Tek bir Gösterge Tablosundan Birden Çok WordPress Sitesi Nasıl Çalışır

WordPress Sitelerini Yönetme

Kaç WordPress sitesini yönetiyorsunuz? Yeni başlayanların çoğu, bir ürünü satmayı veya hikayelerini öne çıkarmayı denemek için sadece bir tanesiyle başlar, ancak yeni bir parlak fikre rastlarsanız, bu nedenle başka bir WordPress sitesi gerektirir?


Ya da diğer küçük işletmeler için web sitesi tasarımı etrafında bir iş kurmak isterseniz ne olacak? Tüm bu siteleri tek bir yerde yönetmek için kesinlikle güvenilir ve verimli bir yönteme ihtiyacınız olacaktır. Tamamen mümkün olan iyi bir şey, değil mi? Tek bir kontrol panelinden birden çok WordPress sitesini nasıl çalıştıracağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

Hangi Araçlara İhtiyacınız Var??

Orada birkaç şirket sayesinde, herhangi bir kodla uğraşmanız veya tek bir kontrol panelinde birden çok siteyi yönetmek için kendi sisteminizi oluşturmanız gerekmez. Birkaç şirket hepsi bir arada çözümler sunar, böylece sitelerinizi tek bir gösterge tablosuna yükleyebilir ve taşıyabilirsiniz. Bugün alternatif bir çözümü ele alacağım: CMS Komutanı.

CMS Komutanı sektördeki liderlerden biridir, ancak birkaç şirket de iyi çözümler sunmaktadır. İhtiyacınız olanı CMS Commander ile bulamazsanız bunlarla oynamaktan çekinmeyin. Hepsinin benzer özellikleri var.

CMS Komutanı ile Tek Panoda Birden Çok WordPress Sitesini Yönetme

CMS Commander basit bir arayüz kullanarak çalışır ve kurulum işlemi yeni başlayanlar için oldukça kolaydır. CMS Commander’ı seviyorum, çünkü üzerinde çalıştığınız birincil kontrol paneli varsayılan WordPress kontrol paneline biraz benziyor.

Gerçek WordPress kontrol panelini göremediğiniz için yukarıda listelenen diğer seçeneklerden biraz farklıdır. Aksine, kendine özgü bir düzen sağlar.

Adım 1: CMS Komutanı’na Kaydolun

CMS Komutanı web sitesine gidin.

CMS Komutan sitesi

Tıkla Kaydol düğmesine basın veya Ücretsiz deneyin ödeme planına girmeden önce test etmek istiyorsanız seçeneğini belirleyin. Fiyatlandırma, kaç web sitesini yönettiğinize bağlıdır (8 $ ‘dan başlayan, 400 site için 125 $’ a kadar). 14 günlük deneme süresi sona erdiğinde, temel özelliklere sahip beş siteye erişmeye devam edersiniz.

Şifrenizi ve kullanıcı adı bilgilerinizi içeren bir e-posta almak için e-posta adresinizi yazarak indirme işlemini tamamlayın. Seçin Hesaba Git ilerlemek ve gösterge tablonuzu görüntülemek için.

Hesaba git

Bunu ayarlamak için gerçekten sadece birincil sayfaya bağlı kalmanız gerekir. Daha sonra makale gönderme ve içeriğinizi kontrol panelinden yönetme hakkında konuşacağız.

Gösterge Paneli

2. Adım: Eklentiyi İndirin ve Etkinleştirin

Belirten bağlantıyı bulun CMS Komutan İstemcisi Eklentisi. Bu bağlantıyı tıklayın ve eklentiyi CMS Komutanı gösterge tablosunda yönetmek istediğiniz her siteye yükleyin (ve etkinleştirin).

Eklenti

Eklenti ile tek yapmanız gereken bu. Eklenti tüm sitelerinizde etkinleştirildikten sonra CMS Komutanı’na geri dönmelisiniz.

CMS Komutan İstemcisi

3. Adım: Tüm Siteleri CMS Komutanı Panosuna Yerleştirme

Bul İlk Web Sitenizi Ekleyin eklentisi yüklü olan web sitelerinin her birini eklemek için Site Adresi, Yönetici Kullanıcı Adı, Yönetici Parolası ve isteğe bağlı bir Grup Adı girin. Tıkla Web Sitesi Ekle her bir web sitesi için düğme.

Web Sitesi Ekle

Grup Adı alanı, birkaç farklı müşteri grubunu yöneten kişiler için iyi çalışır. Belki restoranlar ve emlakçılar için web siteleri oluşturursunuz. Bunları isteğe bağlı Grup Adı alanıyla ayırın.

Ayrıca, sitelerinizi toplu olarak eklemek için düzinelerce site kimlik bilgisine yumruk atmak istemiyorsanız daha kolay bir bağlantı da vardır.

Toplu Siteler

Bu işlemi tüm siteleriniz için tamamladıktan sonra aşağı kaydırabilir ve tüm site listenizi görebilirsiniz. Bu alan oldukça güçlüdür, çünkü istatistikler, geri bağlantılar, sayfa hızı, yorumlar ve daha fazlasını görmek için düğmeler arasında gezinebilirsiniz.

Tüm sitelerinizi bir kerede güncellemenizi sağlayan alanı gerçekten seviyorum. Nasıl çalıştığını anlamak için bu modüldeki düğmelerle oynayın. Ayrıca kullanarak tavsiye ederim Toplu Temizleme düğmesini tıklatarak tüm WordPress sitelerinizdeki istenmeyen alanı temizleyin. Bu daha çok bir durum alanı olduğundan, burada gerçekten içerik yayınlayamazsınız.

Sitenin sol tarafındaki araç çubuğu devreye giriyor..

Site Listesi

4. Adım: Web Sitelerinizden Birine Yayın Yapın

Diyelim ki işletmenizle ilgili bir etkinliğiniz var ve tüm okuyucularınızın bu durumu öğrenmesi için bir blog yayını oluşturmanız gerekiyor. Tıkla Yazı Editörü sekmesini kullanarak yayınlarınızı oluşturmanıza ve yayınlamanıza olanak tanır.

Yazı editörü

Bu sayfa standarda oldukça benziyor İleti sayfasını kullanarak paylaşın, böylece paylaşmak istediğiniz blog yayını için bir başlık ve makale oluşturabilirsiniz. Her şey hala orada bağlantı düğmeleri Metin Editör.

Yazı Editörü

Editörün altına kaydırırsanız, şu alana sahip bir alan bulacaksınız: WordPress Ayarları. Bu modül, Kategoriler, Kullanıcı adları, Yazı Türleri, ve dahası.

WordPress Ayarları

Bağladığınız gerçek web sitesine göndermek için yayınınıza öne çıkan bir resim bile yerleştirebilirsiniz. Unutmayın ki Yazı tipi bir yayın veya sayfa oluşturup oluşturmadığınızı belirleyebilmeniz için açılır menü açılır. Web sitenize bağlı olarak aşağıdaki gibi başka seçenekleriniz de olabilir Ürün:% s, Kuponlar, veya bir Özel Yazı Tipi.

Gönderiyi tamamladıktan sonra, tüm resimlerinizi yükleyin ve redaksiyon işleminizi yapın. CMS Komutanı penceresinin sağ üst köşesine gidin. Bu, CMS Komutanı’na bağladığınız tüm sitelerin bir listesini sağlar. Bu yayını daha önce belirttiğiniz bir grupta veya yalnızca tek bir web sitesinde yayınlama seçeneğiniz var.

Yayınla

Yayını yayınlamak istediğiniz web sitesine göz atın ve Yazı Gönder Seçili Sitelere buton. Bu, makaleyi daha sonra gidebileceğiniz ve nasıl göründüğünü kontrol edebileceğiniz sitelere çeker.

CMS Komutanı ile Başka Neleri Yönetebilirsiniz?

Araç çok geniş olduğundan, sadece bir blog yayınında ele alınacak çok fazla özellik var. Ancak, CMS Komutanı gösterge tablosuyla gerçekleştirebileceğiniz daha yaygın görevlerden bazılarını derledim.

 • SEO ayarları veya bilgisayarınızdaki makalelerle dolu bir dosya gibi toplu içeriği yükleyin
 • Geçmişteki tüm yayınları ve yorumları görüntüleyin, böylece bunları değiştirebilir ve kullanıcılara yanıt verebilirsiniz
 • Kullanıcıları görüntüleme ve oluşturma
 • CMS Commander kontrol panelinizdeki sitelerin tümüne veya bir kısmına eklentiler yükleme
 • Etkinleştirdiğiniz sitelerin tümüne veya bazılarına tema yükleyin
 • Manuel ve otomatik yedeklemeler gerçekleştirin
 • Web sitelerinizden birini kopyalayın
 • Normal WordPress kurulum sürecinden geçmek yerine yeni bir site oluşturun

WordPress sitelerini birden fazla gösterge tablosundan çalıştırmak zaman alıcı ve sinir bozucudur. Sadece tüm bu şifreleri karıştırmakla kalmaz, aynı zamanda tarayıcınızda bir sekmeden diğerine atlama fikri beni kandırır; özellikle de bir işletme yürütüyorsanız. Vites değiştirerek ne kadar zaman harcıyorsunuz?

WordPress sitelerinizi tek bir kontrol panelinden çalıştırıyorsanız veya birden fazla kontrol paneliyle çalışmayı başarabiliyorsanız yorumlar bölümünde bize bildirin. Girişinizi çok isteriz!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map