Sanatçılar için WordPress: Çevrimiçi Portföy Oluşturmanın Basit Yolları

Çevrimiçi bir portföy oluşturmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Mevcut araçlarla artık herkesin yapabileceği bir şey haline geldi.


Geçmişte, harika görünen ve sanat eserini şık bir şekilde sergilemenize izin veren bir şey oluşturmak için bir geliştirici tutmanız gerekiyordu. Size özel bir web sitesi oluşturmak için birini işe almak çok pahalı olabilir ve herkes için mevcut bir seçenek olmayabilir.

Neyse ki bir bütçeye sahip sanatçılar için WordPress son on yılda büyüdü. Artık yazarların çalışmalarını sergilemesi için bloglar oluşturmak için kullanılan bir şey değil. Birkaç eklenti veya özel olarak tasarlanmış bir tema ile WordPress, herhangi bir görsel sanatçı için kolayca çarpıcı bir çevrimiçi portföye dönüştürülebilir.

Medya yönetimi, WordPress’in daha yeni sürümlerinin büyük bir bileşeni haline geldi. Geliştiriciler ve tasarımcılar, sanatçıların yararlanabileceği bazı muhteşem temalar ve eklentiler oluşturmak için bu ilerlemelerden yararlanıyorlar.

Kendi güzel portföy web sitenizi oluşturmak için kullanabileceğiniz bu kreasyonlardan birkaçına bakalım.

Temalar

Göz atmanız için çok çeşitli portföy WordPress temalarını seçtik. Çok sayıda bulmayı başardık, bu yüzden zaten bulduğumuz en sevdiğim temalardan birkaçına bakalım.

Photocrati

Photocrati

Photocrati, fotoğrafçıların çalışmalarını sergilemesi için özel olarak oluşturuldu.

Photocrati, basit bir tema olmaktan ziyade, tam olarak istediğiniz gibi görünen bir site oluşturmak için 60 yerleşik stilden yararlanmanıza izin veren bir çerçevedir. Çerçeve sadece güçlü galeri yönetimini içermez, ayrıca çalışmanızı doğrudan sitenizden satabilmeniz için yerleşik bir e-Ticaret sistemine sahiptir..

17.000’den fazla fotoğrafçıdan oluşan bir topluluğa erişimi olan bu premium tema 89 $ ‘lık bir pazarlık..

Toplam WordPress Teması

Toplam Sürükle ve Bırak WordPress Tema Demoları

Aralarından seçim yapabileceğiniz tonlarca demo ve yerleşik seçenekle, Toplam WordPress temasıyla yanlış gidemezsiniz. Sürükle ve bırak sayfası oluşturma için yerleşik desteğe, bir mağaza oluşturmak için WooCommerce entegrasyonuna, etkinlikleri görüntülemek için popüler Etkinlik Takvimi eklentisine destek ve temanın ihtiyaçlarınıza en uygun görünmesini sağlamak için tonlarca yararlı Özelleştirme ayarına sahip çok amaçlı bir temadır..

Gözünde canlandırmak

Gözünde canlandırmak

Illustrate, WPExplorer’daki ekip tarafından Blaz’dan tasarım yardımı ile oluşturulan harika bir premium portföy temasıdır. Blazrobar.com.

Tema temiz, basit ve çalışmanızı çevrimiçi olarak kolayca paylaşmanıza izin vermek amacıyla oluşturulmuştur. Tema, portföyünüzü düzenlemek için sınırsız kategori ve etiket oluşturmanıza olanak tanır. Portföy parçalarınıza biraz daha stil ve bilgi eklemek için benzersiz bir portföy renk kaplaması ve görüntü renk paleti özelliği ile birlikte gelir.

eklentiler

Zaten hoşunuza giden bir temaya sahip bir WordPress web siteniz varsa, bunu değiştirmek en iyi seçenek olmayabilir. Tüm siteyi yeni bir tema etrafında yeniden tasarlamak yerine, orada bulunan birçok portföy eklentisinden birini kullanmalısınız.

Bu eklentiler ile sitenizin bir bölümünü mevcut site tasarımınızla kolayca entegre olan fantastik bir portföye dönüştürebilirsiniz. Kullanabileceğiniz eklenti seçeneklerine göz atalım.

Müthiş Filtrelenebilir Portföy

Müthiş Filtrelenebilir Portföy

Bu eklentinin sadece harika bir ismi değil, tam olarak söylediklerini sunar. Bu eklenti, web sitenizde temiz ve güçlü bir portföy oluşturmanıza olanak tanır.

Müthiş Filtrelenebilir Portföy, portföy öğeleriniz için birden fazla kategori oluşturmanıza ve ardından bu kategorileri kullanarak portföy sayfasını filtrelemenize olanak tanır. Filtreleme işlemi çok düzgün ve profesyonel bir animasyonla gerçekleşir ve her öğeyi gerçekten öne çıkaran harika bir görüntü kaydırma efektine sahiptir..

Bu, sanatçıların büyük çoğunluğunun tam olarak aradığı şey olacak harika bir eklentidir. Ücretsizdir ve WordPress eklenti deposundan edinilebilir.

Medya Izgarası

Medya Izgarası

Media Grid, sınırsız portföy ızgaraları oluşturmanıza izin veren premium bir eklentidir. Bu ızgaralar, belirlediğiniz herhangi bir ızgara boyutuna sığması için her bir öğenin görüntü boyutunu otomatik olarak değiştirir. Bu, her bir ızgaraya daha fazla öğe ekledikçe ekranın bunlara uyacak şekilde değiştiği anlamına gelir.

Eklenti, her ızgaranın görünümünü manuel olarak özelleştirmenizi sağlayan görsel bir ızgara oluşturucu ile birlikte gelir. Her ızgara daha sonra eklentiye yerleşik kısa kod sihirbazı kullanılarak sayfalara eklenebilir. Filtreleme için kategorilere öğe eklemek ve ızgara öğeleri için birden çok kaplama rengi eklemek de dahil olmak üzere her ızgara için birden fazla özelleştirme seçeneği vardır..

ZoomFolio

ZoomFolio

ZoomFolio çok zarif bir portföy eklentisidir. Diğerlerinde olduğu gibi, her bir öğeyi kategorilere ayırmanıza ve ardından bu öğeleri sayfada filtrelemenize olanak tanır. ZoomFolio’yu ayıran şey, sayfa tasarımını özelleştirmenize izin verme biçimidir.

Oluşturduğunuz portföy sayfasıyla, arka planı, metin bağlantılarının rengini ve fareyle üzerine gelindiğinde rengi değiştirmenize olanak tanıyan bir Hızlı Yapılandırma menüsü bulunur. Bu yapılandırma menüsü ayrıca sayfada bulunan ızgara stilini ve varsayılan öğe genişliğini değiştirmenize olanak tanır.

Portföydeki her öğe tıklandığında bir ışık kutusunda gösterilir ve daha sonra tam ekran görüntüsüne genişletilebilir. Bu, çalıştığınız daha yüksek çözünürlüklü sürümleri göstermenin harika bir yoludur. Eklenti ayrıca her bir portföy öğesinde sosyal paylaşım içerir.

OnePage Portföyü

OnePage Portföyü

OnePage Portfolio eklentisi, portföy sayfaları oluşturmak için çok basit bir eklentidir. Eklenti, tüm portföy parçalarınızı tek bir kategoriye eklemenizi ve ardından sayfadaki öğeleri etiket kullanarak filtrelemenizi sağlar.

Eklenti, portföy öğelerinizi çok temiz bir Pinterest benzeri tarzda görüntüler. Her portföy öğesi tıklandığında bir açıklama görüntüleyebilir. Öğeler gruba yeni bir yazı oluşturup seçtiğiniz portföy kategorisine atanarak eklenir.

Sayfalarını çok karmaşık hale getirmek istemeyenlere hitap edecek çok basit, minimalist bir eklentidir. WordPress Deposundan indirmek ücretsizdir.

Çevrimiçi Portföyünüz Var mı?

Gördüğünüz gibi çarpıcı bir portföy oluşturmanıza yardımcı olacak çok sayıda seçenek var. Yalnızca kendi portföy web sitenizi oluşturmak için kullanabileceğinizin yüzeyini çizdim.

Geliştiriciler ve tasarımcılar, fotoğrafçılar ve diğer görsel sanatçılar göz önünde bulundurularak her gün pazara mükemmel yeni temalar ve eklentiler ekliyorlar. Burada bahsettiğim kişiler ihtiyaçlarınızı karşılamıyorsa, sizin için bir tema veya eklenti olacağını garanti edebilirim.

Çarpıcı portföyler oluşturmak için temalar veya eklentiler için öneriniz var mı? Öyleyse, aşağıdaki yorumlarda onları duymak isteriz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map