Історія WordPress: хороший, поганий та потворний

Історія WordPress: хороший, поганий та потворний

Десять років тому WordPress був лише вилкою. Ні, не той тип, який ви використовували б на вечері. У світі розробників програмного забезпечення, вилка…


… Трапляється, коли розробники беруть копію вихідного коду з одного програмного пакету і починають на ньому самостійну розробку, створюючи виразний фрагмент програмного забезпечення. Термін часто означає не просто галузь розвитку, а розкол спільноти розробників, форму розколу.”- Вікіпедія.

У віці 18 років Метт Малленвег – син програміста-інженера-програміста – почав використовувати b2 aka cafelog для обміну фотографіями, зробленими під час поїздки у Вашингтоні, округ Колумбія. Блог? Photomatt.net, який перенаправляє до офіційного блогу Метта, Ma.tt.

Через рік Мішель Валдрігі – хлопець позаду b2 – припинив випускати оновлення на платформу, що підштовхнуло Малленвега до розробки програмного забезпечення b2 (щоб оновити його та задовольнити його потреби в блоги). О так, Метт активно вев блог у віці вісімнадцяти років, і це він сказав у своєму блозі, Дилема програмного забезпечення для блогів, що ознаменувало народження WordPress десять років тому:

… Моя програмне забезпечення для реєстрації (тобто b2) не оновлювався місяцями, і головний розробник (Мішель Валдрігі) зник, і я можу лише сподіватися, що він все в порядку.
… На щастя, b2 / cafelog – це GPL, що означає, що я міг би використовувати існуючу кодову базу для створення вилка, інтегруючи всі цікаві речі, над якими Мішель працював би зараз, якби він був навколо …
Я вирішив, що я хотів би вступити в цей хід дій, тепер мені потрібно лише це назва. Що він повинен робити? Що ж, непогано було б мати гнучкість MovableType, розбір TextPattern, хакабельність b2 та простоту налаштування Blogger.
Колись, правильно?

Я зв’язався з Меттом Малленвегом по електронній пошті, але, мабуть, він справді зайнятий, або він просто отримує мільярд електронні листи щодня, тому я не скаржуюся, тому що ніколи не отримував відповіді. Ха-ха. Але це історія однієї відданої людини і про те, як його бачення трансформувало світ веб-видавництва навіки.

Повідомлення дилеми щодо програмного забезпечення для ведення блогів Метта отримало відповідь від Майка Літла Спеціаліст WordPress і велике ім’я у спільноті WordPress. 25 січня 2003 року о 15:58, Майк опублікував:

Метт,
Якщо ви серйозно ставитесь до розгортання b2, мені було б цікаво зробити свій внесок. Я впевнений, що в громаді є один-два інших, які теж будуть. Можливо, допис на форумі B2, який підказує, що вилка стане гарною відправною точкою.

Повернемося до нашого уроку історії.

Ранні засновники

історія wordpress-matt-mullenweg

Метт

Метт полягав у тому, щоб усунути виклики, з якими стикалися автори, що стосуються веб-публікацій. Його бачення полягало в тому, щоб полегшити публікацію в Інтернеті вам і мені.

Він спробував різні платформи для ведення блогів, включаючи Text Pattern та Movable Type, перш ніж влаштуватися на b2. Але зі зникненням Мішеля Метт залишився в тупику.

Він не був готовий відпускати свій блог, тому він вирішив розіграти b2. Можна також стверджувати, що він побачив свою можливість саме там і схопив її.

Майк погодився з ним, і вони разом підштовхнули WordPress із простої вилки, яку використовували менше десяти (10) людей до сценарію ведення блогів з мамонтами, який це сьогодні.

Цей крок зробив Метт Малленвег та Майк Літтл найдавніші засновники того, що зараз відомо як WordPress. Додам Крістін Тремолет до цього списку, тому що брендинг WordPress був її ідеєю. Так, так, Метт і Майк покрили основи, але без Крістін WordPress не було б імені, якого ми знаємо і любимо сьогодні.

Хронологія WordPress

1 квітня 2003 року Метт створив вилку b2 і зберігав її на Sourceforge<.

wordpress-fork-wpexplorer

WordPress вилка

Звідси Метт зосередився на стандартизації коду та семантики HTML. Майте на увазі, що його загальною метою було зробити платформу простою для середнього Джо без навичок PHP або MySQL.

Тому Метт вніс семантичні зміни в index.php – файл, що завантажує домашню сторінку вашого блогу.

Він мав на меті Сувора відповідність XHTML, що дає можливість веб-сайтам WordPress досить добре завантажуватись у різних браузерах та пристроях. Це означає, що він усунув кілька зайвих тегів і виправив пару відомих проблем b2.

Де був Мішель увесь цей час? Ніхто не знає.

Через три тижні, Майк переповнені файли у вилці b2, щоб виправити відсутні файли. Це стало першим зобов’язанням Майка, яке також одержало функцію витягу, яка дозволяє користувачам WP додавати власні резюме в RSS-канали серед інших місць. Приблизно в той же час Метт представив свою першу функцію, WP-Texturize, яка зробила текст “… більш типографічно правильним” згідно Сіобан МакКаун.

Того ж місяця Метт запустив WordPress.org, які мали форуми підтримки, схематичну документацію та блог розробок. На домашній сторінці був такий тег:

“WordPress – це семантична платформа особистого видавництва з акцентом на естетику, веб-стандарти та зручність використання”.

Це бачення Метта, і досить швидко WordPress.org став постійно зростаючою спільнотою WordPress.

Веб-сайт полегшив залучення користувачів. Це ніколи не мало значення, більшість людей, які спробували WordPress, вважали це захоплюючим і знаходили способи та вплутувалися. Спільнота швидко зростала, до неї входили блогери, розробники та не розробники.

Форуми підтримки з кожним днем ​​набирали популярність. І все-таки їх було недостатньо, тому виникла потреба створити офіційну документацію WordPress. Це станеться через сім місяців у грудні 2003 року, коли WordPress Wiki народився з необхідності.

Mediawiki-Logo-wpexplorer

MediaWiki

Вікі швидко переросли форуми підтримки, оскільки “… це було набагато неформальнішим та вільнішим формуванням документів”.

Вікі була побудована на MediaWiki, той самий сценарій, що стоїть за величезними проектами, такими як Вікіпедія. Пізніше WordPress Wiki охрестили “Кодекс“, Термін, який запропонував Монкінетичний в чаті для WordPress.

Це ще не закінчилося, Метт і Майк зробили понад сто комісій для WordPress. Це означає, що сховище WordPress у Sourceforge постійно зростало, а з ростом з’явилися нові функції, такі як зміни на панелі адміністрування, вдосконалення процесу встановлення, злому b2-посилань Майка та брендинг WordPress.

Майк і Метт особливо захопилися створити простий процес встановлення, чим славиться WordPress. Мішель b2 включав складний процес встановлення та налаштування, оскільки, за його словами, він ще вивчав PHP, коли розробляв b2. Іншими словами, рання робота Метта та Майка передбачала багато рефакторингу коду Мішеля та створення перетворень.

Через кілька тижнів після того, як Метт оголосив, що буде розщедрити b2, у b2 було кілька інших виделок, включаючи b2еволюція, який був роздвоєний Франсуа Планк, розробник з Франції та b2 ++, яку розщедрили Доннча О Каоїм з Ірландії, яка захоплювалася розробкою системи шаблонів, яка б відокремила код від презентації. Це полегшило б користувачам змінити дизайн своїх сайтів. Метт вважав, що система шаблонів Дончі “настільки болюча”, він не хотів би її піддавати нікому, тому система шаблонів WordPress не була впроваджена до 2005 року.

Wordpress-кнопки-wpexplorer

WordPress

З різними вилками, що з’являються в усьому світі, рішенням Мішеля стало WordPress офіційним відділенням b2. Це було 23 травня 2003 року. Через чотири дні 27 травня 2003 року, У WordPress 0.7 випущена перша версія WordPress.

Хоча більша частина основного коду була b2, користувачі отримували нові функції, зокрема відомий менеджер посилань WordPress, який дав блогерам можливість створювати блоги.

Випуск WordPress 0.7 сприяв зростанню бази користувачів WordPress. 29 травня 2003 року Метт запросив Доннчу об’єднати b2 ++ з WordPress. Доннча із задоволенням взявся за руки, збільшивши кількість розробників до трьох. З іншого боку, Франсуа не був настільки захоплений, і він вважав, що WordPress – “… занадто багато роботи для занадто малої користі”.

Метт – проникливий дослідник, тому він відвідав форуми b2, щоб зрозуміти, що бажають блогери та веб-розробники. Коли WordPress 0.71 був випущений через місяць після WordPress 0.7, у нього з’явилися нові функції, призначені задовольнити блогерів та розробників.

Ці поліпшення включали оновлення панелі адміністратора та процес оновлення разом з удосконаленнями менеджера посилань. Виправлено помилки WordPress 0.7 та проблеми із безпекою, а також було введено функцію імпорту OPML.

Того ж року (2003) Алекс Кінг та Дугал Кемпбелл стрибнув на смужку WordPress. Дугал зробив свій перший вчинок у вересні. Він розширив функціонал RSS за допомогою HTTP 304 Response для зменшення навантаження сервера, у свою чергу, зробивши WordPress швидшим. Алекс став розробником-розробником у серпні 2003 року, але його пропозиції щодо об’ємного вмісту тегами HTML ніколи не використовувалися, оскільки їх замінила система плагінів.

the-great-перейменування-wordpress-wpexplorer

Велике перейменування – видання Muppets

В кінці 2003 року Метт почав перейменовувати файли “b2” на “wp-” в процесі, який викликав Алекс Кінг Велике перейменування. Це «велике перейменування» викликало ряд непослідовних питань, але це було важливо для майбутнього WordPress. Метт також об’єднав більшість файлів у wp-admin і папки, що включає wp.

Як 2003 рік закінчувався, Райан Борен приєднався до громади. Він раніше працював у відкритих проектах, таких як ядро ​​Linux і Gnome. Його внесок у WordPress призвів до розвитку системи плагінів. Метт першим створив «корисний» плагін – плагін blogtimes – який створив звіт, який показує, коли створювалися повідомлення. Раніше він розробляв Привіт плагін Доллі щоб продемонструвати, як можна використовувати плагіни.

Дивіться інші плагіни Метта Малленвега тут.

У травні 2004 року, через рік після першого випуску, але зараз із активною та зростаючою спільнотою, розробники випустили WordPress 1.2, який побачив впровадження значних удосконалень..

І завдяки різкому ліцензійному кроку Six Apart, компанії, що стоїть за Movable Type, WordPress завантажує знімки з 8000 у квітні до 19000 у травні.

Тема, яку ми дуже любимо сьогодні, вийшла у 2005 році разом зі статичними сторінками. Це все було в комплекті з WordPress 1.5 псевдонімом Strayhorn. У тому ж році в WordPress 2.0 (Duke) в WordPress 2.0 (Duke) був введений новий інтерфейс інтерфейсу (користувальницький інтерфейс), стійкі функції кешування та нові функції користувача. Я викладу це просто так, щоб ви знали, всі версії WordPress названі на честь Джазових легенд.

2006 рік не був настільки насиченим, як попередні роки, і не було випущено нових версій. Але інвестори почали сприймати Мета серйозно, тому в 2006 році перші команди з фінансування приєдналися до команди WordPress. Мільйони доларів, які вони принесли, тримали компанію на плаву, а більше фінансування надійшло в 2008 році, коли в WordPress було лише вісімнадцять працівників.

Через десять років після виходу першої версії WordPress має понад двісті співробітників і понад двадцять тисяч розробників у всьому світі.

Що ще? WordPress працює над шістдесят (60) мільйонами веб-сайтів, що становить близько вісімнадцяти відсотків (18%) Інтернету. Ця кількість постійно зростає на сто тисяч (100 000) сайтів щодня. Платформа постійно розвивається, і 12 грудня 2013 року випущено Automattic WordPress 3.8. Ви ще оновили свою платформу?

Статистика: Forbes

Нагороди Метта WordPress

wordpress-matt-mullenweg-нагороди

Метт – поціновувач джазової музики – отримав багато нагород. У 2007 році PC World його назвали шістнадцятою найважливішою людиною в Інтернеті. У 2008 році йому було присуджено премію інноваторів інформаційних технологій від школи управління бізнесом Fox University Fox. У 2009 році він був названий почесним університетським філософським товариством. У тому ж році він був удостоєний загальної премії CMS з відкритим кодом за найкращу роботу за роботу з WordPress.

Тоді нагороди продовжували надходити і наприкінці 2012 року, Метт отримав це 2012 Forbes ’30 до 30 років у ЗМІ список. Крім того, Метт є відомим прихильником декількох благодійних організацій, таких як Фонд вільного програмного забезпечення, Проект Інокенція, Фонд електронних кордонів та Archive.org.

Я міг би продовжувати роботу над WordPress та Matt, але це вимагало б цілого допису взагалі. Отож, це ось сьогодні завершує наш урок історії. Подивимось на хороший, поганий та потворний WordPress?

Добрий

Простота використання

Установка, конфігурація (або її відсутність) та використання WordPress прості. Ви можете швидко додавати нові публікації, сторінки, зображення та інше без проблем.

Це означає, що ви можете зосередитись на важливих питаннях, оскільки для форматування та дизайну веб-сайту потрібно небагато зусиль та часу.

Гнучкість та доступність

wordpress-wpexplorer

WordPress гнучка

Побачивши, що WordPress базується на веб-переглядачах, ви можете увійти на свій WP-сайт з будь-якої точки світу, якщо у вас є підключення до Інтернету..

Завдяки впровадженню WordPress для мобільних пристроїв ви навіть можете увійти та відредагувати свій веб-сайт із мобільного пристрою.

WordPress є SEO-дружнім

Павуки пошукової системи мають сильне місце для WordPress, оскільки код простий і чистий, що дозволяє пошуковим системам легко сканувати та індексувати ваш вміст. Крім того, ви можете оптимізувати свій сайт за допомогою ключових слів, мета в головному розділі, тегів та плагінів SEO, таких як WordPress SEO від Yoast.

Не потрібно клієнтів FTP або редагування HTML

Вам не потрібні знання HTML для створення або редагування публікацій та сторінок. Зараз усе перетягування. Більше того, ви можете завантажувати файли на свій сайт WordPress без програмного забезпечення FTP. Це легкий вітер із WordPress.

Блог, готовий до роботи

WordPress спочатку був створений як платформа для ведення блогів, тобто коли ви встановите його, вам не потрібно окреме програмне забезпечення для ведення блогів. За допомогою WordPress ви можете створити блог, веб-сайт або об’єднання двох.

Погане і потворне

Лазівки безпеки

PHP чутливий до численних проблем із безпекою та помилок. З цієї причини WordPress випускає регулярні оновлення; чому важливо постійно оновлювати свою платформу WordPress. Без цих оновлень ваш веб-сайт може бути зламаний, і ви будете кричати. Ха-ха. Просто оновіть свою платформу WordPress, і якщо ви дійсно хочете бути в безпеці, інвестуйте в гарну систему резервного копіювання, наприклад VaultPress, або подумайте про службу безпеки, як Sucuri.

Змінення шаблонів вимагає знання PHP

php = слон в кімнаті

php = слон в кімнаті

На жаль, є модифікації, які ви не можете реалізувати за допомогою плагінів незалежно від того, що ви намагаєтеся. Ці зміни потребують редагування файлів шаблонів теми WordPress.

Єдина проблема – вам потрібно мати прохідні знання PHP, або ви щось зламаєте.

Несумісність плагінів

Коли випускається нова версія WordPress, авторам потрібен час для оновлення своїх плагінів, що призводить до проблем несумісності. Це може призвести до проблем з функціональністю, особливо якщо ви покладаєтесь на плагін (або плагіни) для запуску важливих процесів на вашому сайті WordPress.

Історія ресурсів WordPress

Якщо ви хочете прочитати більше про історію WordPress, перегляньте офіційну електронну книгу: Про розсилку WordPress, Forks взагалі, ранню WordPress та спільноту [Глава III]


Урок історії добре поєднується з дискусією, тому розповсюдьте слово і залиште коментар у розділі нижче, щоб продовжити розмову. Тим часом я перевірю, чи отримав Метт електронний лист для нашого наступного уроку історії ��

Щасливих свят!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map