Bir Sitenin WordPress ile Güçlendirildiğini Nasıl Anlarsınız

Bir Sitenin WordPress ile Güçlendirildiğini Nasıl Anlarsınız

Sık sık harika görünen bir site görüyor ve kendinize “WordPress kullanıyor mu?” Diye soruyor musunuz? Bazen cevap basit – altbilgi her şeyi söylüyor, ancak çoğu zaman biraz dedektiflik yapmak zorunda değilsiniz. WordPress kullandıklarını gizleyen daha fazla web yöneticisi ile, bir sitenin WordPress kullanıp kullanmadığını onaylamanın farklı yollarını öğreteceğiz, neden bazılarının WP kullandıklarını gizleme ihtiyacını hissettiklerini ve öğrenmek için düzgün bir numara göstereceğimizi tartışacağız. bir sitenin hangi temayı kullandığı.


Gizleme ile Neler Var?

Bir bağlamda veya başka bir durumda, sitelerinin WordPress’i kullandığını ve bunun nasıl iyi veya kötü bir şey olduğunu gizlediğini duyduğunuzdan eminiz. O zaman birkaç şeyi açıklığa kavuşturalım.

WordPress kullanmaktan asla utanmamalısınız! Aslında, herkese gururla sitenizin şimdiye kadar oluşturulan en iyi açık kaynaklı yazılım parçalarından biri tarafından desteklendiğini söylemelisiniz. Kullandığınız WP’nin tam sürümünü gizlemek tamamen farklı bir oyundur. Kesintisiz büyüyen risk nedeniyle, tam sürüm numarasını ortaya çıkarmak akıllıca bir şeydir çünkü saldırıya uğramak için daha büyük risklere maruz kalabilir.

Çoğu “Hacker” Tembel

Genç hacker

Kötü insanlar en kısa sürede mümkün olduğu kadar çok alanı devirmeye çalıştıklarında “düşük meyveli meyve” denilen bir prensip kullanırlar. Bu, “önce en savunmasız siteleri hackleyin” demenin süslü bir yoludur. Yeni bir WP güvenlik açığı bulurlar veya daha yeni sürümlerde önceden yamalanmış, ancak birçok sitede bulunan eski bir güvenlik açığı seçerler, çünkü insanlar WP’yi yeterince sık güncellemezler. Google’ı kullanarak, bu belirli sürümleri kullanan binlerce sitenin bir listesini alırlar ve daha sonra aynı güvenlik açığını kullanarak bu sitelerin tümünü alan otomatik bir saldırı gerçekleştirirler.

Siteniz yine de WordPress’in belirli (sorunlu) sürümünü kullanıyor olabilir, ancak kullandığı sürümü gizlemek için çok küçük bir çaba harcarsanız, bu bir ilk dalgada vurulmayacağınız anlamına gelir. düşük asılı meyve. ” Birisi sitenizi özel olarak hedefliyorsa size yardımcı olmaz, ancak bu otomatik saldırılarla.

Bu şekilde, bir sitenin WordPress tarafından desteklenip desteklenmediğini öğrenmek için kullanabileceğiniz bazı yöntemlere bakalım.

1. Bunun için Bir Hizmet Var

Bunun için Bir Hizmet Var

Internet’teki çoğu şeyde olduğu gibi, basit bir görev şansını otomatikleştiren bazı hizmetlere ihtiyacınız varsa zaten var. Kod ile uğraşmak sizin işiniz değilse WP Loop’a gidin WordPress aracı mı sitelerin URL’sini girin ve size WordPress kullanıp kullanmadığını söyler.

Yazılım Tema Dedektörü aracı

Bir diğer harika kaynak SoftwareFindr Tema Dedektörü aracı. Daha önce olduğu gibi, merak ettiğiniz web sitesinin bağlantısını yapıştırın ve WordPress olup olmadığını ve bir tema ise kendiniz için bir anda öğreneceksiniz. SoftwareFindr ayrıca en iyi tema ve eklentilerin önerilerini ve yorumlarını sunar, bu nedenle sevdiğiniz bir web sitesi ile tam olarak aynı temayı kullanmasanız bile benzer bir tasarım oluşturmak için kesinlikle bir tema ve bazı eklentiler bulabilirsiniz..

Sonuçlardan memnun değilseniz veya daha fazla teknik bilgi istiyorsanız BuiltWith size yardımcı olabilir. Yine, sitenin URL’sini yazıp ara’yı tıklamanız yeterlidir. Ayrıca aşağıdakiler gibi uzmanlaşmış hizmetleri de kullanabilirsiniz: WP Teması Nedir? bir siteye güç veren temayı bulmak için. Ancak, tüm bu sitelerin aşağıda açıklanan yöntemleri kullandığını lütfen unutmayın. Onlara sihir yok.

2. Kolay Başlangıç ​​- Sadece Oku

Daha önce de söylediğimiz gibi, birçok site WordPress’i kullanmaktan gurur duyuyor, bu nedenle altbilgiye ilerlerseniz muhtemelen bir “WordPress tarafından desteklenmektedir” satırı görürsünüz. Bir blogcunun site şansına sahipseniz, siteyi oluşturmak için kullanılan tüm eklentilerin ve araçların güncel bir listesinin bulunduğu, nasıl yapıldığı, teknoloji yığını veya benzer bir sayfayı ziyaret ederek çok daha fazla şey öğrenebilirsiniz. gösterilir.

3. Kaynağa Kazmak – Korkunç Jeneratör Etiketi

kod

Bu yöntem ve birkaç yöntem için sitenin ana sayfasının HTML kaynağına ihtiyacımız olacak. Aslında, herhangi bir sayfanın kaynağı bunu yapar, ancak ana sayfaya bağlı kalalım. Sayfanın herhangi bir yerine sağ tıklayın (resim veya bağlantı değil) ve “Sayfa Kaynağını Görüntüle” yi seçin. Chrome’daysanız, Ctrl + U da hile yapar.

Artık arama alanını ortaya çıkarmak için Ctrl + F tuşlarına basın ve “jeneratör” yazın. Şuna benzer bir çizgi arıyorsunuz:

Böyle bir çizgi yok mu? Okumaya devam etmek; Bir askerin WP’de olup olmadığını onaylamak için başka yöntemler de vardır.

Onu buldun, ama öyle görünmüyor mu? Bu da mümkün. Sık görülen bir varyasyon sadece “WordPress” dir – bu, web yöneticisinin tam WP sürümünü açıklamak istemediği anlamına gelir (yani, daha önce iyi bir düşünceyi tartıştığımız gibi). Başka bir olasılık, sitenin WP tarafından güçlendirilmemesi, böylece jeneratörün Joomla gibi başka bir şey olabilmesidir..

4. Hala Kaynakta – Sık Kullanılan Bazı Yollar

Arama alanı ile birlikte kaynağın hala açık olması gerekir. Arama dizesini “wp-content” olarak değiştirmeniz yeterlidir. Bu dizeyle bir grup satır mı buldunuz? Harika – site şüphesiz WordPress kullanıyor.

Hangi temayı kullandıklarını bilmek ister misiniz? “Wp-content / themes /” için arama yapın, muhtemelen birkaç isabet alırsınız. Şimdi “style.css” veya “style.css? V = x.y” ile biten satırı arayın – ana temanın CSS dosyası budur. Açmak veya yeni bir sekmeye kopyalamak / yapıştırmak için bu bağlantıyı tıklayın. URL’nin tamamı “http://domain.com/wp-content/themes/twentysixteen/style.css?ver=4.6.1” gibi bir şeye benzeyecektir. Bu dosyanın ilk on-ish satırı, temayı web’de bulmak için yeterli veri sağlayacaktır.

Bu yöntemde şans yok mu? Görünüşe göre birisi WP kullandıklarını bilmemizi istemiyor. Telaşa gerek yok. Dedektif çalışmalarımıza devam edelim.

5. WP’ye Özgü URL’ler

Açmayı deneyin ReadMe.html dosyasını sitenin kök dizininde, yani “http://domain.com/readme.html.” Eğer işe yaradıysa, buna benzer bir şey alırsınız bu. Şanssız? Ardından, http://domain.com/license.txt adresini deneyin. bu örnek dosya. Hala şans yok mu? Http://domain.com/wp-admin/ adresine gidin ve WP giriş ekranı açılır..

Paketleme

Yukarıdaki yöntemlerden hiçbiri işe yaramadıysa, birileri WordPress kullandıklarını gizlemek için çok fazla yatırım yaptılar veya olduğu gibi, WordPress kullanmıyorlar. Geçmelerini söyle ��

Bu yöntemlerden herhangi birini denediniz mi? Veya ekleyecek bir tane daha var mı? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map