Microsoft Azure’da WordPress Kurulumu

 1. 1. Şu Anda Okuma: Microsoft Azure’da WordPress Kurulumu
 2. 2. WordPress’i Google Cloud’a Yükleme
 3. 3. WordPress’i AWS’ye Yükleme – Amazon Web Services
 4. 4. WordPress ile Bulut Bilişim’e Giriş
 5. 5. DigitalOcean’da WordPress Kurulumu

Microsoft Azure Google ve Amazon sıralamasında önde gelen bulut bilişim sağlayıcılarından biridir. Daha önce bulut bilişimin ne hakkında olduğunu ve bir DigitalOcean damlacıkında WordPress’i nasıl kuracağımızı ele almıştık. Bugün, Microsoft Azure bulut bilişim hizmetlerini kullanarak WordPress’in buluta nasıl dağıtılacağına bakacağız.


Giriş

Bulut bilişim, tanıtım yayınımızda belirttiğimizden çok daha büyük. Microsoft Azure’a kaydolduktan sonra, sayısız olasılık bulut bilişim sunmak zorundadır. İşte Microsoft Azure kontrol paneline bir göz atın:

lacivert-pano gözetleme

İşte olaylar dizisi:

 1. Ücretsiz bir Microsoft Azure hesabı için kaydolun
 2. Yeni bir WordPress web uygulaması dağıtma
 3. WordPress kurulumunu yapılandırma

1. Aşama – Microsoft Azure Hesabı Kaydetme

Microsoft Azure, 30 dolar değerinde bulut bilgi işlem kaynaklarıyla 30 günlük deneme hesabı sunuyor. Bu ücretsiz bir hesaptır ve çalışması için geçerli bir kredi kartı veya banka kartı gerekir. Kart yalnızca doğrulama amacıyla kullanılır. Ön ödemeli kredi kartları ve sanal kredi kartları desteklenmez.

Gök mavisi yükleme-wordpress-hesap oluşturulan

NOT: Bir kredi kartı kullanarak Microsoft Azure’un hizmetine bizzat kaydoldum. Bir dolar tahsil edildi ve tutar sonraki iki iş günü içinde iade edildi.

Bulut bilişimin temel özelliklerinden biri kullandıkça öde modeli. Bu, yalnızca kullandığınız kadar ödemeniz gerektiği anlamına gelir. Bazılarımız kartlarımızdaki masraflara çok dikkat etmeyi sever. Sonuçta, kredi kartları yapmak bazı riskler doğurur. Bununla birlikte, WordPress sitemizde yoğun trafik yükü varsa, Azure’un ek yükü dengelemek için ayrılan kaynakları uygulamamıza (WordPress) otomatik olarak ölçekleme olasılığı vardır. Bu, aylık faturada bir artışa neden olur, dolayısıyla değişken faturalar.

Azure Harcama Sınırı ve İç Huzur

Microsoft Azure için akıllı bir çözüm var – buna Harcama sınırı. Adından da anlaşılacağı gibi, Azure harcama sınırı etkinken, sabit tutardan daha fazla harcama yapmanıza izin vermez. Bu sınırı, istediğiniz herhangi bir tutara ayarlayabilirsiniz. sıfır dolar.

Örneğin, aylık 20 ABD doları tutarında bir harcama limiti belirlediğinizi varsayalım. 20 $ değerindeki bulut bilgi işlem kaynaklarını tükettikten sonra, kaynaklarınız ayın geri kalanında askıya alınacak, veya harcama limitini yükseltene kadar.

İyi haberler: Ücretsiz bir iz hesabı için kaydolduğunuzda, sıfır dolar harcama limiti otomatik olarak oluşturulur. Bu size tam bir rahatlık sağlar – özellikle limiti artırmazsanız kredi kartınızdan çekim yapılmaz.

2. Aşama – WordPress Web Uygulamasını Yükleyin

Bir Microsoft Azure hesabı kaydettikten sonra Azure Yönetim Panosu’na ilerleyin. Şuna benziyor:

Gök mavisi yükleme-wordpress-lacivert-yönetim-portal

Çok havalı ha? Daha da soğuyor. WordPress’in popülerliği sayesinde, bulut sağlayıcıları WordPress için hazır şablonlar vermenin en iyi olacağını düşündüler. Bu adım, müşterileri WordPress’i bir bulut bilgi işlem ortamına yükleme sorununu yaşamak zorunda bırakacaktı. Aynı şeyi DigitalOcean’ın 1-Click WordPress yükleyicisinde gördük.

WordPress’i yüklemek için gereken adım sayısını sayalım. Hazır? Hadi gidelim.

Aşama 1
Size Azure Yönetim Panosu’na giriş yapın.

Adım 2
Ekranın altındaki menü çubuğuna gidin ve Yeni.

Aşama 3
seçmek hesaplamak > internet uygulaması > Galeriden. Yeni bir pencere açılır.

lacivert-install-wordpress-lacivert-adım 1

Adım # 4
Galeri, tek tıklamayla kurulum için mevcut tüm uygulamaları görüntüler. Azure’un bulut bilişim ortamıyla sorunsuz bir şekilde çalışması test edildi. Soldaki menüden şunu seçin: CMS. Sağda, WordPress’i bulmak için aşağı kaydırın. seçmek WordPress ve tıklayın sonraki ok.

Gök mavisi yükleme-wordpress-lacivert-adım 2-1 seçim-wp

Adım 5
Altında site ayarları, sadece sitenizin adını girin. Ayarların geri kalanını, Dağıtım Ayarları olduğu gibi. Farklı bir bölge ancak hedef kitlenize göre. Sonraki adıma ilerleyin. sonraki ok.

lacivert-install-wordpress-lacivert-adım 2-2-config-bölge

Adım # 6
Şimdi bildiğimiz gibi, WordPress’in bir veritabanına ihtiyacı var sitenin içeriğini saklamak için. Bu adımda WordPress sitemiz tarafından kullanılan veritabanına bir isim vereceğiz Onay düğmesini tıklayın, Azure sizin için web uygulamasını oluşturmaya başlayacak.

Gök mavisi yükleme-wordpress-lacivert-adım 2-3-eklenti db

Adım # 7
Oluşturulduktan sonra, 4. adımda seçtiğiniz adla web uygulamaları altında yeni bir giriş bulacaksınız. Bu kadar WordPress yaratıldı ve çalışıyor. Bulut destekli WordPress sitenizi başlatmak için URL’yi tıklayın. Azure size için ücretsiz bir alt alan adı verir herşey barındırılan uygulamalarınız.

lacivert-install-wordpress-lacivert-adım 2-3-başarı-app-oluşturdu

Adım # 8
Şu andan itibaren, ünlü 5 dakikalık kurulum. İstediğiniz dili seçin ve tıklayın Devam et.

lacivert-install-wordpress-lacivert-adım 3-1

Adım # 9
Gerekli bilgileri doldurun ve hatırlayın kullanmamak yönetim kullanıcı adı olarak. Devre dışı bıraktım Gizlilik Bu bir test sitesi olduğundan emin olun. Tıklamak WordPress’i yükleyin devam etmek.

lacivert-install-wordpress-lacivert-adım 3-2

Adım # 10
Evet, WordPress kuruldu. Şimdi WordPress kontrol paneline giriş yapmaya devam edebilirsiniz.

lacivert-install-wordpress-lacivert-adım 3-3

Adım # 11
9. Adımda ayarladığınız giriş ayrıntılarını girin ve Oturum aç.

lacivert-install-wordpress-lacivert-adım 3-4

Boom – WordPress kontrol paneliniz hazır. Artık en sevdiğiniz çok amaçlı WordPress temasını yükleyebilir, birkaç eklenti (belki de Symple Shortcodes 2.0.0?) Ekleyebilir ve içeriğinizi ekleyebilirsiniz.

lacivert-install-wordpress-lacivert-adım 3-5-başarı

Ve işte ön ucun. Harika çalışıyor!

Gök mavisi yükleme-wordpress-lacivert-adım 3-6 önuç-2

Microsoft Azure’da Gelişmiş Ayarlar

Size karşı dürüst olacağım – Azure Yönetimi panosunun altında çok fazla özellik var, bunların% 30’unu zar zor biliyorum. Anladığım birkaç kişiden, onları oldukça ilginç buldum ve sizinle paylaşıyorum.

Bu ayarlara erişmek için WordPress web uygulamanızın girişini tıklamanız gerekir. Bu, Gösterge Paneli. Altında Yapılandırma sekmesinde, bir anahtarla etkinleştirebileceğiniz / devre dışı bırakabileceğiniz bir dizi yazılım bulacaksınız – .NET, PHP, Java, Python, vb! Şimdi bu uygun! Java’yı yükleme konusunda endişelenmenize gerek yok (bunu daha önce yapmış olanlar bilecek). Anahtarı açın; Java çalışmaya hazırdır.

lacivert-wordpress-ileri-3-config-1

Maalesef, ücretsiz yolda alan adı eşlemesine izin verilmiyor. Yükseltmenizi öneririm Kullandığın Kadar Öde özel alan adlarını etkinleştirmek için üyelik.

lacivert-wordpress-ileri-3-config-2

Sabit bir zaman birimine göre WordPress tarafından tüketilen kaynaklara kuş bakışı bakabilirsiniz. Varsayılan bir saattir ve gereksinimlerinize göre değiştirebilirsiniz.

lacivert-wordpress-ileri-1-kaynak-izleme

Kullanıma Genel Bakış, WordPress tarafından tüketilen kaynak miktarını görüntüler. Bu kaynakların her birinin sıfırlama süresi vardır. Örneğin, CPU Süresi her 24 saatte bir 1 ile sınırlıdır. Veri çıkışı (veya giden trafik) günde 165 MB ile ve RAM saatte 1 GB ile sınırlıdır.

lacivert-wordpress-ileri-2-kaynak kullanımı-genel bakış

Sonuç

WordPress’i Microsoft Azure bulut bilişim platformuna yüklemek, bulut bilişimin bizim için sakladığı şaşırtıcı şeylere bir göz atmamızı sağlar. Sadece WordPress değil, galerideki tüm web uygulamalarının birden fazla örneğini deneyebilirsiniz. Gördüklerinizi beğendiyseniz, Microsoft Azure’u deneyin ve ne düşündüğünüzü bize bildirin!

Microsoft Azure Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map