Google Formları WordPress’e Ekleme

Google Formları WordPress'e Ekleme

Google, tarayıcınızda daha fazlasını yapmanıza yardımcı olacak bir dizi araç sunar – dokümanlar, sayfalar, slaytlar ve formlar. Google Formlar, WordPress web sitenize Google hesabınızla ücretsiz form oluşturmanıza ve eklemenize yardımcı olur. Bir süredir piyasada olmasına rağmen, geliştirilmiş bir sürüm 2016 yılında tanıtıldı. Ve şimdi, WordPress’e Google formları oluşturmak ve eklemek çok daha kolay.


Google formlarını WordPress'e ekleme

Formlar, çevrimiçi olarak bilgi toplamanın harika bir yoludur. İletişim formlarından ve anketlerden ödeme sayfalarına ve abonelik formlarına kadar, web sitenize faydalı eklemelerdir.

Web sitenizde Google formlarını kullanmanızın nedeni:

 • Oluşturması, eklemesi ve kullanması kolay.
 • Formlar yanıt verir, böylece herhangi bir ekran boyutundan formlar oluşturabilir, düzenleyebilir veya yanıtlayabilirsiniz.
 • Veriler doğrudan bir e-tabloya kaydedilebilir.
 • Tek bir form oluşturabilir ve birden çok web sitesinde paylaşabilir.
 • Çevrimiçi paylaşmak kolay, ekip üyeleri işbirliği yapabilir.
 • Tüm veriler Google sürücüsünde depolanır.
 • Tüm formlarınıza tek bir yerden hızlı erişim.
 • Yanıtları gerçek zamanlı olarak görüntüleyebilir ve katılımcıların belirli soruları nasıl yanıtladıklarını görebilirsiniz.
 • Yanıtlar organize edilebilir ve düzgün bir şekilde görüntülenebilir.
 • Daha da fazla işlevsellik için zamanlayıcılar gibi bir dizi eklenti.
 • Doğrudan formun sorularına resim ve YouTube videoları eklemenize olanak tanır.
 • Önceden doldurulmuş yanıtlar, zorunlu alanlar ve çoktan seçmeli tablolar gibi özellikler.

WordPress form oluşturucuları da harika, ancak formları birden çok web sitesinde veya platformda görüntülemek, tüm yanıtları tek bir yerde toplamak ve başkalarıyla paylaşmak istediğinizde Google formları daha iyi bir seçenek olabilir..

Seçenek 1: Google Formları WordPress’e Manuel Olarak Ekleme

Başlangıç ​​olarak, Google formlar web sitesi ve tıkla Form oluşturma. (Bunu yapmadan önce Google’da bir hesabınız olması gerekir.)

Form oluşturma

Burada iki seçeneğiniz var – sıfırdan yeni bir form oluşturun veya mevcut birçok şablondan birini seçmek için kaydırın.

Bu öğreticinin amaçları için, Kurs Değerlendirme formunu seçelim, ancak gerçekten istediğiniz her şeyi seçebilirsiniz.

Yanda, formu büyük ölçüde değiştirmenize ve özelleştirmenize yardımcı olabilecek bir Yüzen menü var. Daha fazla soru ekleyebilir, başlık / açıklama girebilir, resim veya video ekleyebilir ve daha fazla bölüm oluşturabilirsiniz.

Ders Değerlendirme Formu

Sorular farklı biçimlerde görünebilir – çoktan seçmeli, açılır menüler veya doğrusal ölçek ve soruları istediğiniz sırada düzenlemek için sürükleyip bırakabilirsiniz. Görsel bir tema tasarımı da seçebilirsiniz. Ayrıca, fotoğrafınızı veya logonuzu eklerseniz Google otomatik olarak formunuzun tonunu ayarlayan bir renk veya tema seçeneği sunar.

Sorularınıza atlama mantığı uygulayabilir, onay sayfanızı özelleştirebilir, daha güçlü bir form için eklentileri kullanabilir ve canlı formunuzu önizleyebilirsiniz.

Her şeyi yapılandırdıktan sonra, üstteki göz simgesini bulun ve Ön izleme formu. Formun görünme biçiminden memnunsanız, devam edin ve Gönder buton.

Bir sonraki ekranda, forma nasıl erişebileceğinizle ilgili seçenekler bulacaksınız.

Kodu kopyala

Seçebilirsiniz

 • formu kendinize e-posta ile gönderin
 • bağlantıyı başkalarıyla paylaş veya
 • gömme kodunu kopyalayın ve WordPress’inize yapıştırın

Google formlarını WordPress’e eklemek istediğimizden, iframe kodunu kopyalayın…

Kodu yapıştırın

… Ve yeni bir gönderiye yapıştırın. Ardından yayını önizlemeye ve yayınlamaya devam edin. Kurs Değerlendirme formu WordPress kurulumumda böyle görünür.

Ön izleme

Google formlarını oluşturmanın başka bir yolu da Google sürücünüzü kullanmaktır. Drive’ınızda bul Yeni tıklayın ve üzerine tıklayın. Sonra ara Daha Google Formlar’a yönlendiren seçenek. Buradan da yeni bir form başlatabilirsiniz.

Google sürücü

Seçenek 2: Eklentiyle WordPress’e Google Formlar Ekleme

Kodu WordPress yayınınıza veya sayfanıza katıştırdığınızda, aldığınız şey Google’ın varsayılan stilini koruyan bir formdur. CSS’nizi uygulamaz ve temanızla uyumlu olmayabilir. Ancak, WordPress sitenizin stili ve markasıyla daha uyumlu bir form isteyebilirsiniz. Bunu yapmak için Google Forms WordPress eklentisini deneyebilirsiniz.

Google form eklentisi

Google Forms WordPress eklentisi Google formlarını WordPress’e eklemenizi ve bunları WordPress yönetici alanı üzerinden yönetmenizi sağlar. Ayrıca, Google formunuzu değiştirmek ve şekillendirmek için bir dizi seçenek sunmanın yanı sıra formlarınızı WordPress ile daha iyi bütünleştirir. Google sarmalayıcı HTML’sini kaldırır ve formu doğrudan web sitenizin sayfalarına ve yayınlarına gömer.

Eklentinin kullanımı kolaydır. Her zaman olduğu gibi, önce eklentiyi yüklemeniz ve etkinleştirmeniz gerekir. Gösterge tablosunda WordPress menünüze eklenen bir Google formları öğesi bulacaksınız.

Kurulum

Tıklayın Yeni ekle Google Formlar.

Yeni form ekle

Bu aşamada, Google formunuza geri dönün ve Gönder seçeneklerinin altındaki URL’yi kopyalayın ve Form URL’si kutusuna yapıştırın.

Url'yi kopyala

Web sitenizin genel stilini göz önünde bulundurarak, uygun gördüğünüz gibi kalan seçenekleri doldurun. Onay sayfasında görünecek metni de değiştirebilirsiniz.

Yayınla ve kısa kodu bulun

Kısa kodu bul

Kısa kodu kopyalayın, yeni bir gönderi açın ve metin düzenleyicisine yapıştırın.

Kısa kodu yapıştır

Formunuzun görünümü artık web sitenizdeki etkin temaya veya eklentinin yapılandırma seçeneklerini kullanarak eklediğiniz herhangi bir özel CSS’ye bağlı olacaktır..

Burada dikkat edilmesi gereken nokta, eklentinin yalnızca yayınlanan Google formlarını desteklemesidir. Başka bir deyişle, form URL’sini bir tarayıcıdan başarıyla açabilmeniz gerekir. Bu, bu formların özel kullanıma yönelik hiçbir formda çalışmadığı anlamına gelir.

Form Gönderme Günlüğü

Herhangi bir amaç için yanıt toplarken, bunları anlamlı ve içgörü sağlayacak şekilde biçimlendirmek gerekir.

Eklentinin, tüm yanıtları görüntüleyebileceğiniz bir form gönderme günlüğü bölümü vardır. Her bir gönderimin zaman damgası ve URL’si korunur ve bunlar değerli istatistiksel bilgiler sağlayabilir. Artık kayıtlara ihtiyacınız olmadığında, bunları toplu olarak silebilirsiniz.

Aksi takdirde, Google sürücünüze erişebilir ve tüm yanıtları doğrudan sürücüde görüntüleyebilirsiniz. Sürücünüzü açtıktan sonra formu bulun, açın ve Tepkiler üst menüdeki seçenek.

Tepkiler

+ Simgesini (yukarıdaki resimde gizli) tıkladığınızda, yanıtların hedefini seçtiğinizde veya CSV biçiminde indirdiğinizde tüm yanıtları e-tablo biçiminde görüntüleyebileceksiniz. Ayrıca yanıtlar için e-posta bildirimini etkinleştirebilir veya tümünü sürücünüzden toplu olarak silebilirsiniz.

Özetlemek için

Google formları, herhangi bir amaçla geri bildirim veya yanıt almanın kolay ve popüler bir yoludur. Çok yönlüdürler ve e-posta toplamak için anketler yapmak, uygulamalar, anketler, anketler ve sınavlar almak için kullanabilirsiniz. Bir Google formu oluşturmak ve üçüncü taraflara erişim sağlamak, bir bağlantıyı paylaşarak, e-postayla göndererek veya web sitenize yerleştirerek kolaydır. Ve formları paylaşmak ve başkalarının form üzerinde işbirliği yapmalarını sağlamak istediğinizde daha iyi bir alternatif olabilirler.

Google, Analytics ve yazı tipleri gibi bir dizi başka hizmet sunduğundan, formlar web sitenize yapılan tek değerli eklemeler değildir. Google hizmetlerini WordPress ile entegre etmek için WordPress eklentileri hakkında bir yayın yaptık. Sadece bu değil, Chrome için de WordPress ile çalışmayı kolaylaştıracak birçok kullanışlı uygulama ve uzantı var. Bu ücretsiz Google hizmetlerinden, uygulamalarından ve uzantılarından ihtiyaçlarınıza en uygun şekilde yararlanabilirsiniz.

Eklemek için ipucunuz var mı? Veya Google formlarını WordPress’e nasıl ekleyeceğinizle ilgili başka bir soru mu? Sadece bir yorum bırakın – düşüncelerinizi duymak isteriz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map