ThemeForest WordPress Temanızı Güncelleme

Envato Market Eklentisi WordPress Otomatik Güncelleme Kılavuzu

WordPress temalarınızı ve eklentilerinizi güncel tutmak, temel WordPress kurulumunuzu güncellemek kadar önemlidir. WordPress.org üzerinden ücretsiz bir tema veya eklenti kullanıyorsanız, muhtemelen otomatik güncellemeleri gösterge tablonuzdan biliyorsunuzdur..


Normalde yönetici gezinme çubuğunuzda bir güncelleme olduğunu belirten bir bildirim gördüğünüzde Gösterge Tablosu> Güncellemeler ve tek yapmanız gereken bir WordPress.org temasına veya eklentisine veya temel WordPress kurulumunuza yapılan güncellemeyi onaylamaktır. Kolay değil mi? Maalesef, WordPress.org dışındaki premium temalar doğrudan aynı şekilde güncellenemez. Her premium temanın, geliştirici tarafından sunulan ürünleri için otomatik güncellemeler sağlamak için kendi API’sı olmalıdır ve ThemeForest temalarının çoğunda yerleşik sistemler bulunurken, “Envato Market Eklentisi” nin geldiği ve bulunmadığı yerler vardır. yerine.

Envato Market eklentisi ThemeForest ve Codecanyon’dan satın aldığınız tüm premium temalar ve eklentiler için yükleme ve güncelleme sağlamak üzere ThemeForest hesabınıza bağlanmanıza olanak tanır) ve kurulumu ve kullanımı çok kolaydır!

Bu kılavuzda, ücretsiz eklentiyi indirmenin yanı sıra kurulum ve kurulum için tüm adımlarda size yol göstereceğiz. Başlamadan önce, eklentiyi yüklemek ve otomatik güncellemeleri etkinleştirmek için WordPress sitenizde bir yönetici hesabı kullanmanız gerektiğini unutmayın. Unutmayın – Envato Market eklentisi yalnızca Themeforest WordPress temaları ve Codecanyon WordPress eklentileri için otomatik güncellemeler sağlar (diğer pazarlardan satın aldığınız veya indirdiğiniz temalar için güncelleme bildirimleri sağlamaz). Tamam, şimdi başlayalım!

Envato Market Eklentisi Kurulumu

Envato Market Eklentisini İndirin

İlk adım Envato Market eklentisini indirmektir. Bu, Envato’da (ayrıca Github üzerinden) mevcuttur ve tamamen ücretsizdir. Tek yapmanız gereken, Envato Market eklenti sayfasına gitmek için aşağıdaki düğmeyi tıklamak ve İndir buton.

Envato Market Eklentisini İndirin

Bu, eklentiyi içeren zip dosyasını indirir. Sıkıştırmaya gerek yok – olduğu gibi yükleyeceğiz. Eklentiye sahip olduğunuza göre, WordPress kurulumunuza otomatik güncellemeler eklemek istediğiniz oturum açın.

Yeni Eklenti Ekle

Eklentiyi yüklemek için şu adrese gidin: Eklentiler> Yeni Ekle ve tıklayın Eklentiyi Yükle düğmesine basın..

Envato Market zip dosyasını yükleyin

Bir sonraki göz atma envato-market.zip Github’dan indirdiğiniz dosya.

Envato Market Eklentisini Yükleyin

Ardından şu düğmeyi tıklayın: Şimdi kur ve istendiğinde Eklentiyi Etkinleştir bağlantı.

Envato Market Eklentisini Etkinleştirin

Eklenti yüklendi ve artık aktif olduğuna göre yeni bir Envato Pazarı WordPress kontrol panelinizdeki menü öğesi.

Envato Market Eklentisi Kurulumu

Bir sonraki adım, tüm pazar yeri satın alımlarınıza ve öğe güncellemelerine erişmek için Envato Market eklentisini Envato hesabınızla senkronize etmektir.

Envato Market Eklentisi Ana Ayarları

Başlamak için Envato Pazarı bağlantısını tıklayın. Yukarıdakine benzer bir ekran görmelisiniz. İlk adım bir Envato API jetonu oluşturmaktır. Bunu yapmak için, kişisel jeton oluştur bağlantı (yukarıda kırmızı ile vurgulanmıştır).

Envato API Jetonu Oluşturma

Envato hesabınıza önceden giriş yaptıysanız, yukarıdaki ekrana yönlendirilirsiniz (aksi takdirde bu sayfaya yönlendirilmeden önce giriş yapmanız istenir). Bu ekranda, Envato Market eklentisinin Envato hesabınız üzerinden erişim izni istediğini görebilirsiniz (Envato siteleri, öğelerinizi indirme yeteneği, satın alma işlemlerinizin bir listesi ve satın alma işlemlerinizin doğrulanması).

Devam etmek için simgenize bir ad verin, şartları okuduğunuz kutuyu işaretleyin ve ardından onay kutusunu oluşturmak için yeşil düğmeyi tıklayın.

Envato API Kodunuzu Kopyalayın

Simgeniz oluşturulduktan sonra yeşil bir başarı ekranı göreceksiniz. Jeton kodunuzu kopyalayın (Envato, belirtecin bir kopyasını sizin için saklamadığından bu çok önemlidir), kopyaladığınızdan emin olun ve kopyaladığınız beyaz düğmeyi tıklayın anladım.

Envato API Simgenizi Yapıştırın

Şimdi WordPress kurulumunuza geri dönün ve Envato API jetonunuza yapıştırın, ardından kaydet’i tıklayın.

Olası Envato Market Hatası

Simgenizi ilk kez girdiğinizde yukarıdaki hatayı görebilirsiniz. Endişelenmeyin, bir önceki sayfaya dönüp tekrar deneyin. İkinci seferde çalışmalı.

Envato Market Alımları

Simgeniz kaydedilip doğrulandıktan sonra, sayfanız yenilenerek Envato Market açılış sayfanızı öğeleriniz için ek sekmelerle gösterecektir. Eklenen sekmeler tüm tema ve eklenti satın alımlarınızın yanı sıra sürüm numaralarını ve tema ve yazar sayfalarına hızlı bağlantılarını gösterir.

Web Tasarımcıları ve Tasarım Ajansları İçin Bir Not

Bir web tasarım serbest çalışanı veya müşteriler için tema satın alan bir tasarım ajansı iseniz, müşterilerinizin sitelerini de güncel tutmak için Envato Market eklentisini kullanabilirsiniz. Müşterilerinize tüm satın alma işlemlerinize erişim izni vermemelisiniz, bunun yerine Tek Eşya Jetonları Bölüm.

Tek Kullanımlık Envato Jetonu İzni

Önce Envato Market eklentisini müşterinizin sitesine yüklemeniz ve ardından kişisel jeton oluştur bağlantı. Kendi jetonunuzu oluşturuyormuş gibi jetonunuzun bir kopyasını oluşturun.

Envato İstemci Öğe Kimliği

Daha sonra, Öğe Kimliği müşterinizin teması ve / veya eklentileri için. Kimliği bulmak için Themeforest veya Codecanyon öğe sayfasına gidin ve URL’nin sonundaki sayısal kimliği kopyalayın.

Envato Eşyasını Token ile Yetkilendir

Simgenizi mevcut global alana yapıştırmak yerine müşterinizin sitesindeki Envato Market sayfasına geri dönün. Öğe eklemek buton. Bu, Envato Jetonunuzu ve öğe kimliğinizi girmek için bir açılır pencere açacaktır.

Öğe Yetkisini Onayla

Öğeyi kaydettikten sonra, bu belirli müşteri için diğer tüm satın alma işlemlerinizi eklemek için işlemi tekrarlayabilirsiniz..

Yetkili Envato Ürünleri

Şimdi üzerinde çalıştığınız WordPress yüklemesi yalnızca eklediğiniz öğeleri (ve ilgili güncellemeleri) gösterecektir. Yıllar boyunca birçok Envato satın alma işlemi yaptıysanız ve yalnızca şu anda kullandığınız ürünlerle ilgili güncellemeleri görmek istiyorsanız, geliştiriciler olmayanlar da bu eklentiyi dikkate almak isteyebilir.

Envato Market Temalar ve Eklentiler için Otomatik Güncellemeler

Artık Envato Market eklentisini yükleyip hesabınızla senkronize edildiğine göre, tüm satın alma işlemlerinizi ve öğe güncellemelerini parmaklarınızın ucunda bulacaksınız.

Envato Market Ürün Güncellemeleri

Satın aldığınız bir ürün için güncelleme mevcutsa yukarıdaki resim gibi turuncu renkli bir bildirim görürsünüz.

WordPress Güncellemeleri Sayfası

Ayrıca, bir tema veya eklenti güncellemesi mevcutsa, yönetici navbar’ınızdaki yenileme simgesini tıklayarak veya üzerine tıklayarak temel WordPress güncellemeleri sayfasında da görebilirsiniz. Gösterge Tablosu> Güncellemeler. Buradan öğenizi seçip güncelleyerek güncellemenizi her zamanki gibi işleyebilirsiniz.

Not: Envato Market eklentisini kullanarak bir tema ile birlikte gelen eklentileri güncellemezsiniz. Yalnızca kendi bireysel lisansınızı satın aldığınız eklentileri güncelleyebilirsiniz. Bir geliştirici eklentileri bir tema ile birleştirdiğinde, tema içinde eklenti güncellemeleri veya tema belgelerinde güncelleme ayrıntıları sağlamalıdır.

Öğenizi Envato Market eklentisi üzerinden güncellemek için Güncelleme uygun güncellemeyi yüklemeye başlamak için turuncu renkli uyarıdaki bağlantı.

Envato Öğelerinizi Güncelleme

Öğeniz gösteriliyorsa Güncelleniyor … mesajı birkaç dakikadan daha uzun süre basılı tutun, sayfayı yenileyin ve tekrar deneyin.

Güncellenmiş Envato Öğeleri

Güncelleme tamamlandığında öğenizin hızlı bir şekilde yeşil renkte olduğunu görürsünüz. Güncellenmiş! Ve bu kadar. Güncellemeler mevcut olduğundan, bunları doğrudan kontrol panelinizden görebileceksiniz (Envato’dan e-posta bildirimleri alırken güncellemeleri kendiniz indirmekten çok daha kolay).

Envato Market Eklentisi ile Yeni Satın Alma İşlemleri Yükleme

Envato Market eklentisini kullandığınızda yeni tema veya eklenti satın almak da daha kolaydır. Yeni bir satın alma işlemi yaptığınızda, bunu Envato Market sekmenizde görürsünüz (sırasıyla “temalar” veya “eklentiler” altında).

Envato Market ile Yeni Tema Yükleyin

Maviyi tıklayın Yüklemek yeni temanızı veya eklentinizi yüklemek için düğme (öğe zip dosyasını indirmenize gerek yok).

Envato Tema Kurulum Onayı

Sadece birkaç dakika bekleyin ve yukarıdaki gibi bir onay ekranı görmelisiniz. Sonra yapabilirsin Ön izleme (bir temaysa) veya basitçe etkinleştirme web sitenizi tasarlamaya başlamak için (not: mevcut canlı web sitenizdeki temayı değiştiriyorsanız, önce önizlemenizi ve WordPress temanızı güvenli bir şekilde değiştirmek için bu kılavuzu kullanmanızı öneririz).

Paketleme

Umarım bu kılavuz, Themeforest ve Codecanyon öğe güncellemelerinizin güncellenmesini çok daha kolay hale getirmenize yardımcı olmuştur. Envato Market eklentisi veya kılavuzumuza eklemek için başka ipuçları hakkında sorularınız varsa, aşağıya bir yorum bırakın. Okuduğunuz için teşekkürler!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map