WPExplorer Ücretsiz Tema Belgeleri ve Kullanım Kılavuzu

Aşağıdaki yazı, Ücretsiz WordPress Temalarımızdan birini kurma ve kullanma adımlarını özetliyor. Bu yazı, tüm temalarda bulunmayan belirli özelliklerin üzerinden geçecektir, bu yüzden lütfen dikkatlice okuyun. Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, Github hakkında bir hata raporu göndermekten çekinmeyin.


Yeni Başlayanlar İçin Önemli Uyarı: Aşağıdaki kılavuz, yerel WordPress işlevlerinin nasıl kullanılacağını bildiğinizi varsayar. WordPress’te yeniyseniz, temel WordPress işlevlerini açıklayan WordPress Video Kılavuzlarımıza göz atmak isteyebilirsiniz..

Tema Kurulumu

Kurulum çok basittir. Görünüm-> Temalar’a gidin ve “Yeni Ekle” ye tıklayın ve daha önce indirdiğiniz zip dosyasını seçin. Bu, “zarif” in tema adı olduğu wpex-elegant.zip gibi bir şey olarak adlandırılmalıdır..

TEMAYI yükle

Ana Sayfa Kurulumu

Ana sayfanızı ayarlama adımları aşağıdadır. Aşağıdaki seçenekler, temanızın çeşitli özellikleri destekleyip desteklemediğine bağlı olacaktır. Örneğin, bir blog teması kullanıyorsanız, yalnızca 1. adıma göz atmanız gerekir, ancak Zarif WordPress Teması gibi bir iş teması kullanıyorsanız, ilkinin yanındaki tüm adımları kontrol etmek istersiniz. temanızla ilgili, dikkatlice okuyun!

1. Blog Teması

Bir blog teması kullanıyorsanız, hiçbir şey yapmanız gerekmez, ana sayfanız varsayılan olarak en son yayınları görüntülemelidir.

2.İşletme / Portföy / Diğer Tema

Kullandığınız tema standart bir blog teması değilse, ana sayfayı ayarlamak için tek yapmanız gereken yeni bir sayfa oluşturmak ve ana sayfa şablonunu seçmektir. Ardından Ayarlar-> Okuma’ya gidin ve bu sayfayı “Ön Sayfa” seçeneği olarak ayarlayın.

Ana Sayfa Şablonu

WordPress Okuma Ayarları

3. Kaydırıcı

Kullandığınız tema ana sayfada bir kaydırıcı için destek içeriyorsa (demoda görebileceğinizi bilirsiniz) herhangi bir 3. taraf eklentisi yüklemeniz veya ayarlamak için karmaşık bir şey yapmanız gerekmez. Tema, “Slaytlar” adlı özel bir yayın türü içerir ve bunları tıpkı standart yayınlar gibi eklersiniz ve her yayın kaydırıcıda bir slayt olur.

Önemli: Slaytlarınızı doğru bir şekilde eklediyseniz ve ana sayfada göremiyorsanız, bu genellikle 2 şeyin 1’i anlamına gelir. Birincisi, ana sayfayı yukarıda belirtildiği gibi doğru şekilde ayarlamadınız. İkinci olarak, sitenizde bir javascript çakışması var, hiçbirinin soruna neden olmadığından emin olmak için etkin eklentileri devre dışı bırakmayı deneyin.

Ana Sayfa Kaydırıcısı

Ana Sayfa Slider Post

4. Ev Özellikleri

Ücretsiz temalarımızdan bazıları “Ev Özellikleri” adı verilen özel bir yazı türünü içerir. Bu özel gönderi türü, ana sayfanıza “özellikler” eklemenizi kolaylaştırmak için eklendi. Elegant WordPress Theme demosunda bir örnek görebilirsiniz. Ev Özellikleri, kaydırıcının altındaki simgeler ve metindir, aşağıdaki ekran görüntüsüne bakın:

Anasayfa Özellikler WordPress

Ana sayfa özellikleri eklemek çok basit.

Blog Sayfası Kurulumu

Blogu ayrı bir sayfada (ana sayfada değil) alabileceğiniz bir iş teması kullanıyorsanız, kurulumu çok kolaydır! Yeni bir sayfa oluşturun (istediğinizi adlandırın), ardından Ayarlar-> Okuma’ya gidin ve bu sayfayı “yayınlar sayfası” seçeneği olarak tanımlayın.

Blog Sayfası

Portföy Kurulumu

Kullandığınız tema Portföy özel posta türünü içeriyorsa, portföy öğelerinizi eklemek ve portföy sayfanızı oluşturmak için aşağıdaki adımları izleyin.

Öğe Ekleme

Öğe eklemek son derece kolaydır. Portföy gönderileri esas olarak standart gönderiler gibi çalışır. Yayınınızı oluşturun, içeriğinizi ekleyin, öne çıkan resminizi ayarlayın… vb. Bir öğeyi yayınladığınızda, ana sayfa şablonunuzda, portföy sayfanızda ve portföy arşivlerinizde görüntülenir.

Özellikli resim: Öne çıkan görüntünüzü ayarlamayı unutmayın! Bazı temalar buna bağlıdır ve özellikli bir resim ayarlanmadıysa hiçbir şey göstermeyebilir.

WordPress Portföyü

Portföy Sayfanızı Oluşturma

Portföy sayfasının kurulumu çok kolaydır. Tek yapmanız gereken yeni bir sayfa oluşturmak ve “Portföy” şablonunu seçmek.

Portföy Şablonu

Yayınları Yeniden Sıralama

Sık sık WordPress’te yayınlarınızı nasıl sipariş edeceğiniz sorulur. Varsayılan olarak yeni bir yayın yayınladığınızda (standart, portföy veya özellik yayını olsun) sitenizde yayınlanma sırasına göre görüntülenir. Varsayılan siparişi değiştirmek istiyorsanız, WordPress’deki Mesajları Yeniden Sipariş Etmek için lütfen aşağıdaki gönderiye bakın..

Örnek Verileri İçe Aktarma (Yalnızca Premium Sürüm)

Bazı temalar Creative Market’ten premium bir fiyata satın alınabilir (tema sayfasında tema ayrıntılarında premium sürümün bulunduğunu belirten bir bildirim olacaktır) ve bu temalar içe aktarmak için kullanabileceğiniz bir .xml örnek veri dosyası içerir başlamak için örnek olarak canlı demo.

Örnek verileri içe aktarmak için Araçlar-> İçe Aktar’a gidersiniz “WordPress” e tıklayın ve talimatları izleyin!

WordPress İçe Aktarma

Tema Renklerinizi Değiştirme (Yalnızca Premium Sürüm)

Bu temanın Premium Sürümünü satın aldıysanız, temanızın tasarımını kolayca değiştirebilmeniz için renk ayarlarına erişebileceksiniz. Tema özelleştiricideki Görünüm -> Özelleştir ‘e gidin ve Stil Oluştur sekmesini bulun. Burada tasarımınızı değiştirmek için renk seçicileri kullanabilirsiniz. Yaşasın!

WordPress Tema Özelleştirici

Hataları Bildirme ve Destek

Temalarımızı güncel ve hatasız tutmak bizim için çok önemlidir. Bir sorunu bildirebileceğiniz ücretsiz temalarımız için Github depoları oluşturduk. Raporları aldığımızda, aslında temada bir hata varsa (kullanıcı hatası değil), güncellenmiş temaya yanıt vereceğiz.

Önemli: Hata raporu sistemimiz destek istemek için değildir (tema kullanım soruları veya değişikliklerle ilgili yardım). Tüm ücretsiz temalarımız yalnızca yerel WordPress işlevlerini kullanır ve bu nedenle ek rehberliğe ihtiyaç duymadan bunları kullanabilmeniz gerekir. Bir hatanız varsa, bu farklı bir hikaye ve bunu düzeltmek için bilmek istiyoruz!

“Premium” kullanıcılar için destek sağlanır. Satışa sunulan premium bir sürüm varsa, temayı nasıl kullanacağınızdan emin değilseniz veya derhal ilgilenilmesi gereken bir hatayla karşılaşırsanız, ek yardım almak için satın alabilirsiniz. Destek ücretsiz özelleştirme hizmetlerini içermez.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map