Bir Yazar Web Sitesi Oluşturmak ve WordPress ile Daha Fazla Kitap Satmak için 5 Basit Adım

Bir Yazar Web Sitesi Oluşturmak ve WordPress ile Daha Fazla Kitap Satmak için Basit Adımlar

Amazon’un Kindle Direct Yayıncılık kitaplarınızı serbest bırakmak için sorunsuz bir yol sunan tek başına giden yazarların sayısı artıyor. Yayın kısmı her zamankinden daha kolay olsa da, şeylerin pazarlama tarafı gittikçe karmaşıklaşıyor. Daha fazla yazar kitap satışı yapmak için yarışırken, kalabalığın arasından sıyrılmak zor olabilir.


Pozlamayı artırmanın ve daha fazla potansiyel okuyucu ile bağlantı kurmanın bir yolu kendi yazar web sitenizi oluşturmaktır. Bu size sadece erişiminizi genişletme fırsatı sunmakla kalmaz, aynı zamanda kitaplarınızdan ve diğer ürünlerinizden satış başına potansiyel olarak daha fazla gelir elde etmenizi sağlar..

Bu adım adım kılavuz, kitaplarınızı sergilemek, ekstra bağlı gelir elde etmek ve bloglama yoluyla yeni okuyucuları çekmek için WordPress’te bir platform oluşturmanın ne kadar basit olduğunu gösterecektir. Başlayalım!

Adım # 1: Platformunuzu Seçin

WordPress.org, Kendi Kendine Barındırılan WordPress

Yeni bir web sitesi kurmak söz konusu olduğunda çeşitli platformlar mevcuttur. Kendi kendine barındırılanları kullanmanızı öneririz WordPress göreceli kullanım kolaylığı ve yüksek esneklik için. Aslında sitenizi barındırmak için Bluehost gibi bir sağlayıcı, her türlü kullanıcıya hitap eden fiyatlandırma katmanları ile ucuz bir seçenektir.

Web sitenizi ayarlamak için ihtiyaçlarınıza uygun bir Bluehost fiyatlandırma seçeneği belirleyin, ardından WordPress’i tek tık hesabınızda bulunan seçenek. Sıkışırsanız, size her adımda rehberlik etmeye yardımcı olacak çeşitli destek kanalları sunarlar – tam bir başlangıç ​​olsanız bile.

2. Adım: Sitenizin Tasarımını ve İşlevselliğini Özelleştirin

WordPress yüklendikten sonra, sitenizi özelleştirmeye başlamanın zamanı geldi. Verilecek ilk kararlardan biri bir WordPress teması seçmektir. Basitçe söylemek gerekirse, bir tema web sitenizin genel görünümünü belirler, bu yüzden büyük bir karardır. İhtiyaçlarınıza uyacak her türlü ücretsiz ve premium WordPress teması olduğundan seçim için şımartılacaksınız.

Yazarlar için harika bir ücretsiz temanın bir örneği, kendi Sıfır Ücretsiz Duyarlı Bloglama Temamızdır. Bu temiz ve minimalist tema, yazılı çalışmanıza dikkat çekerken güzel görselleri sergilemenizi sağlar:

Sıfır Ücretsiz tema.

Daha fazla seçeneğe sahip bir şey mi arıyorsunuz? Toplam WordPress teması, popüler Visual Composer sürükle ve bırak sayfa oluşturucusuyla tamamen entegre edilmiş, böylece istediğiniz herhangi bir özel sayfa düzenini oluşturabilmenizi sağlayan çok amaçlı bir temadır. Ayrıca tema, WordPress Özelleştirici’de yüzlerce yerleşik seçenekle birlikte size tema boyunca renkleri, düzenleri, yazı tiplerini ve daha fazlasını ayarlama gücü verir.

Toplam, Infoprenuers için Çok Amaçlı WordPress Teması

Temanızı seçtikten sonra, temanızın ayarlarında bulunan seçenekleri kullanarak temayı özelleştirebilirsiniz. Her tema farklı bir şey sunar, ancak çoğu renk, yazı tipi ve arka planı değiştirmenize izin verir. Yaratıcı bir eğilmeniz yoksa, başlangıçta işleri basit tutmak ve bazı temel kurallara uymak en iyisidir.

Ayrıca, WordPress’in temel işlevlerini geliştirmek için eklenti adı verilen bazı eklentiler yüklemek istersiniz. Bazıları gerekli olmasa da, diğerleri düpedüz şarttır – ve binlerce kişi ücretsiz olarak bulunabilir. WordPress.org Eklenti Dizini. Örneğin, ana sayfanızda aşağıdakileri kullanarak birden çok kitap kapağı görüntüleyebilirsiniz: Sürgü WD eklenti veya WordPress için İyi İncelemeler gibi bir eklenti ile kitabınızın yorumlarını gösterin.

Son olarak, kendi görüntülerinizi eklemek istersiniz. Premium örnekler gibi sitelerde bulunabilirken, shutterstock, çok özgür Creative Commons lisanslı resimler gibi sitelerde bulunabilir Pixabay.

3. Adım: Anahtar Sayfalarınızı Oluşturun ve Yayınlayın

Her web sitesinin ihtiyaç duyduğu bazı temel sayfalar olsa da, web sitenizdeki en önemli sayfalar Hakkında ve Kitaplar sayfalarınız olmalıdır – bu yüzden biyografinizi hazırlamak ve kitap kapaklarınızı ve açıklamalarınızı sergilemek için zaman ayırın. Ayrıca, bir eklenti aracılığıyla bir iletişim formu eklemeyi düşünün. İletişim Formu 7. Bu, okuyuculara, hakemlere ve yayıncılara sizinle iletişime geçmenin kolay bir yolunu sağlayacaktır. Hazır olduğunuzda, sayfalarınızı kaydetmek veya yayınlamak istersiniz.

Ayrıca, hayranların bunları başkalarıyla paylaşabilmesi için bu sayfalara sosyal paylaşım düğmeleri eklemeyi de unutmayın. Jetpack sağlam bir paylaşım seçeneğiyle mükemmel bir eklentidir. SumoMe ayrıca seçim yapabileceğiniz bir dizi paylaşım seçeneği sunar.

4. Adım: Harika İçerik Ekleme

Okuyucuları çekmenin bir yolu, web sitenizi bir blog veya haber kaynağı şeklinde yeni içerikle güncellemektir. Günlük veya hatta haftalık olmak zorunda değildir, ancak ara sıra bazı güncellemeler sağlamak mevcut ziyaretçilerinizin geri gelmesini sağlayabilir ve yenilerini çekebilir. Anthony Horowitz, Bernard Cornwell ve Carolyn Jewel gibi yazarların hepsi bakımlı bir blogun değerini biliyor.

Anthony Horowitz'in haber sayfası.

Anthony Horowitz’in blogu düzenli olarak güncellenmektedir.

Ne tür bir içerik eklemeniz gerektiğini merak ediyorsanız, anahtar onu mevcut ve potansiyel okuyucularınızla alakalı hale getirmektir. Kitap alıntıları yayınlayabilir, haberleri, karakter profillerini ve hatta kitap yorumlarını yayınlayabilirsiniz.

Okuyucularınızla daha da yakın bir bağlantı oluşturmak için abonelere bültenler, imzalar ve promosyonlar hakkında haberler içeren bir e-posta gönderebilirsiniz. Gibi hizmetler MailChimp ve AWeber web siteniz üzerinden e-posta listenizi oluşturmanıza ve yönetmenize yardımcı olur.

Adım # 5: Trafik Çekme

Artık sitenizi oluşturdunuz, şimdi ziyaretçi çekmenin zamanı geldi. Web sitenize trafik sürüş pek çok yolu vardır konu kendi bir kitap hak ediyor! Ancak, buna yaklaşmanın birkaç temel yolu:

 1. Sosyal medya: Sosyal medya hesaplarınız varsa, sitenize bağlantılar göndermeye başlayın ve takipçilerinizden başkalarıyla paylaşmalarını isteyin.
 2. Konuk gönderiler: Potansiyel okuyucularınızın ziyaret edebileceğini düşündüğünüz sitelerde konuk yayını isteyin, ancak sitenin yayının sonunda kendi web sitesi bağlantınızı eklemenize izin verdiğinden emin olun.
 3. Arama Motoru Optimizasyonu (SEO): İçeriğinizi, arama motorlarında iyi sıralanacak şekilde optimize edin.

Konuyla ilgili yazılacak çok şey olduğunu, bir gönderinin yeterli olmadığını görüyoruz. Bunu göz önünde bulundurarak, trafik kazanmak için tüm seçeneklerinizi tükettikten sonra, WordPress sitenize trafik çekmek için daha fazla ipucu içeren makalemize göz atın..

6. Adım: Sitenizden Para Kazanın

Tabii ki, web sitenizin temel amacı yeni okuyuculara ulaşmak ve nihayetinde daha fazla kitap satmaktır. Ancak, satışlardaki artış yazar web sitenizden kazanç sağlamanın tek yolu değildir. Satış ortağı pazarlaması, para kazanma stratejinize kolayca dahil edilebilir ve özellikle kârlı hale gelirseniz – özellikle yüksek düzeyde trafik elde ederseniz.

Yazarlar için en belirgin ortaklık ortaklıklarından biri Amazon Associates’dir. Onaylandıktan sonra, kitaplarınız için bağlantılar isteyebilir, ardından bunları Kitaplar sayfanıza ve sitenizde bahsedildikleri başka yerlere yerleştirebilirsiniz..

Arama yaparken, web sitenizin içeriğiyle alakalı başka satış ortağı programları da bulabilirsiniz. Sitenize yerleştirebileceğiniz metin bağlantıları veya alternatif olarak yayınlara, sayfalara veya widget alanlarına yerleştirebileceğiniz resimler sağlarlar.


Kendi çalışmalarınızı yayınlamak hiç bu kadar kolay olmamış olsa da, kitaplarınızı pazarlamaya çalışmak hala devam etmekte olan bir zorluktur. Birçok yazar okuryazarlık için mücadele ederken, öne çıkmak ve potansiyel hayranlarla bağlantı kurmak zor olabilir.

Bu altı adımı kullanarak, sizi okuyuculara bağlayan, daha fazla kitap satmanıza yardımcı olan ve size ek ortaklık geliri kazanma fırsatı sunan bir yazar web sitesi oluşturabilirsiniz. Tekrar özetleyelim:

 1. Platformunuzu seçin.
 2. Sitenizin tasarımını ve işlevselliğini özelleştirin.
 3. Statik sayfalarınızı oluşturun.
 4. Harika içerik ekleyin.
 5. Sitenize trafik çekin.
 6. Sitenizden para kazanın.

Bir yazar web sitesi oluşturmak için kendi ipuçlarınız var mı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map