Etkinlik Takvimi ile WordPress’e Profesyonel Gibi Bir Etkinlik Ekleme

Etkinlik Takvimi ile WordPress'e Etkinlik Ekleme

Bir noktada ne tür bir WordPress sitesi yönetirseniz yönetin, etkinlikleri okuyucularınızla paylaşmak isteyebilirsiniz. Ve bu harika! İster müzikle ilgili bir blog, ister topluluk grubu için bir web sitesi, ister profesyonel bir dernek için bir sayfa yönetin, ister WordPress hakkında yazın – her hafta konunuzla ilgili olaylar gerçekleşiyor. Öyleyse neden onları okuyucularınızla paylaşmıyorsunuz??


WordPress’e Etkinlik Ekleme

Earth Etkinlik Takvimi

WordPress güçlü bir platformdur ve sizin için şanslı tema ve eklenti geliştiricileri WordPress aracılığıyla olayları paylaşmayı mümkün kılmak için tüm zor işleri yapmışlardır. İlk seçeneğiniz özel yayın türü içeren bir tema yükleme (yukarıda gösterilen Dünya teması gibi). Uyumluluk sorunlarınız olmayacağından bu etkinlik uygundur – etkinlikler yerleşiktir. Ancak, farklı etkinlik seçeneklerine sahip olabileceğinden (engebeli bir tema geçişi yapmak için) temaları değiştirmek isterseniz daha sonra bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz..

İkinci seçeneğiniz şu anda sahip olduğunuz temayı (veya belki yeni ve yeni bir şeye yükseltmeyi) korumak ve bir etkinlik eklentisi yükle. Bu, tüm etkinlik yayınlarınızı hangi tema kullanırsanız kullanın, eklenti ile güvenli ve sağlam olduğu için etkinliklerinizi yönetmenin harika bir yoludur. Başlamadan önce eklentinizin WordPress temanızla uyumlu olduğundan emin olun ve desteklendiğini bildiğiniz kaliteli bir eklenti seçmeye çalışın.

Etkinlik Takvimi Kurulum Kılavuzu

Etkinlik Takvimi Ücretsiz WordPress Eklentisi

WordPress sitenize etkinlik eklemeye hazır mısınız? Tema rotasına gitmeye karar verdiyseniz, temanızı yüklemeniz ve etkinliklerinizi eklemeye başlamak için özel yayın türünü kullanmanız yeterlidir.

Bir eklenti kullanmak istiyorsanız, ücretsiz Events Calendar eklentisi Modern Tribe tarafından. Bu eklenti tamamen ücretsiz değil, aynı zamanda duyarlı bir tasarıma, yerleşik araç ipuçlarına, etiket ve kategori desteğine, gelişmiş aramaya, Google harita entegrasyonuna ve yaklaşan etkinlikleriniz için özel bir widget’a sahiptir. Ayrıca, çeviriye hazırdır, böylece eklentiyi herhangi bir yerel ayar için kolayca kullanabilirsiniz.

Ve en iyisi, bu harika ücretsiz eklenti, güçlü Toplam WordPress temasıyla mükemmel bir şekilde çalışır. Etkinlik Takvimi’nin neden bu kadar harika olduğunu bildiğinize göre, şimdi başlayalım. İlk olarak eklentiyi yüklemeniz gerekecek.

Etkinlik Takvimi Ücretsiz WordPress Eklentisini Yükleyin

WordPress kontrol panelinizi açın, ardından şuraya gidin: Eklentiler> Yeni Ekle.

Etkinlik Takvimi Eklentisi: Yeni Ekle

etkinlik takvimi“. İlk sonuç Modern Tribe tarafından Etkinlik Takvimi için mavi bir önizleme olmalıdır..

Etkinlik Takvimi Eklentisi: Yükle

Devam edin ve Yüklemek düğmesine basın, ardından yükleme tamamlandıktan sonra bağlantıyı etkinleştir.

Etkinlik Takvimi Eklentisi: Etkin

Her şey yolunda giderse yukarıdaki gibi bir tamamlama ekranı görmelisiniz. Son bit, yeni bir sayfa oluşturmak ve bu sayfaya “Etkinlikler” adını vermek.

Etkinlik Takvimi Eklentisi: Etkinlik Sayfası

/ Events slug kullanan sayfanın etkinlik takviminizle değiştirileceğine dair bir uyarı görürsünüz. Hangisi istersen öyle olmalı. Endişelenmeyin, takviminizin farklı bir URL’de olmasını istiyorsanız bunu ayarlarda düzenleyebilirsiniz (daha sonra devam edeceğiz).

Bunu yaptıktan sonra etkinliklerinizi ayarlamaya başlayabilirsiniz! Hemen tek tek etkinlikler eklemeyi deneyebilirsiniz, ancak önce ayarlamalar yapmak için ayarlarınızı gözden geçirmenizi öneririz.

Etkinlik Takvimi Eklentisi Ayarlarınızı Yapılandırma

Ayar seçeneklerinizi kullanmaya başlamak için şu adrese gidin: Etkinlikler> Ayarlar. Dört sekme vardır – Genel, Görüntülü Reklam, API’ler ve Yardım. Bu son sekme, etkinliklerinizi eklerken yola çıktığınızda veya bir tema veya eklenti çakışmasıyla ilgili sorun yaşıyorsanız kullanışlı olabilir. API sekmesi, bir Google Haritalar API anahtarı eklemek isteyen yüksek trafikli siteler için isteğe bağlıdır. Etkinlik sitelerinin çoğu yalnızca ilk iki sekme ile ilgilenir.

Etkinlik Takvimi Eklentisi: Genel Ayarlar

Üzerinde Genel sekmesini, sayfa başına etkinlik sayısı, ana blog sayfanızda etkinliklerinizi birleştirme ve görüntüleme seçeneği ve saat dilimi ayarlarınız için birkaç seçenek bulacaksınız. Gerekirse Goggle haritaları, para birimleri ve özel URL seçenekleri için seçenekler de vardır (bu yalnızca takviminizin / events URL’si dışında bir sayfada görüntülenmesini istiyorsanız kullanılır).

Etkinlik Takvimi Eklentisi: Görüntü Ayarları

Görüntüle sekmesi tam olarak göründüğü gibidir – etkinlik sayfalarınız için görüntüleme seçenekleri. Bu sayfadaki en önemli seçenek Etkinlik Şablonu – etkinlik sayfanızın etkinlik takviminizi görüntülemesini istiyorsanız, muhtemelen Varsayılan Sayfa Şablonu’nu seçmek istersiniz. Ancak WordPress temanız özel bir sayfa seçeneği içeriyorsa (Total’in Varsayılan Etkinlikler Sayfası Şablonunu nasıl içerdiği gibi) bunun yerine bunu seçtiğinizden emin olun..

Buradan etkinliklerinizin görünümünü ve düzenini değiştirebilirsiniz. Temel stilinizi seçin (varsayılan Kabile Olayları stilini kullanmanızı öneririz) ve tarih formatınızı ayarlayın. Bir geliştiriciyseniz, etkinlik içeriğinin üstüne ve altına özel HTML eklemek için alanlar da vardır (ancak rahat kodlama yapmıyorsanız bu bölümü atlamanızı öneririz).

Etkinlik Takvimi ile WordPress’e Etkinlik Ekleme

Genel ayarlarınızla ilgilenerek etkinlik eklemeye başlayabilirsiniz. Herhangi bir WordPress yazı tipi gibi, Etkinlikler> Yeni Ekle.

Etkinlik Takvimi Eklentisi: Etkinlik Ekle

Ekranınız biraz tanıdık gelmelidir. Etkinliğinizin Başlık, Açıklama, Kategori ve Etiketlerini tıpkı normal bir blog yayını gibi ekleyin. Farklı olacak şey Etkinlik Seçenekleri ekranınızın sağ tarafındaki kutunun yanı sıra Etkinlik Takvimi kutusu (ve temanıza bağlı olarak olası ek Etkinlik Ayarları – ekran görüntümüzde eklenen Toplam tema seçenekleri gösterilmektedir).

Etkinlik Seçenekleri kutusunda etkinliğinizi ana Etkinlik Listeleri sayfanızdan gizleme seçeneği ve etkinliğinizi takviminizde yapışkan hale getirme seçeneği bulunur (bu şekilde kullanıcılar etkinlik geçtikten sonra etkinliği takviminizde görebilir).

Etkinlik Takvimi ana içeriğinizin altındaki bölüm, etkinlik maliyetinizi ve ayrı bir etkinliğe veya bilet web sitesine bağlantı vermenin yanı sıra mekanınızı ve organizatör bilgilerinizi (her ikisi de gelecekteki etkinlikler için yeniden kullanabileceğiniz) ekleyebileceğiniz yerdir..

Etkinlik Takvimi Eklentisi: Ekran Seçenekleri

Etkinlik Seçenekleri ve Etkinlik Takvimi modüllerini görmüyorsanız, Ekran Seçenekleri sekmesini kontrol edin ve seçeneklerin etkinleştirildiğinden emin olun.

Etkinlik Takvimi Eklentisi: Etkinlik Postası

Tüm bilgilerinizi ekledikten sonra etkinliğinizi yayınlayın. Etkinliğinizi görüntülemek için tıklayın. Etkinliğinize eklediğiniz bilgilere ve kullandığınız temaya bağlı olarak, etkinliğiniz yukarıdaki resim gibi görünmelidir.

Etkinlik Takvimi Eklentisi: Etkinlik Sayfası

Ve ana etkinlikler sayfanıza giderseniz (ve varsayılan etkinlikler şablonunu kullanıyorsanız), yaklaşan etkinliklerinizle ve yapışkan geçmiş etkinliklerinizle birlikte harika bir etkinlik takvimi görmelisiniz. Takvim ayrıca fareyle üzerine gelindiğinde bir tarih aralığı araması, görüntüleme seçenekleri ve etkinlik snippet’lerini gösterir.

Premium Eklentiler ve Uzantılar

Etkinlik Takvimi’nin ücretsiz sürümü oldukça harika, ama belki biraz daha fazlasına ihtiyacınız var? Etkinlik Takvimi için (Pro yükseltme dahil) tüm WordPress panonuzdan doğrudan erişilebilen birkaç eklenti vardır. Etkinlikler> Etkinlik Eklentileri. Etkinlikleri tanıtmak konusunda ciddiyseniz dikkate almalısınız Etkinlik Takvimi Pro özelleştirilebilir yinelenen etkinlikler, fotoğraf ve harita görünümleri, konum arama, gelişmiş widget’lar, ek alanlar ve premium eklenti destek erişimi gibi özellikler ekler.

Profesyonel’e ek olarak, kullanıcıların etkinliklerle tam olarak aradıklarını bulabilmeleri için gelişmiş etkinlik filtreleri de ekleyebilirsiniz. Filtre Çubuğu Ayriyeten. Veya kullanıcılarınızın, Topluluk olayları uzantı. Hatta bir dizi bilet uzantıları Eventbrite Biletleri, Topluluk Biletleri ve Etkinlik Biletleri Plus dahil olmak üzere kendi biletlerinizi kendi etkinliklerinize satabilirsiniz.

Paketleme

Sürdürülebilir Toplam Tema Etkinlikleri Takvimi

Etkinlik tanıtımınız ne olursa olsun, Etkinlik Takvimi’nin mükemmel bir seçenek olacağından emin olabilirsiniz. Daha gelişmiş özelliklere ihtiyacınız varsa, takviminizi genişletmek için bir veya iki eklenti satın almanız yeterlidir. Modern Kabileden Etkinlik Takvimi ile çalışmayı çok sevdik, Sürdürülebilir demomuzu görebileceğiniz ve test edebileceğiniz Toplam WordPress temamızla tam uyumluluğu sağladık..

Sürdürülebilir Etkinlik Takvimini Görüntüle

Etkinlik Takvimi’ni henüz denediniz mi? Aşağıdaki yorumlarda eklenti hakkında ne düşündüğünüzü bize bildirin. Veya diğer kullanıcılar için herhangi bir ipucunuz varsa lütfen bunları da paylaşın!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map