BuddyPress ve bbPress Başlangıç ​​Kılavuzu – Sohbeti Devam Eden İki Eklenti

Etkileşimli bir blog, yalnızca blog yazarının konuştuğu bir blogdan çok daha heyecan vericidir. İki kişi arasındaki bir konuşma veya birçok okuyucu arasındaki bir tartışma, okuyucuları daha fazla ilgilendirebilir. Bir yerde çeşitli bakış açıları duyuyor, aynı ilgi alanlarını paylaşan ve tartışmalardan öğrenen başkalarıyla tanışıyorlar.


WordPress, blogların geri bildirim almasını, tartışmaları ve konuşmaları başlatmasını kolaylaştırır. İki eklenti – BuddyPress ve bbPress, WordPress blogları ve web siteleri için işi hemen hemen alabilir. BuddyPress bir sosyal ağ eklemek için bir eklentidir ve bbPress forum eklemenize yardımcı olacaktır. Her iki eklenti de WordPress ekibi tarafından oluşturulmuştur, bu nedenle WordPress ile sıkı bir şekilde entegre edilmiştir.

BuddyPress

İle BuddyPress, kendi sosyal ağ topluluğunuzu oluşturabilirsiniz. Popüler bir eklenti, şu anda 200.000’den fazla aktif yüklemeye sahiptir. Bir spor takımı, bir kilise grubu, bir tiyatro kulübü veya bir müzik grubu için bir hayran kulübü gibi küçük yerel çevrimiçi topluluklar oluşturmanıza yardımcı olacak ideal bir araçtır. Daha büyük topluluklar için de çalışır.

Eklentiyi doğrudan WordPress kontrol panelinizden yükleyebilirsiniz. Yükledikten sonra bileşenleri, sayfaları ve ayarları kendi topluluğunuzun özel gereksinimlerine uyacak şekilde yapılandırmanız gerekir..

Bileşenler

Bir sosyal ağın birçok bileşeni vardır. Ve bu bileşenlerin çoğu – sayı olarak 10 – BuddyPress’te bulunur. Bu bileşenleri aşağıdakileri etkinleştirmek için kullanabilirsiniz:,

 • Kaydolmak, hesap oluşturmak, değiştirmek veya silmek için herhangi bir kullanıcı – hepsi kendi profilinden.
 • Kullanıcıların kendilerini tanımlamaları için ayrıntılı profiller.
 • Kullanıcılar topluluk içindeki diğer kullanıcılarla bağlantı kurabilir ve onları takip edebilir.
 • Toplulukta yeni arkadaşlar edinmek için kullanıcılar.
 • Özel olarak bir sohbete devam etmek için herhangi bir sayıda kullanıcı.
 • Kullanıcıların katılabileceği ve katılabileceği gruplar oluşturmak için.
 • RSS feed’i ve e-posta bildirim desteği ile en son exchange’leri bir etkinlik akışında görüntülemek için.
 • Herhangi bir etkinlik hakkında bildirim göndermek, kullanıcıların bildirim ayarlarını özelleştirmesine izin vermek.

BuddyPress bileşenli-settiings

Bileşenlerin çoğu varsayılan olarak etkindir. Ancak, gerektiğinde arkadaş bağlantıları, özel mesajlaşma, site izleme ve Kullanıcı Grupları bileşenlerinin etkinleştirilmesi gerekir.

Sayfalar

Topluluğunuz için ihtiyacınız olan bileşenleri seçmeyi tamamladıktan sonra BuddyPress’in kullanacağı sayfaları yapılandırmak için Sayfalar sekmesine gidin. Üçü zaten sizin için yapılıyor – Üyeler Sayfası, Etkinlik Sayfası ve Kullanıcı Grupları Sayfası. Kayıt ve Etkinlik için iki tane daha oluşturmanız gerekir. WordPress kontrol panelinizdeki Sayfa ayarlarını kullanın ve her işlev için sayfa seçin. Tamamlandığında kaydet.

BuddyPress sayfalık-settings-1

Seçenekler

Üçüncü ve son sekme Seçenekler içindir ve seçenekleri istediğiniz gibi etkinleştirebilir / devre dışı bırakabilirsiniz. Daha sonra BuddyPress, sitenizle alakalı içeriği görüntülemek için atanan sayfaları kullanacaktır.

BuddyPress-seçenekleri-ayarları

Birden çok sitedeyseniz, eklentiyi ağın tamamında veya yalnızca seçili sitelerde etkinleştirmeyi seçebilirsiniz. Çoklu blog özelliğini etkinleştirerek, sme merkezi verileri BuddyPress içeriğini tüm sitelerde görüntülemek için kullanılır.

Son zamanlarda eklenen bir özellik, etkinlik yerleştirmeye izin vermektir. Bir topluluk üyesi tarafından paylaşılan herhangi bir etkinlik, etkinliğin URL’sini kopyalayıp gönderiye veya sayfaya yapıştırarak bir gönderi veya sayfada öne çıkarılabilir.

BuddyPress için temalar ve uzantılar

BuddyPress çoğu WordPress temasıyla çalışır. Ancak, kullanıcılar arasında ağ iletişimi blogunuz için önemliyse, yerleşik her BuddyPress bileşeni için şablonlarla birlikte gelen temaları tercih edebilirsiniz.

Buddy Çok Amaçlı BuddyPress WordPress Teması

Önereceğimiz bir tema Buddy – WordPress için çok amaçlı BuddyPress teması. Bu tema, tam bir BuddyPress entegrasyonu ile temiz ve özelleştirilebilir bir tasarıma sahiptir, böylece kendi sosyal ağınızı kolayca oluşturabilirsiniz. Diğer harika tema özellikleri arasında kullanımı kolay kısa kodlar, retina desteği, bireysel veya global gönderi seçenekleri, sınırsız kenar çubukları, alt tema dahil ve çeviri dosyaları bulunur.

Ayrıca, BuddyPress’in özelliklerini genişleten yüzlerce üçüncü taraf uzantısı ve eklentisi var. Ağ bileşenleri bu eklentilerle geliştirilebilir. Yardımcı olabilecek bazı eklentiler,

 • iFlyChat – BuddyPress ile otomatik entegrasyonu destekleyen gerçek zamanlı bir sohbet eklentisidir. Üyeler birbirleriyle özel olarak konuşabilir veya birçoğu aynı anda bir sohbet odasında tartışmaya girebilir. Kullanıcı görüşmeleri günlüğe kaydedilir.
 • WangGuard – Spam kullanıcı kayıtlarından ve splogger’larından korunmak için. Çok bölgeli ve bbPress uyumludur ve bir antivirüs yaklaşımı benimseyerek çalışır.
 • WordPress, BuddyPress ve bbPress için rtMedia – Albüm, fotoğraf, ses, video ve ön uç yüklemeleri eklemeye izin verir. Mobil bir ilk yaklaşımla, tabletlerde ve cep telefonlarında da iyi çalışır.

BuddyPress’i kurarken barındırma hizmeti sağlayıcısını dikkatlice seçmek önemlidir. Genellikle, topluluk yazılımı veritabanı kaynağında büyüktür ve BuddyPress bir istisna değildir.

BuddyPress hakkında daha fazla bilgi ve destek için, BuddyPress web sitesi.

bbPress

bbPress blogunuza bir tartışma forumu ekler. Bu eklenti aynı zamanda Otomatik’in bir ürünüdür. Kurulumu ve kullanımı kolaydır.

BbPress’i WordPress kontrol panelinizden yükleyebilirsiniz. BbPress’i yükleyip etkinleştirdikten sonra, kontrol panelinizde “Forumlar” ı ziyaret edin ve yeni bir forum oluşturun.

create-yeni-forum

Varsayılan olarak, tüm forumlar site genelinde etkin olacaktır. Bu, herhangi bir grubun herhangi bir üyesinin foruma erişebileceği anlamına gelir. (Erişimin nasıl kısıtlanabileceğini görmek için daha fazla bilgi edinin).

Yeni forumlar oluşturduktan sonra, Ayarlar> Forumlar. Forumları yapılandırma seçeneklerini belirleyin ve kullanıcıların ayrıcalıklarına izin verin veya vermeyin. Anonim gönderilere izin verin veya vermeyin ve ziyaretçilere katılımcı, moderatör, anahtar yöneticisi veya herhangi bir kullanıcıyı engelleme gibi çeşitli forum rolleri atayın. Kullanıcıların konuları sık kullanılan olarak işaretlemelerine, forumlara ve başlıklara abone olmalarına, medyayı konulara ve yanıtlara yerleştirmelerine, yanıtları revize etmelerine ve konuları etiketlemelerine veya forum genelinde arama yapmalarına da izin verebilirsiniz..

bbPress-forumu-settings

Forumu istediğiniz gibi düzenlemenize yardımcı olacak bir dizi kısa kod da mevcuttur.

Toplam bbPress Çok Amaçlı WordPress Teması

BuddyPress gibi, bbPress ile iyi çalışan bir dizi harika tema var, ancak bizim favorimiz Total WordPress teması. Formları örnekleyebilmeniz için Toplam bbPress demo sitesinin tamamını oluşturduk

bbPress ayrıca özellikleri genişletebilen yüzlerce eklenti ile birlikte gelir. Rastgele birkaç kişi burada listelenir,

 • bbbaskı yönetimi – bbPress’te yeni konuları ve yanıtları onaylama yeteneği ekler. Konunun durumunu beklemede olarak değiştirerek spam’ı azaltmaya yardımcı olur ve moderatör tarafından onaylanana kadar beklemeye alır.
 • GD bbBasın Ataşmanları – Okuyucuların konulara ekler yüklemelerine ve medya kütüphanesi aracılığıyla yanıtlamalarına yardımcı olur. Dosya boyutu sınırlanabilir ve resimler küçük resimler halinde gösterilebilir. BuddyPress’i de destekler. Geliştirilmiş eklere ve ek widget’lara izin veren pro sürümü de mevcuttur.
 • bbPress Oylar – Kullanıcıların bbPress’te herhangi bir konuyu veya yanıtı oylamasına veya oylamasına izin verir. BuddyPress ile iyi entegre olur.

BuddyPress ve bbPress Entegrasyonu

BuddyPress ile blogunuza eklediğiniz topluluklar, üyelerin topluluk içinde oluşturulan bir forumda tartışmalarına izin verebilir. Tek bir topluluk ağında birçok forumunuz olabilir. Topluluk ağlarında forumların çalışması için BuddyPress ve bbPress’i birlikte kullanmanız gerekir.

Daha önce de belirtildiği gibi, forumlara herhangi bir gruptan herhangi bir üye tarafından erişilebilir. Blogunuzdaki erişimi kısıtlamak ve forumları ve toplulukları düzenlemek için,

 • Forumları bir üst gruba atayın.
 • Gruplara sahip olmak için bbPress’i etkinleştir.

Her iki eklentiyi yükledikten, etkinleştirdikten ve yapılandırdıktan sonra, bbPress ayarlarını ziyaret edin ve BuddyPress tarafından kullanılan tüm forumlar için bir grup veya üst forum oluşturun. Özniteliği Kategori alanına ayarlayın ve yayınlayın.

BbPress ayarlarında kalmak, BuddyPress entegrasyonuna ilerleyin ve az önce oluşturduğunuz BuddyPress forumunun adını yazın. Ayarları kaydedin. Yeni gruplar oluştururken, her grubun kendi forumunu oluşturmasına izin verin.

bütünleşme

Mevcut Grubunuz yoksa, Gruplar> Yeni seçenek ekle, ve yeni bir Grup oluşturma adımlarını izleyin. Grubun bir foruma sahip olmasını sağlayan kutuyu işaretlemeye özen gösterin. Mevcut Gruplar için, Grup forumları altındaki ayarları arayın ve her grubun forum olmasına izin verme seçeneğini işaretleyin. Tüm değişiklikleri kaydet.

Grup Menüsü artık yönetici veya izin verilen forum üyelerinin farklı konular için yeni forumlar oluşturmak için kullanabileceği bir Forum seçeneği görüntüleyecektir.

gösteren-forumu

Sitenizdeki her grup kendi forumuna sahip olmayı seçebilir. Her kullanıcının konuları, yanıtları, favorileri ve abonelikleri profillerinde görünür. BuddyPress Grupları, Profiller ve Bildirimler ile entegre olur.

BuddyPress ve bbPress birlikte iyi çalışır ve birbirinden bağımsız olarak da kullanılabilir. Herhangi bir sırayla monte edilebilirler. Ve herhangi bir eklenti devre dışı bırakılırsa, diğeri etkilenmez.

Son düşünceler

BuddyPress ve bbPress arasında benzerlikler vardır, ancak bunlar da farklıdır. Her ikisi de Automattic tarafından geliştirilmiş ve kullanıcılar için ücretsizdir. Kullanıcı grupları için etkili iletişim araçları olarak hizmet ederler. İki eklenti, üyeler arasındaki etkileşimi ve fikir alışverişini artırmayı amaçlamaktadır. Her iki eklenti için özellikleri genişleten bir dizi eklenti var, BuddyPress bbPress’ten daha fazla.

Ancak BuddyPress daha çok topluluk oluşturma ve ağ oluşturma ile ilgilidir ve bbPress daha çok tartışma panoları ve forumlarla ilgilidir. bbPress oldukça basit, BuddyPress daha zengin özelliklere sahip. Bunları birbirinden bağımsız olarak kullanabilirsiniz – bbPress ile görüşmek için sadece bir forum veya BuddyPress ile iletişim kuran bir topluluk seçin. Veya hem forumları hem de toplulukları yükleyin ve blogunuzu gerçekten katılımcı yapın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map