PowerPress Kullanarak WordPress ile Podcast Barındırma

PowerPress Kullanarak WordPress ile Podcast Barındırma

WordPress ile bir podcast barındırmak mı istiyorsunuz? Bu yankılanan bir evetse, kesinlikle bu gönderiyi seveceksiniz. Bugün, PowerPress olarak bilinen şık bir eklenti kullanarak WordPress sitenizde nasıl başarılı bir podcast oluşturacağınızı tam olarak gösteriyoruz. Neden PowerPress? Eklenti, bir patron gibi podcast’leri barındırmanıza yardımcı olan bir milyon ve bir özellik ile birlikte gelir.


Buna ek olarak, PowerPress podcast’lerinizi Apple Podcast’lere (eski adıyla iTunes Podcast’ler), Spotify ve Google Podcast’lere diğer yerlere dağıtmanıza yardımcı olur. Bu nedenle, eklenti geriye doğru eğilmeden milyonlarca dinleyiciye ulaşmanızı sağlar. En iyi bölüm eklentidir Bedava ve kurulumu ve kullanımı inanılmaz derecede kolay.

Olduğu söyleniyor, kendinize sıcak bir fincan kahve alın ve gidelim. Oh, lütfen bu yayının sonundaki yorum bölümünde soru sormaktan ve düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

WordPress.org’dan PowerPress’i İndirin

WordPress ile Podcast Barındırmak için PowerPress Nasıl Kullanılır

Bir saniye bile harcamadan, WordPress ile bir podcast oluşturmak ve barındırmak için PowerPress’i ayarlayalım. Biraz endişelenme; kodlama bilgisi olmadan mükemmel bir başlangıç ​​olsanız bile eklentiyi yapılandırabilirsiniz. Haydi işe başlayalım.

PowerPress Kurulumu

PowerPress, WordPress.org eklenti repo’sunda mevcuttur, yani doğrudan WordPress yönetici kontrol panelinizden yükleyebilirsiniz. Nasıl? WordPress yönetici menünüzde şu adrese gidin: Eklentiler> Yeni Ekle Aşağıda gösterildiği gibi.

yeni bir wordpress eklentisi kurmak

Sonra girin PowerPress arama kutusunda ve eklentiyi bulduktan sonra, Şimdi kur Aşağıdaki resimde vurguladığımız gibi.

powerpress wordpress eklentisi yükleme

Bundan sonra, etkinleştirme buton.

powerpress eklentisini etkinleştirme

PowerPress’i etkinleştirmek, WordPress yönetici menünüze yeni bir öğe ekleyin. Buna tıkla PowerPress menü öğesine aşağıdaki ekran işaretinde vurguladığımız gibi.

wordpress yönetici menüsünde powerpress podcasting eklentisi

PowerPress’i Yapılandırma

Bir sonraki ekranda, podcast temel ayarlarınızı yapılandırın. Podcast başlığınız gibi ayarları ekleyebilir, Apple Podcast’leri ayarlayabilir, Blubrry hizmetlerini (medya barındırma ve istatistikler) entegre edebilir ve blubrry.com hesabınızı (varsa) bağlayabilirsiniz..

WordPress ile bir podcast barındırmak için powerpress ayarları

Ayarlarınızı yapılandırın (A, B, C olarak kolay olduğuna söz veriyorum), sayfanın en altına gidin ve Değişiklikleri Kaydet buton.

powerpress ayarlarını kaydet

İlk Podcast’inizi Oluşturma

Temel ayarlarınız hazır olduğunda, podcast oluşturmaya hazırsınız. Tıkla Bölüm içeren bir blog yazısı oluşturun Aşağıdaki resimde gösterildiği gibi bağlantı.

powerpress ile podcast oluşturma

Bu bağlantıyı tıkladığınızda sizi tanıdık WordPress yayın düzenleyicisine yönlendirirsiniz. Görmek? PowerPress’in WordPress ile bir podcast barındırmayı kolaylaştırdığını söylemedim mi?

powerpress wordpress podcast eklentisi

Sırada ne var? Podcast başlığınızı ve içeriğinizi, blog yayını oluşturduğunuz şekilde girin. Ancak bir podcast ses / video dosyası ile tamamlanmamıştır. Bunu nasıl eklersin? Çok basit, aşağıdaki bölümü görene kadar sayfanın altına doğru kaydırın.

wordpress yazı düzenleyicide powerpress podcast medya dosyasını ekleme

Bu noktada, podcast dosyanızı hazır bulundurmalısınız. En iyi yanı, dosyalarınızı herhangi bir medya barındırma sitesinde barındırabilmenizdir.

WordPress sitenizin yaşadığı aynı sunucuya büyük dosyalar yüklemek, elbette ana makinenize bağlı olarak yavaş sayfa hızlarına neden olabilir.

Bununla birlikte, bu öğreticinin amaçları için, WordPress medya kütüphaneme bir müzik dosyası yükledim. Sonra dosya URL’sini aşağıdaki ekran görüntüsünde görüldüğü gibi yapıştırdım.

Bu noktada, dosya URL’nizi yukarıdaki bölüme kopyalayıp yapıştırın, her şeyin yolunda olup olmadığını kontrol edin ve Yayınla buton. Şimdiye kadar neler başardığımızı görelim.

Hiç de fena değil. Ne düşünüyorsun? Kolay mıydı yoksa?

Podcast’inizi Podcast Dizinlerine Gönderin

Artık hazır bir podcast’iniz olduğuna göre, daha fazla göz küresine ulaşmanın zamanı geldi. Açıkçası, diğer içeriğinizi tanıttığınız şekilde podcast için bir pazarlama planı hazırlamanız gerekir.

Ayrıca, podcast dizinlerine gönderebilirsiniz. PowerPress, podcast’inizi çeşitli dizinlere göndermenizi inanılmaz derecede kolaylaştırıyor. Bunu nasıl yaptın?

Şuraya geri dön: PowerPress yönetici kontrol panelini tıklayın ve Podcast’inizi iTunes’a ve diğer podcast dizinlerine gönderin Aşağıda vurguladığımız gibi bağlantı.

powerpress eklentisini kullanarak podcast dizinlerine podcast gönderme

Blubrry web sitesine yönlendirileceksiniz. Henüz bir hesabınız yoksa, bir tane oluşturmanız istenir. Zaten bir hesabınız varsa, aşağıdaki sayfaya yönlendirileceksiniz.

Yukarıdaki sayfada podcast’inizi Apple Podcast’lere, Google Podcast’lere, Spotify, Google Play Müzik, TuneIn ve Stitcher Podcast Radyo’ya gönderebilirsiniz. Podcast’inizi bu dizinlere göndermeniz için gereken tüm bağlantılar navigasyon sağdaki menü (yukarıdaki resme bakın).

Hepsi bu kadar değil, Blubrry podcaster panonuzda çok daha fazlasını yapabilirsiniz, bu yüzden keşfetmek için tereddüt etmeyin.

Daha ne?

PowerPress, podcast’i sadece bir gerçeklik değil aynı zamanda son derece eğlenceli hale getiren daha fazla özellik ile birlikte gelir. Örneğin, podcast’leri SoundCloud, LibSyn, PodBean, Squarespace, Anchor.fm ve RSS özet akışından içe aktarabilirsiniz. Ayrıca, podcast eklentilerinden ayarları ve bölümleri içe aktarabilirsiniz PodPress ve TSG’den Podcasting Eklentisi.

Ayrıca, podcast bölümlerini Blogger, Joomla, Movable Type ve TypePad gibi diğer bloglama platformlarından içe aktarabilirsiniz. Blubrry medya barındırma hizmeti sunduğundan, medya dosyalarınızı birkaç tıklamayla hizmetlerine taşıyabilirsiniz.

SEO konusunda endişeli misiniz? PowerPress SEO, podcast bölümlerinizi arama motorları için terlemeden optimize etmenize yardımcı olan yeni bir özelliktir. Bunun da ötesinde, PowerPress ses ve video oynatıcılarını temanıza uyacak şekilde tamamen özelleştirebilirsiniz.

Bunun üzerine, podcast bölümlerinizin yanında görünen MP3 ID3 etiketlerini (başlık, albüm, sanatçı, yıl vb.) Tanımlayabilirsiniz. PowerPress, eklentiyi yazma sırasında 60.000’den fazla WordPress kullanıcısı için tercih edilen podcasting çözümü yapan diğer birçok araçla birlikte gelir.

Sonuç

Podcast’inizi barındırmanıza ve birden fazla podcast dizininde yayınlamanıza izin veren bir web sitesine sahip olmak önemlidir. Site sadece dinleyicinize dinleme ve abone olma şansı vermekle kalmaz, aynı zamanda topluluğunuza her bölümü tartışmak için bir platform sağlar.

Bir podcast bölümüne bağlanan her bir yayını ayrıntılı gösteri notları veya daha fazla bilgi için alan olarak kullanabilirsiniz. Dinleyicilerinizden her bölüm hakkında geri bildirim almak için her bir yayının yorum bölümünü kullanabilirsiniz. Bunun da ötesinde, bir web sitesi tüm podcast bölümleriniz için bir üçüncü taraf hizmetine güvenmeden bir arşiv sunar.

WordPress ile bir podcast barındırmak için PowerPress gibi güçlü bir eklentiye sahip olmak somut sonuçlara yol açar. Neden? Bu kötü çocuk, ücretsiz bir WordPress eklentisi için çok fazla ağır kaldırma yapıyor. Dürüst olmak gerekirse, WordPress için daha iyi bir podcast eklentisi alabileceğinizi sanmıyorum.

WordPress ile bir podcast barındırıyor musunuz? Nasıl yaptığınızı ve yorumlardaki tüm süreç hakkındaki düşüncelerinizi duymak isteriz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map