BackWPup ile WordPress’i Buluta Yedekleme – Kapsamlı Bir Kılavuz

Son yazı serimdeki Web Sitesi yedeklemesinin öneminden bahsediyoruz – Yaygın WordPress Hataları Kaçınılması. Aslında, sorun listenin başında geliyor! Ancak çoğumuz, bir WordPress sitesini yedeklemenin zor, hatta zaman alıcı olduğu konusunda yanlış bir izlenimimiz var. Bugünün gönderisinde, bu görüşü tersine çevirmeye çalışacağız.


Bugün, ücretsiz BackWPup eklentisi için otomatik olarak WordPress sitenizi buluta yedekleyin. Bu eğitici yazmayı tamamladıktan sonra, bir dizi yapılandırma seçeneğiyle birlikte herhangi bir yükleme hedefine otomatik yedeklemeler planlayabilirsiniz. Yedeklemeleri yapılandırmak veya bakımını yapmak için daha fazla zaman harcamanıza gerek kalmayacak – bunların tümü otomatik olarak yapılacak.

Sektördeki en iyi ücretsiz bulut depolama sağlayıcılarından biri olduğu için Dropbox’ı bulut sağlayıcımız olarak kullanmayı seçtik. Ücretli bir bulut depolama sağlayıcısı kullanmayı tercih ediyorsanız Amazon AWS’yi deneyebilirsiniz. Eğer bir Dropbox hesabı, Bugün bir tane almanızı tavsiye ederim. PS: Ayrıca eğiticimizde kullanmak için bir taneye ihtiyacımız olacak.

BackWPup WordPress Eklentisi Nasıl Kurulur

wordpress'e backwpup eklentisini yükleyin

Eklentiyi yüklemek parkta bir yürüyüş. Basitçe şu adrese gidin:

 • WordPress Kontrol Paneli> Eklentiler> Yeni Ekle
 • İçinde Eklentileri Ara kutusu, “yazınBackWPup”. İlk sonuç, aradığınız eklenti olmalıdır.
 • Sadece tıklayın Yüklemek ve sonra etkinleştirme eklenti.

Bitti? İyi. Şimdi tarayıcınızda yeni bir sekme açın ve Dropbox hesabınıza giriş yapın. İsterseniz sekmeyi kapatabilirsiniz. Kısa bir süre için Dropbox hesabımızı BackWPup eklentisine bağlayacağız.

İlkler

backwpup-hero1

İlk olarak, yedekleme işleminin sorunsuz bir şekilde gerçekleştiğinden emin olmak için birkaç sunucu tarafı bağımlılığı kontrol ediyoruz.

 • Aşağıda bulunan BackWPup’ın yönetici paneline gidin WP Kontrol Paneli> BackWPup> Kontrol Paneli.
 • Nokta Seç # 1 Kurulumu kontrol edin.
 • BackWPup herhangi bir çakışma veya karşılanmayan bağımlılık olup olmadığını barındırma sunucusu ortamınızı kontrol eder.
 • Toplanan bilgiler, Bilgi sekmesinde Ayarlar BackWPup paneli. (Daha fazla ayar yapmak için bu sekmeyi daha sonra tekrar ziyaret edeceğiz.)
 • Çoğu durumda, hiçbir sorun bildirilmez.
 • Ancak, bir sorun varsa dır-dir bulundu, (örneğin, cURL sürümü bulunamadı) düzeltmesi için barındırma sağlayıcınızla görüşmelisiniz.
 • Bir kez bitti, vurmak Değişiklikleri Kaydet.

BackWPup’ta Yeni Zamanlanmış Yedekleme İşi Nasıl Oluşturulur

backwpup-proc 01

Şimdi BackWPup ile yeni bir planlanmış yedekleme oluşturacağız. Kolay, tek yapmanız gereken şu basit adımları izleyin:

 • Başını aşmak WP Kontrol Paneli> BackWPup> Yeni iş ekle
 • Altında İş adı, daha sonra ilişki kurabileceğiniz anlamlı bir ad verin.
 • Kullandık First_Backup_Job_WPExplorer
 • Bırak İş Görevleri kontrol edilmeyen özelliklere ihtiyaç duymayacağımız için
 • Altında Yedekleme Dosyası Oluşturma, yı kur Arşiv adı için backwpup_trial1_% Y-% m-% d_% H% i-% s
 • Sonunda İş Yeri sekmesi, kontrol et Dropbox.
 • Adlı yeni bir sekme Alıcı: Dropbox üst menüde görünmelidir. Seçin.

Dropbox’ı BackWPup Eklentisine Bağlama

Şimdi biz Alıcı: Dropbox sekmesinde, son adımda açıklandığı gibi. Tarayıcınızda yeni bir sekme açın ve henüz yapmadıysanız Dropbox hesabınıza giriş yapın.

bağlantı-dropbpx-backwpup-1

Altında Alıcı: Dropbox sekmesini ve ardından Giriş> Dropbox’a Uygulama Erişimi, tıkla Dropbox Uygulaması kimlik doğrulama kodunu alma buton.

bağlantı-dropbpx-backwpup-2

Bu yeni bir sekme açar ve izin ister. Tıklamak İzin vermek ve Dropbox bir Kısıtlı erişim sizin için bir kod. Bu, BackWPup eklentisinin yalnızca Uygulamalar / BackWPup klasörünüzdeki klasörü tıklayın. Bu bir ideal eklentinin tam Dropbox hesabınıza erişmesi gerekmediğinden çözüm.

bağlantı-dropbpx-backwpup-3

Kodu kopyalayıp yapıştırın. Dropbox’a Uygulama Erişimi alan.

bağlantı-dropbpx-backwpup-4

Tıklamak Değişiklikleri Kaydet entegrasyonu test etmek.

bağlantı-dropbpx-backwpup-5-başarı

İşiniz bittiğinde, “Doğrulanmış”. Bu, Dropbox entegrasyonumuzu tamamlıyor.

Yedeklemeyi İlk Defa Çalıştırma

Şimdi yedekleme işini yürütmeye devam edeceğiz. Yedekleme işini dört yoldan biriyle çalıştırabilirsiniz:

 1. İşi WordPress kontrol panelinden manuel olarak başlatma
 2. İşi belirtilen URL’den başlatma
 3. WordPress CLI ile
 4. WordPress Cron üzerinden işi zamanlayarak

İlk iki seçenek tüm kitle için en uygun seçenektir. Yedekleme işini ilk kez çalıştırmak için manuel yöntemi kullanacağız.

İşte yedekleme işleminin bir ekran görüntüsü –

backwpup abackup ilerleme cmd

Ve tamamlanmış bir yedeği olan –

backwpup-iş-1 tarafından işletilen

Tamamlandığında, arşivin Dropbox hesabınıza yüklendiğini görmelisiniz. Benim gibi yüklediyseniz, bir masaüstü bildirimi de bulacaksınız.

WordPress Yedeklemeyi Zamanlama

Yedeklemenin zamanlanması dikkatle yapılmalıdır. Paylaşılan bir barındırma sunucusundaysanız ve birden çok yedeklemeyi planlıyorsanız, sonuçta aşırı kaynak kullanımı için işaretlenmeniz olasıdır. Yedeklemeleri ne sıklıkta planlamanız gerektiğini tartışan küçük bir tablo hazırladık. Adımlara geçelim:

 • Adresine git WP Kontrol Paneli> BackWPup> İşler
 • En son oluşturduğunuz, işimizdeki yedekleme işini açın. First_Backup_Job_WPExplorer
 • Seçin program çıkıntı
 • Şu yöne rotayı ayarla İş Takvimi> İşe başla ve seçin WordPress cron ile seçenek

Şimdi zamanlayıcıyı yapılandıralım. Kullanacağız temel Zamanlayıcı Türü ve seçin Günlük gece yarısından itibaren yedekleme sıklığı.

yedekleme zamanlayıcı

hit Değişiklikleri Kaydet zamanlayıcıyı başarıyla güncellemek için. Bir kez bittiğinde, bu bizim Meslekler panel şöyle görünmelidir –

backwpup zamanlanmış iş

Bunu amigo yaptın! Tebrikler!

Bu temel öğreticimizi sonlandırıyor. Bu öğreticiyi nasıl geliştireceğiniz konusunda şüpheleriniz veya sorularınız veya önerileriniz varsa, lütfen @Souravify’da bana bir mesaj verin veya aşağıdaki yorumlar bölümünde sorun.

Artık otomatik WordPress yedeklemelerini buluta nasıl yapılandıracağımızı ve planlayacağımızı öğrendiğimize göre, sizinle yedekleme ile ilgili birkaç ipucunu paylaşmak istiyorum.

BackWPup Ayarlarıyla Oynatma

Bu bölümde, BackWPup eklentisinin gelişmiş ayarlarını hızlı bir şekilde ziyaret edeceğim. Bunlar, eklentinizi oluşturanların yedeklemelerinizi daha iyi yönetmenize yardımcı olacak harika seçeneklerdir.

İşler Sekmesi

Yeni başlayanlar için, aşağıdaki seçenekler altındaki seçenekleri tartışmak istiyorum. Meslekler altındaki sekme BackWPup> Ayarlar.

backwpup-ayar-02

Eklentiden en iyi şekilde yararlanmak için ayarı burada düzenlersiniz.

 • Sunucu yükünü azaltın seçeneği, paylaşılan barındırma ortamlarında kaynak kullanımını denetlemek için mükemmeldir. Bununla, kaynak aşırı kullanım bayrakları olmadan günlük yedeklemeler planlayabilirsiniz.
 • Maksimum kod yürütme süresi seçeneği sunucunun işleme kapasitesine bağlı olduğundan 0 olarak tutulmalıdır. Ancak yedeklemelerin başarılı olmadığını fark ederseniz, hata ayıklama için sonlu bir değere ayarlayabilirsiniz.

Ağ Sekmesi

backwpup-ayar-04

sekmesini kullanmak istediğim başka bir ayardır. Blogunuzun yönetici alanı yani. wp-admin klasör ile korunuyor .Htaccess ile HTTP kimlik doğrulaması, bu sekmeye giriş kimlik bilgilerini girmelisiniz. Örneğin, DigitalOcean’ın Cloud WordPress damlacıkları varsayılan olarak bu özelliğe sahiptir. Bu nedenle, eklentinin düzgün çalışması için giriş bilgileri girilmelidir.

Diferansiyel Yedekleme Nedir ve Neden Kullanmalıyım??

Aynı siteyi tekrar tekrar yedeklerken, çoğunluk dosyadan değişmeden kalır. Aslında bu dosyalar büyük dosyalardır – yedeklemenin büyüklüğüne katkıda bulunan dosyalardır. Resimler ve belgeler gibi medya dosyalarını düşünün. Yüklendikten sonra değişmezler. Bunlara statik içerik denir.

Yalnızca dosyaları yedekleyebilseydiniz ne olurdu? yapmak değişiklik? Bu tür dosyalar yeni veya güncellenmiş temalar ve eklentiler ile elbette WordPress veritabanını içerir. Neyse ki geliştiricilerin akıllı bir çözümü var – buna denir diferansiyel yedekleme.

Kısacası – yerden tasarruf sağlar

Yedekleme demek bir tek değiştirilen dosyalar son yedekleme zamanından oluşur. Ana avantaj, yedekleme boyutunun önemli ölçüde azaltmıştır. Kabul edelim – alan sınırsız değil, neden depolama ihtiyaçlarınızı optimize etmiyorsunuz??

Diferansiyel Yedekleme, tek bir site lisansı için 75 $ ‘dan başlayan eklentinin BackWPup Pro’nun premium sürümünde mevcuttur. Gerçekten yeni sürüme geçmeniz gerekip gerekmediğini görmek için MarketPress’teki eklentinin pro-ilginç bir ücretsiz karşılaştırmasına bakabilirsiniz (ancak endişelenmeyin – çoğu blogcu için ücretsiz sürüm size iyi gelmelidir).

WPup’u Bugün Deneyin

WordPress deposundaki 1.6 milyondan fazla ücretsiz sürümü ve 60.000 premium abonesi ile BackWPup, piyasadaki en iyi WordPress yedekleme eklentilerinden biridir. Bir şans ver!

Geri Dön

WordPress Sitemi Ne Sıklıkta Yedeklemeliyim?

Çoğumuzun sorduğu bir soru, daha doğrusu, meli Sor. İdeal olarak, yedekleme sıklığınız üç faktöre bağlı olmalıdır:

 • Yayınlama sıklığı
 • Sitenizin denetlediği trafik miktarı
 • Gönderilen yorum sayısı
 • Barındırma ortamı

Aşağıdaki üç paragrafı okumak istemiyorsanız, sizin için hazırladığım tabloyu hızla inceleyin.

Günlük Yedekleme

Haftada 3+ yayın yayınlıyor, aylık 10.000+ ziyaretçinin trafiğini denetliyor ve düzenli bir yorum akışı gerçekleştiriyorsanız, günlük destek olmak. Bundan daha fazlası da aynı olmalıdır. Yerden tasarruf etmek için günlük diferansiyel yedekleme ve haftalık tam yedekleme planlayabilirsiniz..

Haftalık ve İki Haftalık Yedekleme

Haftada 1-2 yayın yayınlarsanız, yaklaşık 5000 ziyaretçinin aylık trafiğini denetlerseniz, haftalık destek olmak. Alan izin veriyorsa, tam bir yedek alın veya iki haftada bir diferansiyel yedeklemeyi denemeyi deneyebilirsiniz. Ayda yaklaşık 1-2 gönderi yayınlıyorsanız, iki haftada bir yedeklemeyi seçebilirsiniz,

Aylık Yedekleme

Bu yedekleme programı, oluşturulan yeni içerik miktarının oldukça düşük olduğu bir portföy / ürün web sitesi için idealdir, yani içerik çoğunlukla statiktir. Ürününüzün açılış sayfasındaki yorumları etkinleştirmeyeceğinizi varsaymak güvenlidir. Öyleyse neden her gün yedek almalıyım? Aylık yedeklemeler bu gibi durumlar için en uygunudur. Ayrıca, diferansiyel yerine tam bir yedek almanızı öneririm.

 Haftalık MesajlarAylık TrafikYorumlarBarındırma OrtamıYedekleme Frekansı
3 veya daha fazla10.000 veya üstüGünde 10+Bulut, VPS veya Yönetilen WordPress BarındırmaGünlük (Diferansiyel Yedekleme) ve Haftalık (Tam Yedekleme)
1-25.000’e kadarHaftada 10Bulut veya VPS veya Paylaşımlı HostingHaftalık veya İki Haftalık (Sırasıyla Diferansiyel ve Tam Yedekleme)
Ayda 1-21.000’den azAyda 1-2Paylaşılan EvsahipliğiAylık

Bu tablonun yalnızca referans amaçlı olduğunu lütfen unutmayın. Gereksinimlerinizi en iyi karşılayan bir yedekleme programı bulmanızı şiddetle tavsiye ederim. Kendinizi boş alan bulursanız, bir sonraki satırı okuyun! ��

Not: Üç aydan eski yedeklemeleri güvenle silebilirsiniz.

Sana doğru…

dinleyici katılımı

Kitleye katılım harika bir şey ve teşekkür etmek istiyorum her biriniz, Yorum göndermek için zaman ve çaba harcayanlar. “Web sitesi yedeklemesi” üzerine tartışma bir şeydir herşey webmasterlar ile ilgili olabilir. Ve birçoğunun kendi hikayesi var. Duymak isteriz sizin hikaye!

Eğer bir tane yoksa, aklını karıştırmak için birkaç soru – BackWPup’u denedin mi? Tercih ettiğiniz yedekleme hizmeti nedir? Ücretli mi kullanıyorsunuz? Ne sıklıkla yaparsın sen destek olmak? Düşüncelerinizi bizimle paylaşın!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map