6 Harika Siteden 11 En İyi WordPress Başlangıç ​​Videosu

Yeni bir blog yazarı olarak, WordPress’te nasıl gezineceğinizi öğrenmekten hayal kırıklığına uğrayacağınız anlaşılabilir. Kurulum, tema ve eklenti seçimi, gösterge paneli navigasyonu ve diğer tüm WordPress ayrıntıları başınızı döndürmek için zorunludur.


Ancak WordPress başarı araçları sizi bekliyor! WordPress ile hemen bilgili olmanıza yardımcı olacak bir dizi ücretsiz ve ücretli video merkezi vardır. WordPress’i tanıma konusundaki hayal kırıklığınızı ortadan kaldırmak istiyorsanız, WordPress başlangıç ​​videolarını ve aşağıdaki ek kaynakları göz önünde bulundurun. Hadi dalış yapalım!

WordPress Temelleri WordPress.tv’nin izniyle

WordPress temellerini öğrenmek için önde gelen çevrimiçi kaynaklardan biri WordPress.tv. Onların sözleriyle, “her şey için görsel kaynak WordPress.” Başlangıçta deneyimli WordPress kullanıcılarına yönelik olan WordPress.tv, artık yeni başlayan öğreticilerden oluşan bir kütüphaneye sahip. Başlamak isteyebileceğiniz birkaç video:

WordPress Profiliniz

WordPress kontrol panelinizde kullanıcı profili tercihlerini ayarlayabilirsiniz. Seçtiğiniz tercihler, profilinizin yayınlarınızda ve sayfalarınızda nasıl görüntüleneceğini belirler. Profil sayfanız beş bölüme ayrılmıştır: kişisel seçenekler, ad, iletişim bilgileri, kendiniz ve hesap yönetimi. Bu videoda her bölümün ayrıntıları açıklanmaktadır.

WordPress Genel Ayarları

Genel Ayarlar kulağa geniş gelir, ancak WordPress kontrol panelinizdeki bu sayfada bazı çok özel ayarlar bulunur. Toplamda bir düzine ayar vardır, bunlardan biri kullanıcı erişimini belirlemeyi içerir. Bu sayfadan, herhangi birinin web sitenize kullanıcı olarak kayıt olup olamayacağını ve varsa otomatik olarak atanacakları rolü belirleyebilirsiniz. Web sitenizi güvende tutmak için yeni kullanıcılar hakkındaki açıklamalara özellikle dikkat etmenizi öneririm.

WordPress Kalıcı Bağlantılar

Kalıcı bağlantı ayarları, URL’lerinizin web tarayıcılarda nasıl görüntüleneceğini belirler. Yazı veya sayfa URL’niz yazı veya sayfa adını, kategoriyi veya etiketi içerebilir. Ayrıca gönderinin oluşturulduğu ay, gün ve hatta ikincisini de içerebilir. Genel olarak, web siteniz için WordPress kalıcı bağlantı yapısı büyük ölçüde web sitenizin işlevine bağlıdır.

Lynda’dan Kesin WordPress Eğitim Artı Temaları ve Eklentileri

Lynda.com WordPress Video Eğiticileri

Lynda.com şimdi LinkedIn’e ait bir çevrimiçi kaynaktır. Teknoloji, yaratıcılık ve iş gibi konuları çevreleyen eğitim videoları sunar.

Bazı WordPress video kursları web sitesine yüklenmiştir ve sık sık güncellenmektedir. Tam uzunlukta kurslar ücretlidir, ancak önizlemeler WordPress sorularını yakmak için hızlı bir çözüm sunabilir. İşte dikkat etmeniz gereken birkaç video:

WordPress: Temel Eğitim

İzledikten sonra Hoşgeldiniz video snippet’ini tıkladığınızdan emin olun. WordPress’i Tanıma bağlantıyı bitirmek için temel eğitim Ön izleme. Anlatıcı, bu web yayınlama uygulamasının giriş ve çıkışlarını açıkladığını duyduğum en bilgilendirici yollardan biriyle açıklıyor.

Ayrıca WordPress’in nasıl çalıştığını, yayın oluşturmayı ve metinlerini aksama olmadan nasıl biçimlendireceğini, medya dosyalarının nasıl işlendiğini, sayfaların rolünü ve daha fazlasını öğreneceksiniz. Ücretsiz içeriği görüntülemek için etrafta atlamanız gerekecek, ancak bu kursun 5 saat ve 14 dakikanın tümünü görüntülemek istiyorsanız ücretsiz deneme sürümü sunacaklar.

Bir Temayla Başlayın: Yirmi Onüç

Bu video kursunun tamamı üyelik olmadan görüntülenebilir. Bazen WordPress web sitenizi kurduktan sonra bir temayla başlamanıza yardımcı olur. WordPress’i yüklediğinizde, genellikle özelleştirmeniz için hazır, önceden etkinleştirilmiş bir varsayılan tema vardır. Tema kabaca içerik yönetim sisteminizin kurulduğu yıla karşılık gelir.

Bu video, 2013’te yayınlanan ancak hala harika bir seçenek olan Twenty Thirteen gibi bir temayı içeriyor. WordPress sitenizi yeni oluşturduysanız, Yirmi Onbeş tema etkin olacak, ancak bu Lynda videosu, hangi tema özelliklerinin ve işlevlerinin ihtiyaçlarınıza en uygun olduğunu nasıl belirleyeceğinizi öğrenmek için hala iyi bir referans noktasıdır..

WordPress Eklentileri: SEO

SEO en azından temel bir anlayış kazanmak herhangi bir web sitesi sahibi için önemlidir. Bu videoda, web sitenizi optimize etmenize yardımcı olabilecek iki SEO eklentisi açıklanmaktadır.

Eklentiler, meta etiketler, yazı ve sayfa başlıkları, anahtar terimler, meta açıklama ve resim etiketleri ve açıklamaları aracılığıyla SEO optimizasyonuna yardımcı olur. Ele aldığımız ilk Lynda.com videosunda olduğu gibi, tüm kursu görüntülemek için ücretsiz deneme sürümüne veya tam üyeliğe ihtiyacınız olacak.

Daha Fazla WordPress Video Eğiticileri ve Kaynakları

WP101.com Video Eğiticileri

Son yedi yıldır, WP101.com hem acemiler hem de geliştiriciler için WordPress kaynağı olmuştur. WordPress yeni başlayanlar temel bilgileri kısa, bilgilendirici videolarla öğrenirken, geliştiriciler bu kaynakları müşterilerini eğitmek için kullanıyor.

WordPress’e Başlarken için temel videolar, her bir konu hakkında ayrıntılı (ancak kısa) genel bakış sunar. Ancak, WordPress panosu, yorumları yönetme ve hatta Yoast SEO eklentisini uygulama gibi ek konuları kapsayan, üyeliğe sahip tam bir eğitim kütüphanesi var.

WPExplorer TV

WPExplorer TV’yi de unutmayalım. WordPress’i kullanmayı öğrenirken takip edebileceğiniz faydalı kılavuzlar oluşturmak için çaba sarf ediyoruz. Bazı eğiticilerimiz, Visual Composer gibi eklentileri veya WYSIWYG düzenleyicide yazı tipi seçeneğini etkinleştirme gibi basit eklentileri kapsar, ancak yeni videolarımızın yayınlanması için bizi izlemeye devam edin (ve mutlaka abone olun)!

ShoutMeLoud.com Kırık Linkler Eğitimi

WordPress yeni başlayanlar için bir başka video öğretici kaynağı ShoutMeLoud. Web siteleri ve blogları, blogunuzun çalışmaya başlaması için birden fazla konuyu kapsar, ancak benim için öne çıkan bir video WordPress Eklentisi Bozuk Bağlantı Denetleyicisi Nasıl Kullanılır (2m 58s). İstediğiniz son şey, kırık linkler web sitenizde biberli olmaktır. Bu video, arama motorlarının web sitenize güvenebileceklerini bilmesi için Broken Link Checker eklentisini etkili bir şekilde nasıl kullanacağınızı gösterir.

WPChick Beaver Builder Eğitimi

TheWPChick blog yazarı Kim Doyal tarafından yönetiliyor. Metin, video, podcast bölümleri ve daha pek çok içerik oluşturan blogcular için birçok ipucu sunuyor. Videoları Beaver Builder eklentisi (17 milyon 36) ve Shortcodes Ultimate eklentisi (12 milyon 52) iki üst düzey gösteridir. Bu videolar ve daha fazlası, herhangi bir WordPress acemi için başlamak için harika bir yer!


WordPress’den rahatsızsanız, alternatif içerik yönetim sistemleri aramak zorunda değilsiniz. Sizi yolda tutacak birçok WordPress başlangıç ​​videosu var. Web sitenizi nasıl oluşturacağınızı ve işleteceğinizi açık bir şekilde açıklayan video eğitimlerini izleyerek günde birkaç dakika geçirebilirsiniz.

WordPress.tv, Lynda.com ve WP101.com’da bulunanlar gibi daha temel öğreticilerle başlayabilir ve ardından TheWPChick ve ShoutMeLoud.com gibi web sitelerine ilerleyebilirsiniz..

Kendinizi WordPress hakkında nasıl eğitiyorsunuz? Burada belirtilmeyen yararlı video eğitimlerinin farkında mısınız? Bunları aşağıda bizimle paylaşmanızı isteriz!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map