WordPress’te Takip Etmeniz Gereken 27 Kişilik

Birçok kişi basitliği için WordPress’i seçer, ancak topluluk için kalır. Kullanıcı tabanının büyüklüğü ve dostu olması ve bu kullanıcı tabanının çözümleri paylaşma istekliliği için rakip olan birçok çevrimiçi araç düşünemiyorum..


Topluluk içinde bazı insanlar katkıları, ekstra mil veya sadece karizması için öne çıkıyor. Burada bugün WordPress dünyasındaki en ilginç on kişiliği sunuyorum (özellikle belirli bir sırayla olmadıkları için kasıtlı olarak numarasız!).

Matt Mullenweg (@photomatt)

Birçok kişi kişiselleştirilmiş dört harfli bir alan adına sahip değildir, ancak mat şanslı olanlardan biri! WordPress, Automattic ve WordCamp’in kurucu üyesi olarak, WordPress’e yatırım yaptığı çoğu kişi.

“Yemek yemek, nefes almak, müzik gibi, WordPress üzerinde çalışamıyorum”, blogunda yazıyor.

Jeff Chandler (@wptavern)

WordPress haber sitesi için uygun bir iş modeli var mı? Son zamanlarda gündemde olan bir konu oldu ve Jeff Chandler, WP Tavern’deki “Tavern Keeper” yanıtlamak için iyi bir konumda. Jeff, blogu gizemli bir alıcıya sattığında manşetlere girdi ve sonunda WordPress’in yaratıcısı Matt Mullenweg’den başkası olmadığını ortaya koydu..

O zamandan beri Jeff’in kişisel profili roketlendi ve WordPress iş modelleri konusu hakkında birkaç röportaj verdi..

Ancak Jeff’in ekmek ve tereyağı, son beş yıldır bizi en son haber gelişmelerden haberdar ettiği WPTavern blogu. Diğer WordPress haber siteleri gelir ve gider, ancak Tavern iş için açık kalır.

Matt Medeiros (@mattmedeiros)

Her zaman, her şeyi nasıl zaman bulabildiklerini bilmeden, internetin her yerinde patlayan birini bulurum. Matt Medeiros kesinlikle bu insanlardan biri olarak nitelendirilir. İlk olarak, uzman bir WordPress tasarım ve geliştirme ajansı Slocum Design Studio’nun kurucu ortağı. Slocum bayrağı altında iki podcast üretiyor: PressThis ve SEOLunch.

Bu yeterli değil gibi, WordPress ile çalışan insanlarla düzenli röportajlar yayınladığı Matt Report’u da yönetiyor. WordPress’in iş tarafına odaklanarak güzel bir yayın yeri oluşturdu. Dolgu yok, sadece Chris Lema, Brad Williams (WebDevStudios) ve Jeff Chandler gibi kaliteli röportajlar var.

Joost de Valk (@yoast)

SEO eklentileri 10 milyondan fazla kez indirildi ve WordPress’teki en havalı isme sahip. Hollandalı Joost de Valk, Yoast markasını, Moz, Joost’a İngilizce konuşanlara ismini “y ile tost” olarak telaffuz etmesini söyleyen!

İster Joost ister Yoast deyin, WordPress eklentisi 2009’daki başlangıcından beri SEO ile eşanlamlıdır. SEO ve WordPress’in her şeyi hakkında düzenli bir konuşmacıdır ve yoast.com.

Brian Gardner (@bgardner)

Belki de WordPress’teki en çok kopyalanan Brian Gardner, Mashable’a göre WordPress tema çerçeveleri arasında “en iyinin en iyisi” olan StudioPress’in Genesis çerçevesinin ardındaki beyinler. Bazıları Devrim teması ve sonraki Genesis / StudioPress projesi ile tüm premium tema çerçeveleri konseptini icat ettiğini iddia ediyor.

Brian’ın kişisel blogu, genellikle gelecekteki bir Genesis çocuk teması sürümüne işaret eden WordPress ipuçları ve püf noktalarının (çoğunlukla Genesis’e yöneliktir) ve kendi tema gelişimi için bir oyun alanıdır. Şu anda Genesis 2.0’ın bizim için neler sakladığını gösteriyor.

Toni Schneider (@tonidotorg)

WordPress’in ticari tarafıyla ilgilenenler için Toni sizin erkeğiniz.

İsviçre’de doğan Toni, üniversiteye gitmek için Kaliforniya’ya taşındı ve “gerçek bir iş” edinme fırsatını görmezden gelerek ve yeni başlayan bir e-posta başlangıcında kendini girişimciliğe atmaya karar verdi. Yahoo’ya başarılı bir çıkıştan sonra, Toni Matt Mullenweg Automattic proje.

Automattic CEO’su olan Toni, Jetpack, VaultPress, Gravatar gibi projelerin lansmanını ve elbette WordPress.com’un devam eden başarısını denetledi. Ayrıca VC firması True Ventures’ta ortak olarak çalışma zamanı buluyor ve sadece WordPress’e dahil olan herkesin değil, aynı zamanda Silikon Vadisi’nin de adını biliyor.

İşte geçen yıl WordPress’in ticari tarafı hakkında bilgi dolu bir açılış konuşması.

Mark Jaquith (@markjaquith)

Mark yaşamını web yayıncılığı danışmanı yapar, ancak WordPress süperstarı olarak bilinir. WordPress’in önde gelen geliştiricilerinden biri olan Mark, WordPress’i bugün olduğu yere götürmede hayati bir rol oynamıştır..

Mark kendi sözleriyle dini bir kuşkucu, sıkışmış Mac kullanıcılarından biri ve e-postaları yanıtlamakta gerçekten kötü. Aynı zamanda adanmış bir aile babasıdır, o kadar ki Have Baby, Need Stuff adlı Amazon inceleme sitelerini kendi başlattı. İşlevsel, bakmak harika ve oh, elbette WordPress’te!

Mark şu anda WP 3.6’da baş geliştirici olarak dikkat çekiyor.

Daniel Espinoza (@d_espi)

WordPress eklentileri geliştirmek Daniel ve eşinin sadece 8 ayda 67.000 dolar borç ödemesine yardımcı oldu. WooCommerce platformu için yinelenen gelir eklentileri oluşturmaya odaklandı, ardından finansal hedefine ulaşmak için eklentileri sattı.

Daniel için sırada ne var? “WordPress’te değişiklikler var, internette değişiklikler var ve dünyada değişiklikler var. Bu kadar çok değişiklik olduğunda müşterilere hizmet etmek için yeni bir niş bulabileceğime çok eminim. ”.

Bir şey kesin görünüyor – WordPress Daniel Espinoza’nın sonuncusunu görmedi.

Chris Pearson (@pearsonified)

Chris, popüler WordPress tema çerçevesi olan Thesis’i geliştirdi, ancak bir numaradan çok daha fazlası. Chris, SEO’dan haftada kaç saat çalıştığına kadar WordPress hakkında her şeyi konuşabilir. Bu, kendi ilan ettiği “hevesli, açık sözlü karakteri” ile birlikte Chris’in WordCamps ve diğer endüstri konferanslarında konuşmak için düzenli olarak rezerve edildiğini görüyor.

Pearsonified’da Tez teması kadar farklı konular ve web tipografisine olan kişisel ilgisi hakkında blog yazar..

Frederick Kasabası (@ w3edge)

Frederick’in parmaklarını birçok börek var. Tasarım ve geliştirme şirketi W3Edge’in arkasındaki adam ve W3 Total Cache eklentisinin yaratıcısı. WordPress üzerinde çalışan büyük bir sitenin harika bir örneği olan Mashable’ın CTO’sunu kurdu ve bugün hala Kıdemli Teknik Danışman olarak görev yapıyor. Hepsinden önemlisi, emlak web pazarlama şirketi Placester’ın kurucu ortağı ve CTO’su..

Frederick’in WordPress girişimciliğiyle ilgili engin tecrübesi onu konuşmacı olarak büyük talep görüyor. Sadece Massachusetts evine değil, Norveç, Danimarka ve Hollanda’ya kadar çok sayıda WordCamp’te konuşarak topluma geri dönüyor.

Tom McFarlin (@tommcfarlin)

İlk gönderide Tom yorumlardan birinde kayda değer bir bayan olarak bahsedildi, bu yüzden sadece onunla başlamam uygun. Tom, WordPress ipuçlarını, öğreticileri, snippet’leri, kaynakları ve her şeyi WordPress’i paylaşmaya ayırmak için bloglama zamanının büyük bir kısmını ayıran bir WordPress geliştiricisi ve hevesli bir blog yazarıdır..

Tom’un kişisel blogu özellikle yeni başlayanlar için harika bir kaynaktır ancak ileri düzey kullanıcılar ve geliştiriciler de platformdaki derin ustalığından yararlanabilir.

Aaron Jorbin (@aaronjorbin

Twitter profilinde Aaron kendini bir Web’in çok tarihli adamı – ne demek olursa olsun ��

Ne olursa olsun, Aaron bir WordPress Core komisyoncudur ve web’deki zamanının bir kısmını geliştiricilerin becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmaya adamıştır..

Helen Hou Sandi (@helenhousandi)

WordPress çekirdek komisyoncu ekibinin her üyesi bu listede layık bir söz ama Helen Hou Sandi, takımdaki tek kadın üye olduğu için öne çıkıyor. Diğer şeylerin yanı sıra, Helen dindar bir WordPress evangelistidir ve dünya çapında WordPress ile ilgili bir dizi konferans vermiştir..

Tom Auger (@TomAuger

Tom, WordPress ve diğer geliştirme konularında web sitesi ve sosyal medya aracılığıyla birçok ipucu ve püf noktası paylaşan bir başka kararlı WordPress evangelistidir..

Matt Medeiros (@mattmedeiros)

Matt çalışır mattreport.com, insanların WordPress’te başarılı iş web siteleri başlatmasına ve işletmesine yardımcı olan bir web sitesi. Temel olarak önde gelen WordPress girişimcileriyle röportaj yapıyor ve daha sonra bu röportajları web sitesinde podcast olarak paylaşıyor.

Bu röportajlar sayesinde Matt, WordPress kullanarak para kazanmak için bir sürü püf noktası öğrendi ve şimdi para kazanma konusunda kendi başına bir otorite olarak kabul ediliyor..

Amber Weinberg (@amberweinberg)

Amber Weinberg, gençliğinden beri web siteleri geliştiren kendi kendine öğretilen bir WordPress geliştiricisidir. WordPress ve ön uç geliştirme konusunda uzmanlaşmıştır. WordPress, kârlı serbest çalışma, temiz kod yazma ve aradaki her şey hakkında ipuçları ve püf noktaları paylaşıyor..

Serbest bir WordPress geliştiricisi olarak bir kariyer yapmak istiyorsanız, Amber’in hikayesini çok ilham verici bulacaksınız, bu yüzden benzersiz görüşlerini almak için web sitesine baktığınızdan emin olun..

Chris Coyier (@chriscoyier)

Chris genel web geliştirmeye ve özellikle CSS’ye odaklanıyor. Koşar css-tricks.com (WordPress üzerine kurulmuştur) ve codepen.io WordPress de dahil olmak üzere web geliştirme panosunu kesen birçok tasarım ve geliştirme hilesini paylaşıyor..

Chris’in ana odağı WordPress değil, arada bir WordPress projelerinizde kullanabileceğiniz snippet’leri, araçları ve kaynakları paylaşıyor. Sonuç olarak, bir WordPress geliştiricisi veya meraklı bir kullanıcı olarak, sitelerine ayak uydurmak iyidir.

Jeff Starr (@perishable)

Jeff gerçek bir WordPress yıldızı. WordPress için 10 yıldan fazla deneyime sahip bir geliştirici ve yayıncıdır. Şu anda üç web sitesi işletiyor: Bozulabilir Basın, WordPress’e Kazma ve WP Tao, hepsi WordPress’in giriş ve çıkışlarını öğretmeye adanmış.

Jeff’in WordPress öğreticileri ve kitapları temel olarak tema geliştirme zanaatında ustalaşmak isteyen geliştiricilere yöneliktir.

Brennen Byrne (@brennenbyrne)

Brennen, WordPress söz konusu olduğunda bir güvenlik gurusu ve şimdi WordPress için basit ama güçlü 2 faktörlü kimlik doğrulamasına izin veren yeni ustaca projesi Clef’a tamamen odaklanmış olması şaşırtıcı değil. Uygulama, geleneksel şifreler yerine oturum açmak için dijital bir imza kullanır. Proje biraz yenidir ve henüz toplumda çok fazla çekiş kazanmamıştır, ancak geleceğe dair şüphe yoktur..

Brennen, WordPress sitelerinizi ne kadar iyice güvenliğini öğrenmek istiyorsanız kesinlikle takip etmeniz gereken birisidir..

Andrew Nacin (@nacin)

Andrew bir WordPress lider geliştiricisidir ve bir bütün olarak WordPress topluluğuna daha fazla dahil olamazdı. Site altyapısından hata düzeltmelerine kadar geliştirme döngüsünün tüm aşamalarına katılır. Ayrıca düzenli olarak gerçek WordPress kullanıcılarıyla (tıpkı sizin gibi!) Tanıştığı WordCamp’leri sık sık kullanıyor..

Ayrıca zamanının çoğunu WordPress.org sitesine ayırıyor ve onu bir posta listesinde ve IRC geliştirme kanalında görebilirsiniz..

Ryan Boren (@rboren)

WordPress çekirdeğine baş geliştirici olarak katkıda bulunmanın yanı sıra Ryan, Automattic’te mühendis olarak da çalışıyor. WordPress cephesinde, verimliliği ve erişilebilirliği artırmak için kod tabanını sürekli olarak değiştirir. Ayrıca Automattic’te düzenli bir hata düzeltici ve kendini “Ateist Vegan Transhumanist Liberter” olarak tanımlıyor.

Peter Westwood (@westi)

2005’ten beri lider geliştiriciler ekibinin bir üyesi olan Peter Westwood’dan öğrenebileceğiniz sayısız şey var. Twitter’da aktif ve WordPress blog’u sık sık güncellenmese de, bilgilendirici bir şey olduğundan emin olabilirsiniz söylemek.

Otomatik (@automattic)

Bu gönderi bireylerle ilgiliydi, ancak liderlik ettikleri veya birlikte çalıştıkları ekiplerden bahsetmeden belirli kişilikleri ayırt etmek zor. Şüphesiz, Automattic’teki ekip, WordPress topluluğuna ekip katkıları söz konusu olduğunda öne çıkıyor.

Automattic, WordPress.com’u çalıştıran ve sürdüren bir WordPress meraklısı ekibidir (diğer birçok projeyle birlikte). Automattic, Matt Mullenweg’in bir yaratımıdır ve ekip düzenli olarak, özellikle WordPress.org olmak üzere bir dizi açık kaynak projesine katkıda bulunur. Ekip üyeleri dünyanın her yerinden işe alınır ve çoğu uzaktan çalışır, bu da onu benzersiz bir ekip haline getirir..

Tüm ekibi kontrol etmek için Otomatik web sitesini ziyaret edin. Takip edilecek kişileri seçebilir veya grubu bir bütün olarak basit bir şekilde takip edebilirsiniz..

Nick Roach ve Ekibi (@elegantthemes)

Elegant Themes’ın kurucusu Nick Roach 30 geliştirici, tasarımcı ve teknik destek uzmanından oluşan bir ekibe başkanlık ediyor. Nick ve ekibi 100’den fazla WordPress teması (birçok premium) oluşturdu ve bloglarında öğrendiklerinin çoğunu paylaştılar. Tavsiyelerinin çoğu WordPress kullanıcılarına yöneliktir, ancak geliştiriciler de bu adamlardan çok şey öğrenebilir.

Sinisa Komlenic ve Takımı (@themeskingdom)

Nick Roach gibi, Sinisa kurdu ve koştu Temalar Krallık, Ohio’da bir WordPress tema geliştirme şirketi. Bazı sağlam temalar oluşturdular ve bloglarında birçok yararlı ipucu paylaştılar. Ancak Elegant Temaların aksine, bu adamlar yedi geliştiriciden, tasarımcıdan ve bir destek ajanından oluşan sıkı bir ekip. Çok iyi organize edilmiş görünüyorlar ve açıkça çalışmalarında gösteriyorlar. Her hevesli WordPress tema geliştiricisi için kesinlikle bu adamlardan öğrenilecek bir şey var.

WooThemes Ekibi (@woothemes)

WooThemes, ücretsiz ve premium WordPress temalarının yapımcılarıdır. Şu anda WordPress, WooCommerce için en popüler e-ticaret eklentilerinden biri olanı ve eklenti için bir dizi diğer uzantıyı yarattılar. Aslında, sadece WooCommerce uzantılarını geliştirmek ve satmaktan geçimini sağlayan birkaç geliştirici var..

WPExplorer Ekibi (@wpexplorer)

Kendi sevimli ekibimiz hakkında konuşmasaydım, şimdi hatırlıyorum, değil mi? Becerikli bir blog ve aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda yüksek kaliteli tema ve eklenti ile bu siteyi hemen feed okuyucunuza eklemek için elinizden geleni yapmalısınız. Ama bu sadece benim tarafsız olmayan görüşüm ��

WordPress dünyasında başka kim dalga yapıyor?

Milyonlarca kullanıcı tabanından sadece on kişi seçmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Bu on seçim ve kimi seçeceğiniz hakkındaki düşüncelerinizi duymak isterim – aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map