2020’de WordPress Blogu Başlatma Adım Adım Kılavuzu

WordPress ile 5 Adımda Blog Nasıl Başlanır

Hala ilk kez WordPress ile karşılaştığımı hatırlıyorum. Blog yazmaya karar verdim – zar zor geçirdim okumak daha önce bir blog, kendi başımdan birini yarattı. 90’ların sonlarına kadar eski okul HTML ve CSS bilgim olmasına rağmen (not defteri ve FTP yazılımından başka bir web sitesi oluşturduğumda), derinliğimden çok uzaktaydım.


WordPress, bir blog başlatmanın tercih edilen yoludur, çünkü çalışmak çok kolaydır. Ancak gerçek şu ki, bir blog’u ilk başlattığınızda WordPress’in ne kadar korkutucu olduğunu unutmak kolay. Çok fazla işlevsellik sunan bir şey, bir bloglama acemi için tamamen sezgisel olamaz. Ayarları, temaları, eklentileri ve daha fazlasını dahil etmek için düşünülmesi gereken çok şey var.

Yukarıdakileri göz önünde bulundurarak, WordPress bloglamaya başlamak için gerçekten basit bir rehber oluşturmak istedim. Bu hayır fırfırlar, çıplak kemikler blog başlatmak için adım adım kılavuz tüm dünya için görmeye hazır.

İçindekiler:

Aşağıda çeşitli adımların bir listesi bulunmaktadır, bu nedenle zaten bir adımı (yay) tamamladıysanız, şu anda bulunduğunuz adıma atlayabilirsiniz ve kılavuzda çalışıyorsanız, mevcut adımı her zaman yer imlerine ekleyebilirsiniz. ‘ ona geri dönmeye devam et.

Adım 1: WordPress Hosting’i Edinin

Bir bloga başlamadan önce blogunuzu barındıracak bir yere ihtiyacınız vardır. Web üzerinde yüzlerce ve muhtemelen binlerce barındırma şirketi vardır, ancak tüm barındırma aynı değildir. Başlıca kural, hayatta hiçbir şeyin ücretsiz olmamasıdır – özellikle barındırma. Dolayısıyla, tamamen ücretsiz reklam veren bir şirket görürseniz, barındırma ekli dizeler satın almaz. İyi bir barındırma planına ayda 3 ila 35 dolar yatırım yapmaktan çok daha iyi olacaksınız.

En İyi WordPress Barındırma

WordPress için Bluehost Paylaşımlı Hosting

Web hosting söz konusu olduğunda Bluehost en iyi bilinen isimlerden biridir. Çeşitli planlar sunuyorlar, ancak bağlantımızla sadece kendi paylaşılan barındırma planınızı başlatabilirsiniz. $ 2.95 / mo (ilk yıl için yalnızca yeni müşteriler). Henüz yeni başlıyorsanız ve henüz web sitenize yatırım yapmak için çok fazla bütçeniz yoksa bu harika bir seçenektir.

Bluehost’u 2,95 $ / ay karşılığında alın

Volan Yönetimli WordPress Barındırma

Flywheel, en başından itibaren planlar sunan yönetilen bir WordPress hosting şirketidir $ 23 / ay küçük bloglar için (bir yıllık plan seçtiğinizde). WordPress uzmanlarıdır ve WordPress pro olmaya başlamak için kullanabileceğiniz birçok ücretsiz kaynak (e-kitaplar, yardım kitapları, videolar) sunarlar.

Volan Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin

WP Engine Yönetilen WordPress Barındırma

WP Engine, başlangıçtan itibaren optimize edilmiş yönetilen WordPress Hosting planları sunar 35 $ ​​/ ay, ancak bağlantımızla ilk ödemenizde% 10 tasarruf edebilirsiniz (ayrıca yıllık bir plana kaydolursanız 2 ay ücretsiz). Diğer hosting şirketlerinden biraz daha pahalı olmalarına rağmen, WordPress uzmanları ve tüm web sitelerimizi barındırmak için güvendiğimiz kişi.

WP Engine’de 3 Ay Ücretsiz

Bunların her biri yeni bir blog için mükemmel bir seçenektir. Bluehost, yeni bir blogu idare edebilecek bütçeden daha bilinçli planlar sunar. Her ay biraz daha fazlasını karşılayabilseniz de, sunucunuzu ve sizin için temel güncellemeleri tam olarak yönettiklerinden, Flywheel veya WP Engine’den (kullandığımız şey) WordPress’e özgü barındırma önerilmektedir. Ayrıca, web sitenizi daha güvenli hale getirmenize yardımcı olacak yedeklemeler ve güvenlik taraması sunar.

En önemlisi bu planların hepsi WordPress. Bu, bir blog başlatmak için tercih ettiğimiz yöntemdir, çünkü kullanımı kolaydır, tonlarca harika özellik sunar ve süper esnektir (mevcut tüm temalar ve eklentiler sayesinde).

2. Adım: WordPress’i Yükleme ve Ayarları Yapılandırma

Belirtildiği gibi, önerdiğimiz üç barındırma planının tümü WordPress ile tamamen uyumludur ve bir blog başlatmak istiyorsanız mükemmeldir. Bir plan seçtikten sonra, WordPress’i kurma ve kurma web siteniz için. WordPress’in ana bilgisayar kurulumuna bağlı olarak biraz değişebilir, ancak sitenizi hangisi seçerseniz seçin çok kısa sürede canlı ve bloglamaya hazır olmalıdır.

 • Bluehost kaydolurken hızlı bir tek tıklamayla kurulum özelliği sunar. Hesabınıza giriş yapın ve aşağıdaki “WordPress’i Yükle” seçeneğini belirtin İnternet sitesi. Buradan, alan adınızı seçmek ve WordPress yönetici giriş bilgilerinizi oluşturmak için ekrandaki talimatları izleyin. WordPress’i Bluehost ile nasıl kuracağımız hakkında kılavuzumuzdan daha fazla bilgi edinebilirsiniz.
 • volan önceden yüklenmiş ve kullanıma hazır WordPress ile birlikte gelir. Flywheel barındırma planları, barındırma planı başına yalnızca bir web sitesi yüklemenize izin verdiğinden, bir alan eklemeniz (ve WordPress yönetici girişlerinizi oluşturmanız) veya Flywheel ekibinin yardımıyla (başlamak için) bir web sitesini taşımanız gerekir.
 • WP Motoru yönetilen bir WordPress barındırma planıdır, bu nedenle WordPress’i yüklemenize gerek yoktur. Ancak yine de yeni bir alan adı eklemeniz veya web sitenizi taşımanız gerekecek (giriş yapmanız ve adresine gitmeniz yeterlidir. Yükle> Site Taşıma web sitenizi taşımak istiyorsanız, bir web sitesini taşıyın veya yeni bir web sitesi başlatın Yükle> Etki Alanları (alan adınızın üzerine gelin). WP Engine ile bir Pro veya daha yüksek bir plan seçtiyseniz, barındırma planınıza birden fazla web sitesi yükleyebilirsiniz. Fareyle üzerine yeni bir site eklemek için Kurulum ve tıklayın Ekle seçeneğini belirleyin, ardından alan adınızı ekleme işlemini tekrarlayın.
 • Diğer Sunucular: Farklı bir ana bilgisayar kullanıyorsanız sorun değil! WordPress’i herhangi bir ana bilgisayara yükleyebilirsiniz (WordPress’i manuel olarak indirip yüklemeniz gerekir).

WordPress kurulduktan ve hazır olduktan sonra, URL’nize gidebilirsiniz. WordPress’e giriş yapın. Hosting hesabınızdan WordPress giriş bilgilerinize bir bağlantı olmalıdır (genellikle your-url.com/wp-login veya wp-admin Veya benzeri). Barındırma hesabınız için bilgilerinizi ayarlarken oluşturduğunuz yönetici adını veya e-postasını ve şifreyi kullanın.

WordPress son derece özelleştirilebilir (aslında açık kaynak yazılımı olduğu için% 100 özelleştirilebilir), ancak bu kılavuzun amaçları için WordPress panonuzdan erişilen ayarlara atıfta bulunuyorum. Eğer fareyle üzerine gelirseniz Ayarlar Menüsü kenar çubuğunuzda bir dizi seçenek göreceksiniz.

Biraz ezici bir liste gibi görünebilir, ancak olması gerekmiyor – bu sayfalarda bu aşamada kendinizi endişelendirmeniz gereken sadece birkaç ana ayar var. Her birini sırayla inceleyelim.

Genel WordPress Ayarları

WordPress Ayarları: Genel

Bu sayfada en önemli ayarlar, Site Başlığı ve Kısa Açıklama. İstediğiniz zaman geri dönüp bunları değiştirebilirsiniz, ancak tutarlı marka bilinci oluşturma için bunlar için en başta ne kullanmak istediğiniz hakkında bir fikriniz olması iyidir. Başlık büyük olasılıkla sadece sitenizin adı, markası veya adınız (kişisel bir blogsa) olacaktır, bu yüzden bu kolaydır. Tagline’ınız için öncelikle bir blog başlatmak istediğinizi düşünün. Blogunuzun ne hakkında olduğunu açıklamalıdır. İsterseniz tarih ve saat biçimini bu sayfadan da değiştirebilirsiniz.

WordPress Ayarlarını Yazma

Bu bölümde bir Varsayılan Yazı Kategorisi ve Yazı Tipi makaleleriniz için. Bloglamaya henüz başlamadığınızdan emin olun, bu daha sonraki bir tarihte geri dönebileceğiniz bir bölümdür. Bu, önemli bir adım değildir, ancak varsayılanı beğeninize göre düzenlerseniz bloglama sürecini birkaç saniye hızlandırmaya yardımcı olabilir..

WordPress Ayarlarını Okuma

WordPress Ayarları: Okuma

Okuma sekmesinden ne ayarlamak istediğinizi Ana Sayfanız Görüntüleniyor. Kullandığınız temaya bağlı olarak en son blog yayınlarınızı veya özel bir statik sayfanızı kullanmak isteyebilirsiniz. WordPress ana sayfanızı ayarlama ve düzenleme hakkında daha fazla bilgiyi kılavuzumuzda bulabilirsiniz.

Tartışma WordPress Ayarları

WordPress Ayarları: Tartışma

Bu sayfa, sitenizdeki yorumlarla ilgili tüm ayarları içerir. Şu anda ana düşünceleriniz insanların yorum göndermesine izin verip vermeyeceğiniz ve eğer cihmaller manuel olarak onaylanmalıdır. Gözden geçirebileceğiniz başka seçenekler de var, ancak varsayılan ayarların çoğu iyi çalışmalıdır

Medya WordPress Ayarları

Burası, web sitenize eklediğiniz medya (resimler) için kırpma seçeneklerini bulabileceğiniz yerdir. WordPress, küçük resim, orta ve büyük görüntü kırpma boyutları için seçenekler içerir. Yayınlarınızda önceden ayarlanmış boyutları kullanmak istiyorsanız bunları bırakabilir veya özelleştirebilirsiniz..

Kalıcı WordPress Ayarları

WordPress Ayarları: Kalıcı Bağlantılar

Kalıcı bağlantılar, bir ziyaretçi sitenizdeki herhangi bir sayfada olduğunda tarayıcı adres çubuğunda görünen şeydir – URL’niz artı benzersiz sayfa veya gönderi tanımlayıcısıdır. Örneğin, bu sayfanın kalıcı bağlantısı “başlangıç-wordpress-blog”.

Bu ayarlar sayfasında size farklı kalıcı bağlantı biçimlerinin bir listesi sunulacaktır. WordPress varsayılan olarak çok hoş olmayan posta kimliğini kullanacak şekilde ayarlanmıştır. Bunun yerine genellikle Posta adı seçeneği, kullanımı kolay, görsel olarak çekici ve SEO’nuz için ekstra bir destek (anahtar kelimenizi anahtar kelimenizde kullanmak genellikle iyi bir şeydir).

Not: Bir kalıcı bağlantı yapısını seçip yayın yayınlamaya başladığınızda, hazırlık yapmadan onu değiştirmemelisiniz. Uygun planlama ve yürütme olmadan kalıcı bağlantı yapısının değiştirilmesi, web sitenizde bağlantıların kesilmesine ve 404 hatalarına neden olabilir, bu nedenle lütfen kalıcı bağlantılarınızı nasıl güvenli bir şekilde değiştireceğinize dikkat edin..

Bonus: Profiliniz

Genel WordPress ayarları dışında, kullanıcı profilinize de göz atmalısınız. Kullanıcılar> Profiliniz veya adınızı tıklayarak ekranınızın sağ üst köşesinde.

WordPress Ayarları: Kullanıcı Profili

Bu ekranda tutulan ayrıntılar genellikle temalar tarafından görüntülenir (genellikle yazı yazarı olarak), bu nedenle doğru bilgilerin girildiğinden emin olmak için bir dakikanızı ayırmanız önemlidir. Emin ol Görünen ad herkese açık açılır seçeneği, dünyaya gösterilmesini istediğiniz ada ayarlanmıştır. Bu, kullanıcı adınız, adınız ve soyadınız veya takma adınızla tanımlanır. Ve temanız bir biyo bunu da eklemeyi unutma.

Son olarak, bir Gravatar (WordPress giriş bilgilerinizle aynı e-posta hesabını kullanarak) profiliniz için kullanmak istediğiniz resimle birlikte. Genellikle güzel bir headshot mantıklıdır, ancak uygun olduğunu düşündüğünüz herhangi bir resmi yükleyebilirsiniz.

3. Adım: Blog Başlatmak için Bir WordPress Teması Seçin

Burası yeni blogcuların çoğunun devreye girdiği yer – mükemmel bir tema aramak için saatler ve saatler geçiriyorlar. O zaman aklından bir yük çıkarmama izin ver: yeni başladığınızda temanız o kadar önemli değil. Tek odak noktanız içerik oluşturmak ve insanların görmesi için dışarı çıkarmak olmalıdır. Beğenip beğenmediklerini size söyleyecek büyük bir kitleniz oluncaya kadar sitenizin tasarımı hakkında endişelenmeyin..

Varsayılan olarak, yıllık WordPress temasının web sitenizde etkin olduğunu görürsünüz. Automattic (WordPress’in arkasındaki insanlar) her yıl yeni bir tane yayınlar ve her biri blogculara (en son tema) yöneliktir Yirmi Onyedi, ama Yirmi Onsekiz yolda). Her yıl bu yeni tema, WordPress’e yeni başlayanlar için bir blog başlatmak için genellikle daha uygun.

WordPress Varsayılan Temaları

Ancak bir noktada, büyüyen web siteniz için muhtemelen daha fazla özellik içeren bir temaya geçmek isteyeceksiniz. Geçişi kolaylaştırmak – tek yapmanız gereken yeni bir tema yüklemek. Şuraya git: Görünüm> Temalar> Yeni Ekle kenar çubuğunuz aracılığıyla. Temanızı yüklemek için düğmeyi tıklayın. Ardından yüklemek için tema zip dosyanızı seçin, temayı yükleyin ve etkinleştirin. Ta-da! Ücretsiz bir temada alacağınız daha fazla özellik ve seçenek içeren hoş bir premium tema yüklediniz.

Seçebileceğiniz ve aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda ücretsiz ve premium tema olsa da, WPExplorer’da yapılan temaların kalitesini gerçekten yenemezsiniz. İşte bizim en çok beğendiklerimizden bir kaç tanesi.

Şık Yaşam Tarzı ve e-Ticaret Premium WordPress Teması

şık wordpress blog ve mağaza teması

Bilgi ve İndirme Demoyu Görüntüleyin

Chis, tam WooCommerce desteği ile hoş ve zarif bir blog temasıdır. Bu, en sevdiğiniz konular hakkında yazmanın kolay olduğu ve kendi mallarınızı satmak kadar kolay olduğu anlamına gelir. Temiz ha?

Sıfır Ücretsiz Bloglama WordPress Teması

sıfır wordpress blog teması

Bilgi ve İndirme Demoyu Görüntüleyin

Sıfır, basit bir sol kenar çubuğu gezinme özelliğine sahip temiz ve minimal bir bloglama seçeneğidir. Kişisel veya fotoğraf blogları için harika olan Zero, şişirilmeden ihtiyacınız olan her şeye sahiptir. Artı ücretsizdir, bu yüzden sevilmeyecek şey?

Mesa Ücretsiz Duvarcılık Blog WordPress Tema

Mesa Ücretsiz WordPress Teması

Bilgi ve İndirme Demoyu Görüntüleyin

Mesa, kişisel veya profesyonel bloglar için harika olan şık ve ücretsiz bir duvar tarzı WordPress blog temasıdır. Bu tema tonlarca yazı biçimini destekler ve gitmenize yardımcı olacak yararlı özelleştirici seçenekleri içerir.

Total Drag & Drop Ultimate Çok Amaçlı ve Bloglama WordPress Teması

Toplam WordPress Teması Vloglama

Bilgi ve İndirme Demoyu Görüntüleyin

Son olarak, Total’den nasıl bahsedemeyiz? Toplam tema sadece – herhangi bir web sitesi türü için, özellikle bir blog başlatmak istediğiniz için toplam bir çözüm. Gelişmiş sürükle ve bırak sayfa oluşturucu, sınırsız renk seçenekleri, özel Google yazı tipleri, yerleşik portföyler ve galeriler, premium kaydırıcılar, video ve ses post formatları, başlık oluşturucu, özel widget’lar ve daha fazlası ile Total kolayca özelleştirilebilir. Kişisel bir blog başlatın, kurumsal bir web sitesini yönetin, vlog’larınızı yayınlayın, tarifleri paylaşın ve daha fazlasını yapın. Total’in yapamayacağı hiçbir şey yok!

Ancak bunlar, bir blog başlatmanızı kolaylaştıracak favorilerimizden bazıları. Artık temanızı seçtiğinize göre, bazı eklentileri seçmenin zamanı geldi!

4. Adım: Önerilen Eklentileri Yükleyin

Temalar yeni blogcular için ilk engeller ise, eklentiler ikinci sırada yer almalıdır. İçerik oluşturma açısından herhangi bir şey yapmadan önce herhangi bir sayıda eklentiyi yüklemek için saat harcamak çok kolaydır. Büyük bir zaman emmek.

Gerçekte Sen değil ihtiyaç blogcu olarak başlamak için herhangi bir eklenti. WordPress kutudan iyi bir şekilde donatılmıştır. Ancak, blogunuzdan en iyi şekilde yararlanmak için yüklemenizi ve etkinleştirmenizi önerdiğim bazı eklentiler var.

Not – bu eklentilerin her biri ücretsizdir ve adresine giderek Eklentiler> Yeni Ekle kenar çubuğunuz aracılığıyla. Ardından, depoda ücretsiz bir eklentiye göz atmak için arama kutusunu kullanın (veya başka bir yere indirdiğiniz bir eklentiyi yüklemek için tıklayın).

İstediğiniz eklentiyi bulduğunuzda, “Şimdi Kur” bağlantısını tıklayın. Eklenti yüklendikten sonra yeni eklentinizi etkinleştirmeniz için size bir seçenek sunulur. Bu kadar! Eklenti şimdi yüklendi ve etkinleştirildi. Bu önerilen eklentilerin her biri için kurulum oldukça basit olmalıdır, ancak basit sorularınız varsa aşağıdaki yorumlar bölümünde sorabilir veya bir destek konusu açmak için WordPress.org’daki eklentinin sayfasını ziyaret edebilirsiniz..

Spam Koruması için Akismet’i deneyin

Akismet WordPress Spam Koruma Eklentisi

Spam göndericileri durdurmak için bir veya iki yol engeli ayarlamadıysanız yorum spam’ı daha sonra büyük bir sorun olabilir. Bunun için bir numaralı eklenti WordPress’in Akismet, ve başka spam eklentileri olsa da, bunun WordPress için en iyi spam koruma eklentisi olduğunu düşünüyoruz. Akismet’in kullanımı oldukça basittir – sadece “katılık” seviyesini kurun, etkinleştirin ve seçin. Bundan sonra Akismet yorumlarınızı tarayacak ve şüpheli yorumları otomatik olarak spam klasörünüze taşıyacak, tek yapmanız gereken onu boşaltmayı unutmayın.

Sosyal Paylaşım Eklemek İçin AddThis’i düşünün

AddThis Sosyal Paylaşım Eklentisi

Kullanıcıların içeriğinizi paylaşmalarını mı istiyorsunuz? Dolayısıyla, temanız zaten sosyal paylaşımı desteklemiyorsa, bunun için bir eklenti yüklemeniz gerekir. İyi bir ücretsiz seçenek Bunu ekle. Ücretsiz sosyal paylaşım eklentisi, ücretsiz olarak 200’den fazla sosyal ağ, tonlarca düğme stili ve çok sayıda konum (çubuk kenar çubuğu, başlık, widget, içerik vb.) İçin seçenekler ekler. Analitiklerinizi görmek veya daha gelişmiş paylaşım seçeneklerine sahip olmak istiyorsanız, premium’a ihtiyacınız olacak Bu hesabı ekle, ancak çoğu blogcu için sadece eklenti bol miktarda sunuyor.

SEO’nuzu Yoast ile Optimize Edin

Yoast SEO

Arama motoru optimizasyonu veya kısaca SEO, herhangi bir web sitesinin önemli bir yönüdür. Ancak bir SEO uzmanı olmak yıllar alır ve o zaman bile öğrenmeye devam etmeniz gerekir. Bu nedenle Yoast SEO gibi eklentiler WordPress kullanıcıları için önemli bir eklentidir. Ekmek kırıntıları, başlıklar, alıntılar, anahtar kelime optimizasyonları ve daha fazlası için temel SEO seçeneklerini içerdiğinden Yoast SEO’yu seviyoruz.

Monster Analytics ile Google Analytics ekleyin

WordPress için MonsterInsights Analytics

Sitenizin nasıl performans gösterdiğini görmenin en iyi yolu, Google Analytics üzerinden sitenize yapılan ziyaretleri izlemektir. Web siteniz için Google Analytics’i nasıl kuracağımızla ilgili kılavuzumuza göz atın, ancak bir hesap oluşturup izleme kodunuzu web sitenize ekledikten sonra web sitenizi izlemeye başlayabilirsiniz. Elbette her gün Google Analytics hesabınızı manuel olarak kontrol edebilirsiniz, ancak WordPress, analitiklerinizi WordPress panonuza entegre eden tonlarca kullanımı kolay eklenti sunduğu esnek CMS’dir. Öneririz MonsterInsights Yoast SEO ile iyi çalıştığı için – bu şekilde SEO stratejinizi SEO izlemenizle birleştirerek çok daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

VaultPress ile WordPress Yedeklerini Koruma

WordPress için VaultPress

En kötüsünü planlamak her zaman iyi bir fikirdir ve WordPress ile bir blog başlattığınızda en iyi başarısızlıklardan biri düzenli yedeklemeler alıyor. VaultPress ücretsiz bir eklentidir ancak eksiksiz site yedeklemeleri oluşturabilmeniz ve sürdürebilmeniz için premium üyelik gerektirir. Bu, sadece 3.50 $ ‘dan başlayan (yıllık sadece 39 $) Jetpack premium planlarının bir parçası. yedekler için eklenti, sorun değil. WordPress’i barındırma planınız üzerinden veya manuel olarak yedeklemek için kullanabileceğiniz birkaç farklı ücretsiz yöntem vardır.

5. Adım: Blog Yazmaya Başlayın

Bu noktada blogunuz neredeyse içerik üretimi için hazırlanmıştır ve ilgilenmeniz gereken birkaç şey daha vardır. Birincisi, WordPress’in varsayılan olarak içerdiği örnek yazı, sayfa ve yorumdan kurtulmak.

Örnek Sayfayı ve Gönderiyi Sil

İlk önce Sayfalar kenar çubuğunuzdaki menü öğesi. Yeni blogunuzda, imlecinizi her birinin üzerine getirip siteyi seçerek silebileceğiniz yalnızca bir örnek sayfa görürsünüz. Çöp seçenek.

wordpress yayınını silme

Şimdilik yeni sayfalar oluşturmanıza gerek yok, ancak bir noktada Hakkında veya İletişim sayfası oluşturmak için daha sonra tekrar gelmek isteyebilirsiniz. Şu anda blogunuzu yayınlar dışında bir şeye ihtiyaç duymayan şekilde kullanmaya odaklanıyoruz. Yani tıklayın Gönderiler kenar çubuğunuzda ve sayfalarınızda olduğu gibi “Merhaba dünya!”

Artık blogunuz taze, temiz ve bilgelik sözlerinize hazır.

İlk Mesajınızı Oluşturun

İlk yayınınızı oluşturmaya bir göz atalım. Şuraya git: Mesajlar> Yeni Ekle kenar çubuğunuzdan geçerseniz, aşağıda gösterilene benzer bir ekran sunulur:

İlk Blog Yazınızı Yazın

İlk yayınınızı açık hale getirmek için üç önemli nokta vardır (ilk WordPress yayınınızı yayınlamak için ayrıntılı bir kılavuzumuz olmasına rağmen):

 1. Gönderiniz için bir başlık oluşturun: Bu, “Yeni Yazı Ekle” nin hemen altındaki alana gider. Açık, özlü ve akılda kalıcı hale getirin. Anahtar kelimenizi dahil etmek de iyi bir fikirdir.
 2. İçeriğinizi yazın: Bu, ekranın çoğunu kaplayan ana metin düzenleyici kutusuna gider. Bu, ne gördüğünüzü-aldığınız bir editördür (kısaca WYSIWYG), yani içerilen seçenekleri (kalın, italik, yazı tipi boyutları, bağlantılar vb.) Kullanırken editörle yaptığınız değişiklikleri görebilirsiniz. ) veya ortam ekleme (resimler, video bağlantıları vb.).
 3. Öne çıkan resim, kategori ve etiketler: Öne çıkan bir resim eklemek istiyorsanız, şimdi tam zamanı. Ayrıca, bloglarınızda yüzlerce yayın bulunduğunda okuyucuların daha sonra web sitenize göz atmalarını kolaylaştırdıkları için kategorileri (geniş yazı grupları) ve etiketleri (belirli, niş tanımlayıcıları) kullanmanızı öneririz..

Bu üç nokta kaplandığında, Yayınla buton. İşte bu – WordPress’te içerik oluşturmak bu kadar kolay! Yazılarınızı optimize etmek ve daha iyi sunmak için yapabileceğiniz birkaç şey olsa da, başlamanın anahtarı şudur: Başlangıç. Daha sonra ince baskı hakkında endişelenin, ancak şimdilik orada bazı içerikler edinin!

Daha Fazla Özellik Ekle

WordPress destekli web sitenize her zaman ekleyebilirsiniz. Daha fazla sayfa ekleyin, daha fazla eklenti ekleyin, yeni stiller eklemek için yeni bir tema seçin. Gökyüzü sınırı! Sitenize eklemek isteyebileceğiniz birkaç yaygın özellik daha vardır (spoiler alter – çoğu sadece bir eklenti gerektirir).

 • WordPress’e Forum Ekleme
 • WordPress’e Mağaza Ekleme
 • Google Fontları WordPress’e Ekleme
 • Web sitenizin tasarımını özelleştirme
 • Sayfa oluşturucu nasıl eklenir

Ne için bekliyorsun? Blog Başlat!

Bloglamaya başlamak gerçekten yukarıdaki beş adım süreci kadar kolaydır ve bir blog başlatmak için öğrenme eğrisi, derin uçta atlamak yerine kürek çekmeye başlarsanız sığdır. Küçük tema ayarlarına, yeni eklentilere ve SEO’nuzu optimize etmeye takıntılı olmak için bolca zaman var, ancak başarılı bloglama neredeyse her zaman içerik ürettiğin.

Ziyaretçiler çoğunlukla tasarımınız veya süslü eklenti işlevlerini içeriğinizle ilgili olduklarından daha fazla önemsemezler. Bloglamanın kalbini kucaklayın, bir blog oluşturun ve bir blog başlatın!

Nasıl blog başlatılacağı hakkında sorularınız mı var? Veya özellikle WordPress bloglama? Size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız – aşağıya bir yorum bırakın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map