PDF Dosyalarını WordPress’e Gömme

PDF Dosyalarını WordPress'e Gömme

Bir PDF dosyasını yayınınıza veya sayfanıza yerleştirmek istediğiniz zamanlar olabilir:


 • Bir kitap yazarı okuyuculara ücretsiz bir kopyasını vermek isteyebilir.
 • Web sitenize ürün katalogları eklemek için.
 • Tasarımlarınızı PDF formatında istemcilerle paylaşmak için.
 • Bir seyahat acentesi işletiyor olabilirsiniz ve tur paketlerinin güzergahını görüntülemek isteyebilirsiniz.

Ama bir problem var!

WordPress, ses, video ve elbette görüntüleri gömmenize izin verse de, PDF dosyalarını yazılarınıza ve sayfalarınıza gömmek mümkün değildir. Bu özellik şu ana kadar mevcut değil, belki gelecekte eklenecektir.

Bir PDF dosyası eklemek isterseniz, dosyayı Medya ekle seçeneğini belirleyin, ekleyin ve bu dosyaya bağlantı sayfanıza eklenecektir. Ziyaretçileriniz web sitenizden çıkarak dosyayı indirebilir veya web tarayıcısında görüntüleyebilir.

Peki ya PDF dosyalarını yayınlarınıza gömmek ve ziyaretçilerinizin web sitenizden ayrılmadan görüntülemelerine izin vermek isterseniz ne olacak? Bunun için bir çözüm var mı? Kısa cevap EVET.

Bu yazıda, bir PDF dosyasını WordPress yayınınıza veya sayfanıza nasıl ekleyebileceğinizi göstereceğim. Başlamadan önce, muhtemelen iyi biçimlendirilmiş, düzgün bir PDF belgesi PDF Editör. Ardından, bir eklenti kullanarak veya bir eklenti kullanmadan yayınlarınıza eklemeye hazır olacaksınız. Başlayalım.

PDF Dosyasını Eklenti ile Gömme

WordPress yayınınıza PDF dosyası eklemek için kullanabileceğiniz birçok eklenti var.

Ancak, adlı bir eklenti kullanacağız PDF Yerleştirici. WordPress Eklentisi dizininde bulunan ücretsiz bir eklentidir. Bu eklenti ile ilgili en iyi şey, bazı üçüncü taraf hizmetlerini veya iframe’leri değil, işini yapmak için javascript kullanmasıdır..

Adım 1: PDF Embedder Eklentisini Yükleyin

WordPress Kontrol Panelinize giriş yapın ve Eklentiler> Yeni Ekle. Şimdi ara PDF Yerleştirici yazın. Eklentiyi bulduktan sonra yüklemeniz ve etkinleştirmeniz yeterlidir. Basit, değil mi?

PDF Embedder Eklentisini Yükle

Adım 2: Eklentiyi Kurun

Bu eklentiyi yükledikten sonra PDF dosyalarınızı gömmeye başlasanız da, önce gömülü dosyaların daha iyi görünmesi için ayarları değiştirebilirsiniz. Bu eklentinin ayarlar sayfasını açmak için şu adrese gidin: Ayarlar> PDF Katıştırıcı WordPress Kontrol Panelinizin sol kenar çubuğundan.

PDF Embedder Ayarları

Bu eklentinin ücretsiz sürümü aşağıdakileri değiştirmenize izin verir:

 • Genişlik ve yükseklik – PDF görüntüleyicinin genişliğini ve yüksekliğini değiştirebilirsiniz. Tamsayı değerlerini (piksel cinsinden) kabul eder veya maksimum (% 100 genişlik).
 • Araç Çubuğu Konumu – Bu PDF görüntüleyicinin araç çubuğu, kitlenizin yakınlaştırma veya uzaklaştırma yapmasını ve sonraki veya önceki sayfaya gitmesini sağlar. Araç çubuğunu üstte, altta veya her ikisinde birden kullanabilirsiniz.
 • Araç çubuğu üzerine gelme – Araç çubuğunun yalnızca fareyle üzerine gelindiğinde belgenin üzerinde görünmesini isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz.

Şimdi bunlar evrensel ayarlardır. Ancak, belirli bir dosyanın ayarlarını değiştirmek isterseniz ne olur? Bunu kısa kodlar yardımıyla yapabilirsiniz. İşte bir örnek:

[pdf-embedder url = ”http://yoursite.com/wp-content/uploads/2019/01/April.pdf” width = ”500 ″ araç çubuğu =” üst ”toolbarfixed =” on ”]

Yukarıdaki örnekte, genişlik 500 piksel olarak ayarlanmıştır, araç çubuğu konumu en üste ayarlanmıştır ve araç çubuğu sabitlenecektir. Ayrıca araç çubuğunu alta ve araç çubuğu kapalı olarak ayarlayabilirsiniz.

Bu eklenti ayrıca indirme düğmesi, parça görüntüleme ve indirme, sürekli sayfa kaydırma ve yeni bir pencerede bağlantı açma gibi özellikler sunan premium bir sürüme sahiptir..

Adım 3: PDF dosyasını Gönderinize veya Sayfanıza gömün

Ayarlarla işiniz bittiğinde, kirli işi yapmaya başlayabilirsiniz. İster Klasik Editör’ü ister Gutenberg Editör’ü kullanın, istediğiniz sonucu almak için bu eklentiyi kolayca kullanabilirsiniz.

Kullanıyorsanız Klasik Editör, PDF dosyası gömmek bir resim veya video için yaptıklarınıza benzer.

Her şeyden önce, yeni bir yazı oluşturun veya mevcut bir postayı açın ve ardından Medya ekle buton. Şimdi PDF dosyanızı yükleyin, tıklayın Gönderiye ekle düğmesine tıkladığınızda gönderinize bir kısa kod eklenir.

PDF dosyasını yerleştirme Klasik Editör

Hepsi bu – artık düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için yayınınızı önizleyebilirsiniz.

Ne dersin Gutenberg Editörü? PDF Embedder eklentisi belirli bir blokla birlikte gelir. Bu yüzden yeni bir yazı oluşturun ve Blok Ekle simgesini tıklayın. Ardından, PDF Yerleştirici engelle ve seç.

PDF dosyasını yerleştirmek Gutenberg Editör

Son olarak, PDF dosyanızı seçmek (veya yüklemek) için bloğu tıklayın ve işiniz bitti.

Hangi düzenleyiciyi kullandığınızdan bağımsız olarak nihai sonuç:

Katıştırılmış PDF dosyası finali

Popüler PDF Görüntüleyici Eklentileri

PDF Embedder eklentisi iyi bir iş çıkarsa da, bazı alternatiflere sahip olmak her zaman iyidir. Şimdi, ücretsiz ve premium PDF görüntüleyici eklentilerini belirli bir sırayla paylaşmama izin verin:

WordPress için PDF görüntüleyici

WordPress Eklentisi için PDF Görüntüleyici

Bilgi ve İndirme

3900’den fazla satış ile WordPress için PDF görüntüleyici, CodeCanyon’da satış yapan PDF görüntüleyici eklentisidir. Tamamen duyarlı ve tarayıcılar arası uyumlu bir eklentidir. Bu eklenti, yazdırma, indirme, yakınlaştırma, sayfada gezinme ve sosyal paylaşım gibi seçenekleri etkinleştirmenizi veya devre dışı bırakmanızı sağlar. PDF’lerinizi okuyan ziyaretçi sayısını izlemek için Google Analytics’i WordPress ile de kullanabilirsiniz.

Google Drive Embedder

Google Drive Embedder Eklentisi

Google Drive Embedder, Google Drive’ınıza WordPress panonuzdan erişmenizi ve PDF’leri, Word belgelerini veya e-tabloları postanıza veya sayfanıza katmanıza olanak tanıyan ücretsiz bir eklentidir. Ancak, bu eklentiyi kullanmak için yüklemeniz gerekir Google Apps Girişi ayrıca – bu eklentinin amacı Google Drive’ınızı WordPress sitenize bağlamaktır.

Algori PDF Görüntüleyici

Algori PDF Viewer Eklentisi

PDF dosyalarını gömmek için bir Gutenberg blok eklentisi mi arıyorsunuz? Algori PDF Viewer eklentisini deneyebilirsiniz. Bu ücretsiz eklenti, Google Chrome, Firefox, Safari, Opera ve Internet Explorer 11 gibi her web tarayıcısı ile uyumludur. Tek bir sayfaya birden fazla dosya yüklemenizi sağlar ve sunum modunu destekler.

Real3D FlipBook WordPress Eklentisi

Real3D FlipBook WordPress Eklentisi

Bilgi ve İndirme

Adından da anlaşılacağı gibi, Real3D FlipBook, PDF’leri ve görüntüleri görüntülemek için duyarlı ve dokunmatik bir 3D flipbook eklentisidir. HTML5 kullanılarak geliştirilmiştir ve Flash kullanımını gerektirmez. Çevirme hızı, çevirme sesi, yakınlaştırma seviyesi ve kamera açısı gibi ayarları özelleştirebilirsiniz. Bu eklenti ayrıca ışık kutusu ve tam ekran modunu da destekler.

Herhangi Bir Belgeyi Göm

Herhangi Bir Belgeyi Göm

Bilgi ve İndirme

Embed Any Document Plus, WordPress web sitelerine belge dosyalarını (PDF, Word, PPT, Excel, vb.) Kolayca yüklemenizi ve yerleştirmenizi sağlayan türünün bir eklentisidir. Eklenti, görsel düzenleyicinin üzerine bir Document Belge Ekle ’düğmesi ekler. Bu, belgenizin kaynağını seçebileceğiniz EAD Plus açılır penceresini açar. Ayrıca Google Drive, Dropbox ve Box.com bulut hizmetleriyle sıkı bir şekilde entegredir. WordPress sitenizde kalabilir ve bulut hizmetlerine dosya yükleyebilir ve oradan gömebilirsiniz..

Belgeyi yükledikten veya seçtikten sonra, yerleştirmek istediğinizde, dosyanızı yerleştirmek için hangi belge hizmetini seçmek istediğinizi seçme seçeneğiniz de olur. Eklenti, dosya biçimini otomatik olarak tanır ve görüntüleyiciyi önerir. Görüntüleyenler maksimum 5 ila 8 MB boyutunda bir dosyayı işleyebilir. Daha büyük dosyalar için geliştiriciler bunları Google Drive’a yüklemenizi ve oradan yerleştirmenizi önerir.

Eklenti Olmadan PDF Dosyasını Gömme

Peki, her zaman eklentisiz çözümler arayanlardan biriyseniz, bu bölüm tam size göre. Bir PDF dosyasını başka bir eklenti yüklemeden WordPress yayınlarına ve sayfalarına kesinlikle yerleştirebiliriz.

Fikir basit – PDF dosyanızı Google Drive hesabınıza yüklemeniz ve daha sonra bu dosyayı sitenize yerleştirmek için iframe kodunu kullanmanız gerekir. Bu yöntem güvenli olmasına rağmen, tek sorun iframe kullanıyor.

Aşama 1: Git Google sürücü ve hesabınıza giriş yapın.

Adım 2: WordPress yayınınıza gömmek istediğiniz PDF dosyasını buraya yükleyin. Bunu yapmak için tıklayın Yeni Google Drive hesabınızın sol kenar çubuğundan şunu seçin: Dosya yükleme, ve dosyayı yerel bilgisayarınızdan yükleyin.

Google Drive dosya yükleme

Aşama 3: Dosya sürücünüze yüklendikten sonra, dosyayı önizlemek için üzerine çift tıklayın. Şimdi, sağ üst köşede bulunan 3 dikey noktayı (Diğer işlemler) tıklayın ve Yeni pencerede aç.

4. Adım: Yeni pencerede Diğer İşlemler’i (sağ üst köşedeki 3 dikey nokta) tıklayın ve Paylaş’ı seçin.

Google Drive PDF paylaşımı

Adım 5: “Başkalarıyla paylaş” adlı bir pop-up açılacaktır. İşte, tıklayın Paylaşılabilir bağlantı al – bunun yaptığı, PDF dosya bağlantısı olan herkesin görüntüleyebilmesini sağlamaktır. Bunu yapmazsanız, dosya gizli kalır ve web sitesi kitleniz tarafından görülmez.

Paylaşılabilir Bağlantı Al

6. Adım: Ziyaretçilerinizin dosyayı indirmesini veya yazdırmasını ve ayrıca metin kopyalama özelliğini devre dışı bırakmasını istemiyorsanız, tıklayın ileri aynı açılır pencerede. “Yorum yapanlar ve görüntüleyenler için indirme, yazdırma ve kopyalama seçeneklerini devre dışı bırak” seçeneğini işaretleyin ve tıklayın Bitti.

Google Drive PDF'de indirme kopyasını devre dışı bırak

Adım 7: Şimdi yazımızda kullanacağımız gömme kodunu alma zamanı. Bunu elde etmek için tekrar Diğer işlemler’i tıklayın, Öğeyi yerleştir, ve iframe kodunu kopyalayın.

Google Drive kopya yerleştirme kodu

8. Adım: WordPress Panonuza gidin ve PDF dosyasını gömmek istediğiniz yayını veya sayfayı oluşturun veya düzenleyin. Şimdi, Klasik Editör, Metin sekmesine gidip kodu yapıştırmanız yeterlidir:

Klasik Editör Metin sekmesi

İçin Gutenberg Editörü, yeni bir blok eklemeniz, Özel HTML’yi aramanız ve son olarak Özel HTML bloğuna iframe kodunu eklemeniz gerekir:

Özel HTML Bloğu

9. Adım: İşte bu – şimdi gömülü PDF dosyanızı kontrol etmek için yayınınızı veya sayfanızı önizleyin.

PDF Dosyalarını WordPress’e Gömme Hakkında Endnote

WordPress, PDF dosyalarınıza bağlanmanıza izin verir, ancak bunları yerleştirmez. Ancak, bu eğitici bu sorunu çözmektedir. PDF dosyalarınızı tıpkı resim ve videolarınız gibi yazılarınıza veya sayfalarınıza eklenti kullanarak veya eklenti olmadan nasıl ekleyebileceğinizi gösterir.

İki yöntemden birini kullanarak web sitenize hiç PDF dosyası gömdünüz mü? Aklınızda alternatif bir eklenti var ve bu makalede belirtilenlerden daha iyi olduğuna inanıyor musunuz? Yorum bölümündeki düşüncelerinizi bana bildirin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map