WordPress İçeriğini Yönetici Sütunları Pro ile Yönetme

Çalışmak için açık ve düzenli bir düzenleme ortamı oluşturmak istiyorsanız, Yönetici Sütunları Pro senin için. Bir WordPress sitesi çalıştırmak, ister blog yazıları, sayfalar, isterse diğer yazı türleri olsun, sürekli olarak büyük miktarlarda içerikle uğraştığınız anlamına gelir. Bunu kolayca yönetmek ve düzenlemek zor olabilir.


Yönetici Sütunları Pro, içeriği hızlı bir şekilde sıralamanızı, filtrelemenizi ve düzenlemenizi sağlayan güçlü sütunlar görüntüler. Bu size zaman kazandırır, içeriğinizi iyi organize etmenizi sağlar ve önemli bilgilere zahmetsizce erişmenizi sağlar.

Bu Yönetici Sütunları Pro incelemesinde, bu WordPress eklentisinin sunduğu özellikleri ve işlevleri tartışacağız. Daha sonra eklentiyi nasıl çalıştıracağımızı ve en önemli araçlarının nasıl kullanılacağını inceleyeceğiz..

Yönetici Sütunları Pro Özellikleri

Sütun Ekle

Yönetici Sütunları Pro, kurulumu hızlı ve kolay olan ve sonuçta WordPress yönetici deneyiminizi geliştirecek zengin özelliklere sahip bir eklentidir. Mükemmel bir genel bakış oluşturmanıza yardımcı olmak için tüm içerik türlerine yönelik 160’dan fazla sütun arasından seçim yapabilirsiniz. Bir sürükle ve bırak oluşturucu, bir kod satırına dokunmanıza gerek kalmadan, ihtiyaçlarınıza göre sütun düzenlerini düzenlemenizi sağlar..

Oluşturulduktan sonra içerik, seçtiğiniz ölçütlere göre sıralanabilir ve filtrelenebilir. Satır içi düzenleme, tek tek içerik parçalarını açmak zorunda kalmadan verileri doğrudan bir genel bakış sayfasından düzenlemenizi sağlar. Bu, onu içerikte değişiklik yapma sürecini kolaylaştırmak isteyenler için ideal bir çözüm haline getiriyor.

Şimdi Yönetici Sütunları Pro’nun neler sunduğunu biraz biliyoruz, hadi bu WordPress eklentisinin işlevselliğine daha ayrıntılı bir göz atalım…

İhtiyaçlarınıza Uygun Sütunlar Ekleyin

Sütunlar

Yönetici Sütunları, genel bakış sayfalarınıza kolayca ve hızlı bir şekilde sütun eklemenizi sağlar. Bu, yazı veya sayfada yer alan belirli bilgileri görüntüleyebileceğiniz anlamına gelir. Ve aslında onları açmak zorunda kalmadan. 160’tan fazla sütun türü Yönetici Sütunları Pro’nun sahip olduğu tüm içerik türlerini kapsar. Öne çıkan bir resim sütunu ekleyin, tüm yazı etiketlerini bir sütunda veya yazarın ad sütununda gösterin..

Sürükle ve Bırak Oluşturucu

Sürükle ve bırak

Bu eklentinin kullanım kolaylığı kesinlikle üstün özelliklerinden biridir. Yönetici Sütunları Pro, sütunlarınızı düzenlemenizi kolaylaştıran bir sürükle ve bırak arayüzü içerir. Sütunları basitçe tıklayarak ve sürükleyerek size organizasyon açısından anlamlı sütun düzenleri oluşturabilirsiniz. Kodlamaya gerek kalmadan, mütevazi bir acemi bile bu yazılımla dakikalar içinde kavrayabilecek.

Doğru İçeriği Bulmak için Hızlıca Sıralama ve Filtreleme

Çeşit

Yönetici Sütunları Pro, verileri sıralamayı hızlı hale getirir ve içeriğinizi ihtiyaçlarınıza uygun bir şekilde kolayca düzenlemenize yardımcı olur. Diğer seçeneklerin yanı sıra gönderi uzunluğuna, medyaya, yorumlara veya kullanıcılara göre sıralayın. Sütunlarınızı sıraladıktan sonra, yeniden sıralayana kadar bu sonuçlar otomatik olarak tercihiniz olarak kaydedilir.

filtre

Sütun verilerine filtre uygulama sıralama kadar basittir. Açılır menü, içeriğinizi aramanıza ve filtrelemenize olanak tanır. Bir grup ürüne, belirli bir aydaki gönderilere veya belirli bir yazar tarafından yazılan makalelere bakmak istiyorsanız, bu özellikle yararlı olabilir.

Genel Bakış Sayfasında Doğrudan Düzenleme Kolay

Düzenle

Sütun verilerini düzenleme kolaylığı, Yönetici Sütunları Pro’nun öğeye girdiği yerdir. Daha önce de belirtildiği gibi, eklentinin satır içi düzenleme özelliği, yayınları açmadan bile düzenlemenize olanak tanır. İçeriğinizdeki tutarsızlıkları aramak için sütunlarınızı kontrol edin ve ardından genel bakıştaki alanlardan herhangi birini düzenleyin. Bu sadece size zaman kazandırmaz, aynı zamanda WordPress sitenizde yüksek kaliteli ve tutarlı içerik sağlamanıza yardımcı olur.

Diğer WordPress Eklentileri ile Entegrasyon

Yönetici Sütunları Pro Eklentisi Entegrasyonları

Yönetici Sütunları Pro, diğerleri arasında WooCommerce, bbPress ve Yoast SEO gibi diğer popüler eklentilerle entegre olur. Bu, desteklenen bu eklentilerden verileri düzenleyebileceğiniz ve yönetebileceğiniz anlamına gelir.

Örneğin, bir WooCommerce mağazası işletiyorsanız, ürün fiyatlarını, her bir öğenin boyutlarını, stokta olup olmadıklarını ve daha fazlasını gösteren sütunları görüntüleyebilirsiniz. Böylece tüm ürünlerinizle ilgili önemli bilgileri tek bir yerde hızlı bir şekilde görüntüleyemez, aynı zamanda bu bilgileri yerinde düzenleyebilir ve WooCommerce verilerinizi kolayca yönetmenize ve güncellemenize yardımcı olabilirsiniz..

Artı, Araç Seti Türleri entegrasyon eklentisi, Türlerle oluşturulan özel alanlar ve sınıflandırmalar için kolayca sütun ekleyebileceğiniz anlamına gelir. Yönetici Sütunları, kurulumunuzu Türlerden otomatik olarak tanır, böylece özel alanları yalnızca birkaç tıklamayla ekleyebilirsiniz. Benzer şekilde, ile Kapsüller özel yazı türleri oluşturabilir ve düzenleyebilir, ardından yazı türlerinizi herhangi bir yazı türü alanını sütun olarak görüntülemek için (renkler, konumlar, fiyatlandırma vb. gibi) Yönetici Sütunlar Pro’yu kullanabilirsiniz..

Admins Columns Pro’nun diğer özellikleri

Gördüğünüz gibi, Admins Columns Pro’nun sunabileceği çok şey var. Önemli noktaların çoğunu ele alsak da, belki de daha az heyecan verici olsa da, birkaç önemli özellik daha var…

 • Birden Çok Sütun Kümesi – Özel ekran görünümleri oluşturun ve yayınları, sayfaları vb. Verimli bir şekilde yönetmek için kullanıcı rolüne göre özel sütun kümeleri oluşturun.
 • Yatay Kaydırma – Küçük ekranlar için endişelenmeyin, gezinmeyi kolaylaştırmak için “Ekran seçenekleri” menüsünden yatay kaydırmayı etkinleştirin.
 • Sınıflandırma Sütunları – Daha fazla içeriği tek tek açmak zorunda kalmadan görüntülemek için sınıflandırma genel görünümünüze bir sütun ekleyin.
 • İçe ve Dışa Aktar – Sütun ayarlarınızı kolayca başka bir web sitesine taşıyın veya yedek olarak kullanın.
 • Çok Siteli Sütunlar – Bir Çok Siteniz varsa, tüm kullanıcı sütunları ağ kullanıcıları için kullanılabilir.
 • Destek – Yönetici Sütunları Pro ile birlikte gelir kapsamlı dokümantasyon ve özel bir geliştirici ekibi doğrudan e-posta desteği sağlar.

Gördüğünüz gibi, Yönetici Sütunları Pro etkileyici ve güçlü özelliklerle doluyor. Şimdi bu eklentiyi WordPress sitenizde nasıl çalıştıracağınıza bakalım …

Yönetici Sütunları Pro’ya Başlayın

Yönetici Sütunları Pro kurulumu ve kullanımı son derece kolaydır. Başlarken ve bu eklentinin en popüler özelliklerini kullanarak hızlı bir şekilde okumaya devam edin.

Eklentiyi Yükleyin

Yeni Eklenti Ekle

İlki, eklentiyi satın al Yönetici Sütunları Pro’dan indirin ve Hesaplar sayfası. Ardından WordPress web sitenize giriş yapın ve ‘Eklentiler> Yeni Ekle’yi seçin.

“Eklentiyi Yükle> Dosya Seç” i tıklayın. Yönetici Sütunları Pro zip dosyasını seçin ve Now Şimdi Yükle’yi seçin.

Yönetici Sütunları Pro Menüsü

Eklentiyi etkinleştirdikten sonra, “Ayarlar” ın altında bir Yönetici Sütunları menüsü bulacaksınız.

Lisansınızı Etkinleştirin

Ayarlar Sekmesi

Eklentinin otomatik olarak güncelleme aldığından emin olmak için Yönetici Sütunları Pro lisansınızı etkinleştirmeniz gerekir. ‘Ayarlar> Yönetici Sütunları’nı seçin. Yönetici Sütun Ayarları ekranı görünecektir. “Ayarlar” sekmesini seçin.

Lisansı Etkinleştir

‘Güncellemeler’in altına lisans kodunuzu girin ve‘ Lisansı Güncelle’yi tıklayın. Emin değilseniz, lisansınız Hesap sayfanızda bulunabilir.

Sütun Ekleme, Kaldırma ve Yönetme

Eklentiniz yüklendikten ve lisans etkinleştirildikten sonra sütun oluşturmaya hazırsınız. Yönetici Sütunu Pro, sütunlarınızı eklemenizi, kaldırmanızı ve yönetmenizi son derece kolaylaştıran çok sezgisel bir arayüze sahiptir. Yönetici Sütunları Ayarları ekranında, ‘Yönetici Sütunları’ sekmesini seçin.

Yönetici Sütunları

Açılır kutuda, hangi içerik yer paylaşımı sayfasına sütun eklemek istediğinizi seçin. Bu makale için “Yayınlar” ı seçtim, böylece Yayınlar yer paylaşımı sayfama sütun eklememe olanak sağladım.

+ Sütun

Ardından, sayfanın altındaki ‘+ Sütun’u tıklayın. Artık görüntülemek istediğiniz sütun türünü seçebilir ve yeni sütunu etiketleme ve genişliğini belirleme de dahil olmak üzere ayarlarını değiştirebilirsiniz. Daha da önemlisi, burada Satır İçi Düzenleme, Sıralama ve Filtreleme’yi açmanız gerekir. Tüm sütun türlerinin olmadığını unutmayın bu üç işlevin tümünü destekleyin, bu yüzden hepsini etkinleştirme seçeneği sunulmayabilir.

Düzenlemeyi Kaldır

Bir sütunu kaldırmak veya düzenlemek için imleci sütun satırının üzerine getirin ve ardından ‘kaldır’ veya ‘düzenle’yi seçin.

Sürükle ve bırak

Sütunların görünme sırasını değiştirmek için sütunları tercih ettiğiniz konumlara sürükleyip bırakın.

Mesajları Görüntüle Ekranı

Tüm sütunları gereksinimlerinize uygun olarak ekleyip düzenlediğinizde, ‘Kaydet’i tıklayın. Şimdi yeni sütunlarınızı çalışırken görüntülemek için Posts Yayınları Görüntüle’yi seçin.

Sütunları Filtrele ve Sırala

İhtiyacınız olan sütunları oluşturduktan sonra, içeriğinizi düzenlemenize ve yönetmenize yardımcı olması için bunları kullanmaya başlayabilirsiniz. Daha önce tartışıldığı gibi, belirli verileri bulmak, görüntülemek veya düzenlemek istiyorsanız, içeriğinizi sıralama veya filtreleme araçlarını kullanarak aramak özellikle yararlı olabilir.

Sıralamayı Etkinleştir

Bir sütunu sıralamak istiyorsanız, öncelikle o sütun türü için sıralamanın kullanılabilir olduğunu ve sütunu ayarlarken ‘Sıralama’yı etkinleştirdiğinizi kontrol edin. Ardından, sıralamak istediğiniz sütunları içeren genel bakış sayfasını açın. Burada Yayınlar sayfamı açtım.

Kelime Sayısı Sıralaması

Fareyle, sıralamak istediğiniz sütunun başlığının üzerine geldiğinizde, sıralama seçeneği oku görünür. Sadece oku tıkladığınızda sütununuz otomatik olarak sıralanır. Burada blog yazılarını en küçükten en küçük kelimeye doğru sıraladığımı görebilirsiniz.

Öne çıkan resim filtresi

Her sütun türü için filtreleme seçenekleri, sayfanın üst kısmında açılır kutularda görünür. Bir sütuna filtre uygulamak için mevcut filtreleme seçeneklerinden birini seçin ve ardından ‘Filtre’yi tıklayın. Burada, henüz özellikli bir resim görüntüleyeceklerini göstermek için blog yayınlarına filtre uyguladım. Yine, filtrelerken, önce sütun türünün filtrelemeyi desteklediğini ve etkinleştirildiğini kontrol edin.

Sütunları Düzenle

Satır İçi Düzenleme

Sütunları düzenlemek, sıralamak ve filtrelemek kadar kolaydır. Yayınlar sayfasının üst kısmındaki ‘Satır İçi Düzenleme’yi seçin; artık düzenlenebilir sütunlarda görüntülenen içeriği düzenlemenize izin verilecektir.

FI ekle

Burada, özellikli bir resim eklenmesini gerektiren bir blog gönderisini düzenliyorum. Öne çıkan resim sütunundaki düzenleme simgesine tıklayarak, gönderiyi gerçekten açmak zorunda kalmadan bir resmi seçip ekleyebilirim.

FI Düzenleme

Fiyatlandırma Seçenekleri

Yönetici Sütunları Pro sadece 49 $ ‘dan alınabilir. Bu Kişisel Plan, Yönetici Sütunları Pro’yu tek bir sitede kullanmanıza olanak tanır ve bir yıllık güncelleme ve destek içerir. İşletme ve Geliştirici planları, daha büyük çevrimiçi işletmeler ve profesyoneller için de kullanılabilir. Bunlardan birine kişisel bir plandan yükseltme yapmanın en büyük avantajı, daha önce bahsedilen tüm premium üçüncü taraf eklentilerinin (Pod’lar, Gelişmiş özel Alanlar, WooCommerce vb.)

Daha da önemlisi, Yönetici Sütunları Pro 60 para iade garantisi sunuyor, bu nedenle eklentiden memnun değilseniz tam bir geri ödeme alacaksınız. Bu, Yönetici Sütunları Pro’nun ürünlerinde ne kadar kendinden emin olduğunu gösterir.

Son düşünceler

Gördüğünüz gibi WordPress içeriğinizi yönetmek için Yönetici Sütunlar Pro’yu kullanmayı son derece kolay ve etkilidir. Bu eklenti, size zaman kazandırmanın yanı sıra okul çocuğu hatalarını ortadan kaldırmanızı, profesyonel, düzenli ve tutarlı bir blog oluşturmanızı sağlar..

Hakkında daha fazla bilgi edinin Yönetici Sütunları Pro bugün. Ve her zaman olduğu gibi, herhangi bir sorunuz veya eklemek istediğiniz herhangi bir şey varsa aşağıya bir yorum bırakın!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map