Google AdSense’i WordPress’e Ekleme

AdSense'i WordPress için Etkili Kullanma

Bir WordPress sitesiyle para kazanmak genellikle bağlı kuruluş pazarlaması, reklamlar veya e-Ticaret’i içerir. Bazen üyelik satmak, iş panoları oluşturmak veya etkinliklere ev sahipliği yapmak bile mümkündür.


Birçok insan, reklamların para kazanma dünyasında eski haberler olduğunu düşünür, ancak bu gerçeklerden daha fazla olamaz. Reklamlar, doğrudan fiziksel bir ürün satmadığınız çevrimiçi dergilerden, bloglardan ve web sitelerinden para kazanmak için özellikle yararlıdır.

Sponsorlu yayınlar genellikle kullanıcılar tarafından kirli olarak görüldüğünden ve satış ortaklığı pazarlaması, nasıl sunulduğuna bağlı olarak kırmızı bayraklar oluşturabildiğinden, reklamlara geri dönüyoruz. AdSense gibi araçların uygulamayı eskisinden daha kolay hale getirdiğini görmek, reklamların yakın zamanda hiçbir yere gitmeyeceği şaşırtıcı değil.

En ilginç olanı, AdSense’in uygulamanız için herhangi bir paraya mal olmamasıdır, böylece en azından suları test edebilir ve bundan para kazanıp kazanamayacağınızı görebilirsiniz. Buna ek olarak, bu, kullanıcılarınızın reklamların can sıkıcı olup olmadığını görme fırsatı verir. Kullanıcılarınızın rahatsız edilmemesini sağlamak için, AdSense’i WordPress için etkili bir şekilde nasıl kullanacağınızı öğrenmek önemlidir. Ancak, reklamları nasıl oluşturacağımız hakkında konuşmadan önce, Google Adsense hakkında biraz bilgi edelim ve nasıl kaydolacağınızı görelim.

Google AdSense nedir?

Google AdSense ana sayfası

Popüler bir web sitesinden para kazanma programı olan Google AdSense, hem yeni başlayanlar hem de profesyoneller için mükemmel bir seçenektir.

Google AdSense, pazarlamacıların (program dahilinde yayıncı olarak anılır) web sitelerinde ve bloglarında sorunsuz bir şekilde reklam görüntülemelerini sağlayan Google’dan bir programdır. Temel amacı para kazanmadır ve web sitenize yalnızca özel reklamlar yerleştirerek WordPress ile para kazanmak için kullanabilirsiniz.

Bir pazarlamacıysanız, bunun yerine seçebileceğiniz birkaç benzer program vardır. Bununla birlikte, AdSense birkaç benzersiz avantaj sunar:

 • Güvenilirlik: Dünyaca ünlü bir şirket olarak Google’dan daha güvenilir olamazsınız.
 • Çok yönlülük: AdSense, reklam türleri, metin, resim, zengin medya, video ve ses dahil.
 • Esneklik: Bu program, WordPress ve Blogger dahil olmak üzere çeşitli platformlar ve diğer araçlarla çalışır.

Hemen giriş yapmadan önce, AdSense’in politikaları incelemek isteyeceksiniz. Ayrıca birkaç tane var Gereksinimler reklamverenleri için. Örneğin, iyi kurulmuş bir web siteniz (en az altı aylık) olmalı ve 18 yaşında veya daha büyük olmalısınız.

AdSense’i kullanmaya hazırsanız, sürecin basit olduğunu öğrenmekten memnuniyet duyarız. Aslında, sadece üç adımda tamamlanabilir.

1. Adım: Google AdSense’e kaydolun

AdSense Google platformunda bir program olduğundan, çeşitli özelliklerini kullanmaya başlamak için tek ihtiyacınız olan bir Google hesabıdır. Ne zaman Google AdSense’e kaydolma, iki seçeneğiniz var. Mevcut bir Google hesabıyla giriş yapabilir veya yeni bir hesap oluşturabilirsiniz.

Bu işlemlerin her ikisi de oturum açma sayfasından gerçekleştirilebilir. Mevcut bir hesabınız varsa, giriş kimlik bilgilerinizi eklemeniz ve Oturum aç. Bir hesap oluşturmanız gerekiyorsa, Daha fazla seçenek, ve seç Hesap oluştur açılır menüden:

Google AdSense oturum açma sayfası

Oturum açtıktan (veya kayıt işlemini tamamladıktan sonra), programdaki bir sonraki adıma yönlendirilirsiniz.

2. Adım: AdSense Program Başvurunuzu tamamlayın

Tüm bağlı kuruluş programlarında olduğu gibi, bir başvuru formu doldurmanız istenecektir. Neyse ki, süreç basittir ve dakikalar içinde tamamlanabilir.

Başlayarak ve anlayarak başlamanızı öneririz AdSense’in politikaları ve şartları. Bu, gözden kaçırmak isteyebileceğiniz bir adım olsa da, Google’ın kullanıcılarından tam olarak ne beklediğini bilmek önemlidir. Bunun nedeni, yayıncı olarak onaylandığınızda tüm politikalara ve yönergelere uymanız gerekecektir..

Ardından, üç bölümlü uygulamayı doldurabilirsiniz. Önce web sitenizin URL’si gibi bazı temel bilgileri girmeniz gerekir. Ardından ödeme adres bilgilerinizi vermeniz istenir (böylece AdSense size ödeme ve önemli hesap bilgileri gönderebilir). Son olarak, telefon numaranızı doğrulamanız istenecek.

Bu üç uygulama sayfası tamamlandıktan sonra, Google’ın sitenizi incelemesi için yalnızca bir adım kaldı. Web sitenize, aşağıda gösterilen biçimde sağlanacak bir HTML kodu eklemeniz istenecektir:

AdSense'i web sitesine bağlama talimatları

Kod sitenize eklendiğinde, işlemin tamamlandığını onaylayan kutuyu işaretleyin ve tıklayın Bitti. Şimdi yapabileceğiniz tek şey sabırla beklemek. Başvurunuzun incelenmesi 48 saat ila iki hafta sürebilir ve karar verildikten sonra bir e-posta alırsınız.

3. Adım: Google AdSense Reklamları oluşturun

Başvuruyu tamamladıktan sonra, topu yuvarlamak için AdSense’te oturum açabilirsiniz. AdSense gösterge tablosu sol tarafta birkaç sekme gösterir, ancak şu anda endişelenmeniz gereken tek şey Reklamlarım sekmesi. Devam etmek için buna tıklayın.

Boş bir sayfa görmeden daha önce hiç reklam oluşturmadıysanız. Tıkla Yeni Reklam Birimi reklam oluşturmak ve web sitenize uyacak şekilde düzenlemek için düğme.

İlk adım reklamınızı adlandırmaktır. Bu, sitenizde görünmeyecek, bu nedenle siteyi esas olarak kendi referansınız için adlandırıyorsunuz. Bundan sonra, reklamlarınız için önerilen boyutları gösterirler. En uygun olduğunu düşündüğünüzü seçmekten çekinmeyin.

Ayrıca bir metin ve görüntülü reklam mı yoksa yalnızca bir tane mi yoksa diğeri mi istediğinizi belirtmelisiniz. Metin reklamlarda herhangi bir görüntü bulunmadığından dikkatlice seçin.

Ardından, tasarımın neye benzemesini istediğiniz sorulacaktır. Genelde Varsayılan stili tercih ederim çünkü bunun oldukça iyi dönüştüğü bilinmektedir. Ancak, diğer bazı renkler ve tasarımlar kendi web sitenizde daha iyi görünebilir. Güzel olan, neye benzeyeceğini görmek için bir Önizleme düğmesinin olması.

Google AdSense önceden oluşturulmuş çeşitli stiller sunar, ancak yine de bir reklamdaki her tasarım öğesini aşağıdaki ekran görüntüsünde görüldüğü gibi ayarlayabilirsiniz. Örneğin, başlık rengini, URL rengini, kenarlığını ve yazı tipi ailesini değiştirmenize olanak tanır.

Birden fazla reklam birimini birlikte (izleme amaçlı olarak) gruplamak isterseniz, bunu yapmak için Özel Kanallar alanını açabilirsiniz. Ayrıca, Yedek Reklamlar oluşturma seçeneğiniz de vardır. Temel olarak bu, alakalı bir şey bulamazsa AdSense’in boş bir reklam göstermesi anlamına gelir. Varsayılan bir yedek reklam görmeyi tercih ediyorsanız, bu reklamı oluşturacağınız yerdir..

Bu işlemden sonra, Kayıt etmek ve Kodu Al buton.

Profesyonel İpucu: Google AdSense artık tamamen duyarlı bir reklam modülü seçme seçeneğine sahip, bu da reklamlarınızın mobil cihazlara ve farklı boyutlu ekranlara yanıt vermesini çok daha kolay hale getiriyor. Şahsen ben bunu her seferinde giderdim. Bununla birlikte, 336 × 280 ve 300 × 260 boyutlarının, sitenizi sığdırma ve dönüşüm açısından da iyi çalıştığı bilinmektedir..

4. Adım: AdSense’i Sitenize Uygulama

Daha az etkili başka yollar olsa da, Google Adsense reklamlarınızı WordPress sitenize eklemenin temel olarak üç yolu vardır:

 1. Tarafından reklam ekleme kopyalama ve yapıştırma birim kodunuzu widget’lara, sayfalara ve yayınlara dönüştürün.
 2. WordPress Satın Alma tema Google AdSense’i destekleyen.
 3. İndirme ve etkinleştirme Eklenti Google AdSense’i entegre eden.

İdeal olarak, ikincisi en kolay olanıdır, çünkü birçok tema ve eklenti, widget’lara kod kopyalayıp yapıştırmanızı gerektirmez. Sadece bu değil, bazı temalarda reklamların güzel görünmesini ve tıklanma olasılığını artıran önceden ayarlanmış modüller vardır. Ama her birine bir göz atalım.

Yöntem 1: Google Adsense Kodunuzu Bir Widget’a Kopyalayın ve Yapıştırın

İlk yöntem iyi eski kopyala yapıştır. Önceki bölümde açıklanan kod, web sitenize kopyalamak için kullanılır.bu kodu AdSense’ten kopyalayarak tart.

Sonra WordPress kontrol panelinizi açın. Adresine git Görünüm> Widget’lar.

Büyük olasılıkla kenar çubuğuna veya başlığın üstüne bir reklam ekleyeceksiniz. Bu örnek için reklamı kenar çubuğuna koymak istiyorum. Bu nedenle, Metin widget’ını bu kenar çubuğu alanına sürükleyebilir ve daha önce kopyaladığınız kodu yapıştırabilirsiniz.

Başlık alanını doldurmak için bir neden yok, çünkü bu bir reklam.

Bundan sonra, sitenizde gösterilen alakalı yeni AdSense reklamlarını görmek için web sitenizi yenileyebilirsiniz.

Yöntem 2: Adsense alanları ile bir tema kullanma

Adsense Alanlarıyla Tema Kullanma

Belirli temaları tavsiye etmememe rağmen, “AdSense WordPress temaları”Uygulamasını ThemeForest kütüphanesinde.

Aşağıdaki yerlerde de şansınız olacak:

 • MHThemes
 • MyThemeShop
 • StudioPress
 • ThemeForest

Tabii ki, sadece kendi Toplam temamız olabilir. SEO optimize edilmiştir ve yayınlarınıza ve sayfalarınıza Google Ads eklemek için kullanabileceğiniz çok sayıda harika sayfa oluşturma özelliği sunar. Ayrıca, blog yayınlarının üstüne veya altına banner eklemek ve reklam afişi eklemek için yararlı bir snippet bile geliştirdik (Toplam dokümanlar).

Yöntem 3: Google Adsense Eklentisi Yükleme

AdSense için bir widget kullanmak, tüm yöntemlerin en temelidir ve bir tema, reklamlarınızı yerleştirirken size bir ton esneklik sağlamaz. Ancak, reklamlarınız için ek özellikler istiyorsanız bir eklenti daha iyi bir çözüm olabilir. Örneğin, bazı eklentiler kod kopyalama ve yapıştırma ihtiyacını ortadan kaldırırken, diğerleri raporlar oluşturur ve zaman aralığı seçimi gibi şeyler için ayarlara sahiptir..

Geçmişte birçok Google AdSense eklentisi gelip geçti, ancak bugün en umut verici olanlara bir göz atalım.

Ads Pro

Ads Pro WordPres Eklentisi

Bilgi ve İndirme Demoyu Görüntüleyin

En çok aracın reklamlarınızı oluşturmasını, yönetmesini ve izlemesini istiyorsanız, Ads Pro Eklentisi en iyi seçenektir. Bu premium eklenti, reklam stilleri, pop-up’lar, sosyal entegrasyon, planlama, coğrafi hedefli reklam kampanyaları, çevrimiçi istatistikler ve daha fazlası için tonlarca özellik sunar. Böylece web siteniz Adsense ile para kazanmakla kalmaz, aynı zamanda size en iyi dönüşüm noktalarını belirli müşterilere daha yüksek bir fiyata satabilirsiniz.

Gelişmiş Reklamlar (Ücretsiz)

Gelişmiş Reklamlar eklentisi, reklamları bir kaydırıcıda gruplandırmak, web sitenizde reklam satmak ve yeni reklamların ne zaman yayınlanacağına ilişkin tarihler ayarlamak için iyi çalışır. AdSense eklentiyle sorunsuz bir şekilde entegre oluyor.

WP Pro Adning Sistemi

ADNING (WP Pro Reklam Sistemi) WordPress Eklentisi

Bilgi ve İndirme Demoyu Görüntüleyin

İşte her türlü reklam aracını destekleyen bir eklenti. AdSense ile entegre olan pop-up reklamların yanı sıra, reklamlarınızı yerleştirmek için çok sayıda konuma sahiptir.

WP Basit AdSense Ekleme (Ücretsiz)

WP Basit Adsense Ekleme Ücretsiz WordPress Eklentisi

Bu eklenti, WordPress AdSense Ekleme reklamlarını basit ve ağrısız hale getirdiğinden, kesinlikle adını taşır. Bu eklenti, bir ila üç Google AdSense kodu kaydeder ve bunları sitenizin her yerine göndererek yalnızca birkaç reklama odaklanmanızı sağlar. Ana özelliği, eklentinin oluşturduğu kısa kodları sitenizdeki hemen hemen her yere kopyalayıp yapıştırarak reklam eklemenizi sağlayan kısa kod işlevselliğidir..

WP QUADS ile AdSense (Ücretsiz)

WP QUADS'dan AdSense Ücretsiz WordPress Eklentisi

Birkaç gelişmiş özelliğe sahip bir eklenti, bu, reklam yerleşimlerini tamamen özelleştirmek isteyen herkes için mükemmel bir seçimdir. Göze çarpan özellikler arasında tam yanıt verme yeteneği ve görünürlük koşullarını ayarlama seçeneği bulunur.

Bir eklenti kullanmayı tercih edip etmediğiniz, tercihlerinize bağlıdır. Yine de, yukarıdaki eklentilerden birini denemek zarar vermez!


AdSense’i WordPress için etkili bir şekilde kullanmak ustalaşmak için fazla zaman almaz. Aslında, AdSense arayüzü son derece kullanıcı dostudur ve eklentilerin, temaların ve widget’ların yönetimi kolaydır.

WordPress sitenize AdSense’i kullanma veya ekleme hakkında sorularınız mı var? Aşağıdaki yorumlarda yardımcı olmak için elimizden geleni yapacağız.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map