana Kenar Çubuğu.

Widget Alanları tema seçeneği varsayılan olarak etkindir. Bu, sitenizde özel widget alanları oluşturma olanağı sağlar. Yalnızca yerleşik kenar çubukları / widget alanlarını kullanacaksanız, bu işlevi devre dışı bırakabilirsiniz. Özel widget’lı alanlar ekleme hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

Özelleştirici’de tüm widget seçeneklerini içeren başka bir panel açılır. seçmek Metin Widget’ı, otomatik olarak mevcut Ana Kenar Çubuğu Pencere Öğelerine eklenecektir. Widget’ları yeniden sıralamak ve kenar çubuğundaki konumlarını değiştirmek için tıklayıp sürükleyip bırakmanız yeterlidir.

Metin widget’ını açın, widget’a bir başlık ekleyin ve ardından Kişi Sayfanızı oluştururken kopyaladığınız kısa kodu yapıştırın.

Şimdi tıklayabilirsiniz Tamamlandı> Kaydet ve Yayınla.

Artık kenar çubuğunuzda temel ve işlevsel bir İletişim Formunuz olacak (Toplamda ayrıca adresiniz, iletişim numaralarınız ve e-postanız için ekleyebileceğiniz şık bir İşletme Bilgisi widget’ı var). Kenar çubuğundaki İletişim Formu’m ön uçtaki okuyucularıma böyle görünüyor.

İletişim Formunuzun Stilini / Formatını Değiştirme

Toplam, onay kutuları, radyo düğmeleri, açılır menüler, reCaptcha, gizli alanlar, yer tutucu metin ve daha fazlası dahil olmak üzere tüm İletişim Formu 7 alanlarını destekler. Bu, formlarınızın ayarlarını değiştirebilmeniz, otomatik yanıtlar gönderebilmeniz, konu başlığı ekleyebilmeniz ve çok daha fazlasını yapabileceğiniz anlamına gelir. Bir göz atın İletişim Formu 7 belge eklenti ve içerdiği müthiş özellikler hakkında daha fazla bilgi edinmek için.

Sonuç olarak

Web sitenize bir iletişim formu eklemek kolaydır, çok maliyeti yoktur ve verimliliği ve iş akışını iyileştirir. Aynı zamanda önemli potansiyel müşteriler kazanırken aynı zamanda kullanıcı deneyimini artırmak için bu basit yöntemi benimsemeniz için hiçbir neden yoktur..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map