Hummingbird ile WordPress Site Performansınızı Artırın

Hummingbird ile WordPress Site Performansınızı Artırın

Çalıştırdığınız web sitesinden bağımsız olarak, sayfalarının hızlı çalışmasını sağlamak çok önemlidir. Araştırmalar, ziyaretçilerin siteden daha uzun sürmesi durumunda vazgeçebileceğini gösteriyor yüklemek için üç saniye. Ancak, yüksek site hızlarını korumak için gereken belirli görevler vardır ve her şeyin üstünde kalmak zaman alabilir.


Neyse ki, Sinek Kuşu (a ücretsiz hız optimizasyonu eklentisi for WordPress), tek bir pakette performans odaklı araçların tamamını sunar. Örneğin, WordPress site performansını önemli ölçüde artırabilen önbellekleme ve GZIP sıkıştırması gibi özellikleri etkinleştirmek için kullanabilirsiniz.

Bu makalede, web sitesi hızının önemini kısaca açıklayacağız. Ardından, Hummingbird’ün WordPress site performansınızı iyileştirmesinin dört yolunu bulacağız. Hadi gidelim!

Hızlı Bir Web Sitesinin Önemi

Sayfa Yükleme Performans Testi

Sayfa yükleme süreleri, ziyaretçi memnuniyeti ve Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) dahil olmak üzere sitenizin performansının neredeyse her yönünü etkiler. Örneğin, sayfalar gecikirse, ziyaretçilerin sitenizden ayrılma olasılığı artar. Bu özellikle birinci sınıf hızlar beklemek isteyen mobil kullanıcılar için geçerlidir.

Dahası, arama motorları site hızını hesaba katın Web sayfalarının nasıl sıralanacağına karar verirken. Araştırma en iyi üç arama sonucunun gösterdiği gibi SEO optimizasyonu çok önemlidir neredeyse üçte ikisini al arama trafiği kümesi. Başka bir deyişle, siteniz arama sonuçlarında ne kadar yüksek görünürse, sitenizi görecek ve tıklayacak kişi sayısı da o kadar fazla olur.

Sitenizi Hızla Çalıştıran Faktörler

Hiç şüphe yok ki WordPress sitenizin performansını takip etmek bir zorunluluktur. Gibi çevrimiçi bir çözüm kullanarak sayfa hızlarını kolayca kontrol edebilirsiniz Pingdom Araçları. Ancak, olabildiğince hızlı değilse, nedenini merak ediyor olabilirsiniz.

WordPress sitenizin hızını birçok faktör etkileyebilir. En önemli unsurlardan bazıları:

 • Web barındırıcınız. Her web barındırma aynı inşa değil. Dikkatlice seçmek ve güvenlik ve hız optimizasyonunu ciddiye alan bir sağlayıcı kullanmak çok önemlidir.
 • Hafıza. Bir sitenin hafızası hangi hızlara ulaşabileceği konusunda bir rol oynar. Kullanılabilir bellek ve diğer kaynaklar ne kadar çoksa, sitenizin aşırı yüklenme olasılığı o kadar düşük olur (özellikle yüksek trafik düzeyleriyle karşılaşıldığında).
 • Sitenizin teması. Sitenizin hızı, temasıyla da sınırlandırılabilir. “Daha ağır” bir tema veya ne kadar gereksiz kod varsa, o kadar yavaş çalışır. Sitenizi oluştururken veya güncellerken, performans için optimize edilmiş bir tema bulmak istersiniz.
 • Eklentileriniz. Sitenizde çok sayıda eklentiye sahip olmanın sitenizi yavaş çalıştırabileceği yaygın bir efsane var. Bu mutlaka doğru değildir. Bununla birlikte, kötü kodlanmış eklentiler veya çok fazla işlevsellik içeren eklentiler yükleme sürelerinize zarar verebilir.

Temalarınızı, eklentilerinizi ve barındırma planınızı gözden geçirmek, WordPress site performansınızın en iyi durumda olmasını sağlamak için çok şey yapabilir. Bununla birlikte, tüm bu faktörler hesaba katılmış olsa bile, siteniz istediğiniz kadar sorunsuz çalışmayabilir. Neyse ki, herhangi bir WordPress web sitesinde hızları iyileştirmenin başka birçok yolu var.

Hummingbird Eklentisi ile Sitenizi Geliştirmenin 4 Yolu

Sitenizi hızlandırmak için kullanabileceğiniz birçok araç vardır. Çoğu çözüm, mümkün olan en iyi hızlara ulaşmak istiyorsanız, yararlı olabilecek ancak sitenize çok fazla eklenti yüklemeye yol açan belirli bir optimizasyon stratejisini hedefler.

Bunun yerine, aşağıdakiler gibi bir dizi performans optimizasyonu aracı sağlayan bir çözümü tercih edebilirsiniz: Hummingbird – ücretsiz hız optimizasyonu eklentisi.

Hummingbird Sayfa Hızı Optimizasyonu

Bu eklenti, ek araçlara veya fazla teknik bilgiye ihtiyaç duymadan sitenizin hızlarını bir dizi kolay yolla iyileştirmenizi sağlar. Gelin, elde etmenize yardımcı olabilecek dört optimizasyona göz atalım.

1. Önbellekleme

Bir kullanıcı sitenizi her ziyaret ettiğinde, tarayıcılarının sitenizin sunucusuna bir istek göndermesi gerekir. Sunucu daha sonra sayfalarınızı görüntülemek için gereken tüm bilgileri geri gönderir. Çok fazla veri varsa, sunucu çok fazla istek alır veya söz konusu ziyaretçi çok uzakta bulunursa, bu işlem olması gerekenden daha uzun sürebilir.

WordPress önbellekleme, sitenizin bazı verilerini daha uygun bir konuma kaydederek bu sorunu çözmenin bir yoludur. Bu şekilde daha hızlı bir şekilde erişilebilir ve erişilebilir. Genel olarak, sitenizde önbelleğe almayı etkinleştirmek performansı artırmanın akıllı bir yoludur.

Hummingbird eklentisi, çeşitli farklı önbellekleme türleri sağlayarak bundan yararlanmanızı sağlar:

Sinek Kuşu Eklentisi Önbellekleme

Uygun şekilde adlandırılmış sayfa önbellekleme, tarayıcı önbellekleme ve daha fazlasını etkinleştirebilirsiniz Önbelleğe almak WordPress arka ucundaki sekmeyi tıklayın. Bu seçeneklerin ne olduğu ve nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi için göz atın bu yardımcı rehber eklentide önbellek ayarlarını nasıl yapılandıracağınızı okuyabilirsiniz.

2. GZIP Sıkıştırma

Muhtemelen .zip büyük dosyaları depolamak ve taşımak daha kolay olacak şekilde sıkıştırmanın bir yoludur. GZIP benzer ancak daha güçlü bir sıkıştırma yöntemidir. Süreçte gerekli verileri kaybetmeden sitenizin dosyalarının daha küçük ve daha hızlı yüklenmesini sağlayabilir.

GZIP sıkıştırmasının nasıl çalıştığının ayrıntıları biraz karmaşıktır. Neyse ki, birçok hız optimizasyonu tekniği gibi, sitenizde kullanmak için tüm teknik minutia’ları anlamak gerekli değildir.

Hummingbird eklentisi ile Sinek Kuşu> GZIP Sıkıştırma üç farklı türü etkinleştirmek için:

Sinek Kuşu Eklentisi GZIP

Sitenizin barındırıldığı sunucu türünü seçmeniz ve Kuralları Uygula buton. Eklenti geri kalanıyla ilgilenecektir. İsterseniz bazı manuel ayarlamalar da yapabilirsiniz.

3. Küçültme

Bir bakıma, küçültme GZIP sıkıştırmasına benzer. Kodunuzdaki gereksiz verileri kaldırarak sitenizin daha hızlı performans göstermesine yardımcı olmanın başka bir yoludur. Sunucu ve tarayıcı arasında ne kadar az bilgi aktarılması gerekiyorsa, sayfalarınızın yüklenmesi o kadar az zaman alır.

Hummingbird’de şuna erişebilirsiniz: küçültme motoru içinden Varlık Optimizasyonu WordPress içindeki sekme:

Sinek Kuşu Varlık Optimizasyonu

Eklenti sitenizin dosyalarını tarar ve hangisini isterseniz onu optimize etmenizi sağlar. CSS konusunda bilginiz varsa, belirli ‘sahne arkası’ kod dosyalarını sitenizin altbilgisine bile taşıyabilirsiniz. Bu, WordPress sayfalarını daha da hızlandırmaya yardımcı olabilir.

4. Performans Taramaları

Hangi performans optimizasyon tekniklerini uygularsanız uygulansın, sitenizi takip etmek ve zaman içinde düzenlemeye devam etmek istersiniz. Bunu yapmanın bir yolu, Hummingbird panonuzda yapabileceğiniz periyodik performans taramaları çalıştırmaktır:

Hummingbird Performans Taraması

Bu taramaların sonuçları, sitenizi yavaşlatabilecek dosyaları belirlemenize yardımcı olabilir. Dahası, tıklayabilirsiniz iyileştirmek her öğenin yanında sarı veya kırmızı olarak derecelendirilir ve bu puanı nasıl yükselteceğinizle ilgili bazı ipuçları alırsınız.

WordPress Site Performansı Hakkında Son Düşünceler

Sitenizin hızlı çalışmasını sağlamak önemlidir, ancak bunun gerçekleşmesi için gereken birçok tekniğin her birini yönetmek zor olabilir. “Hepsi bir arada” seçeneğini kullanma ücretsiz hız optimizasyonu eklentisi en önemli adımları hızlı ve kolay bir şekilde uygulamanıza yardımcı olabilir.

Örneğin Hummingbird, sitenizin performansını aşağıdakiler yoluyla optimize etmenize olanak tanır:

 1. Önbelleğe almak.
 2. GZIP sıkıştırması.
 3. Minification.
 4. Performans taramaları.

WordPress sitenizde en yüksek hızı nasıl koruyacağınızla ilgili sorularınız mı var? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map