CM Cevapları WordPress Eklentisi ile Sitenize Soru-Cevap Tartışma Panosu Ekleme

Sosyal tartışmalara katılmak, bugünlerde çevrimiçi olmanın önemli bir parçasıdır. Pratik olarak zorunludur. Bunu göz önünde bulundurarak, Gerçekten mi sektörünüz veya markanız hakkında tartışmayı teşvik etmek istiyorsanız, neden doğrudan sitenize bir tartışma forumu eklemiyorsunuz? CM Eklentileri’nin CM Yanıtları eklentisi sayesinde bunu yapabilirsiniz.


Bu WordPress eklentisi, ziyaretçilerin soru ve cevapları bir Yığın Taşması sorunsuz bir deneyim için sosyal medya hesaplarını (Facebook, Google+ veya LinkedIn) kullanarak stil ve giriş yapın.

CM Cevaplar Eklentisi Ne Yapar?

Bu WordPress eklentisi, sitenize bir tartışma forumu eklemek için hafif bir yol sunar. Geleneksel bir yorum sisteminin aksine, CM Yanıtlar seçtiğiniz herhangi bir konunun etrafında topluluk oluşturmayı gerçekten teşvik eder. Ziyaretçilerinizden geri bildirim almak için belirli sorular sorabilir veya ziyaretçilerin kendi sorularını sormalarına ve kendi tartışmalarını başlatmalarına izin verebilirsiniz. Sana kalmış.

Bir tartışma forumu, geleneksel tartışmadan, Soru-Cevap’dan kullanıcı veya müşteri desteğine kadar çok çeşitli amaçlara hizmet edebilir. Gerçekten çok yönlü ve diğer tartışma eklentilerinden farklı olarak sitenizi tıkamayacak.

Bu eklentinin Ücretsiz ve Pro sürümü mevcut. Şimdi her birinde bulunan özellikleri incelemek için biraz zaman ayıralım.

Bedava

Ücretsiz sürüm Bu eklentinin temel bir tartışma forumu eklemenizi sağlar. Soruları ve yanıtları denetleyebilir ve yenileri gönderildiğinde e-posta bildirimleri alabilirsiniz. Kullanıcılar, bildirim almayı da seçebilir (ve devre dışı bırakabilir). Ayrıca bir görüntüleme sayısı ve cevap sayısı da görebilirsiniz. Şablonu kullanıcı gereksinimlerinize uyacak şekilde değiştirmek için birkaç özelleştirme seçeneği de vardır. Sorular, listedeki sıralarını değiştirmek için oylanabilir. Eklentiye pano menüsünden erişilebilir:

CM Cevapları Gösterge Tablosu

Ilımlı olmak kolaydır. Sorular ve cevaplar ekleyin ve / veya kullanıcılar tarafından eklenenleri denetleyin. Not: Aşağıdaki resimde Pro sürümü gösterilmektedir.

CM Soruları Yanıtlar

profesyonel

CM Answers’ın Pro lisanslı sürümü, uygulamalı zamanım olan sürümdür, bu yüzden bugün en çok konuşacağım şey budur. Pro sürümü 29 $ maliyeti ve ücretsiz sürümünde mevcut her şeyi ve birçok ek özelliği içerir. İlk olarak, yöneticilerin soruları kimin sorabileceğini ve cevaplayabileceğini belirlemesine olanak tanıyan yepyeni bir Erişim Kontrolü özelliği. Seçenekler şunları içerir: Herkes, Kayıtlı kullanıcılar, ve Rolüne göre:

CM Yanıt Erişim Kontrolü

Ayrıca, kısa kodla bir soru listesi eklemenizi sağlayan bir kısa kodlar özelliği içerir cma-soruları. Hatta, listeye belirli bir yazardan en popüler olan belirli bir dizi soruyu göstermesi için parametre ekleyebilirsiniz..

Pro sürümü, Twitter, Facebook, Google+, LinkedIn ve Microsoft Live gibi çeşitli popüler sitelerle sosyal medya entegrasyonuna izin verir. Her ziyaretçiye ayrıca “Sorularım” ve “Yanıtlarım” listelerini içeren ayrı bir gösterge tablosuna erişim de sağlanır. Bunlar, kısa kodlar kullanılarak kullanıcı profili sayfalarına eklenebilir.

Widget entegrasyonu, yalnızca seçtiğiniz tema içinde kenar çubuğu gibi widget’ları destekleyen herhangi bir alanda istediğiniz soruları ve cevapları göstermenize olanak tanır. Eklenti menüsünde erişilebilir kenar çubuğu ayarları vardır:

CM Yanıtlar Kenar Çubuğu

Pro sürümünde belirli denetleme ayarlarını da belirleyebilirsiniz. Bu ayarlar, denetleme sürecinden geçmeye gerek kalmadan soru ve / veya yanıt gönderebilecek kişilerin listesini belirlemenize olanak tanır. Bu, sitenizdeki tartışmayı önemli ölçüde hızlandırabilir. Elbette, bu muafiyetleri yalnızca kendilerini güvenilir ve yetenekli olduğunu gösterenlere sağladığınızdan emin olun:

CM Cevapları Denetleme

İşte bilmeniz gereken Pro lisansı hakkında birkaç özellik daha:

 • Çok bölgeli destek
 • Belirli sorular için görünümleri gösterme veya gizleme yeteneği
 • Her kullanıcı, sosyal medya profiline bağlantı ekleyebilen otomatik olarak oluşturulan bir genel profil sayfası alır.
 • Gravatar entegrasyonu
 • Eklere izin verir
 • Yanıtların sunulduğu sırayı değiştirme yeteneği.
 • Ajax desteği
 • Etiket desteği
 • Tüm soruların ve / veya cevapların üstünde görünen ve belirttiğiniz bir arka plan rengiyle vurgulanan “yapışkan” sorular ekleme yeteneği.
 • Kod parçacıkları desteği.
 • Kalıcı bağlantı özelleştirme
 • Sitenize ana sayfa olarak CM Cevapları verme yeteneği.
 • Soru sayfaları için sosyal paylaşım widget’ı.
 • CM Cevapları şükran mesajı altbilgiden kaldırılır
 • Soruları ve cevapları siteye gönderildikten sonra düzenleme yeteneği.

Ayrıca, sitenizin kullanıcılarının ilk kez göreceği bir feragatname de ekleyebilirsiniz. Her kullanıcıdan sitenizin şart ve koşullarını kabul etmesi istenebilir:

CM Cevapları

Tartışma Panosu Ayarlama

CM Yanıtların özelliklerini öğrendikten sonra, kurulum işlemi oldukça basitti. Gösterge tablosu ayarları sezgiseldir ve takip edilmesi kolaydır. Özelleştirme seçeneklerinin bir sonraki ekranına geçmek için her sekmeyi tıklamanız yeterlidir:

CM Yanıt Ayarları

Soruların ve cevapların son kullanıcı için nasıl görüneceğini kolayca ayarlayabilirsiniz. “Görünüm” sekmesini tıklamanız yeterlidir:

CM Cevapları Görünümü

Soruların tanımlanma şeklini değiştirmekten, her sayfada görünen soru sayısına, görüntüleme sayılarını göstermeye ve daha pek çok seçeneğe sahip olacaksınız..

Kullanıcılar sitenize yeni sorular veya yanıtlar gönderildiğinde bildirim almayı seçtiyse, bildirim e-postasının markanızı doğru şekilde yansıttığından emin olabilirsiniz:

CM Yanıt Bildirimleri

En iyi çalıştığım şey, her sekmeyi tıklamak ve hangi seçeneklerin mevcut olduğunu görmek. Uygulamalı yaklaşım, bu eklenti ile neler başarabileceğiniz ve sitenizin özel ihtiyaçlarına uyacak şekilde nasıl özelleştirebileceğiniz hakkında daha iyi bir fikir edinmenizi sağlayacaktır..

İçerik eklemek açısından, bu daha kolay olamazdı. WordPress kontrol panelinin sol tarafında görüntülenebilen eklentinin Sorular bağlantısı sizi aşağıdaki ekrana götürür:

CM Soruları Yanıtlar

Buradan yapmanız gereken tek şey “Soru Ekle” yi tıklamaktır. Sorunuzu girebilir, kategorilere ayırabilir ve etiketler ekleyebilirsiniz. Sonuç böyle bir şey olacak. Üstteki “yapışkan” sorudaki farklı arka plan rengine dikkat edin:

Question_image

Yanıtlar menüsü benzer bir arayüz sunar. Yanıtlar sayfası, katkıda bulunmaları istendikleri son kullanıcılar için aşağıdakine benzer:

firstQ_image

Ayarlar’a geri döndüğünüzde, “Konu” sekmesi altında soruların ve cevapların görüntülenme şeklini değiştirebilirsiniz:

CM Cevaplar Konu

Gördüğünüz gibi, ekleri etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilir, maksimum dosya boyutu ayarlayabilir, derecelendirmeleri etkinleştirebilir vb..

Soru-Cevap, tartışma forumu veya destek forumunuzun nasıl göründüğünü ve işlevlerini özelleştirmek bu eklenti ile basit ve basittir.


Birçok tartışma eklentisi olmasına rağmen, CM Yanıtlar eklentisi WordPress ile iyi entegre olur ve hem yöneticilere hem de kullanıcılara basit bir etkileşim yolu sağlar. Yöneticiler forumu özelleştirmeyi bir hevesle değiştirilebilecek basit bir süreç olarak bulacaklardır. Kullanıcılar, son deneyimi deneyimlemeleri hoş ve katkıda bulunmaları kolay bulacaktır. Günümüzde çevrimiçi katılımın büyük bir kısmı ziyaretçilerinizin katılımını teşvik ettiğinden, bu eklenti, doğrudan ılımlı olmak için olmasanız bile tartışmayı teşvik etmek için uygun bir yol gibi görünüyor.

Bu eklenti, bir süre önce bahsettiğimiz CM Tooltips Glossary eklentisi ile iyi bir şekilde eşleşiyor. Her ikisi de kullanımı kolaydır ve WordPress sitelerini şişkinlik eklemeden daha işlevsel hale getirme noktası haline getirir.

CM Cevaplarını denediniz mi? Ne sandın? Yorumlarda sizin için nasıl çalıştığını bize bildirin.

CM Yanıtlarını İndirin Bedava veya şimdi profesyonel!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map