WooCommerce ve WordPress ile Online Mağaza Nasıl Kurulur

WordPress ile Başarılı Bir Online Mağaza İnşa Etmek

Yani kendi dükkanınızı açmak istiyorsunuz – bunun harika olduğunu düşünüyoruz! Kendi patronunuz olmak zor ve faydalıdır çünkü sıkı çalışmanızın gelirinizi doğrudan etkilediğini görebilirsiniz. Girişiminizin başarılı olmasına yardımcı olmak istiyoruz, böylece çevrimiçi mağazanızı oluşturmak için izlemesi kolay bir rehber ve tanıtmak için birkaç yararlı ipucu hazırladık.


Çevrimiçi alışveriş

Fiziksel bir mağazadan mal satmak her zaman uygun veya pratik değildir. Özellikle online alışverişin gittikçe yaygınlaştığı günümüzde ve çağda. 2016 Toplam Perakende Araştırmasına Göre PwC (dört büyük küresel muhasebe firması) tüm alışveriş yapanların yarısından fazlası her ay çevrimiçi alışveriş yapacak ve tüm çevrimiçi alışverişlerin üçte birinden fazlası cep telefonu kullanılarak yapılacaktır..

Toplam Perakende Araştırması 2016: PwC

Buna ek olarak, aynı anket, çevrimiçi alışveriş yapanların üçte ikisinden fazlasının sosyal medyadan ve bir ürün hakkındaki yorumlardan ve incelemelerden büyük ölçüde etkilendiğini bildirdi. Bu, yeni ürünler için olumlu baskılar almanın her zamankinden daha önemli olduğu anlamına geliyor.

Henüz bunalmayın, çevrimiçi mağazanızı oluşturmanız ve işinizi başarılı hale getirmenize yardımcı olması için tanıtmak için temiz bir planımız var! Zaman para demektir, hadi buna bakalım!

Web Sitesi Oluşturmanın Kolay Yolu

Bir çevrimiçi mağaza oluşturup ürün eklemeye başlamadan önce bir web sitesine ihtiyacınız vardır. Özenle barındırılıyoruz. WordPress. WordPress sadece tamamen çalışan bir çevrimiçi mağazayı işleyecek kadar güçlü olmakla kalmaz, aynı zamanda e-ticaret gereksinimlerinize uyacak şekilde özelleştirilebilen kolay ve uygun fiyatlı bir seçenektir.

Doğru Barındırma Bulun

WordPress Barındırma

Öncelikle bir alan adına ve barındırma hizmetine ihtiyacınız olacak. İyi barındırma maliyeti. Kesinlikle bir promosyon $ 2.95 / ay paylaşılan barındırma planı sunan Bluehost kullanarak kesinlikle bir e-ticaret web sitesi inşa edebilirsiniz. Bluehost paylaşımlı hosting sunuyor yeni web siteleri için harika uygun bir fiyata. Ayrıca alan adı da eklenir, böylece ayrı olarak satın almakla uğraşmanıza gerek kalmaz. Artı kurulum kolaydır. Tek tıklamayla WordPress kurulumu sunun, bu yüzden kurulum boyunca WordPress’i seçin, alan adınızı girin ve işiniz bitti!

Ancak biraz daha fazla yatırım yapmak istiyorsanız, WPEngine’i denemenizi öneririz. İçin aylık $ 29’dan başlayan planlar WPEngine’den yönetilen WordPress hosting (tümü bir işletme gideri olarak tamamen düşülebilir) içerir; tam olarak yönetilen sunucular, otomatik WordPress çekirdek güncellemeleri, 7/24 biletli destek, web sitenizin günlük yedeklemeleri, evercache teknolojisi, aşamalandırma ve daha fazlasını içerir. Ayrıca, yönetildiği için WordPress barındırma, en başından itibaren kullanıma hazırdır (WP yüklemesi gerekmez). Ancak GoDaddy gibi bir kayıt kuruluşundan bir etki alanı adı satın almanız ve ardından etki alanını WPEngine’deki sunucularınıza yönlendirmeniz gerekir. İle takip ederseniz GoDaddy kılavuzu hiç problemin olmamalı.

Güvenli Alışveriş Deneyimi İçin SSL Ekleme

Çevrimiçi bir mağaza oluşturduğunuz için SSL sertifikası satın almak çok önemlidir. “Güvenli yuva katmanı” sertifikası, web sitenizin sunucunuz ile müşterinin tarayıcısı arasında URL’nize “https: //” olarak yansıyan güvenli bir bağlantı oluşturmak için kullandığı sertifikadır (ve genellikle yeşil bir kilit sembolü de görüntüler). Neyse ki SSL, Bluehost veya WPEngine ile kurulumu oldukça kolaydır, çünkü her iki ana bilgisayar, barındırma için imzalarken ödeme sırasında premium bir eklenti olarak sunar.

Mağaza Tasarımı Seçin

Etki alanınız ve temel WordPress kurulumunuza hazır olduğunuza göre, web sitenizin estetiğini değiştirebilirsiniz. WordPress’in güzel bir yönü, çok çeşitli web sitesi tasarım seçenekleri temalar kullanılarak kullanılabilir. WordPress.org’da bazıları e-ticaret desteği sunan binlerce ücretsiz tema var, ancak web sitenizin görünümü üzerinde daha fazla seçenek ve daha fazla kontrol için premium bir tema seçmenizi öneririz.

Premium temalar sadece daha fazla tasarım seçeneği içermez, aynı zamanda çoğu yazarın premium desteği ve güncellemeleriyle birlikte gelir. Ancak bütçenizden bağımsız olarak, en sevdiğimiz e-ticarete hazır WordPress temalarımızdan bazıları.

Total Glitz & Glam E-ticaret WordPress Demosu

Toplam: Eksiksiz Bir Web Sitesi ve E-Ticaret Çözümü (Glitz & Glam demosu)

Sayfa, yazı ve ürün düzenleri üzerinde tam kontrol istiyorsanız, Toplam Çok Amaçlı WordPress Teması mükemmel bir seçenektir. Başlamak için içe aktarabileceğiniz bir dizi profesyonel görünümlü blog ve mağaza demoları değil, aynı zamanda kullanımı kolay bir sürükle ve bırak sayfa oluşturucu, bir şablon oluşturucu ve iki premium kaydırıcı ile birlikte gelir. hayal edebiliyorum. Özel renk seçiciler, yazı tipi seçenekleri, giriş düzenleri ve tonlarca canlı özelleştiricide hatta daha fazla seçenekler tema panelinde.

Şık Modern Blog ve Mağaza WordPress Teması

Şık Modern Blog ve Mağaza Teması

Chic, kendi işlerini kurmak isteyen blogcular için özel olarak hazırlanmış hoş bir blog ve mağaza WordPress temasıdır. Sütunlar, kenar çubukları, renkler, yazı tipleri ve daha fazlası için yerleşik seçenekler WordPress özelleştiricisinde sağlanmıştır. Ayrıca tema, işinizi büyütmenize yardımcı olacak sosyal paylaşım, özel giriş sayfası, reklam alanları, özel bülten widget’ı ve daha fazlası için seçeneklerle birlikte gelir.

Dükkâncı WordPress Teması

Dükkan Duyarlı WordPress Teması

Shopkeeper, çevrimiçi mağazanızı güzelleştirmeyi kolaylaştıran tonlarca yerleşik sayfa şablonu, özel renk ve yazı tipi ve diğer tasarım seçenekleriyle birlikte gelen güçlü bir e-ticaret mağazası temasıdır. Tema ayrıca bir başlık özelleştirici, tam bir blog ve premium bir kaydırıcı ile birlikte gelir.

Storefront Ücretsiz WordPress Teması

Storefront Temel ve Ücretsiz Mağaza Teması

Vitrin basit bir mağaza düzeni ve WooCommerce eklentisi ile uyumluluk ile basit bir tema olarak yaratıldı. Tema, yerleşik bir avuç düzen ve renk seçeneği ile birlikte gelir ve ücretsiz bir tema için sağlam bir seçenektir.

Online Mağaza Nasıl Yapılır

Artık bir web siteniz hazır ve çalışıyor olduğundan çevrimiçi mağazanızı oluşturmaya ve ürünlerinizi satışa eklemeye başlayabilirsiniz. Premium mağaza seçenekleri olsa da, ücretsiz, popüler ve güçlü WooCommerce e-ticaret eklentisi (şimdi WordPress’i başlatan aynı kişiler tarafından da korunuyor). WooCommerce’in kullanımı kolaydır, kurulumu hızlıdır ve çevrimiçi mağazanıza daha fazla işlevsellik eklemek için satın alabileceğiniz çok çeşitli isteğe bağlı premium eklentiler vardır.

1. WooCommerce ve Hızlı Kurulum Kurulumu

Başlamak için önce WooCommerce’i yüklemeniz gerekir. Doğrudan WordPress panonuzdan erişebileceğiniz WordPress.org ücretsiz eklenti deposundan kolayca erişilebildiğinden, bu yeterince kolaydır..

WooCommerce'i yükleyin

WordPress kurulumunuza giriş yapın ve eklentiler öğenizi seçin, ardından Yeni ekle seçeneği. “Woocommerce” araması yapın ve WooCommerce eklentisi ilk sonuç olarak görünmelidir (1 milyondan fazla aktif yüklemeye ve sevimli yunus simgesine sahip olanıdır). Tıkla Şimdi kur buton. Bu, eklenti dosyalarını otomatik olarak indirip yükleyecektir ve sadece bir dakika sürecektir.

WooCommerce'ı etkinleştir

Eklenti yüklendikten sonra bağlantıyı tıklamanız gerekir. Eklentiyi Etkinleştir WooCommerce kullanarak stat yapmak.

WooCommerce Hızlı Başlangıç

Sonra kuruluma başlamanız istenir. Takip etmek çok kolay, bu nedenle Hadi gidelim başlamak için düğme.

WooCommerce Kurulumu: Sayfalar

Kurulum önce WooCommerce’ın otomatik olarak anahtar sayfalar senin için. Bu sayfalar ana mağazanızı, alışveriş sepetinizi, kasanızı ve varsayılan müşteri hesabı sayfanızı içerir. Kesinlikle tüm bu sayfaları istiyorsunuz, bu yüzden tıklayın Devam et.

WooCommerce Kurulumu: Yerel Ayar

Bir sonraki adım mağazanızı kurmaktır yer, para birimi format ve birimler ölçüsü. Bu, müşterilerinizin ne kadar ücretlendirdiğinizi ve paraları için ne aldıklarını bilmeleri açısından önemlidir. Seçimlerinizi yapın ve ardından Devam et.

WooCommerce Kurulumu: Nakliye

Ne sattığınıza bağlı olarak, temel gönderim ve satış vergisi seçeneklerini de etkinleştirmeniz gerekebilir. Fiziksel mal satıyorsanız nakliyeyi etkinleştirmeniz gerekir (ancak dijital mal satmayı planlıyorsanız bu bölümü atlamanız yeterlidir). temel nakliye Bu kurulum sayfasındaki seçenek, yurtiçi ve uluslararası gönderim için sabit ücretler girmenize olanak tanır (ABD’deyseniz ve USPS sabit ücret kutularını kullanmayı planlıyorsanız, bu oranları kullanmanız en olası kutulara göre buraya girmeniz yeterlidir. ).

Bir şey satıyorsanız, etkinleştirmeniz gerekebilir satış vergisi. Bazı eyaletler her satışta satış vergisi alınmasını gerektirir (Sana Hawaii’ye bakıyorum), diğer eyaletler ise tamamen dijital ürünlerden (Nevada gibi) muaftır. Taxjar büyük bir var interaktif satış vergisi haritası ABD’de yaşıyorsanız, ancak nerede olursanız olun, sizin için hangi kuralların geçerli olduğunu görmek veya yerel ve yerel vergiler konusunda uzman bir muhasebeci işe almayı düşünmeniz gerekir (kısaca SALT). Bu sayfayı tamamladığınızda Devam et.

WooCommerce Kurulumu: Ödemeler

WooCommerce hızlı kurulumunun son kısmı, ödeme seçenekleri. Mallar için ödeme almanın en kolay yollarından biri PayPal ödemeleri bu şekilde kabul etmek istiyorsanız, bu sayfaya PayPal adresinizi girmeyi unutmayın. WooCommerce ayrıca üzerinden ödeme yapmak için yerleşik seçenekler içerir Kontrol, banka transferi veya kapıda ödeme. Ayrıca Authorize.net veya Stripe gibi ek ödeme ağ geçitleri için her zaman premium bir uzantı kullanabilirsiniz (hangisini kullanacağınızdan emin değil misiniz? PayPal ile Stripe hakkında çevrimiçi işletmeler için makalemize göz atın).

Ödeme yönteminizi etkinleştirmeyi tamamladıktan sonra kurulumu tamamlamak için Devam’ı tıklayın. WooCommerce veri toplamak için izin isteyecektir (nazikçe azalmaya eğilimli olsak da bu size bağlıdır).

2. Ek (Önemli) WooCommerce Ayarları

Daha sonra ürünler oluşturmaya devam edebilirsiniz, ancak Gösterge Tablosuna Dön bağlantısını tıklayın, böylece tüm önemli WooCommerce ayarlarınızı oluşturmayı tamamlayabilirsiniz.

WooCommerce Ayarları

WordPress kontrol panelinize geri döndüğünüzde WooCommerce sonra tıklayın Ayarlar. Bu ilk sayfada genel WooCommerce ayarlarınız vardır. Biz öneririz varsayılan müşteri adresini değiştir. sahip olan yer etiketi üçüncü bir taraftan gelen verilere bağlı olduğunuz için etkin olması sitenizi önemli ölçüde yavaşlatabilir.

WooCommerce Ücretsiz Kargo

Altında Nakliye sekmesinde, gönderim için ek seçenekler bulacaksınız. Ancak belirtmek istediğimiz, etkinleştirme seçeneğidir ücretsiz kargo. Bu, geçerli bir kupon koduyla veya belirli bir tutardaki tüm siparişler için sunmak isteyebileceğiniz bir şeydir. Sadece kutuyu işaretleyin ve gereksinimlerinizi girin.

WooCommerce E-postaları

Boyunca, E-postalar girebilirsiniz sekmesi ve alıcı e-postasını değiştir siparişler için çeşitli standart e-postalar için. Belki çevrimiçi mağazanızı yöneten birden fazla kişiniz var, bu nedenle yeni sipariş bildirimlerinin gönderim departmanına gitmesini isteyebilirsiniz, iptal edilen siparişler ise muhtemelen finanse edilmeli.

WooCommerce Kuponları

Ürün eklemeye başlamadan önce yararlanmak isteyebileceğiniz son WooCommerce seçeneği kuponlar. Yeni bir kupon oluşturmak için Kuponlar WooCommerce altındaki seçenek Yeni ekle. Buradan, belirli bir dolar tutarı veya yüzdesi için kuponlar oluşturabilir, ayrıca kullanım için kısıtlamalar ekleyebilir (100 ABD dolarının üzerindeki siparişler gibi veya bir kerelik kullanım kodları oluşturabilirsiniz).

WooCommerce’de değiştirmek isteyebileceğiniz başka birçok ayar ve seçenek vardır. Bahsettiklerimiz, ilk kez kurulum yapan çoğu çevrimiçi mağaza için geçerli olacağını düşündüğümüz bazılarıdır.

3. Ürün Ekleme

Artık tüm ayarlarınızla ürünlerinizi eklemeye başlayabiliriz! Ancak önce tekliflerinizi organize edebilmeniz için bazı ürün kategorileri eklemelisiniz.

WooCommerce Ürün Kategorileri

için kategorilerini ekle üzerine gitmek Ürün:% s sonra Kategoriler kontrol panelinizde. Kategorinize bir ad verin, URL’niz için bir bilgi verin (veya bu boş bırakılırsanız WooCommerce kategori adınızı bilgi olarak kullanır), bir ana kategori (bunu iç içe öğeler için kullanırsınız, örneğin ayakkabılar topuklar veya sandaletler için bir ebeveyn olur ), bir kategori açıklaması, görüntüleme türü (varsayılan, arşiv sayfasındaki kategorideki tüm öğeleri göstermektir, ancak alt kategorileri veya her ikisini de göstermeyi seçebilirsiniz) ve bir resim (bu resim sayfalara kategori ızgarası eklerken kullanılır).

Kategorilerinizi ekledikten sonra devam edebilirsiniz etiket ekleme. Bu benzer bir süreçtir ve gerekli değildir, ancak müşteriler için çok yararlı olabilir. Etiketler, aynı kategoriye girmeyen öğeler gibi gruplandırma için mükemmeldir. Yenilikçi veya modern gibi daha spesifik öğe açıklamaları veya birkaç içerik oluşturucusundan ürün satıyorsanız muhtemelen marka adları için etiketler oluşturabilirsiniz. Sadece emin ol tekrarlama kategorilerinizi etiketlerinizle (“süslü” bir kategoriye ve “süslü” bir etikete sahip olmak SEO için kötüdür ve müşteriler için kafa karıştırıcıdır). Etiketleri tamamladıktan sonra ürünlerinizi eklemenin zamanı geldi!

WooCommerce Ürün Genel

Tıklamak Ürün:% s ve sonra Yeni ekle. WooCommerce, müşterileri (ve arama motorlarını) mutlu edecek bilgi ve resimler için ürünlerinizi eklemek için ihtiyacınız olan her şeyi içerir.

Önce ürünlerinize bir ad verin, kategoriler veya etiketler atayın ve öne çıkan ürün resminizi ve isteğe bağlı galeri resimlerini ekleyin. Daha sonra ilk metin kutusuna uzun bir öğe açıklaması ekleyebilirsiniz. Bu, gerçek ürün sayfasındaki “Yorumlar” ın yanındaki “Açıklama” sekmesinde görüntülenir. İkinci metin kutusuna ürün resimlerinizin yanında gösterilecek kısa bir ürün açıklaması ekleyin (burada birkaç cümle ve madde işareti harika çalışır).

Gerçek Ürün Verileri için Basit Ürün bir SKU (genellikle kendi kayıtlarınız içindir) ve bir fiyat eklemek için temel seçenekleri göreceksiniz.

WooCommerce İndirilebilir Ürün

Ayrıca İndirilebilir seçenekler WooCommerce, indirilebilir dosya için ek seçenekler görüntüler. Ve eğer kontrol etmeyi seçerseniz Gerçek sanal bir öğeyi göndermenize gerek olmadığı için Gönderim sekmesi ürün bölümünden kaldırılacak.

WooCommerce Satış Ortağı Ürünü

Basit bir ürün yerine, Harici / Satış Ortağı Ürünü WooCommerce seçeneği, bağlı kuruluş bağlantınızla diğer web sitelerine bağlantı ayarlarını görüntüler. Bir tavsiye komisyonu oluşturmak için satış ortağı programlarına sahip mağazalardan (WordPress ile bir Amazon satış sitesi oluşturabilirsiniz) ürün eklemek istiyorsanız bu harika bir şeydir..

WooCommerce Değişken Ürün Özellikleri

Ürün verileriniz için seçebileceğiniz son seçenek, Değişken Ürün. Bu, aynı ürünün farklı boyutlarına ve renklerine sahip bir gömlek gibi farklı stilleriniz olduğunda kullanılmalıdır. İlk önce Öznitellikler ürününüz için.

WooCommerce Değişken Ürün

Ardından, eklediğiniz özellikleri kullanarak varyasyonlarınızı oluşturun. Bu şekilde müşteriler seçiminizden tam olarak istediklerini seçebilirler.

WooCommerce Ürün Envanteri

Ürün Verileri altında, cihazınızı yönetme seçeneklerini de bulacaksınız. envanter. Bu, gönderilmeye hazır olarak ürünlerinizin bir stokunu tutarsanız mantıklıdır. Mallarınız sipariş edildiği gibi yapılmışsa veya dijital ürünler satıyorsanız, muhtemelen bu sekme için fazla bir kullanımınız olmayacaktır.

Ayrıca ek bulacaksınız Nakliye ürünün ağırlığını ve boyutlarını belirleyebileceğiniz seçenekler ve ileri satın alma notu ekleme ve ürün incelemelerini etkinleştirme / devre dışı bırakma ayarları. İşiniz bittiğinde ürününüzü yayınlayabilirsiniz.

Total Glitz & Glam WooCommerce Mağazası

WooCommerce (söz veriyorum) içindeki seçeneklere alıştıkça daha kolay hale geliyor. Tüm ürünlerinizi ekledikten sonra, müşterinizi etkilemek için şık mağaza sayfaları oluşturmak için WordPress tema seçeneklerinizi kullanabilirsiniz.

Ürünlerinizi Tanıtma

Mağazanız hazır ve kullanıma hazır olduğuna göre, iş için açık olduğunuzu söyleyin. Yeni çevrimiçi mağazanızı çevrimiçi alışveriş yapan kişilerle paylaşmanın birçok yolu vardır, ancak başlamanıza yardımcı olacak birkaç şey var.

Sosyal Medyadan Yararlanın

Sosyal medya

Bir Twitter ve Facebook’un muhtemelen herhangi bir küçük işletme için isteyeceğiniz standart sosyal hesaplar olması gerekir, ancak ne sattığınıza bağlı olarak Instagram, Pinterest ve Google+ gibi diğer ağlar da çok önemli olabilir. Örneğin, e-kitaplar bir Instagram gerektirmeyebilir, ancak mücevher veya ev dekoru yaparsanız, ürünlerinizin fotoğraflarının trend olmasını istiyorsanız.

Deneyin her gün gönder ve başlangıçta günün farklı zamanlarıyla denemeler yapın. Sosyal paylaşımınızı hedef kitlenizin programına uyacak şekilde optimize etmek istiyorsunuz. Sosyal paylaşımınızı otomatikleştirmeyi de düşünebilirsiniz. Bu, özellikle web sitenizdeki bir blog’a içerik ekliyorsanız iyi çalışır

Ayrıca düşünmek isteyebilirsiniz yayınlarınızı tanıtmak, tweetler, iğneler, vb. Kampanya oluşturmak, kitleniz için doğru yaş aralığını, yerel ayarı ve ilgi alanlarını hedeflemek isteyeceğiniz için biraz araştırma gerektirir. Günde sadece birkaç dolar harcamak bile yeni potansiyel müşteriler kazanmanıza yardımcı olabilir.

Tanıtım Yap

Bir Hediye Ver

Çevrimiçi mağazanız için bir promosyon yapmanın birçok farklı yolu vardır. En kolay olanı kullanarak indirim veya ücretsiz nakliye sunmaktır kupon özelliği WooCommerce’de yerleşiktir.

Başka bir seçenek de çekiliş. Web sitenizde bir promosyonu barındırmak için kullanabileceğiniz tonlarca ücretsiz yarışma eklentisi vardır veya kendi hediyenizi yönetmek için rafflecopter gibi bir hizmeti kullanabilirsiniz. Sadece bulunduğunuz bölgedeki yarışma ve hediyeleri düzenleyen yasaları okuduğunuzdan emin olun (örneğin ABD’de ödül değerini, küçükleri, vergi sonuçlarını ve daha fazlasını düzenleyen yasalara dikkat etmelisiniz – ödevinizi yapın!).

Müşteri avantajları sunun

Çevrimiçi Alışveriş Sadık Müşteri

WooCommerce mağazanızı kişiselleştirirseniz, hızlı bir şekilde güçlü bir müşteri tabanı oluşturabilirsiniz. Ve sadık müşteriler mağazanızı tanıtmanıza yardımcı olacak mükemmel kişilerdir.

Müşterilerin sitenize geri gelmesini sağlamanın (ve arkadaşlarınızla paylaşmalarını sağlamanın) harika bir yolu, en iyi müşterilerinize özel avantajlar sunmaktır. Bu, satın alma (Sephora’da her yıl aldığınız hediye gibi) özel bir doğum günü freebie, büyük satın alımlar için indirimli nakliye (örneğin, Eski Donanma 50 $ üzerindeki siparişlerde ücretsiz gönderim sunar) veya arkadaşlara yönlendirmek için özel indirimler ( Uber’in kodları – siz ve bir arkadaşınız için 15 $ indirim).

Haber Bülteni Başlat

Bülten Widget'ı

Kesinlikle istiyorsun bülten oluştur müşterilerinizin yeni ürün sürümleri, özel promosyonlar ve daha fazlası ile güncel kalmaları için. MailChimp ile ücretsiz olarak başlayabilirsiniz ve Total veya Chic gibi bir tema kullanıyorsanız, bir bülten widget’ı veya sayfa öğesi olabilir (MailChimp api kodunuza yapıştırın). Eğer değilse ücretsiz eklentiler MailChimp’i web sitenize entegre etmek için kullanabilirsiniz.

Ağ alın

Ağ

Bazen daha fazlası daha iyidir ve işiniz hakkında kelime yaymak söz konusu olduğunda bu özellikle doğrudur. Ağınız ne kadar geniş olursa o kadar çok kişiye ulaşabilirsiniz. Bu, ile çevrimiçi ilişkiler için geçerlidir blog yazarları ve küçük işletmeler (genellikle makale paylaşımına katılanlar) ve yerel tuğla ve harç mağazaları fiziksel bir ürün satıyorsanız (yerel butik otel sahipleriyle arkadaş olmak mallarınızı hediye dükkanlarına götürmek anlamına gelebilir).

Mağazanızı tanıtmanıza yardımcı olması için profesyonel bir derneğe de katılabilirsiniz. Yerel ayarınızla etkileşime girmeyi düşünebilirsiniz. Ticaret Odası tek amacı yerel işletme sahiplerinin başarılı olmasına yardımcı olmaktır. Veya katıl Uluslararası Business Networking (BNI), dünyanın dört bir yanındaki işletmelerin ağ oluşturmasına yardımcı olmak için oluşturulmuş profesyonel bir kuruluştur. Ve eğer yerel bir Rotary Klubü iş ilişkilerini güçlendirirken aynı zamanda topluma geri dönmek için harika bir yer. Oraya çıkın, insanlarla tanışın ve işinizin büyümesine yardımcı olun!

Başarılı Bir Çevrimiçi Mağaza Çalıştırmak İçin Diğer Kaynaklar

Bir online işletme sahibi olarak, kendi web sitenizi yönetmek de dahil olmak üzere işinizin sorunsuz çalışması için üstte kalmanız gereken tonlarca başka şey vardır. Sitenizi optimize etmenize yardımcı olacak birkaç ipucu daha:

 • WordPress SEO’ya Yeni Başlayanlar Kılavuzu
 • Kaçınılması Gereken Sık Kullanılan WordPress Hataları
 • WordPress Önbellekleme Kılavuzu
 • WordPress ile Çevrimiçi Durumunuzu Basitleştirme
 • Güven ve Güvenilirliği Artırma İpuçları

Umarım bu rehber yardımcı oldu! Başarılı bir çevrimiçi işletme kurmanıza yardımcı olmak için aklınıza gelebilecek kadar çok ipucu eklemeye çalıştık, ancak başka ipuçlarınız varsa lütfen aşağıdaki yorumlarda paylaşın!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map