Slack (er) haline gelerek WordPress Web Sitesi Yönetiminizi Geliştirin

Slack ile WordPress Web Sitesi Yönetiminizi Geliştirin

WordPress çok esnek ve kullanımı kolay bir platformdur, bu nedenle giderek daha fazla geliştiricinin istemci çalışması için ona yönelmesi şaşırtıcı olmamalıdır. Ve kullanım kolaylığı nedeniyle, birçok kendin yap girişimci WordPress’i de seviyor.


İster büyük bir tasarım firmasının parçası olun, ister ilk çevrimiçi işinizi başlatan küçük bir ekibin üyesi olun, zaman para demektir. Bir işlemi optimize edebildiğinizde ve dikkate almanız gereken bir verimlilik aracı Gevşek.

Gevşeklik Nedir?

Slack, tüm çevrimiçi topluluklarınızı, kuruluşlarınızı, gruplarınızı ve medya hesaplarınızı birleştirmenin bir yoludur, böylece ekibinizle tek bir kaynaktan işbirliği yapabilirsiniz (ancak ekibinizin diğer üyelerine mesaj göndermek için de kullanabilirsiniz). Bu şekilde, kullanmakta olduğunuz iletişim araçlarından ödün vermeden üretkenliği artırabilirsiniz. Veri kaynaklarınızı kolaylaştırmak için bunları uygulamalar aracılığıyla Slack ekibinizin hesabına eklemeniz yeterlidir. Daha sonra ekibinizin tüm üyeleri farklı yayınları ve medyayı bir kanal feed’i aracılığıyla görebilir.

Favori araçlarınızı Slack ile entegre etmek için çok sayıda uygulama var. Sadece bir göz atın Slack Uygulama Dizini. Popüler kullanıcılar için entegrasyonlar bulacaksınız sosyal medya Twitter ve Dribbble gibi platformlar, size belirli bir tanıtıcıya veya en son tweetleri göndermek veya belirli bir arama terimi için Dribbble çekimlerini görmek için kullanılır. Ayrıca birçok uygulama var analitiği web sitenizin Google Analytics performansını veya Uptrend sitesi çalışma süresi uyarılarını takip etmek için araçlar. Ve tonlarca daha. Ayrıca özel entegrasyonlar da ekleyebilirsiniz (WordPress gibi).

WordPress için Gevşeklik

WordPress ve Gevşeklik

Slack ve WordPress, Fıstık Ezmesi ve Jöle gibidir. Her ikisi de mükemmel kendi başlarına harika, ama kesinlikle birlikte harika gidiyorlar. Bize inanmıyor musunuz? Hatta WordPress Yap ekibi iletişimini daha verimli hale getirmek için Slack’i kullanıyor. Denemek acı vermez – ve WordPress için ücretsiz Slack eklentileri uygulamayı hızlı ve kolay hale getirir.

Slack, belirli WordPress olayları için özel bildirimler ayarlamayı kolaylaştırır. Entegre olduktan sonra, yazar ekibinizin tam olarak ne zaman yeni bir blog yayını yayınladığını veya bakım ve güvenlik ekibinizin bir tema veya eklenti güncellemesi yaptığını görebilirsiniz. Bu size bir yönetici veya küçük işletme sahibi olarak zaman kazandırır (WordPress sitenizin her yönünü gözden geçirmenize gerek kalmaz), böylece işinizin geri kalanına odaklanabilirsiniz.

Slack ile farklı ekip üyeleri için özel bildirim yayınları da belirleyebilirsiniz. Örneğin, sosyal tanıtım üzerinde çalışmayı bildikleri bir yayın yayınlandığında pazarlama ekibinize ping atmak için entegrasyonunuzu ayarlayabilirsiniz. Böylece kendi üretkenliğinizi artırırken, tüm ekibinizle de iletişimi kolaylaştırabilirsiniz. Dosya paylaşımı, canlı sohbet, beyaz tahtalar ve daha fazlası için ek uygulamalar, ekibinizin dikkatinizin dağılmadan birlikte çalışmasını daha da kolaylaştırır.

Neden ekibiniz için Slack’i denemek isteyebilirsiniz? Bir WordPress uygulaması olmadığından (henüz en azından görebildiğimiz kadarıyla değil) şimdilik Gelen Webhooks uygulaması WordPress bildirimlerinizi eklemek için. Size bunların hepsini nasıl yapacağınızı biraz göstereceğiz. Bunun için önce bir Slack hesabına ihtiyacınız olacak!

1. Adım: Ücretsiz Gevşek Hesaba Kaydolun

Kayıt hızlı, kolaydır ve 0 TL’den başlar. Ücretsiz hesap, Slack ekibinizle 10 hizmeti entegre etme, son 10.000 mesajınızı gözden geçirme, uygulamalar (iOS, Android, Mac ve Windows masaüstü) aracılığıyla cihazlarınıza rahatça Slack ekleme ve bire bir arama yapma ( bu sonuncusu hala beta testinde olmasına rağmen).

Çoğu takım için serbest seviye mükemmel şekilde çalışacaktır. Ancak, daha fazlasına ihtiyacınız varsa / istiyorsanız (sınırsız hizmet entegrasyonu, aranabilir arşivler, 2 faktörlü kimlik doğrulama vb. Gibi) kullanıcı hesapları ayda yalnızca 6,67 ABD dolarından başlar.

Başlamak için Slack web sitesi, bir servis seviyesi seçin (tekrar – ücretsiz hesap muhtemelen yeni takımlar için en mantıklı olacaktır) ve Yeni Bir Takım Oluşturun. Sadece e-postanızı girin ve ardından tıklayın.

Gevşek Kayıt

Şimdi ekibinize bir isim verebilirsiniz. İstediğiniz her şey – ekibinizin ne için olduğu ile ilgili bir şey seçmek mantıklı olsa da.

Gevşek Takım

Bir takım adı seçtikten sonra Slack web adresinizi ayarlama seçeneğiniz olacaktır. Takımınızın adı başka bir Slack takımı tarafından kullanılıyorsa, önerilen bazı seçenekler listelenir. Seçeneklerden birini seçin veya devam etmek için farklı bir ad girin.

Gevşek Web Adresi

Bir sonraki adım, bilgilerinizi ve ekip adınızı / URL’nizi onaylamaktır. Her şeyin iyi göründüğünü bir kez daha kontrol edin ve ardından ekibinizi tamamlamak için düğmeye basın.

Gevşeklik Onayı

Artık ekibinizi davet edebilirsiniz (veya istediğiniz her şeye sahip olana kadar bu adımı durdurabilirsiniz).

Slack Davetleri

Slack ekibiniz ayarlandı! Gördüğünüz ilk ekran bir karşılama sayfası olacaktır. Slack kullanarak ilk bağlantınız varsa, tüm seçeneklerinizi nerede bulacağınızı gösteren 1 dakikalık öğreticiyi başlatmak için düğmeye tıklayın.

Gevşek Eğitim

Bir sonraki adıma geçmeden önce, ekibinizle iletişim kurmak için kullanacağınız birkaç önemli Slack kanalı oluşturmanızı öneririz. Kanallar, ekibinizdeki grup yayınlarıdır Slack mesajlarınızı düzenlemek için kullanabileceğiniz.

Kanallar ile halka açık tüm ekibinizin erişebileceği yayınlar (proje güncellemeleri, toplantı notları, sosyal medya vb. için harika) özel dağıtımını kısıtlayan kanallar (destek ekibiniz için Zendesk bildirimleri, pazarlama ekibiniz için MailChimp veya Google Analytics raporları veya web ekibiniz için WordPress güncellemeleri gibi).

Gevşek Kanallar

WordPress’i Slack ile entegre etmek için önemli bir uygulama da yüklemeniz gerekir – Gelen Webhooks. Bu uygulama harici kaynaklardan (WordPress gibi) özel bilgiler almak için gereklidir. Bu nedenle, Slack kontrol panelinizden sol üst köşedeki takımınızın adını ve ardından Uygulamalar ve Entegrasyonlar.

Slack Install Uygulamaları

Şimdi sadece “gelen webhooks” için arama ve pembe ve gri üçgen logolu (aşağıya bakınız) app tıklayın. Sonra tıklayın Yüklemek buton.

Slack Incoming Webhooks Uygulaması

WordPress site bildirimlerinizi göndermek istediğiniz kanalı seçin, ardından entegrasyonunuzu eklemek için düğmeyi tıklayın.

Slack Gelen Webhooks Kanalı

Bu, bir dizi web kanca seçeneği oluşturacaktır, ancak daha sonra ihtiyacınız olacak Web Kancası URL’si, hangisi ilk seçenek olmalı.

Gevşek Gelen Webhooks URL'si

Artık her şeye hazır olduğunuza göre, WordPress sitenizi daha iyi yönetmek için Slack’i kullanmaya başlayabilirsiniz. Slack’i WordPress ile entegre etmenin en kolay yolu elbette bir eklenti ile.

Adım 2: Free Rock The Slackbot Eklentisini Yükleyin

Rock The Slackbot Ücretsiz WordPress Eklentisi

Çoğu kullanıcı için ücretsiz Rock the Slackbot eklentisi harika bir seçenektir. Slackbot, Slack’in size ve ekibinizin iletişim halinde kalmasına yardımcı olacak dost küçük yardımcınızdır. Bununla birlikte, WordPress sitenizde her şey olduğunda size ve ekibinize mesajları otomatikleştirebilirsiniz.

Slack’i WordPress ile kullanmak, birden fazla yazarın, sitenizdeki güncellemelerin ve hatta 404 hatalarının kırılmasının üstesinden gelmek için harika bir yoldur. Neler olup bittiğini takip etmenize yardımcı olmak için Rock the Slackbot’ta yerleşik olarak bazı eylemleri tetikleyen eylemler vardır:

 • Yayın yayınlandı, yayınlanmadı, güncellendi, silindi veya çöp kutusuna gönderildi
 • 404 hata
 • Menü öğesi silindi
 • Medya eklendi, düzenlendi veya silindi
 • Kullanıcı eklendi, yeni bir rol atandı veya silindi
 • WordPress, tema veya eklenti güncellemesi mevcut veya güncelleme yüklü

Ek olarak, eklenti yazarı şu anda menü öğesi eklemeleri, yeni yorumlar, yeni tema ve eklenti yüklemesi veya aktivasyonu için bildirimler eklemeye çalışıyor. Her bildirim, belirli bir Slack kanalını uyarmak veya hesabınıza doğrudan mesaj olarak gönderilmek üzere özelleştirilebilir.

Eklentiyi aşağıdaki WordPress kontrol panelinizden yükleyin Eklentiler> Yeni Ekle. Kurulduktan ve etkinleştirildikten sonra şuraya gidin: Araçlar> Slackbot’u Salla ve “bu tarafı başlat” bağlantısını tıklayın.

Slackbot Kurulumunu Sallayın

Buradan web kanca adınızı ekleyin, Gelen Webhooks uygulamasıyla daha önce oluşturduğunuz webhook URL’sini yapıştırın ve ardından etkinlik bildirimleriniz için seçim yapmayı bitirin.

Slackbot Kurulumunu salla

İşiniz bittiğinde web kancalarınızı kaydedin veya istediğiniz kadar başka oluşturun. Kolay değil mi?

Geliştiriciler için 2. Adım: Slack Free WordPress Eklentisini Yükleyin

Slack Ücretsiz WordPress Eklentisi

Bir şey arayan bir geliştiriciyseniz özelleştirilebilir  ücretsiz Slack plugin for WordPress harika bir seçenektir. Varsayılan olarak WordPress kurulumunuz için yalnızca birkaç yerleşik bildirim vardır: bir yayın incelenmeye hazır olduğunda, bir yayın yayınlandığında ve yeni bir yorum olduğunda. Ancak bu eklentinin güzelliği dahil değildir – slack_get_events filtresiyle ekleyebileceğiniz şey budur.

Slack eklenti filtresi ile hemen hemen her kullanıcı için özel bildirimler oluşturabilirsiniz WordPress eylemi. Bir kullanıcının şifresini ne zaman sıfırladığını bilmek istiyorsanız, sitenizdeki tema değişir veya yorum çöpe atılırsa, filtre aracılığıyla yeni bir etkinlik eklemek kolay bir reklamdır.

Bu hafif eklentinin yazarı, diğer popüler eklentileri Slack bildirim kurulumunuzla entegre etmek için uzantılar da sunar. E-ticaret web siteleri için EDD ve WooCommerce siparişlerinizi veya ödemelerinizi takip etmeyi kolaylaştırın. Ve yazar ayrıca İletişim Formu 7 ve Yerçekimi Formları yeni gönderimler konusunda sizi uyarmak için.

Yükleme, diğer ücretsiz eklentiler gibi – WordPress kontrol panelinize gidin ve şuraya gidin: Eklentiler> Yeni Ekle ve “gevşek” kelimesini arayın. İlk seçenek olarak görünmelidir. Kurulduktan ve etkinleştirildikten sonra yeni menü öğesini tıklayın. Gevşek> Yeni Ekle.

Gevşek Eklenti Kurulumu

Buradan entegrasyonunuza bir ad vererek, web kanca URL’nize yapıştırarak ve bildirimlerinizin gönderileceği bir kanal seçerek bildirimlerinizi oluşturabilirsiniz. Özel etkinlikler eklediyseniz, bunların üç varsayılan seçenekle birlikte “Bildirilecek Etkinlikler” bölümünde görünmesi gerekir. İşiniz bittiğinde kaydettiğinizden emin olun ve hepiniz Slack kanallarınıza özel bildirimler almaya hazır olacaksınız!

Geliştirilmiş Verimlilik için Önerilen Gevşek Uygulamalar

Slack Uygulama Dizini

Yukarıda belirttiğimiz gibi ücretsiz bir Slack hesabı seçtiyseniz, ekibiniz için 10 hizmet entegrasyonu ile sınırlısınız. Bu bir ton gibi gelmeyebilir, ancak WordPress web sitenizi veya küçük işletmenizi verimli bir şekilde çalıştırmak için çok şey var. Dizinden, göz önünde bulundurmanızı önerdiğimiz bazı uygulamalar (gerekli Gelen Webhooks tabii ki uygulama).

Dropbox: Bir noktada muhtemelen bir kaynağı ekibinizle paylaşmanız gerekecektir. Dropbox, dosyalara erişimi ekibinizle paylaşmak için mükemmel bir seçenektir ve Slack entegrasyonu ile dosyaları doğrudan Dropbox’ınızdan ekibinize Slack mesajlarına kolayca ekleyebilirsiniz..

Github: Takım projelerini yönetmek için Github’u seviyoruz (burada birçok özellik, tema özelliği istekleri ve hata raporları için WPExplorer’da kullanıyoruz) ve Slack ile entegre etmek, dişlerinizin ne zaman işlediğini, isteklerinizi veya sorunlarınızı gerçekleştirdiğini tam olarak görebileceğiniz anlamına gelir. takım.

Hootsuite veya heyecan: Tüm sosyal hesaplarınız Hootsuite’de yoğunlaştırılmışsa veya Twitter gibi tek bir sosyal siteye güveniyorsanız, Slack ile entegre olmak kimsenin bir mesajı kaçırmadığından emin olmak için harika bir fikirdir. Uygulamanızı, sosyal iletilerinizin sosyal yardımlarınızı daha iyi yönetebilmesi için sosyal iletileri belirli bir Slack kanalına yönlendirecek şekilde ayarlayın.

MailChimp: İşletmeniz tüketicilerle iletişim kurmak için MailChimp kullanıyorsa, bir abone kazandığınızda (veya kaybettiğinizde) Slack ile entegre etmeyi düşünebilirsiniz. Bu şekilde, kaydolma tekniklerinizde ne zaman bazı iyileştirmeler yapmanız gerekebileceğini görebilirsiniz.

Pingdom: Web sitenizin çalışma ve kesinti sürelerini takip edin. Slack için Pingdom uygulamasıyla ekibiniz, Pingdom politikalarınızdan birinin ne zaman tetiklendiğini bilen ilk kişi olacak.

Skype: Slack için Skype uygulaması aracılığıyla ekibinizle bağlantıda kalın ve canlı sohbetlere veya çağrılara başlayın. Bu, hazırlıksız bir toplantı çağırmanın veya önemli haberleri tüm grubunuzla aynı anda paylaşmanın hızlı bir yoludur.

Statsbot: Statsbot ile Slack üzerinden web sitenizin analizlerini takip edin. Bu yararlı küçük bot, Google Analytics ile entegre olduğu için size site metrikleriniz hakkında her şeyi anlatabilir.

Wunderlist veya Trello: Bu ikisini tercih edin (her ikisine de gerek yok), ancak ekibiniz için çalışan bir yapılacaklar listesine sahip olmak harika bir seçimdir. Her iki uygulama entegrasyonu da yapılacak iş öğeleri eklendiğinde, güncellendiğinde veya tamamlandığında Slack kanalınıza bildirim gönderir, böylece kimin ne yaptığını görebilirsiniz.

Zendesk veya HelpScout (bunları kullanırsanız): Ekibiniz müşteri desteği sağlıyorsa, biletleme sisteminizi Slack hesabınızla entegre etmek için bu uygulamalardan birini düşünmeye değer olabilir. Bu şekilde yeni biletleri ve ekibinizin açık olanları güncelleme ve yanıtlamadaki verimliliğini izleyebilirsiniz..

Tabii ki hangi uygulamaları seçtiğiniz takımınızın ihtiyaçlarına bağlı olacaktır. Belki paket teslimiyle ilgili olarak çalışma süreniz konusunda endişe duymuyorsunuz (evet – izleme uygulaması bunun için). Aklınıza gelebilecek her şey için uygulamalar var – Google Hangout’lar, faturalandırma, hedef takibi, iş uygulamaları, zamanlayıcılar, takvimler, çalışma süresi, borsalar ve daha fazlası. Yani tam bir göz atın Uygulama Dizini ekibinizin Slack ile entegre olması için diğer sitelerin veya işlemlerin ne anlam ifade ettiğini görmek için.

İleriye gidiyor

Umarım Slack’i denersiniz. WordPress web sitenizi veya işinizi düzenli ve sorunsuz tutmanın harika bir yoludur. Ayrıca, ücretsiz olduğu için, bir şans vermemek için iyi bir neden yok. Slack for WordPress hakkında başka sorularınız varsa, aşağıdaki yorumlar bölümünde soru sormaktan çekinmeyin. Veya zaten Slack kullanıyorsanız, bu düzene sokma aracını kullanmayı nasıl sevdiğinizi duymak isteriz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map