Otomatik Tema Güncellemeleri için Envato WordPress Araç Seti Kılavuzu

FARKINA VARMAK: Envato Toolkit’in yerini Envato Market eklentisi aldı. Yeni eklentinin nasıl kurulacağı ve ayarlanacağı hakkında ayrıntılar için lütfen yepyeni Envato Market Otomatik Güncellemeler kılavuzumuza bakın.


Milyonlarca insan WordPress temalarını kullanıyor ve birçok kullanıcı ve geliştirici Themeforest’ten premium temalar satın almayı seçiyor. Kaliteli WordPress temaları ve harika tema yazarları (elbette WPExplorer gibi) için bilinen güvenebilecekleri saygın bir tema mağazası. Themeforest’in bir başka harika özelliği, otomatik WordPress tema güncellemeleri için Envato WordPress Toolkit eklentisidir. Envato, Themeforest yazarlarının temalarını ücretsiz ve WordPress’in en son sürümüyle uyumlu tutmak için alıcılara hızlı, verimli güncellemeler sunabilmesi için bu eklentiyi oluşturdu. Bu hızlı kılavuz, Envato WordPress Toolkit eklentisini nasıl indireceğinizi, yükleyeceğinizi ve ayarlayacağınızı gösterecektir (ayrıca okumak yerine izlemek isterseniz bir Envato WordPress Toolkit Video Kılavuzu hazırladık).

Envato API Anahtarınızı Alın

Eklentiyi yüklemeden önce, anahtarın tanınması birkaç dakika ile birkaç saat arasında sürebileceği için Envato API anahtarınızı istemelisiniz. Tek yapmanız gereken Themeforest’a giriş yapmak ve kullanıcı profili sayfanızı ziyaret etmektir. Tıklamak Ayarlar. Bir API Anahtarları sekmesini tıklayın. API anahtarınızı oluşturmak için düğmeyi tıklamanız yeterlidir.

Üretim-Envato-api-anahtar

Envato, kullanmanız için rastgele 32 karakterlik bir API anahtarı oluşturacaktır. Gerekirse birden fazla anahtar oluşturabilirsiniz (bazı kullanıcılar, her tema satın alımını farklı bir alana yüklüyorsa bunu yapmayı tercih ederler).

Envato-api-anahtar

Envato WordPress ToolKit Eklentisini İndirin, Yükleyin ve Etkinleştirin

Artık API anahtarınıza sahip olduğunuza göre, eklentiyi edinmeniz gerekecek. Adresini ziyaret edin Envato WordPress Araç Takımı Github sayfası eklenti zip dosyasını indirmek için.

indir-araç-zip

Envato WordPress Toolkit’i diğer tüm eklentiler gibi kurarsınız. WordPress kontrol panelinize giriş yapın ve eklentiler bölümüne gidin. Tıklayın Yeni ekle, sonra seçin Yükleme yöntem. Github’dan indirdiğiniz eklenti dosyasına göz atın (buna “envato-wordpress-toolkit-master.zip” veya benzeri bir ad verilmelidir). Tıklayın Şimdi kur, sonra etkinleştirme eklenti.

yüklemek-Envato-araç-eklentisi

Yüklendikten ve etkinleştirildikten sonra, kontrol panelinizde bir Envato Toolkit menü öğesi görmelisiniz.

Envato WordPress Araç Setini Ayarlama

Eklentiyi ayarlamak çok kolaydır, çünkü Envato API anahtarınız zaten vardır. Sadece tıklayın Envato Araç Seti menü öğesine girin ve Envato kullanıcı adınızı ve API anahtarınızı girin. Sonra Kayıt etmek senin ayarların.

add-your-api-anahtar

Araç kiti kaydedildikten sonra API anahtarınızı tanımalı ve tüm Themeforest satın alımlarınızı göstermelidir. Eklenti API anahtarınızı tanımıyorsa anahtarınız hala çok yeni olabilir. Birkaç dakika veya birkaç saat alabileceğinden bahsettiğimi hatırlıyor musunuz? Önbelleğinizi temizlemeyi veya tarayıcınızı yenilemeyi deneyin ve bu işe yaramazsa, WordPress blogumuzu bir saat boyunca okuyarak bekleyin ve bir saat sonra tekrar deneyin.

bkz Tüm-alımlarını

Böylece, satın alma listenizi görüntüledikten sonra Themeforest temalarınızı doğrudan kontrol panelinizden yükleyebilir ve güncelleyebilirsiniz. Bu, tema güncellemelerini kontrol etmek için Themeforest’a giriş yapmanız gerekmediği anlamına gelir – bunun yerine temalarınızı hızlı, kolay ve otomatik olarak güncelleyebilirsiniz.

Temalarınızı Otomatik Olarak Güncelleme

Bir temayı güncellemek için tek yapmanız gereken Otomatik Güncelle araç setinizde o temanın bağlantısını tıklayın. Eklenti, güncellemenizi onaylamanızı ister. Bu, stil sayfanızı veya diğer temel dosyalarınızı alt tema kullanmadan düzenlediyseniz değişikliklerinizi kaybedeceğinizi hatırlatmak içindir. WordPress Tema Özelleştirici’de veya Tema Seçenekleri Panelinde belirlediğiniz stil seçenekleri hakkında endişelenmeyin – bu seçenekler temanızı güncelleyerek etkilenmeyecektir.

onayla güncelleme

Her zaman en iyi uygulamaları takip ettiğinizden ve temanın kodunda yapılan değişiklikler için bir alt tema kullandığınızdan, tamam temanızı güncelleyin. Ardından, eskiden kullandığınız bir güncelleme ekranı göreceksiniz..

update-tema

Güncelleme tamamlandığında, Envato Toolkit sekmesine geri dönerseniz temanızın güncel olduğunu görürsünüz..

araç-yukarı güncel

Bu kadar. Kolay değil mi? Sadece Envato WordPress Araç Takımı Github sayfası Bir eklenti güncellemesi olup olmadığını görmek için zaman zaman. Şu anda otomatik bir güncelleyici içermediğinden, WordPress kontrol panelinizde bir güncelleme bildirimi görmeyeceksiniz.

Yazarlar sık ​​sık hataları düzelttiği, WordPress’in en son sürümünü güncellediği ve yeni özellikler eklediği için temalarınızı tam olarak güncellemek her zaman iyi bir fikirdir. Umarım bu hızlı eğitim Themeforest temalarınızı daha da kolay bir şekilde güncellemenize yardımcı olur!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map