WordPress Blog Yazılarını E-posta ile Yayınlama

Emrinizde bir kaç harika WordPress seçeneğiniz olduğunu bildiğinizde blog yazmak çok daha eğlenceli olabilir. Örneğin, WordPress blog yayınlarını doğrudan posta kutunuzun içinden oluşturabileceğinizi, biçimlendirebileceğinizi ve yayınlayabileceğinizi biliyor muydunuz? Oh evet, yapabilirsin ve bu kolay şeyler :).


Sadece bu şekilde yapabileceğiniz iş miktarını hayal edin. Bu seçeneğin size sağladığı esneklik ve fayda avantajını düşünün. Yani, internet özellikli herhangi bir cihazı kullanarak istediğiniz yerden yayın gönderebilirsiniz. WordPress Mobil Uygulaması. Heyecanlıysanız, WordPress blog yayınlarını e-posta yoluyla yayınlamak için kullanabileceğiniz üç ana yola bakalım:

 1. Jetpack’te E-posta ile Gönder
 2. E-posta ayarları ile gelişmiş yayın (orta ve ileri düzey WordPress kullanıcıları için)
 3. E-posta eklentileriyle WordPress yayını

Bu yöntemleri tek tek ele alacağız, size e-posta ile WordPress yayınından tam olarak yararlanmak için ihtiyacınız olan tüm ayrıntıları vereceğiz. Tüm bu yöntemler, e-posta hesapları oluşturmayı ve birkaç seçeneği yapılandırmayı gerektirecektir, bu nedenle harika zaman geçirmelisiniz. Jetpack’teki E-postayla Gönder modülüyle başlayalım.

Jetpack’te E-posta ile Gönder

E-posta ile JetPack Gönderisi

Jetpack size barındırılan WordPress web sitenizi süper şarj etmenize olanak tanır. E-posta ile gönder. Peki Jetpack kullanarak e-posta ile nasıl gönderiyorsunuz? Açıkçası, önce WordPress sitenize Jetpack yüklemeniz gerekir (Not: JetPack’ten bu yana yerel bir WordPress kurulumunda bu özelliği kullanamazsınız, bunu yerel ana makinenizde test etmeyi umuyorsanız sadece bir fyi). WordPress platformunuza Jetpack yüklendiğinde, bir sonraki adımın zamanı geldi: özel bir e-posta adresi oluşturma. Yayınlamak istediğiniz tüm yayınları bu e-posta adresine göndereceksiniz, bu nedenle gizli tutmanız önemlidir. Bu e-posta adresine erişimi olan kişiler (bilgisayar korsanları) blogunuza yayınlar yayınlayabilir, kesinlikle istemediğimiz bir şey.

E-posta ile JetPack Gönderisi: Özelliği Etkinleştir

Bu özel e-posta adresini Jetpack’te nasıl oluşturursunuz? Bu en kolay kısım. Jetpack’i WordPress.com hesabınıza bağlayın ve ardından ayarlarda E-posta ile Gönder modülünü etkinleştirin. Bundan sonra şuraya gidin: Kullanıcılar -> Profiliniz yönetici menünüzde tıklayın ve Gönderiyi E-posta ile Etkinleştir. Tıklayarak değişikliklerinizi kaydedin Profili Güncelle ekranın altında.

E-posta ile JetPack Postası: Kullanıcı Başına Etkinleştir

Bu basit işlem, unutursanız, yalnızca sizin ve / veya güvenilir yazarlarınız tarafından bilinmesi gereken özel bir e-posta adresiyle sizi uyarır.

E-posta ile JetPack Postası: Özel E-posta Adresi

Özel e-posta adresiniz elinizin altında, ilk postanızı e-postayla oluşturma, biçimlendirme ve gönderme / yayınlama zamanı. Şişeleri henüz patlatmayın, gidecek çok yolumuz var;).

oluştururken-a-yazı-yoluyla-email

Favori posta istemcinizi çalıştırın (Gmail’i iş için seviyorum. Google Apps’a teşekkür ederiz) ve blog yayınınızı oluşturmaya başlayın. Blog yayınınızın başlığı Konu alanı tipik bir e-posta gibi e-postanızın içeriğine girilir. Elbette, gönderiyi oluşturup biçimlendirdikten sonra, daha önce oluşturduğumuz özel e-posta adresine göndeririz, bu yüzden için alan.

Yayınınızı E-posta İstemcinizden Biçimlendirme

Oluşturduktan sonra, yayınlarınızı yayınlamadan önce biçimlendirebilirsiniz, ancak yalnızca e-posta istemciniz HTML veya zengin metin biçimlendirmesini destekliyorsa. E-posta istemciniz zengin metin / HTML’yi desteklemiyorsa, yayınlarınızı taslaklar klasör ve daha sonra onları biçimlendirmek, hangi bana sorarsanız, e-posta yoluyla blog yayınları yayınlamanın tüm amacını yener. Web tabanlı e-posta istemcilerinin çoğunun HTML ve zengin metin biçimlendirmesini desteklemesi iyi bir şeydir, bu nedenle bu konuda ele almalısınız. Biçimlendirmeye dikkat etmek için web tabanlı bir e-posta sağlayıcısıyla (ör. Gmail, Hotmail vb.) Bir e-posta hesabı oluşturmanızı teşvik edeceğim.

Ancak, E-postayla Gönder özelliğinin özel biçimlendirmenizin bir kısmını ortadan kaldıracağını, yani gönderilerinizin e-posta istemcinizde bulunanlardan biraz farklı görüneceğini unutmayın. Buradaki genel kural, biçimlendirmeyi en aza indirgemek veya bir test blogunda bu özellikle oynadığımda öğrendiğim bazı dersleri takip etmektir..

Öğrendiğim Dersler

İlk test gönderimi gönderdikten ve on iki (12) dakikaya kadar bekledikten sonra (bir saniyede bunun hakkında daha fazla bilgi), E-postayla Gönder sisteminin satır içi görüntüleri ve ekleri çıkardığını ancak koruduğunu fark ettim cesuritalik yazı ve tüm bağlantılar. WordPress.com’un geçersiz bir dosya türü olduğu için reddedilen ekimle ne yapacağına karar vermesi gerektiğinden yaklaşık on iki (12) dakika beklemek zorunda kaldım.

Bir .LOG metin dosyası ekledim ve WordPress.com bu soruna geçici bir çözüm bulmak için zor olmalı. Farklı dosya türlerini denemeye karar verdim. İkinci bir test yazısı çalıştırın ve bir MS Word belgesi ve bir .png görüntü ekledi. Bu sefer, resmi doğrudan e-postaya eklemek yerine web’den (web URL’si kullanarak) ekledim.

İkinci test yazısı Yayınlar Ekranı neredeyse. Bu kez görüntü soyulmadı ama ekler o kadar şanslı değildi. Eklerin test direğinin sonunda görünmesini bekledim, ancak onların yerine iki “kısa kod”, [ek1] ve [ek2] vardı. Galerilerimi etkinleştirmiştim, o yüzden oraya bile gitme. Daha sonra eklentilerimi Medya kütüphanesi. İki test gönderisini karşılaştırdığımızda, bu bir miktar ilerlemeydi!

Ana paket servisi olan restoran:

 • .LOG ile biten dosyalar gibi bazı dosya türleri otomatik olarak reddedilir ve yayınınızı on (10) ila on beş (15) dakika geciktirir
 • Ekler doğrudan Medya kütüphanesi
 • Görüntüler yayınlarınızda yalnızca web URL’leri olarak eklerseniz gösterilir. Doğrudan e-postanızın gövdesine eklediğiniz tüm resimler çıkarılır veya yok sayılır
 • WordPress.com’daki adamların kullandığı kriteri bilmiyorum, ancak bazı test gönderilerim taslaklar Diğerleri hemen yayınlanırken (ikisini karşılaştırdım ve bir sonraki noktaya geldim)
 • İyi biçimlendirilmiş yayınlar yayınlanır hemen (geçerli kategorilere, etiketlere, eklere ve web URL görüntülerine sahip yayınlar)

Artık tüm eklerin sitenize gönderildiğini öğrendik. Medya kütüphanesi, ve tüm satır içi resimler yok sayılır, e-posta imzanız gibi diğer ekstralara ne olur? Blogunuzda yayının yanında yayınlanacak mı? Hayır. E-postayla Gönder sistemi, standart imza modelini kullanan tüm e-posta imzalarını kaldıracaktır. tire çizgi alanı (-). Ayrıca, E-posta ile Gönder sistemi,


etiket.

Yazılarınızı Özelleştirmek için Kısa Kodları Kullanma

E-posta ile JetPack Post: Kısa kodlar

Kısa kodları test ettikten sonra yüzümde geniş bir tatmin edici gülümseme (daha fazla sırıtış gibi) vardı. Kısa bir süre sonra ve bir ter kırmadan, kategoriler, etiketler, alıntılar, sümüklü böcekler, anketler ekleyebilir, mesajlarınızı saatlerce veya günlerce geciktirebilir ve diğer şeyler arasında yorumları açıp kapatabileceğinizi öğrendim. Mevcut kısa kodların bir listesi:

 • [title İstediğiniz Yazı Başlığınız] – Konu alanına mobil cihazınızdan erişememeniz durumunda yayın başlığınızı ayarlar
 • [kategori a, b, c] – Yayınınıza a, b ve c kategorileri ekler. Örneğin. [kategori Tarifler, Nasıl Yapılır] yayınınıza Tarifler ve Nasıl Yapılır kategorileri atar
 • [gecikme +1 saat] – Bu kısa kod, WordPress’e bir (1) saat sonra yayınınızı yayınlamasını bildirir. [gecikme +2 gün], yayınınızın iki gün sonra yayınlanacağı anlamına gelir
 • [son] – Bu kötü çocuktan sonraki her şey göz ardı edilir. Üstünüzde boş bir satır olacak şekilde yayınınızın sonuna koyun. Bu, e-postanızın gövdesinde başka hiçbir yerde kullanamayacağınız tek kısa koddur. E-postanızda başka herhangi bir kısa kodu Konu alanı elbette ��
 • [a, b, c etiketleri] – Postanıza a, b ve c etiketleri ekler
 • [alıntı] Sözünüz buraya geliyor… [/ alıntı] – Bu kısa kod yayınınıza bir alıntı ekliyor
 • [slug add-your-slug-here] – Gönderinize bir sülük ekler. Slug, yayınınızın tarayıcı ve SEO dostu bir URL’si
 • [hakkında yorumlar | kapalı] – Yorumları açar veya kapatır
 • [nogallery] – Galeriyi devre dışı bırakır ve tüm resimleri yerinde görüntüler
 • [[slayt gösterisi]] ​​- Galerinizi bir slayt gösterisine dönüştürür
 • [daha] – Tıpkı daha fazla etiket
 • [anket] Sınav ve cevaplar [/ anket] – Ankete anket ekler
 • [nextpage] – Blog yayınınızı sayfalandırmanıza olanak tanır
 • [halka açık | yahoo | twitter | facebook] – Genelleştirme seçeneklerinizi belirlemenizi sağlar. Örneğin, [herkese açık kapalı] söz konusu yayın için herkese açık özelliğini devre dışı bırakır ve [herkese açık twitter] yalnızca Twitter hesabınıza bildirim gönderir
 • [durum yayınlama | beklemede | taslak | private] – Bunun ne yaptığını düşünüyorsun?

Not: Tüm kısa kodları küçük harfle yazmalısınız.

Jetpack’te E-posta ile Gönder: Ekstralar

Bilmeniz gereken biraz daha fazla. Yönetici, Yazar ve Editör rolleri olan kullanıcılar, yalnızca yayını özel e-posta adresinize göndererek WordPress blog yayınlarını otomatik olarak yayınlayabilir. Katılımcı ayrıcalıklarına sahip kullanıcılar otomatik olarak blogda yayınlayamaz. Tüm gönderimleri bekleyen yorum.  Ayrıca, her kullanıcı kendi gizli e-posta adresini oluşturabilir. Ne kadar çok o kadar iyi, değil mi? haha.

E-posta Ayarlarına Göre Gelişmiş Gönderi

Ellerini kirletmek ister misin? Kaputun altına bakmayı seviyor musun? WordPress blog yayınlarınızı e-posta yoluyla yayınlamak için alternatif bir yöntem mi arıyorsunuz? E-posta ile Gönder Jetpack modülünüz bozuk olabilir veya web sitenizi yavaşlattığı için Jetpack’i sevmiyorsunuzdur. Veya Jetpack seçeneğinin sadeliği sizi ilgilendirmez. Bu bölüm tam olarak beklediğiniz şeydir.

Postaları e-posta yoluyla yayınlamanın bu ikinci yöntemi, WordPress çekirdeğinin bir parçası olan e-postayla gönderme özelliğine dayanır. WordPress Codex’a göre, bu yerleşik özellik “… kullanımdan kaldırıldı ve gelecek sürümlerde kaldırılacak.” Bu duyuruyu ne zaman yaptıklarını bilmiyorum ama bu, Jetpack seçeneğini benimsemeniz veya eklentiler kullanmanızın bir nedeni daha. Her iki durumda da, eklentilerle çalışırken bu ayarlara ihtiyacımız olacağından posta sunucularını yapılandıralım ve bazı bağlantı noktalarını açalım ��

Önce web barındırma hesabınıza giriş yapın ve yeni bir e-posta hesabı oluşturun. Web barındırma hesaplarının çoğunda, bu seçeneği şu adrese giderek bulabilirsiniz: cPanel -> E-posta Hesapları. Tek başına bir e-posta hesabı oluşturmak size pek yardımcı olmaz, WordPress web sitenize (e-posta adresi) eklemeniz gerekir. Yeni e-postanızla donatılmış olarak şu adrese gidin: Ayarlar -> Yazma ve aşağıya kaydırın. E-posta ile gönder Bölüm. Posta sunucunuzu yapılandırma zamanı.

WordPress-çekirdek-sonrası ile-e-posta

Ayrıntıları aşağıda gösterildiği gibi girin:

 • Posta sunucusu: Alan adınızı girin
 • Liman: 110
 • Kullanıcı adı: Yukarıda oluşturduğunuz e-posta adresini girin
 • Parola: Yukarıdaki e-posta adresi için ilgili şifreyi girin

Benimle misin? Bir küçük adım daha var. Ziyaret etmelisin www.yourdomain.com/installdir/wp-mail.php bu e-posta hesabını kullanarak her yayınladığınızda gönderiyi ayrıştırma.

Nerede:

 • yourdomain.com – alan adınız
 • installdir – WordPress kurulumunuzun yolu. WordPress yüklüyse bunu atla (yok et) public_html Klasör

Not: çağrı wp-mail.php ‘yi manuel olarak kullanışsızdır, önerilmez ve yakında kullanımdan kaldırılacaktır. İşte bir alternatif. Her onbeş (15) dakikada bir e-posta olup olmadığını kontrol etmek için function.php dosyanıza aşağıdaki kodu ekleyin:

function retrieve_post_via_mail () {
) (Fışkırma; // Posta alma başlamadan önce sayfayı görüntüle
if (get_transient ('retrieve_post_via_mail')) {
dönüş; // Posta yakın zamanda kontrol edildi; tekrar kontrol etme
} else {// Posta 15 dakikadan fazla bir süre içinde kontrol edilmedi
do_action ('wp-mail.php');
set_transient ('retrieve_post_via_mail', 1, 15 * MINUTE_IN_SECONDS); // 15 dakika içinde tekrar kontrol edin.
}
}
add_action ('kapatma', 'retrieve_post_via_mail');

Bu yöntemi kullanarak yayınladığınız tüm yayınlar doğrudan taslaklar klasörüne gönderilir. Ancak, WordPress ayarlarınızda yönetici onayı olmadan yayınları otomatik olarak yayınlamayı seçebilirsiniz. Her şey sana bağlı ;).

E-posta Eklentileri ile WordPress Yayını

Ve eklentiler geliyor! Hepimiz eklentileri severiz, değil mi? Özellikle bir milyon ve bir seçenek yapılandırmanız gerekmediğinde, süper kullanışlı, kurulumu kolay ve kullanımı eğlenceli. E-posta eklentileriyle gönderilen gönderinin hepsinin ortak bir yanı var: WordPress’in E-posta ile Gönder özelliğini er ya da geç tozunu ısıtacak şekilde değiştirmeye çalışıyorlar. En büyük fark, bu eklentilerin her birinin, e-posta yoluyla yayın yayınlama konusunda size daha fazla işlevsellik sunmasıdır. Aşağıdaki eklentilerden herhangi birini iyi kullandığınızda e-posta yoluyla yayınlamak zor olmamalıdır.

Postie Ücretsiz WordPress Eklentisi

Postie Ücretsiz WordPress Eklentisi

Eklenti yazarı Wayne Allen’a göre, Postie, e-postayla temel WordPress yayınında bulamayacağınız gelişmiş özellikler ile e-posta yoluyla blog yayınları yayınlama gücü veriyor. 4.3 / 5.0 ve 225K’den fazla indirmelerle etkileyici bir derecelendirme ile Postie’nin oldukça ivme kazandığını iddia etmek güvenlidir. Ya da belki de insanlar bu eklentiyi çok severler, çünkü size e-posta yoluyla resim ve video ekleme, e-posta imzalarını otomatik olarak kaldırma, kategoriler atama ve diğer birçok harika şey yapma olanağı sunar. Postie POP3, IMAP ve SSL’yi destekliyor.

E-posta ile Gönder Ücretsiz WordPress Eklentisi

E-posta ile Gönderiler Ücretsiz WordPress Eklentisi

Tarafından geliştirilmiş Kat Hagan, Post E-posta hala beta aşamasındayken 4.4 / 5.0’lik bir derecelendirme derecesine sahiptir. Eklenti, POP3 ve IMAP sunucuları desteği, SSL gibi e-postalarınızın güvenli olması, e-posta sahteciliğini engellemek için PIN tabanlı güvenlik, WordPress’in yerleşik rollerine erişim, etiketler, kategoriler ve özel sınıflandırmalar gibi birkaç güzel özellik sunar, ahortcode işlevselliği, vb. Sadece eklentiyi yükleyin, birkaç seçeneği yapılandırın (tıpkı önceki bölümde yaptığımız gibi) ve işiniz bitti!

Saatlerce zor görününce, aramam sadece bu iki eklentiyi ve artık mevcut olmayan Posterous adlı çevrimiçi bir hizmeti ortaya çıkardı. Çok mu hoşnutsuz? Olmayın, sadece eklentilerden birine ihtiyacınız var ve iyi olacaksınız.

Bu top artık sizin mahkemede…

WordPress blog yayınlarını hiç e-posta ile yayınladınız mı? Öğrendiğiniz derslerden bazıları nelerdir? WordPress eklentileri ile diğer gönderilerin farkında mısınız? Lütfen aşağıdaki yorum bölümünde düşüncelerinizi bizimle paylaşın. Mutlu gönderiler!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map