Bülteninizi Büyütmek için AWeber’ı WordPress ile Nasıl Entegre Edersiniz

AWeber'i WordPress ile Entegre Etme (Başlangıç ​​Kılavuzu)

Bir çevrimiçi işletmenin her sahibi, kullanıcılarla etkileşim kurmanın ve satışları artırmanın bir yolunu arar. Bunların her ikisini de yapmanın en iyi yolu, kitlenizle güçlü bir ilişki oluşturmaktır. Ancak, yeni başladığınızda bunu yapmak zor olabilir.


Size yardımcı olacak doğru araca ihtiyacınız olsa da, e-posta pazarlaması mükemmel bir stratejidir. AWeber, örneğin, yalnızca aradığınız çözüm olabilir. Bu e-posta pazarlama platformu, kampanyalarınızı yerden kaldırmanıza yardımcı olabilecek çeşitli özellikler sunar.

Bu yazıda, e-posta pazarlamasının faydalarını tartışacağız, ardından AWeber’in görevi nasıl kolaylaştırabileceğine bir göz atacağız. Ardından, AWeber’i WordPress kurulumunuzla nasıl entegre edeceğinizi ele alacağız ve sonuçlarınızı optimize etmek için birkaç ipucu ile bitireceğiz. Hadi dalış yapalım!

E-posta Pazarlaması İşletmeniz İçin Neden Önemli?

WordPress için e-posta pazarlaması, okuyucularınız veya müşterilerinizle daha güçlü ilişkiler geliştirmek için bir e-posta abonelik listesi (genellikle WordPress kurulumunuz veya bir üçüncü taraf tarafından desteklenir) kullanılmasını içerir. E-posta kampanyalarınızı kaliteli içerik paylaşmak, özel fırsatların ve etkinliklerin reklamını yapmak veya periyodik bir bültenle kitlenizi bilgilendirmek için kullanabilirsiniz.

E-posta pazarlamasının kullanılmasının birçok faydası vardır, örneğin:

 • Düşük maliyetli: Geleneksel pazarlama ile karşılaştırıldığında, e-posta pazarlaması nispeten ucuzdur.
 • Artan marka bilinirliği: Hedef kitleniz, e-postalarınız aracılığıyla markanıza daha aşina olacak ve içeriğinizi kolayca paylaşabilir.
 • Yüksek kaliteli potansiyel müşterileri hedefleme yeteneği: E-posta listeniz abonelik tabanlıysa, okuyucularının zaten ilgilendiğini biliyorsunuz.

Özellikle bir bütçeniz varsa, bir e-posta pazarlama kampanyasının nasıl uygulanacağını merak ediyor olabilirsiniz. Manuel olarak bir e-posta listesi oluşturmayı deneyebilirsiniz, ancak işleme adanmış bir araç kullanarak çok daha iyi sonuçlar elde edersiniz.

AWeber hakkında

AWeber Haber Bültenleri

AWeber, e-posta pazarlama kampanyaları oluşturmanıza, yönetmenize ve analiz etmenize olanak tanıyan bir platformdur. Kullanımı basit ve başlangıç ​​dostudur, böylece her kullanıcı için sağlam bir seçimdir. Uygulaması kolay esnek özelliklerden ve takıldığınızda size yardımcı olacak güvenilir destekten yararlanacaksınız.

Ana Özellikler:

 • Sürükle ve bırak düzenleyicisiyle kolayca e-posta oluşturun.
 • Önemli kullanıcı bilgilerini toplamak için özel kayıt formları oluşturun.
 • Belirli e-posta abonelerini tercihlerine göre hedefleyin.
 • Analitik kullanarak pazarlama sonuçlarınızı izleyin.

Fiyat: AWeber’in fiyatlandırma seçenekleri aylık 19 ila 149 $ + arasında değişiyor.

AWeber’i WordPress ile Entegre Etme

İlk olarak, kontrol etmek için biraz zaman ayırmanızı öneririz AWeber’in tüm belgeleri, platformun nasıl çalıştığına dair fikir edinmek için. Bundan sonra, WordPress ile çalışmasını sağlamak için bazı basit adımlar

1. Adım: Sitenize bir Kayıt Formu yayınlayın

Başlamak için AWeber hesabınıza gidin ve tıklayın Kayıt Formları:

AWeber Select Kayıt Formları

Yeşili seçin Bir Kayıt Formu Oluşturun düğmesine basarak bir şablon seçim ekranına götürün. Burada şablonları önizleyebilir ve formunuz için kullanmak istediğiniz şablonu seçebilirsiniz:

AWeber Şablon Seç

Bir şablon seçtikten sonra bir renk seçme seçeneğine sahip olursunuz. Seçiminizi yaptıktan sonra, Şablonu Yükle. Bu, ayarlamanıza ve şablonun ayarlarını özelleştirmeye başlamanıza olanak tanır.

Yapmanız gereken ilk şey, başlık metni ve formunuzun adı gibi bazı temel bilgiler eklemektir. Ardından, abonelerinizin tamamlandıktan sonra nereye gönderileceğine karar verebilirsiniz. Bu, AWeber veya kendi web siteniz tarafından oluşturulan basit bir sayfa olabilir:

AWeber Form gönderildikten sonra varış yerini seçinBurada yapacağınız seçim size kalmış. Kararınızdan memnun olduğunuzda, formunuzu kaydedin ve tıklayın Git Adım 3.

Formunuzu WordPress sitenize eklemenin zamanı geldi. Kendiniz yayınlamak için Formumu Yükleyeceğim:

AWeber Kurulum Formu KendinizSize bir Javascript snippet’i verilecektir – şimdi kopyalayın. Sonra şuraya gidin: Sayfalar WordPress kontrol panelinizde ve formunuzu yerleştirmek istediğiniz sayfayı açın. Metin düzenleyicide, Javascript snippet’ini formun sayfanızda görünmesini istediğiniz yere yapıştırın:

AWeber javascript'i sayfaya ekleyin

Son olarak, sayfayı kaydedin veya güncelleyin. Ön uçtan önizleme yaparsanız, şimdi formunuzu görmelisiniz!

2. Adım: AWeber Blog Yayını Özelliğini Ayarlama

Formunuz hazır ve çalışır durumda olduğuna göre AWeber hesabınıza geri dönün. Altında Mesajlar, Seç Blog Yayınları ve tıklamak Blog Yayını Oluşturun:

AWeber ile bir blog yayını oluşturunWordPress blogunuzun RSS yayın URL’sini ilgili alana ekleyin, ardından mesaj alanının sağ tarafındaki açılır listeden bir yayın şablonu seçin:

AWeber yayın şablonunuzu seçinBundan sonra, yayınlarınız için bazı temel ayarları belirleyebilirsiniz. Ne zaman gönderilecekleri için bir zamanlama ayarlayabilir ve bir tetikleyici seçebilirsiniz. Örneğin, belirli sayıda yeni yayın yayınlandıktan sonra veya ayın belirli günlerinde yayın gönderebilirsiniz:

Bir yayın ne sıklıkla gönderilmelidir?

Yayınları seçtiğiniz tetikleyiciye göre otomatik olarak göndermek istiyorsanız, Otomatik Olarak Gönder. Sonra ayarlarınızı kaydedin ve hazırsınız! Her şeyin beklendiği gibi çalıştığından emin olmak için yayınınızı test etmeyi unutmayın.

E-posta Pazarlama Sonuçlarınızı Optimize Etme İpuçları

OptinMonster Olası Satış Oluşturma Eklentisi

AWeber’i OptinMonster ile entegre etmek, her iki aracın özelliklerinden yararlanmanıza olanak tanır.

Artık AWeber’i WordPress ile nasıl entegre edeceğinizi bildiğinize göre, sonuçlarınızı optimize etmek için yapabileceğiniz birkaç şeyden bahsedelim. İlk olarak, takip etmek isteyebileceğiniz birkaç temel strateji vardır:

 • Sonuçlarınızı izlemek için aktif bir yaklaşım benimseyin. AWeber’in analiz özellikleri, açılış sayısı, tıklama oranları ve abonelikten çıkmalar gibi tonlarca yararlı bilgi sağlar. Hangi içeriğin en etkili olduğunu belirlemek için bu ayrıntıları kullanabilirsiniz.
 • Listelerinizi segmentlere ayırın. Analiz sonuçlarınızdaki bilgileri kullanarak, en çok ilgilendikleri içerikle farklı türde aboneleri hedeflemek için bölümlenmiş listeler oluşturabilirsiniz.
 • AWeber’ı açılış sayfası sağlayıcınıza bağlayın. Şu anda bir açılış sayfası sağlayıcısı kullanıyorsanız, sorunsuz bir şekilde AWeber’e bağlayabilirsiniz.
 • AWeber’in uygulama entegrasyonlarına göz atın. Yapabilirsin AWeber’i birçok programa bağlayın MailOptin veya sosyal medya uygulamaları gibi zaten kullandığınız.

Son olarak, AWeber kurulumunuzu geliştirecek bir veya daha fazla araç almayı da düşünebilirsiniz:

 • OptinMonster siteniz için yüksek oranda dönüşüm sağlayan kaydolma formları oluşturmak için kullanabileceğiniz zengin özelliklere sahip bir WordPress eklentisidir. Potansiyel müşteri üretimini artırmak için AWeber abone listenizi OptinMonster formlarınızla kolayca entegre edebilirsiniz.
 • Heyo sosyal medya ve mobil cihazlar için optimize edilmiş kampanya sayfaları oluşturmanızı sağlayan bir araçtır. AWeber ile bağlantı kurmak potansiyel müşterilerinizi artırabilir ve daha iyi katılımı sağlayabilir.
 • Digioh posta listelerinizdeki kişilere güvenli dosya indirmeleri göndermenize olanak tanır. Yani bir çekilişiniz veya hediyeniz varsa ve kazananlara dosya göndermeniz gerekiyorsa, örneğin, Digioh bunu yapmak için özel bir yol sağlar.

Bu stratejilerin ve araçların her biri yeni AWeber entegrasyonunuz için bir nimet olabilir, bu yüzden bunları kontrol etmenizi öneririz!


E-posta pazarlamasının en ödüllendirici yönlerinden biri, web sitenizden ayrıldıktan sonra kitlenizle bir ilişki kurmanıza izin vermesidir. Aboneleriniz, sağladığınız bilgileri istediklerini belirten posta listeniz için kaydoldu.

Artık bu kitleyi değerli içeriklerle hedeflemeniz gerekiyor. E-posta listenizi büyütmek için ipuçlarımızı kullanın, ardından kitlenize göndermek için yararlı içerikleri ve yayınları dışarı çıkarın.

AWeber’i kullanarak e-posta pazarlama stratejinizi nasıl optimize edeceğinizle ilgili sorularınız mı var? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map